Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumuńskie wyrypy: 2022

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.04.2012 14:09

Jacek S napisał(a):
Franz napisał(a):Dajcie znać, czy tak Wam się podoba.


Toż to relacja a nie forum o postprocessingu.
Obiekty na zdjęciach są ważne i tylko to się dla mnie liczy.
(a skoro ciemniej to znaczy, że chmury były :wink: i to też nadaje smak relacji)



Braszów piękny i ciekawy ( jak zawsze ) :D


Pozdrawiam
Piotr
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.04.2012 16:25

Franz napisał(a): Dajcie znać, czy tak Wam się podoba.


Obrazek

Przepuściłem jedno Twoje zdjęcie przez mój software :)
-Na obłoczkach pojawiły się niewielkie czerwone plamki (czyli czysto białe miejsca). Znaczy jest OK obłoczki mają prawo mieć czysto białe ciapki.
- W głębi podcieni i pod samochodami pojawiły się plamki niebieskie (czyli miejsca czarne). Znaczy jest OK w podcieniach i pod samochodem mają prawo być ciemne i czarne nieduże powierzchnie.

Niebo niebieskie, obłoki z fakturą i białymi miejscami, wielość odcieni na fasadach budynków, niewielkie czarne miejsca w miejscach szczególnie zacienionych.
zdjęcie OK
na moim monitorze :D

pozdrowienia i czekamy na ciąg dalszy. :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.04.2012 18:45

paweł_ko napisał(a):Mi się też ta ciemniejsza wersja zdjęć bardziej podoba :D

Mnie też, bo sobie trochę rozjaśniłem monitor. ;)

Jacek S napisał(a):Toż to relacja a nie forum o postprocessingu.
Obiekty na zdjęciach są ważne i tylko to się dla mnie liczy.
(a skoro ciemniej to znaczy, że chmury były :wink: i to też nadaje smak relacji)

Jeśli masz monitor z tej półki, co ja, to mogłeś problemów nie zauważyć. Ale Kulki miały kaszę, więc coś z tym zrobić trzeba.

piotrf napisał(a):Braszów piękny i ciekawy ( jak zawsze ) :D

Mnie trochę rozczarował. Zwłaszcza z uwagi na brak wieczornych podświetleń. A urodą z takim Sibiu też nie może się nijak równać.

longtom napisał(a):Znaczy jest OK obłoczki mają prawo mieć czysto białe ciapki.
Znaczy jest OK w podcieniach i pod samochodem mają prawo być ciemne i czarne nieduże powierzchnie.

zdjęcie OK
na moim monitorze :D

I to jest najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
paweł_ko
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) paweł_ko » 25.04.2012 06:25

Ja też przepuściłem fotki przez softa i co wyszło - sami oceńcie: :?:
Jakbym miał oryginalne rozmiary było by znacznie lepiej.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam fotomainaków i cromaniaków :D :D :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.04.2012 10:33

Franz napisał(a):Mnie też, bo sobie trochę rozjaśniłem monitor. ;)

Jacek S napisał(a):Toż to relacja a nie forum o postprocessingu.
Obiekty na zdjęciach są ważne i tylko to się dla mnie liczy.
(a skoro ciemniej to znaczy, że chmury były :wink: i to też nadaje smak relacji)

Jeśli masz monitor z tej półki, co ja, to mogłeś problemów nie zauważyć. Ale Kulki miały kaszę, więc coś z tym zrobić trzeba.


Jacku, wiem, że to jest relacja, tyle że relacje są pisane w jakimś celu, myślałam, że przede wszystkim po to żeby ktoś je czytał i oglądał pokazane zdjęcia. Franz dużo zwiedza, zagląda do różnych zakamarków podczas swoich wyjazdów i robi bardzo dużo zdjęć. Pisze 10-12 równolegle relacji bo te miejsca chce pokazać. A ja chciałabym jednak po prostu je widzieć a nie męczyć wzrok.
Wydawało mi się, że pisanie na forum fotograficznym o zdjęciach Franza zamiast u niego w jednej z relacji byłoby bardzo niestosowne, niegrzeczne i absurdalne. Dlatego poruszyłam problem tu, w relacji rumuńskiej, chociaż również w innych jego relacjach zdjęcia wyglądają czasami dokładnie tak samo.

Franz, duży krok w dobrym kierunku. Z godziny na zegarze w Braszowie wynika, że jest prawie 20 z exifa, że 1 maja. W Braszowie możliwe ze jest po zachodzie, powoli zapadają ciemności.
Ciemniejsze zdjęcia przybliżają nam to co tam zastałeś. Są lepsze.


longtom napisał(a):zdjęcie OK
na moim monitorze :D


Tak samo jest na moich monitorach. Zdjęcie jest OK. Czyli można zrobić w tym warunkach o tej porze dobre zdjęcie.

Pozostaje jeszcze poprosić Franza żeby zobaczył czy nie dałoby się tak jednego z nich potraktować gimpem, żeby napisy były czytelne a ludzie nie rozmazani. Albo tak poruszone Ci wyszło albo obróbka je popsuła.
Franz napisał(a):Obrazek



paweł_ko napisał(a):Ja też przepuściłem fotki przez softa i co wyszło - sami oceńcie: :?:

Prosisz to masz. Fajnie, że dałeś te dwa przykłady po Twoim sofie że przerabianie przerobionych zdjęć psuje je zamiast coś poprawić. Obydwa wyszły wg mnie źle. Pierwsze bo od początku twierdzę, że to zdjęcie poza niebem jest kiepskie i nie powinno się tak robić zdjęcia wieży a to ona była celem. Jak już koniecznie się chce mieć dwa wróble w garści (niebo i wieże) trzeba dwa razy strzelić.

A drugie - trochę rozjaśniłeś i przy okazji napis 305 i czytelna rejestracja auta BV 05RAU przestała być czytelna. To jest dla mnie sygnał, że obróbka nie udała się.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.04.2012 10:59

Lidia K napisał(a):Jacku, wiem, że to jest relacja, ...


Małgosiu - jestem skłonny przyznać Ci rację ale...ja się bałem, że Wojtek nam się "zatnie" i wtedy nie będzie nic do oglądania/czytania.

Widocznie mój monitor jest zły czyli jest dobry.

8)


Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.04.2012 11:18

Jacek S napisał(a):
Lidia K napisał(a):Jacku, wiem, że to jest relacja, ...


Małgosiu - jestem skłonny przyznać Ci rację ale...ja się bałem, że Wojtek nam się "zatnie" i wtedy nie będzie nic do oglądania/czytania.


Wiem, ale ja na szczęście umiem przepraszać. :D :D :D
I wiem, że nikt inny nie miałby odwagi tego problemu poruszyć. Trochę się tu forum wszyscy znamy od jakiegoś czasu. Przypadek Wojtka jest ważny bo on dużo ma do pokazania i tworzy dużo relacji. Jeszcze sporo ma do pokazania i jeszcze mnóstwo miejsc zwiedzi. Poprawienie niektórych błędów w pokazywaniu zdjęć wzbogaci relacje i powiększy mu rzesze czytelników. A być może naśladowców. :D :D :D

No cóż wiele razy w naszych podróżach o wyborze celów decydowały właśnie zdjęcia (nie opisy) na które trafiliśmy w relacjach różnych ludzi. Może dlatego zdjęcia są dla mnie tak ważne.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.04.2012 12:11

paweł_ko napisał(a):Jakbym miał oryginalne rozmiary było by znacznie lepiej.

Na pewno. Trudno coś zrobić z fotkami spakowanymi i w formacie 800 x 600.

Lidia K napisał(a):Franz, duży krok w dobrym kierunku. Z godziny na zegarze w Braszowie wynika, że jest prawie 20 z exifa, że 1 maja. W Braszowie możliwe ze jest po zachodzie, powoli zapadają ciemności.
Ciemniejsze zdjęcia przybliżają nam to co tam zastałeś. Są lepsze.

To, że leżący w kotlinie Braszów był już w strefie cienia, dobrze widać na pierwszym zdjęciu robionym jeszcze z góry - tym pierwszym zakwestionowanym. Zresztą, nawet w słownym opisie o tym wspomniałem.

Lidia K napisał(a):Pozostaje jeszcze poprosić Franza żeby zobaczył czy nie dałoby się tak jednego z nich potraktować gimpem, żeby napisy były czytelne a ludzie nie rozmazani. Albo tak poruszone Ci wyszło albo obróbka je popsuła.

No, niestety, to zdjęcie jest odrobinę niewyraźne. Nie wiem, dlaczego - robione na czasie 1/320. Założyłem, że pomimo tego - dla mnie zupełnie akceptowalnego - drobiazgu, warto było je pokazać.
Mógłbym je podostrzyć bardziej, ale staram się nie przesadzać z tymi efektami, które zresztą potrafią spowodować niezamierzone rezultaty.
Na czerwonej tablicy jest reklama paintballa ozdobiona ubraną w seksowny top wielkości stanika panią z ustrojstwem do tej gry.

Jacek S napisał(a):Małgosiu - jestem skłonny przyznać Ci rację ale...ja się bałem, że Wojtek nam się "zatnie" i wtedy nie będzie nic do oglądania/czytania.

Ja się nie zacinam, jeśli ktoś sensownie mówi, pisze. Nawet, jeśli nie wiem, w czym problem, to staram się zorientować i - jeśli się da - jakoś problem rozwiązać. Jeśli masz na myśli wątek, z którego się kiedyś definitywnie wycofałem, to wyjaśnię. Zostałem w sposób chamski i wulgarny zaatakowany. I gdyby to tylko wyszło ze strony jednej narcystycznej nimfomanki, to machnąłbym ręką. Ale nikt - poza jednym Fatamorganą - nie odniósł się krytycznie do tego ataku, zatem uznałem moją obecnaość w tamtym wątku za zbyteczną.

Małgosia już raz mi pomogla stawić czoła automatycznej obróbce, wskazując na zbytnie zaniebieszczenie zdjęć. Ja je niby też widziałem, ale jeśli na czymś się nie znam, to polegam na zdaniu kogoś lepiej obznajomionego, w tym wypadku - programu graficznego. Dlatego jej uwagi są szczególnie przeze mnie cenione.

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.04.2012 12:27

Lidia K napisał(a):Wiem, ale ja na szczęście umiem przepraszać. :D :D :D ...


A to przepraszam.

:wink:

Franz napisał(a):Póki co, kończę właśnie przygotowywanie próbnej paczki zdjęć w ciemniejszych odcieniach. Ciekaw jestem ich odbioru.


Było pytanie - była odpowiedź.
Nic poza tym.

Franz napisał(a):Jeśli masz na myśli wątek...


Nie miałem na myśli nic ponad to co napisałem.
Żadnej Nimfomanki nie pamiętam i nie miałem przyjemności ( :wink: ) poznać.


Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.04.2012 12:47

Lidia K napisał(a):Franz, duży krok w dobrym kierunku. Z godziny na zegarze w Braszowie wynika, że jest prawie 20 z exifa, że 1 maja. W Braszowie możliwe ze jest po zachodzie, powoli zapadają ciemności.
Ciemniejsze zdjęcia przybliżają nam to co tam zastałeś. Są lepsze.

Taaa ... zgoda ! 8)

Franz napisał(a):Ja się nie zacinam, ..........

... na całe szczęście ! :lol:

Pozdrawiam.
paweł_ko
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) paweł_ko » 25.04.2012 13:07

Szanowni Cromaniacy -
tak naprawdę to z wspaniałego wątku jakim była relacja z Rumunii zrobiło się forum foto. Może i ja się do tego przyłożyłem, czego teraz żałuje :oops:
Kajam się i liczę na kontynuacje wątku cerkiewnego bo jest bardzo ciekawy. A zdjęcia zamieszczone w rozdzielczości VGA nie będą rewelacyjne - są ładne i w zupełności wystarczą :D

Więcej Rumunii na forum o Rumunii :wink: - ja wybieram się w majowy weekend w górki (Padis) i mam nadzieje że zrobię kilka fotek.

Pozdrawiam wszystkich
Paweł
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.04.2012 13:09

mariusz-w napisał(a):
Franz napisał(a):Ja się nie zacinam, ..........

... na całe szczęście ! :lol:

Wkręca cię - nie zacina się, bo ... Popatrz na jego brodę ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.04.2012 13:20

Jacek S napisał(a):Nie miałem na myśli nic ponad to co napisałem.
Żadnej Nimfomanki nie pamiętam i nie miałem przyjemności ( :wink: ) poznać.

To i dobrze.

mariusz-w napisał(a):
Franz napisał(a):Ja się nie zacinam, ..........

... na całe szczęście ! :lol:

Chociaż warto mieć do czegoś zacięcie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.04.2012 13:31

paweł_ko napisał(a):Kajam się i liczę na kontynuacje wątku cerkiewnego bo jest bardzo ciekawy.

Każdy głos jest cenny.
Ale muszę Cię zmartwić - teraz głównie inne atrakcje niż cerkwie będą tu królowały. ;)

paweł_ko napisał(a):Więcej Rumunii na forum o Rumunii :wink: - ja wybieram się w majowy weekend w górki (Padis) i mam nadzieje że zrobię kilka fotek.

Życzę pięknej pogody i udanych plenerów. Pochwal się po powrocie.

weldon napisał(a):Wkręca cię - nie zacina się, bo ... Popatrz na jego brodę ;)

Wydało się...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.04.2012 14:57

Lidia K napisał(a):Dlatego poruszyłam problem tu, w relacji rumuńskiej, chociaż również w innych jego relacjach zdjęcia wyglądają czasami dokładnie tak samo.

A mogłabyś mi jeszcze dalej pomóc i wskazać z grubsza, które zdjęcia w których wątkach też tak kiepsko u Was wyglądają? Może i tam bym coś spróbował poprawić.

Lidia K napisał(a):Jeszcze sporo ma do pokazania i jeszcze mnóstwo miejsc zwiedzi.

Obyś była dobrym prorokiem. Czy zgodnie z najnowszymi trendami - dobrą prorokinią. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rumuńskie wyrypy: 2022 - strona 78
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone