Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumunia & Bułgaria czyli nasze wakacje AD 2016

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1362
Dołączył(a): 27.01.2012
Rumunia & Bułgaria czyli nasze wakacje AD 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 20.01.2017 22:00

Zapraszam na relację z naszych ubieglorocznych wakacji.

Tak, tak tym razem zdradziliśmy Chorwację na rzecz Bułgarii i po drodze Rumunii. Czy warto było o tym napisze w podsumowaniu ;)

W relacji będą takie miejsca jak:
Kopalnia soli w Turdzie
Wąwóz Turdy
Alba Iulia
Zamek Corvinilior w Hunedoarze
Zamek chłopski w Calnicu
Trasa Transfogarska
Sybin
Monaster Cozia
Cerkiew tzw. Nowa Metropolia w Curtea de Arges
Byala (Biała)
Nesebyr
Monaster Aładża
Ogrody przy pałacu królowej Marii w Bałcziku
Varna


Nasze wcześniejsze trzy zagraniczne wakacyjne wojaże to Chorwacja. Kwatery rezerwowałem już w styczniu. Jednak tym razem było inaczej. W pracy panowała nieciekawa atmosfera. Na przelomie roku posypały się zwolnienia i straszono następnymi. Wobec niepewnej sytuacji zwlekałem z planami urlopowymi. Zająłem się tym końcem czerwca dwa miesiące przed urlopem. Miało być coś innego i nowego więc po szybkiej weryfikacji kierunków padło na Grecję i Bułgarię. Ostatecznie do Bułgarii przekonał nas znajomy Bułgar. Jego córka chodzi z naszym synem do klasy i na ognisku z okazji zakończenie roku szkolnego była okazja do porozmawiania.
Po ustaleniu kierunku zacząłem szukać miejsca docelowego dla naszych wakacji AD 2016. Trafiłem na tanią ofertę hotelu z Albeny. Teściowie byli w Albenie w latach 70-tych i mają miłe wspomnienia. Jednak opinie o przybytku, w którym dokonałem rezerwacji za pośrednctwem pewnego portalu na “B’ nie były zbyt pochlebne. Zacząłem więc szukać dalej i trafiłem na forum poświęcone Bulgarii i tak w wielkim skrócie dzięki jednemu z użytkowników trafiliśmy do Białej.

Tyle na dziś tytułem zajawki.

CDN
Ostatnio edytowano 07.11.2020 21:50 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.01.2017 22:38

Dla mnie super temat,mam znajomego w Rumunii a więc biorę ten kraj pod uwagę
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.01.2017 22:45

Kierunek słuszny , z przyjemnością popatrzę na znane i mniej znane miejsca Twoimi oczami , i będę wspominał . . .
W maju ubiegłego roku też odwiedziliśmy Rumunię , między innymi Turdę , Hunedoarę , Alba Iulię i tym razem Transalpinę , Czekam na Twoje wrażenia z tych miejsc


Pozdrawiam
Piotr
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 20.01.2017 22:59

Siadam i czekam.
Wszak Rumunia przed nami więc popatrzę. :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 20.01.2017 23:29

Rumunię mam w planach na 2018
Zapuszczam śledzia i może coś od Ciebie odgapię :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.01.2017 00:06

Obecny - będzie się działo ... :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.01.2017 00:21

Chyba już gdzieś podobną relację czytałam :oczko_usmiech: jednak chętnie przeczytam i obejrzę jeszcze raz na tym forum.
Biała zabukowana na lipiec, a wcześniej obowiązkowo kilka dni w Transylwanii. :D
Ruszaj. :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 21.01.2017 00:32

Ciekawy kierunek...popatrzę :mrgreen:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.01.2017 12:10

Dawigs napisał(a):Zapraszam na relację z naszych ubieglorocznych wakacji.

Zaproszenie przyjęte 8)
Z rumuńskich punktów nie byłem jedynie w Alba Iulii, ale jest w planach w trakcie kolejnego rumuńskiego wypadu w góry.
Ciekawy jestem Twojego spojrzenia na ten piękny kraj.

pozdrawiam,
Michał
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1362
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 21.01.2017 21:37

piotrf napisał(a):Kierunek słuszny , z przyjemnością popatrzę na znane i mniej znane miejsca Twoimi oczami , i będę wspominał . . .
W maju ubiegłego roku też odwiedziliśmy Rumunię , między innymi Turdę , Hunedoarę , Alba Iulię i tym razem Transalpinę , Czekam na Twoje wrażenia z tych miejsc
Pozdrawiam
Piotr

Mikeee napisał(a):
Dawigs napisał(a):Zapraszam na relację z naszych ubieglorocznych wakacji.

Zaproszenie przyjęte 8)
Z rumuńskich punktów nie byłem jedynie w Alba Iulii, ale jest w planach w trakcie kolejnego rumuńskiego wypadu w góry.
Ciekawy jestem Twojego spojrzenia na ten piękny kraj.
pozdrawiam,
Michał

Rumunia od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie. Przyczyniły się do tego również Wasze świetne relacje :D
Gdy zdecydowaliśmy się na wyjazd samochodem do Bułgarii nie było innej opcji jak przejazd przez Rumunię ;)


Z napisał(a):Dla mnie super temat,mam znajomego w Rumunii a więc biorę ten kraj pod uwagę

21monika napisał(a):Siadam i czekam.
Wszak Rumunia przed nami więc popatrzę. :D

travel napisał(a):Rumunię mam w planach na 2018
Zapuszczam śledzia i może coś od Ciebie odgapię :mrgreen:

Mam nadzieję, że moja relacja utwierdzi Was w postanowieniu odwiedzenia tego miejsca na ziemi :)

Janusz Bajcer napisał(a):Obecny - będzie się działo ... :lol:

Tak, trochę miejsc odwiedzimy :)

Mikromir napisał(a):Chyba już gdzieś podobną relację czytałam :oczko_usmiech: jednak chętnie przeczytam i obejrzę jeszcze raz na tym forum.
Biała zabukowana na lipiec, a wcześniej obowiązkowo kilka dni w Transylwanii. :D
Ruszaj. :papa:

Postaram się wobec tego nieco dodać lub zróżnicować. Ocenisz na ile mi się powiedzie :lol:
Fajnie, że ruszacie naszymi śladami :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.01.2017 23:08

odwiedzone miejsca bardzo ciekawe, chętnie poczytam, popatrzę, coś uszczknę dla siebie na przyszłość
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1362
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 22.01.2017 01:13

te kiero napisał(a):odwiedzone miejsca bardzo ciekawe, chętnie poczytam, popatrzę, coś uszczknę dla siebie na przyszłość


Witaj. Proszę usiądź wygodnie, za chwilę zaczynam :oczko_usmiech:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1362
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 22.01.2017 01:17

Wyruszamy w sobotę 13 sierpnia ok. 4:30. Celem jest hotel Stejeris w okolicach Turdy.
Nasza trasa:
1.PNG

W Słowacji i Węgrzech omijamy płatne autostrady. Trasa przyjemna, ruch niewielki świateł mało jedynie Nyiregyhaza nieco spowolniła przejazd.
Przed Tokajem zachaczamy o piwniczkę Gonczy Pince gdzie zaopatrujemy w podręczny zapas wina :lol: .
IMG_8872 (Kopiowanie).JPG

Spostrzegawczy zauważyli zapewne na tylnej szybie naszego bolidu naklejkę Cro.pl 8)
Na granicy węgiersko-rumuńskiej poszło szybko.
Nawierzchnia dróg w Polsce rewelacyjna. Słowacja i Węgry jest dobrze ale nieco gorzej niż u nas w kraju. Rumunia na głównych drogach OK ale w miastach trzeba uważać na zapadnięte studzienki.
Co do hotelu Stejeris to mogliśmy trafić lepiej. Najlepsze czasy ma już za sobą.

CDN
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 22.01.2017 10:17

Jestem ciekaw Waszej podróży.
olkas
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 01.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 22.01.2017 10:32

Jestem i ja.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Rumunia & Bułgaria czyli nasze wakacje AD 2016
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone