Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumunia & Bułgaria czyli nasze wakacje AD 2016

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 24.02.2017 01:40

no ale jeśli zakładamy, że po drodze "marnujemy" czas na zwiedzanie czegoś po drodze (3-4 dni jak napisałeś) to chyba w tym przypadku Bułgaria jest akurat lepszym pomysłem, jeśli po drodze pojeździmy np. po Rumunii ;) Choć na pewno szybciej będzie wrócić z Chorwacji - ale ja, jak napisałem, wracam na raty, bo taki nagły powrót to już w ogóle by mnie zdołował ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.02.2017 02:34

Dziękuję za relację i podsumowanie , które utwierdziły mnie w przekonaniu , że trzeba tam wrócić - do Bułgarii , bo Rumunię odwiedzaliśmy dość często i mam nadzieję , że jeszcze wiele razy się uda :)

Mikromir napisał(a): . . . czytało się i oglądało z przyjemnością. :) Interesujące porównanie Bułgarii z Chorwacją.


Pełna zgoda :D

Mikromir napisał(a): Ciekawa jestem Bułgarii i Rumunii w "realu" - w tym roku mam nadzieję pojechać tam po raz pierwszy.


Warto , realizacji planów życzę :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 24.02.2017 23:31

Pudelek napisał(a):... ale ja, jak napisałem, wracam na raty, bo taki nagły powrót to już w ogóle by mnie zdołował ;)

:D
W ogóle urlopy jakoś tak szybko mijają :cry:

piotrf napisał(a):Dziękuję za relację i podsumowanie , które utwierdziły mnie w przekonaniu , że trzeba tam wrócić - do Bułgarii , bo Rumunię odwiedzaliśmy dość często i mam nadzieję , że jeszcze wiele razy się uda :)

Cieszę się :wink: , macie już konkretne plany?
My chcemy wrócić do Rumunii. Może uda się wygospodarować tydzień urlopu w sierpniu to zrobimy małe Węgiersko – Rumuńskie turne :oczko_usmiech:

piotrf napisał(a):
Mikromir napisał(a): . . . czytało się i oglądało z przyjemnością. :) Interesujące porównanie Bułgarii z Chorwacją.


Pełna zgoda :D

Dziękuję

Pozdrawiam.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 25.02.2017 22:59

Dawigs napisał(a):My chcemy wrócić do Rumunii. Może uda się wygospodarować tydzień urlopu w sierpniu to zrobimy małe Węgiersko – Rumuńskie turne :oczko_usmiech:

I tego Ci życzę. Ja również mam nadzieję spędzić kilka dni w rumuńskich Karpatach w tym roku :) .
Dzięki za relację

pozdrawiam,
Michał
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.02.2017 09:02

szybko, ale konkretnie, dzięki za relację, która utwierdza mnie w przekonaniu, że kiedyś trzeba by ten kierunkek obrać zamiast corocznej Cro
Dawigs napisał(a):2016.08.24 Monastyr Aładża

szczególnie mi się spodobał
:papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.01.2018 16:56

Ja sobie właśnie nadrobiłam Twoją relację :D
Bułgaria była naszym tegorocznym pierwszym planem na wakacje i właśnie miała to być Biała. Zrezygnowaliśmy jednak i teraz albo po raz kolejny będzie Chorwacja, albo skusimy się w końcu na Grecję :D
Pozdrawiam :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 18.01.2018 15:23

agata26061 napisał(a):Ja sobie właśnie nadrobiłam Twoją relację :D
Bułgaria była naszym tegorocznym pierwszym planem na wakacje i właśnie miała to być Biała. Zrezygnowaliśmy jednak i teraz albo po raz kolejny będzie Chorwacja, albo skusimy się w końcu na Grecję :D
Pozdrawiam :D


My w tym roku też myślimy o Grecji. Miały być pierwsze wakacje samolotem ale póki co koszty są wysokie i też się zastanawiamy co dalej. Alternatywa to Chalkidiki samochoem i kilka dni po drodze w Rumunii do której z chęcia wrócimy. Jak będzie zobaczymy.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2018 13:28

Dawigs napisał(a):
My w tym roku też myślimy o Grecji. Miały być pierwsze wakacje samolotem ale póki co koszty są wysokie i też się zastanawiamy co dalej. Alternatywa to Chalkidiki samochoem i kilka dni po drodze w Rumunii do której z chęcia wrócimy. Jak będzie zobaczymy.

Grecja bardzo kusi, ale mnie równie bardzo kuszą chorwackie wyspy (mam na myśli Brač, lub Hvar), na których jeszcze nie stacjonowałam, a bardzo bym chciała, więc zobaczymy...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2018 14:21

Dawigs napisał(a):(..)Alternatywa to Chalkidiki samochoem i kilka dni po drodze w Rumunii do której z chęcia wrócimy. Jak będzie zobaczymy.
Zawsze te kila dni można w Macedonii spędzić.. :D A o którym paluchu myślisz?
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 24.01.2018 15:16

piekara114 napisał(a):
Dawigs napisał(a):(..)Alternatywa to Chalkidiki samochoem i kilka dni po drodze w Rumunii do której z chęcia wrócimy. Jak będzie zobaczymy.
Zawsze te kila dni można w Macedonii spędzić.. :D A o którym paluchu myślisz?

O Macedonii do tej pory nie myślałem. Chalkidiki troszkę mnie zniechęcają małą ilością atrakacji poza plażami. Teraz dzięki Kulkom myślimy o Epirze.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2018 16:35

A o Epirze myślałam już w zeszłym roku, no ale Hvar był... Ale w tym roku jest bbbb duża szansa...tylko znaleźć kwaterkę w odpowiedniej cenie :papa:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 24.01.2018 21:30

21monika napisał(a):Mam zamiar w tym roku w czerwcu sprawdzić Rumuńskie morze i bazę noclegową. Dzięki za odpowiedź, zobaczymy może i w Bułgarii będziemy się moczyć. :P


Kurcze zaledwie rok miął a tak wiele się zmieniło w moim życiu, że z rozczuleniem przeczytałam ten wpis zaledwie z przed roku. :wink:
Dotarłam we wrześniu do Bułgarii samolotem i morze jak i Słoneczny Brzeg zrobił na mnie wrażenie naszego Władysławowa lub Międzyzdrojów tylko duuuużżzo cieplej i taniej.
Nooo i zupełnie inaczej niż w Cro. tak bardziej wschodnio, brudno, głośno i jakoś tak po PRL - owo. :mrgreen:

Pozdrawiam
Monika
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 27.01.2018 22:15

Witam.

piekara114 napisał(a):A o Epirze myślałam już w zeszłym roku, no ale Hvar był... Ale w tym roku jest bbbb duża szansa...tylko znaleźć kwaterkę w odpowiedniej cenie :papa:


Jak idą poszukiwania? Kiedy planujecie wyjazd? My na ostatni tydzień czerwca i pierwszy tydzień lipca.
Myślimy by wyruszyć już w pątek 22 czerwca zaraz po rozdaniu świadectw. Pierwszy nocleg w Budapeszcie z małym wieczorno - nocnym zwiedzaniem. Drugi nocleg w Macedonii. Czy możesz podpowiedzieć miejsce tak by następnego dnia do południa można by coś zobaczyć a potem wyruszyć do Grecji? Jak z bezpieczeństwem w Macedonii i tranzytowej Serbii? Czego się wystrzegać?

Wcześniej Epiru nie brałem pod uwagę ale jak teraz widzę na pierwszy raz wydaje się ciekawym rejonem.
Wymogi mamy chyba podobne do Was: plaża najlepiej żwirowa/kamienista dno powoli schodzące do morza. Fajnie jakby można było posnoorkować i jakieś życie podwodne zobaczyć (na rafę kolarową nie liczymy :wink: ).
Miejscowość nie za duża ale i nie za mała, niezbyt rozrywkowa. Jakieś restauracje typu chorwacie konoby, sklepy, bankomat.
Fajnie jakby można było wierczorem pospacerować po jakimś pasażu.
Przyjrzałem się wybrzeżu tego regionu i miasteczek za wiele nie ma.
W oko wpadła mi Parga choć niepokoi mnie zastęp leżaków do wynajęcia na plażach. Inne miejscówka to Mitikas blisko Prewezy. Na północ od miejscowości jest długa żwirowa/kamienista(?) plaża.
Znalazłem też kilka innych fajnych plaż ale z reguły są na odludziu lub obok małych przysiółków z góra kilkoma zabudowaniami.

Może coś nam podpowiesz?

Pozdrawiam
GD
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.01.2018 23:44

Cześć,
u nas dopiero zapadła decyzja, że Grecja i Epir - oczywiście jak znajdę nocleg z logiczną ceną. Celuję w Sivotę, bo spodobała mi się (już rok temu), a Panu M. teraz też te wysepki dookoła - można łódkę lub kajaki wypożyczyć. Szukać będę też w Pardze - te dwie miejscowości spełniają moje kryteria, co do wieczornych możliwości pokręcenia się :D

Wyjazd z PL planuję na noc 4/5 lipca, z jakąś drzemką po drodze i popołudniowe dotarcie do Skopje. Tu nocleg - ceny są obecnie bardzo zachęcające, więc warto. Mam też link zniżkowy na booking jakbyś chciał to na priv podeślę. W Epirze zameldować się 6.07 na 10 nocy, app. 2+1 (cudów nie wymagam). Kulka podpowiedział granicę w Bitoli - muszę to rozeznać.... Na plażowanie możemy podjeżdżać, a już jakieś fajne zatoczki wypatrzyliśmy na google :mrgreen:

Co do bezpieczeństw: nigdzie nie czułam się zagrożona czy w jakiś sposób niepewnie. Nieprzyjemnie było na granicy węgiersko-serbskiej - za siatką widać było obóz uchodźców. Na parkingu przy autostradzie w McD było dużo rodzin "tureckich Niemców" - z gromadami wrzeszczących dzieci - dziwne wrażenie. Czyściutkie łazienki, akurat na poranną toaletę :D

Opis trasy znajdziesz w mojej relacji Grecja leniwie... - myślę, że wiele się na trasie nie zmieniło... Autostrady ma być trochę więcej :D

Jak coś znajdę dam znać. A jak Ty coś wypatrzysz ciekawego to podziel się informacjami.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2018 22:28

I jeszcze mi się jedna rzecz przypomniała, unikaj przejazdu w weekendy - dodatkowe obciążenie na granicach. Ale skoro planujesz wyjazd zaraz po świadectwach to pewnie nie chcesz tracić urlopu....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Rumunia & Bułgaria czyli nasze wakacje AD 2016 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone