Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozwiodłam się z polskim morzem. Powrotów nie będzie

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwonka_30
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2016
Rozwiodłam się z polskim morzem. Powrotów nie będzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwonka_30 » 31.07.2016 15:10

Witam wszystkich!
Jestem tu nowa. Co roku jadę z mężem i synkiem nad Bałtyk ale w tym roku kropla goryczy się przelała. Koniec z polskim morzem.
Jeszcze będąc we Władysławowie, podczas kolejnego dnia deszczu zarezerwowałam na booking.com kwaterę na lipiec 2017
12 dni w Apartments Karla w Stanići Tice Omiš. Większość hoteli w tym serwisie nie oferowała jeszcze żadnych pobytów na przyszły rok. Cena przyzwoita (466 euro), warunki na zdjęciach również. Do tego nie trzeba podawać danych z kredytówki a bezpłatne odwołanie jest aż do maja 2017. Dostałam potwierdzenie, pin do rezerwacji i spokojnie sobie spałam - aż do dziś.
Dzisiaj odpaliłam z ciekawości bookinga i widzę, że takie apartamenty jak mój u tych samych gospodarzy na przyszłe wakacje kosztują już 6300 zł... I teraz nie wiem, czy trafiłam na tak piękną promocję z racji tego iż rezerwowałam to na początku lipca czy może ktoś się w serwisie pomylił?
Czy ktoś z was był w tej willi? Prowadzą ją państwo Kovacic.?

Byłam już w 2009 w Chorwacji ale wtedy nasz wybór padł na Biograd na Moru. Mieszkaliśmy wtedy w Villi Ivana, niedaleko plaży. Pojechałam w ciemno aczkolwiek trochę się bałam, że nic nie znajdziemy.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 31.07.2016 15:18

Nie piszesz na ile osób ten ap. jak daleko do morza, czy jest klima, wifi czy inne udogodnienia :?: Wychodzi 38 Euro za dobę czyli
w miarę tanio ale zależy za co :roll:
Iwonka_30
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwonka_30 » 31.07.2016 15:20

No tak nie pomyślałam o tym :)
Do morza ok 50 metrów - tak jest napisane i z mapy też tak można wywnioskować.
2 osoby dorosłe i dziecko 8 lat.
Wyposażenie pokoju to wg booking:
zestaw do przygotowywania kawy i herbaty • prysznic • telewizor • klimatyzacja • lodówka • łazienka • ogrzewanie • kuchnia • wanna lub prysznic • telewizor z płaskim ekranem • prywatne wejście • drewniana podłoga / parkiet • część jadalna • czajnik elektryczny • przybory kuchenne • szafa / garderoba • piekarnik • płyta kuchenna • grill • widok na ogród • środki czystości • ekspres do kawy • taras • ręczniki • pościel • stół • meble ogrodowe • całość zlokalizowana na parterze • suszarka do ubrań
Rodzaj łóżka/łóżek: duże podwójne
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.07.2016 15:22

Ze strony booking.com jeszcze nie korzystałem, ale moi znajomi wielokrotnie i nie słyszałem nigdy by mieli jakiś problem z różnicą w cenie rezerwacji a rzeczywistą. Może miałaś szczęście :)

giba0909 napisał(a):Nie piszesz na ile osób ten ap. jak daleko do morza, czy jest klima, wifi czy inne udogodnienia :?: Wychodzi 38 Euro za dobę czyli
w miarę tanio ale zależy za co :roll:

Też fakt :)

Iwona, wklej link.
Iwonka_30
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwonka_30 » 31.07.2016 15:27

Ja do tej pory rezerwowałam hotele przez ten serwis jedynie w Polsce. Jak na razie nie było żadnych problemów. Wszystko kosztowało jak w rezerwacji. Ale nigdy nie rezerwowałam aż rok wcześniej. Stąd moje obawy co podejrzanie niskiej ceny, tym bardziej że na zdjęciach apartament wygląda pięknie. Myślicie, że jak udam się tam 3 lipca i okaże się że to była jakaś pomyłka to znajdę coś w ciemno na szybko? :P
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 31.07.2016 15:29

Biorąc pod uwagę fakt iż nie jest to kurort typu Makarska, Baśka Voda oraz fakt, że zamawiasz z dużym wyprzedzeniem cena jest normalna, Czy uiściłaś jakąś przedpłatę :?:
Iwonka_30
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwonka_30 » 31.07.2016 15:33

Nie jeszcze nic nie przedpłacałam. Dostałam wiadomość od Booking, że na 60 dni przed wyjazdem mam zapłacić 140 euro zadatku i właściciel się ze mną skontaktuje w tej sprawie, ale rezerwacja widnieje na zielono i wyświetla mi się jako - potwierdzono

Linków nie mogę wkleić bo dopiero się zarejestrowałam :) Ale na booking wystarczy wklepać apartments Karla Omis
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 31.07.2016 15:38

Wydaje się, że może być tam niedrogo gdyż raczej jest to malutka miejscowość i warto zorientować się czy najbliższe sklepy, konoby, deptak i inne rzeczy nie są kilka kilometrów od ap. na przykład w centrum Omiśa. Plus to na pewno niezatłoczone plaże.
Iwonka_30
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwonka_30 » 31.07.2016 15:41

No to uspokoiliście mnie trochę :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2016 16:00

Cena dobra mimo, że jest to dom za jadranką. Na Booking jest wystawiony większy apartman. Jednak cena za mniejszy znaleziona na innej stronie to 50 E/doba. Może się zdarzyć, że godpodarz będzie kombinował, ale zawarłaś umowę z Booking i do nich z reklamacjami jakby co. Ale coś mi się wydaje, że bedzie dobrze.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 31.07.2016 21:08

Wielokrotnie rezerwowałem noclegi przez booking (czasem na 1 dzień, czasem na tydzień), zarówno w Polsce, jak i poza naszym krajem (Chorwacja, Czechy, Niemcy, Francja itd.) i nigdy nie było problemów z tym serwisem i zgodnością oferty z opisem. Raz mi sie chyba tylko zdarzyło, że cena, którą miałem zapłacić na miejscu była inna (oczywiście wyższa), niż pierwotna z booking. Oczywiście (jak zawsze) miałem przy sobie jednak wydrukowana rezerwację z booking,com i cena magicznie wróciła do normy, a ja zostałem przeproszony "za pomyłkę" 8) Właściciele lokali nie mogą "pogrywać", bo wystarczy kilka komentarzy negatywnych na stronie od klientów i kwatera "jest spalona".

Co do różnych cen w różnych okresach. Na booking.com to jest całkowicie normalne, rezerwując wcześniej ceny są zazwyczaj niższe, więc można Ci tylko pogratulować czujności i refleksu (ja nie jestem w stanie rezerwować nigdy aż z takim wyprzedzeniem, bo termin wyjazdu i cel najczęściej określamy miesiąc przez wakacjami :) Zatem niczym się nie martw i ciesz z wyjazdu.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 31.07.2016 21:18

bigredone napisał(a):Cena dobra mimo, że jest to dom za jadranką. Na Booking jest wystawiony większy apartman. Jednak cena za mniejszy znaleziona na innej stronie to 50 E/doba. Może się zdarzyć, że godpodarz będzie kombinował, ale zawarłaś umowę z Booking i do nich z reklamacjami jakby co. Ale coś mi się wydaje, że bedzie dobrze.


No właśnie, jest tanio bo za jadranką. Jak dla mnie to bardzo duży minus, bo ruch jest bardzo duży nie ma poboczy, a wtedy każde wyjście na plażę to cala wyprawa.

Rezerwując dziś na przyszły rok można przebierać w ofertach i portalach. Ja bym dał 20 euro więcej i robił rezerwację czegoś przy samej plaży, komfort i urok pobytu są nieporównywalne, kiedy wychyliwszy z tarasu ma się na dole plażę.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.07.2016 21:36

valdemar napisał(a):
bigredone napisał(a):Cena dobra mimo, że jest to dom za jadranką. Na Booking jest wystawiony większy apartman. Jednak cena za mniejszy znaleziona na innej stronie to 50 E/doba. Może się zdarzyć, że godpodarz będzie kombinował, ale zawarłaś umowę z Booking i do nich z reklamacjami jakby co. Ale coś mi się wydaje, że bedzie dobrze.


No właśnie, jest tanio bo za jadranką. Jak dla mnie to bardzo duży minus, bo ruch jest bardzo duży nie ma poboczy, a wtedy każde wyjście na plażę to cala wyprawa.

Rezerwując dziś na przyszły rok można przebierać w ofertach i portalach. Ja bym dał 20 euro więcej i robił rezerwację czegoś przy samej plaży, komfort i urok pobytu są nieporównywalne, kiedy wychyliwszy z tarasu ma się na dole plażę.

Rzeczywiście położenie obiektu średnie, do Omisza też kawałek drogi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2016 21:43

Za takie pieniądze można się przemęczyć z tą jadranką, a na kolejny rok znaleźć coś na miejsu podczas pobytu. Odległość od Omisa nie jest problemem, bo w tej "dziurze" jest wszystko; co można zauważyć na google. Niedogodnością może być powrót z plaży pod górę. Wszędzie piszą, że jest to 50 m, ale wychodzi na to, że to raczej w lini prostej i to "z hakiem".
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 31.07.2016 21:50

bigredone napisał(a):Za takie pieniądze można się przemęczyć z tą jadranką, a na kolejny rok znaleźć coś na miejsu podczas pobytu. Odległość od Omisa nie jest problemem, bo w tej "dziurze" jest wszystko; co można zauważyć na google. Niedogodnością może być powrót z plaży pod górę. Wszędzie piszą, że jest to 50 m, ale wychodzi na to, że to raczej w lini prostej i to "z hakiem".


No to już wchodzimy obszar kryterium wyboru - cena czy komfort. Mając rok czasu można przejrzeć setki miejsc, zamiast łapać pierwsze z brzegu. Plus dla booking że można bezkosztowo odwołać rezerwację.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rozwiodłam się z polskim morzem. Powrotów nie będzie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone