Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 18.12.2008 15:41

Madziu! Mi Makarska się podobała, ale w przyszłym roku pojadę w inne miejsce :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 19.12.2008 09:43

Madziu ! Fajna relacja, śliczne fotki ale najśliczniejsza oczywiście dzidzia.
Miałaś piękny taras i widok na more cudo. Nie podoba mi się tylko ta fotka w stronę zatoki, jak dla mnie za dużo łódek przy brzegu.
Czekam na dalszy ciąg :lol:
pozdrav
Renata
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 19.12.2008 14:28

Faktycznie, tych łódeczek to mogłoby być trochę mniej...Ale nie były bardzo uciążliwe Ranatko.

Wszystkim się spało bardzo dobrze, wstaję wcześnie, bo o 5 rano i wychodzę z małą na taras, by mąż i mama mogli jeszcze troszkę dospać...

Sąsiedzi z willi obok małżeństwo 70 latków, już zażywa wodnych kąpieli, morze jest ciche i spokojne, słychać tylko szum fal....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koło 9 wstaje reszta towarzystwa, kawa i decyzja jakie plany na dziś...

Dzisiejszego dnia postanawiamy odwiedzić Trogir-znajomi nie mają jeszcze butków do kąpania. Miasto to, jak zawsze piękne, czas tutaj jakby stanął w miejscu...

Kupuję pocztówki by dotarły do Polski jeszcze przed naszym powrotem (teraz już wiem, niestety dotarły ale 9 dni po naszym powrocie) Małej jakiś mały gzub wyrywa z rączki foremkę z lodem, drze się w niebogłosy. Mama małego "złodziejaszka" stara się wytłumaczyć, żeby oddał Karolince foremkę, ale nie robię z tego większego problemu i kupujemy jej następną.

Obrazek

Na targu w Trogirze duża niespodzianka-większość sprzedawców pięknie mówi "dziękuję, proszę" po polsku. Zauważyłam, że z roku na rok przebywa tu coraz więcej turystów z Polski. Uparcie wypatruję polskich autek z naklejkami cro.pl niestety bezskutecznie.

Na cb kanale 21 co chwila słychać polskie rozmówki typu "koledzy jest ktoś na radyjku?szukam apteki w Trogirze, pomoże ktoś?" Normalnie czuję się jak w naszej Polsce.

Na promenadzie w Trogirze spotykamy kolejny polski akcent.Młody chłopak pięknie podbija piłkę niczym Beckham,zarabiając swoją pracą na kolejny dzień wakacji w Chorwacji. Zaopatrujemy się w trunki po uprzedniej małej degustacji (usilnie szukam orahovicy, której smak utrwalił mi się kilka lat temu-była bardzo słodka, miała bardzo delikatny smak. Po kilku próbach już nie odróżniam niczego) bierzemy rakiję, kruskovac, orahovicę i prosek. Wskakujemy jeszcze do Tommy-ego po dania mięsne na grilla i arbuza.

Wracamy do willi i wybieramy się przywitać się z przyjaciółmi Sonją i Nikolą, którzy mieszkają około 300 metrów od nas. Jak zawsze czekają na nas pyszne placinki s cokoladom.Mniam mniam. Jutro przyjeżdżają do nich nasi znajomi z Przeworska. Karolinka obrazu odnajduje wspólny język z wnuczką Rocco.

Obrazek



Po powrocie przychodzi do nas Mladen (właściciel willi) oddaje paszporty, daje zameldowanie i daje nam domace vino. W podzięce otrzymuje od nas zgrzewkę Tyskiego i Żubróweczkę. Otwiera nam barek przy willi i daje zezwolenie na korzystanie z naczyń w nim i co najważniejsze- uwaga-mamy maszynę do lodu! Rok temu miał jeszcze tutaj barek przy plaży, w którym serwował zimne napoje i szybką kuchnię. Przy barku jest grill a to wszystko tylko oddzielone płotkiem z plażą! Jest stół, krzesełka-idealne miejsce do spędzania większości wieczorków! Jeszcze tego dnia korzystamy z pozwolenia i rozpalamy grilla.Za rok w tym miejscu będzie jeszcze basen. Siedzimy do bardzo poźna...

Obrazek

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2008 14:38

Poznaję ostatnie zdjęcie z konkursu fotograficznego :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.12.2008 14:47

Janusz Bajcer napisał(a):Poznaję ostatnie zdjęcie z konkursu fotograficznego :lol:

Czy to jakiś podstęp...bo fotka super
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.12.2008 14:49

Janusz Bajcer napisał(a):Poznaję ostatnie zdjęcie z konkursu fotograficznego :lol:



Ja też. Czy te małe białe kropeczki na niebie to są gwiazdy :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2008 14:56

JacYamaha napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Poznaję ostatnie zdjęcie z konkursu fotograficznego :lol:

Czy to jakiś podstęp...bo fotka super


Żaden podstęp Jac - piszę tylko że zdjęcie poznaję z konkursu :lol: :lol:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 19.12.2008 14:59

Tak prawda , to fotka z konkursu.
A te białe kropki Lidio to gwiazdki :D
Pozdrawiam serdecznie!
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.12.2008 15:02

Madzia, śliczne te fotki.. :)
Mała jaka słodka :P
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.12.2008 15:18

madzia1981 napisał(a):...
Filmik -zjazd do willi
...

Madzia :D Miło Cię usłyszeć :D:D:D
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 19.12.2008 15:39

Madzia piąta rano w czasie urlopu 8O masz dziewczyno samozaparcie :lol:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.12.2008 16:19

Madziu widzę, że lubisz rano wstawać.... Ja jestem wielkim śpiochem, ale będąc w Cro to max do 7.00. :D Nie wiem, czy coś w tym powietrzu jest, że nie chce się spać :?: Czy szkoda dnia :?: Wcale nie czułam zmęczenia i do późnego wieczora można było posiedzieć. :D Oczywiście brało się przykład z tubylców i godzinkę sjesty ucinałam. :wink:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 19.12.2008 19:30

Leszek Skupin napisał(a):
madzia1981 napisał(a):...
Filmik -zjazd do willi
...

Madzia :D Miło Cię usłyszeć :D:D:D



To nie mnie słyszysz na filmiku Lesiu, tylko moją sąsiadkę i jej rodzinkę.

Ja jechałam pierwsza :D

Pozdrawiam.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.12.2008 20:16

anjas napisał(a):Madziu widzę, że lubisz rano wstawać.... Ja jestem wielkim śpiochem, ale będąc w Cro to max do 7.00. :D Nie wiem, czy coś w tym powietrzu jest, że nie chce się spać :?:


Na pewno coś w powietrzu 8) , mam tam dokładnie tak samo :D , a gdzie indziej normą jest to, że pospać rano sobie lubię.

W przypadku Madzi, wstawanie o piatej niekoczniecznie musi wynikać z tego, że to lubi :wink: , myślę że to Karolinka jest inicjatorką tak wczesnej pobudki :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.12.2008 20:25

dangol napisał(a):
anjas napisał(a):Madziu widzę, że lubisz rano wstawać.... Ja jestem wielkim śpiochem, ale będąc w Cro to max do 7.00. :D Nie wiem, czy coś w tym powietrzu jest, że nie chce się spać :?:


Na pewno coś w powietrzu 8) , mam tam dokładnie tak samo :D , a gdzie indziej normą jest to, że pospać rano sobie lubię.

W przypadku Madzi, wstawanie o piatej niekoczniecznie musi wynikać z tego, że to lubi :wink: , myślę że to Karolinka jest inicjatorką tak wczesnej pobudki :)

Na pewno Madzia nam napisze; dlaczego tak rano wstawała?

Faktycznie - pewno mała Karolcia wcześnie rano robiła pobudkę, a Madzia wcześniej wstawała po to, by napawać się błogą ciszą :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone