Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rożnica cen pomiędzy regionami

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
spamkuba
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.08.2013
rożnica cen pomiędzy regionami

Nieprzeczytany postnapisał(a) spamkuba » 03.08.2013 03:30

witam, mam pytanie odnośnie cen w Chorwacji - czy słowo "im dalej na południe" tym drożej jest aktualne? czy to zależy tylko i wyłącznie od "wielkości" miejscowości do jakiej się jedzie i ceny miejscowośći poniżej Dubrovnika są takie jak w okolicach np.Tribunj?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.08.2013 06:37

spamkuba napisał(a):witam, mam pytanie odnośnie cen w Chorwacji - czy słowo "im dalej na południe" tym drożej jest aktualne? czy to zależy tylko i wyłącznie od "wielkości" miejscowości do jakiej się jedzie i ceny miejscowośći poniżej Dubrovnika są takie jak w okolicach np.Tribunj?



W Chorwacji jest przysłowie:
Što južnije to tužnije - Im dalej na południe tym smutniejsze 8O

Ceny w Chorwacji
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 03.08.2013 09:01

spamkuba napisał(a):witam, mam pytanie odnośnie cen w Chorwacji - czy słowo "im dalej na południe" tym drożej jest aktualne? czy to zależy tylko i wyłącznie od "wielkości" miejscowości do jakiej się jedzie i ceny miejscowośći poniżej Dubrovnika są takie jak w okolicach np.Tribunj?


Tej bajki nie słyszałem :) . Za to słyszałem, że drożej jest na północy (bo Włosi, Niemcy itd.), oraz że najdrożej jest na wyspach (bo wyspy :wink: ). Nie przesadzajmy z tymi mitami. Z moich doświadczeń wynika, że różnice są niezauważalne i nie powinny nam zaprzątać głowy na wakacjach :)
czapir
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapir » 08.08.2013 20:13

witajcie
co do cen to się nie znam, ale podam w Sinj kupowalem wodę gazowaną 1,5 l za 4,5 kuna na starym rynku natomiast w Makarskiej to samo 7-8 kuna. chyba jakieś różnice są- tak mi się wydaje
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 20:48

Różnice są między sklepami i knajpami, ale w każdym rejonie Chorwacji. :!:

Obok siebie mogą być 2 knajpy, jedna 100% droższa od drugiej.
W sklepiku na samej plaży zapłaci się przeważnie zdecydowanie więcej niż w sporym markecie daleko od morza :roll:
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 24.08.2013 11:40

To zalezy na istrii za piwo 18 kun Fazana. Makarska knajpa w porcie 10 kun lub 15 .
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.09.2013 22:48

agnes128 napisał(a):To zalezy na istrii za piwo 18 kun Fazana. Makarska knajpa w porcie 10 kun lub 15 .


Nie ma reguły. Wszystko zależy on knajpy. Ja płaciłem w tym roku za piwo na Istrii (Lovran, Labin, Sv. Marina) od 12 do 16 kun. Dwa lata temu w Podgorze - 15 kun.
jacek2929
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek2929 » 03.09.2013 06:52

agnes128 napisał(a):To zalezy na istrii za piwo 18 kun Fazana. Makarska knajpa w porcie 10 kun lub 15 .



10 kun - chyba takie 0,2L dla przedszkolaków

17-18 kun i nie widziałem taniej, a to był wrzesień
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 03.09.2013 08:31

Ja płaciłem w Rogoznicy ( pobyt przełom lipiec - sierpień 2013 ) w restauracji za piwo od 15 HRK rzadkość do 20 HRK, najczęściej to było 18-20 kun. Pozdrawiam.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.09.2013 08:38

I kolejny wątek jak drogo i po ile piwo :) :)

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
rożnica cen pomiędzy regionami
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone