Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Różne przypadki awarii samochodu - rady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 18.03.2007 21:15

punto2 napisał(a):Miałem przykre doświadczenie w 2006 roku - Opel Astra - X17 dtl - awaria pompy wtryskowej - bardzo droga część wymieniona w Chorwacji. .


Napisz, gdzie wymieniałeś, czy mieli zapasowe pompy, ile kosztowała całośc, Czy mechanicy tam mają techa i podłaczali pojazd pod komputer. Czy od razu znalazłeś serwis, czy płaciłeś kartą czy gotówką ?? Czy holowałs auto do serwisu ? Rozumiem, że to była Astra II po roku 1998 ?

Pozdrawiam i nie życze awarii auta nawet wrogowi.
punto2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) punto2 » 19.03.2007 09:50

donia2 napisał(a):
punto2 napisał(a):Miałem przykre doświadczenie w 2006 roku - Opel Astra - X17 dtl - awaria pompy wtryskowej - bardzo droga część wymieniona w Chorwacji. .


Napisz, gdzie wymieniałeś, czy mieli zapasowe pompy, ile kosztowała całośc, Czy mechanicy tam mają techa i podłaczali pojazd pod komputer. Czy od razu znalazłeś serwis, czy płaciłeś kartą czy gotówką ?? Czy holowałs auto do serwisu ? Rozumiem, że to była Astra II po roku 1998 ?

Pozdrawiam i nie życze awarii auta nawet wrogowi.

Zdarzenie miało miejsce w bramce wjazdowej na autostradzie za Zagrzebiem.Wziąłem bilet i chciałem szybko ruszyć ,auto zgasło i koniec.Zepchnęliśmy tylko na pobocze,Muszę powiedzieć że obsługa i policjant, który kierował ruchem byli ok. ruch był bardzo duży bo to sobota rano.Po kilku próbach uruchomienia poszedłem do biura na bramkach i poprosiłem żeby ściągneli mechanika, za chwile przyjechał chłopak na skuterz ale stwierdził że bez kompa nic nie zrobi i nic też nie wziął powiedział też że na lawete trzeba długo czekać.Ponieważ byłem z kolegą wziął mnie na hol i 20 km pociągnął do zjazdu.Po drodze widziałem dużo awarii i stłuczek jechał nawet policjant na motocyklu i nas nie zatrzymał ale nie radzę nikomu tak próbować za dużo stresu. Kilka kilometrów od zjazdu znależliżmy srewis opla, na kompie wyszła awaria pompy , Nowa pompa mogła być dopiero w poniedziałek bo ponoć serwis boscha w sobty nie pracuje. Zostawiłem więc samochód i kolega zawiózł mnie do Karlowaca na autobus, ponieważ jechaliśmy w ciemno a najbliżej było do Senj to tam pojechaliśmy Na szczęscie bez problemu znależliśmy apartman. Samochód był gotowy na wtorek więc znowu autobus a mechanik wyjechał po mnie do Karlowaca .
Jeszcze jedna przestroga - wziąlem f-rę bo myślałem ,że uda mi się odzyskać trochę pieniędzy z moto asistans . Ponieważ należał mi się zwrot
zapłaconego VAT w Chorwacji poszedłem na granicy do chorwackich celników i uzyskałem stosowną pieczęć . I tu następna przykra sytuacja - po drugiej stronie już czekał na mnie celnik węgierski dostał od kolegów wiadomość że miałem fakturę na kwotę większą niż 175 Euro więc zapłaciłem cło. Węgier najwyrażniej chciał w "łapę" ale nie dostał więc skierował mnie do Urzędu Celnego .
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005
Urwany grzybek zaworu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 19.03.2007 11:35

W 2005, w drodze powrotnej z Breli na autostradzie totalne unieruchomienie silnika w Golfie III 1,9 TD. Holowanie 40 km do Karlovaca. W czasie kiedy chodziłem po kasę do banku by zapłacić za holowanie lawetą znajomi dogadali się z Chorwatem mieszkającym obok siedziby HAK. Na jego podwórku zostawiliśmy auto na tydzień, potem przyjechało na lawecie 1300 km do Polski. Byliśmy w 3 auta więc w dwóch z jednym nadmiarowy pasażerem wróciliśmy do kraju - było dużo dzieci i jeden bus. Dokładniej sprawdzali nas tylko Czesi na granicy w Cieszynie, ale jakoś wytłumaczyliśmy się. Przyczyną okazało się urwanie grzybka zaworu, który zablokował silnik wklepując się w tłok. Naprawa w kraju ok 1000 zł = tłok+korbowód+komplet pierścieni+regeneracja głowicy+moja praca. Przyczyna? silnik prawdopodobnie miał kiedyś zerwany pasek rozrządu lub przestawiony rozrząd-przeskok paska? ponieważ były stare ślady klepania zaworów w tłoki i ten jeden prawdopodobnie był najbardziej nadwyrężony i po iluś ruchach urwał się. Auto było ściągnięte z Niemiec jestem jego 2 właścicielem, jeżdżę do dzisiaj od remontu 25 tys. km, ale do Cro w 2006 już nie pojechaliśmy ze względu na auto-pamięć awarii.
Jak widać z opisu czasami dobrze jest jechać większą ekipą.
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 19.03.2007 20:15

nam samochodzik nawalił jakieś dwa tygodnie temu okazało się ( myśleliśmy że tylko to) że poszła mała cześć i myslałą mzę na tym koniec ale autko nadal się "przegżewało" i centranle nie dochodziło okazało się że jednak pompa wody poszła i trzebabyło ją wymienić , opisuję to dlatego że 3 tyg. wcześniej byliśmy wPradze i na szczęście nie tam się nam to stało bo tak to albo kupę kasy w naprawę albo na lawetę i do domku albo wracalibyśmy ze 3 dni bo co jakiś czas trzebałyło wyłączyć silnik.
A jeszcze taka mała ciekaosta a właściewie porada jak to z częsciami do skody bywa .W sewisie pompa kosztuje ponad 600zł. plus ok 300zł. naprawa a więc koszt prawie 1000zł. W sklepie innym z częściami skody pompa kosztowało prawie 400zł. a myśmy poszperali i na Allegro z Łodzi kupilismy za 150 zł. więc sami widzicie jaka przebitka cenowa i jak trzeba uważać
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 20.03.2007 01:14

2 tygodnie temu płaciłem sobie OC i pani w ubezpieczalni mi powiedziała o ubezpieczeniu w Warcie na drogę. Nie wiem dokładnie co pokrywa. Koszt ok 25 zl na 2 tygodnie.
Czy ktoś to brał??
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 20.03.2007 13:50

aga i jacek napisał(a):A jeszcze taka mała ciekaosta a właściewie porada jak to z częsciami do skody bywa .W sewisie pompa kosztuje ponad 600zł. plus ok 300zł. naprawa a więc koszt prawie 1000zł. W sklepie innym z częściami skody pompa kosztowało prawie 400zł. a myśmy poszperali i na Allegro z Łodzi kupilismy za 150 zł. więc sami widzicie jaka przebitka cenowa i jak trzeba uważać



No, ciekawa rada ,w szczególności jak pompa strzeli gdzies w górach Velebitu, na Visie lub innym odległym miejscu, Wówczas nie ma możliwości szperania i wyszukiwania "okazji" (które często kosztują w rezultacie 2x tyle) na alledrogo i innych sieciowych targowiskach. Kupujesz co jest, za ile jest i jeszcze całujesz po rękach, ze obdarli Cię ze skóry.
Jakbym wiedział, że się przewróce to bym sie położył. I przed wyjazdem wziął jako "dawcę" drugi, taki sam model auta, jakim jadę...
albo przynajmniej przyczepkę z zestawem pomp, rozrządu (o to na szczęsnie nie musze się u siebie martwić), sprzęgła tudzież innej skrzyni biegów.

Pozdrawiam
Rafał
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 20.03.2007 16:36

moja porada to taka na miejcu a nie na trasę .........tam oby nikomu nic się nie wydarzyło
cieglo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cieglo » 21.03.2007 18:02

punto2 napisał(a):miałem fakturę na kwotę większą niż 175 Euro więc zapłaciłem cło

Wiem, że to średnio "mechaniczne" pytanie, ale skoro już napisałeś o kwestiach celnych to czy możesz podać podstawę do naliczenia tego cła? Co było przedmiotem powodującym powstanie obowiązku podatkowego?
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 22.03.2007 14:55

cieglo napisał(a): czy możesz podać podstawę do naliczenia tego cła? Co było przedmiotem powodującym powstanie obowiązku podatkowego?


Jak kupisz coś poza UE (iimport) to muszisz zapłacić cło i VAT.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 29.03.2007 18:37

oby się nie przydało :)
rowerowo-motocyklowo-samochodowy "przydatnik"... wybaczcie jakość :)
ObrazekObrazek Obrazek

pozdrav!
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 16.01.2018 10:16

Kolega walp podrzucił link do tego wątku, więc zapytam.

Od kilku dni w moim samochodzie co kilkadziesiąt sekund na 2-3 sekundy znika dźwięk.
Dotyczy radia i cd, więc to nie urzadzenie padło, ale jakiś problem z samym dźwiękiem, albo przesyłem tego dźwięku.

Podczas tych przerw nie reaguje również panel wyświetlacza.
A6

Miła ktoś tak ?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.01.2018 10:50

kaszubskiexpress napisał(a):Kolega walp podrzucił link do tego wątku, więc zapytam.

Od kilku dni w moim samochodzie co kilkadziesiąt sekund na 2-3 sekundy znika dźwięk.
Dotyczy radia i cd, więc to nie urzadzenie padło, ale jakiś problem z samym dźwiękiem, albo przesyłem tego dźwięku.

Podczas tych przerw nie reaguje również panel wyświetlacza.
A6

Miła ktoś tak ?


U mnie tak się dzieje w Oplu, ale tylko w jednym głośniku i podejrzewam, że to jakieś luzy kabla na drodze radio - głośnik.
Jeżeli panel wyświetlacza nie działa, to może są jakieś luzy na zasilaniu i nie styka gdzieś :roll:
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 16.01.2018 11:21

Dobra, a kto miał przypadek- samochód psuje się gdzieś na trasie w Cro. 8O
Stajemy na poboczu i.... :(
Gdzie telefonować o pomoc, co zrobić :?:
Dzwonić na numery HAK-u :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2018 11:24

giba0909 napisał(a):Dobra, a kto miał przypadek- samochód psuje się gdzieś na trasie w Cro. 8O
Stajemy na poboczu i.... :(
Gdzie telefonować o pomoc, co zrobić :?:
Dzwonić na numery HAK-u :?:

Linki masz w Dzień dobry. :wink:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.01.2018 11:33

Assistance i kamerka do rejestrowania.
Ostatnio edytowano 16.01.2018 13:50 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Różne przypadki awarii samochodu - rady - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone