Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rowery i ścieżki rowerowe w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002
Rowery i ścieżki rowerowe w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 06.06.2009 09:39

Witam !
Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda możliwość wypożyczenia roweru w Chorwacji ,czy w ogóle są takie wypożyczalnie, ile kosztuje wypożyczenie, jakie są te rowery.
Czy są i jak wyglądają ścieżki rowerowe w Chorwacji a konkretnie w okolicach pomiędzy Zadarem a Śibenikiem. Co jest tam warte zobaczenia (na rowerze oczywiście ).
Pozdrawiam
Sławek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2009 10:10

Niby wypożyczają ale to raczej do poruszania sie np po dużej marinie

Obrazek

ewentualnie na wypadek,gdyby Lance Amstrong zawitał :wink:
Jazda w 40 stopniowym upale pod górę tylko dla orłów :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2009 10:51

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.06.2009 12:21

Ile kosztuje wypożyczenie nie wiem, rowery miałem zawsze ze sobą swoje.
Trasy rowerowe--są, chociaż rejon Zadar-Sibenik to raczej jest ubogi w wybitnie rowerowe trasy.
Np. Pakostane-Biograd--ładna, ciekawa trasa, szutrowo-kamienista, piękna widowiskowo dookoła jez Vransko. Bike staza track--takich ew napisów musisz szukać.
Dużo tras rowerowych jest na Istrii, sprawdziłem to wiem, podobno, nie jeździłem, są na wyspach Cres i Losinj.
Ale tak, aby spokojnie robić wycieczki rowerowe, dla amatorów, to jest kłopot, warunki ciężkie. Rower faktycznie służy do poruszania się po marinie, deptaku, po poranne zakupy na targu.
Ostatnio edytowano 06.06.2009 12:43 przez Dziadek Maciek, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.06.2009 12:31

smoki3 napisał(a):Witam.
Rzeczywiście rower raczej do poruszania się po marinie, dużych kempingach lub ścieżkach polnych nad morzem. Ścieżek rowerowych brak, a szosy samochodowe dla BARDZO odważnych, z dużym ubezpieczeniem. Pozdrawiam. :lol:

smoki3


Naturanie, że w Hr są ścieżki rowerowe!
http://www.pedala.hr/
http://www.google.com/Top/World/Hrvatsk ... Hrvatskoj/


Co prawda więcej po wyspach niż na lądzie (nie licząc Istrii, Slavonii i kontynentalnej Chorwacji)...ale ....
Oczywiscie po drogach szybkiego ruchu nie wolno poruszać się rowerem.
Rowery z wypożyczalnia nie są w najlepszym stanie.. Jeśli chce się naprawdę pojeździć, lepiej zabrać swój sprzęt.

Oznaczenie: raczej w j.angielskim bike route lub po hr bike staza (biciklistička staza)

Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.06.2009 12:40

Nie jechałem, ale sądzę, że to jest to, czego szukasz.
http://www.pakostane.hr/staza_EN.php?l=2&s=9

Z drugiej strony sądzę, że kilkunastokilometrowe pedalowanie bez treningu w 30 kilku stopniach, jest wyzwaniem, chyba, że na codzień sporo jeździsz.
Rowery wypożyczysz w Pakostane na ryneczku kolo kościola.
Wyczynówki to nie są..
Raczej makrokesze :roll: .
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.06.2009 12:44

Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.06.2009 12:53

FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.06.2009 13:17

maciek1956 napisał(a):http://images25.fotosik.pl/98/fda8f55ac1e74a19.jpg

Bike staza track

http://images29.fotosik.pl/99/527e04e1de73f676.jpg

Tak wygląda droga rowerowa

A tam autem można jechać, czy za wąsko i zakazy?
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 06.06.2009 14:29

Mnie równiez frapowało to pytanie czy w Breli można wypożyczyc rower, bo warunki do jazdy rowerem są super
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.06.2009 15:15

Hehehe

Można nawet spotkać ekipy na rowerach :)

Szlaki rowerowe na Makarskiej Riwierze:

z Blato wiedzie szlak rowerowy (Blato - Strnj - Murava - Igrane - Mala Duba - Blato) o długości 17 km, średnio trudny: http://www.makarska-riwiera.pl/images/rower6.gif


Podgora Čaklje - Gornja Podgora - Gornje Tučepi - Makarska - Tučepi - Podgora Čaklje - długość 23 km, łatwy (trasa nr 5).
Makarska riva - Cvitačka - Gradina - Puharići - Makar - Botanički vrt - Osejava - Makarska riva - długość 15 km, średnio trudny (trasa nr 4).
Makarska - Gornje Tučepi - Park Biokovo - Sv. Ilija - Ravna vlaška - Pl. dom Vošac - Sv. Jure - i z powrotem na dół - długość 61 km, trudny (trasa nr 3).
http://www.makarska-riwiera.pl/images/rower3_4_5.gif

Makarska riva - Kotišina - Makar - Veliko Brdo - Bast - Topići - Kričak - Jakiruša - Baška Voda - Krvavica - Makarska riva - długość 40 km, trudny (trasa nr 2).
Makarska riva - Krvavica - Baška Voda - Jakiruša - Baška Voda - Krvavica - Makarska riva - długość 32 km, łatwy (trasa nr 1).
http://www.makarska-riwiera.pl/images/rower1_2_4.gif

Mam tu jeszcze pod ręką mapy z trasami rowerowymi w regionie Omisa, na wyspach Hvar i Brac.[/url]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 07.06.2009 10:19

FUX--próbowałem też autem, miejscami droga bardzo wąska, szkoda lakieru. Wycofałem się.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.06.2009 11:05

maciek1956 napisał(a):FUX--próbowałem też autem, miejscami droga bardzo wąska, szkoda lakieru. Wycofałem się.

Dzięki; wypożyczę rowery lub skutery.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.06.2009 11:41

FUX napisał(a):
maciek1956 napisał(a):FUX--próbowałem też autem, miejscami droga bardzo wąska, szkoda lakieru. Wycofałem się.

Dzięki; wypożyczę rowery lub skutery.


Skuterami przeważnie nie wolno po drogach nieasfaltowanych (firmy wynajmujące nie pozwalają na to ze względu na możliwość uszkodzeń, awarii itp.).
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.06.2009 11:43

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
FUX napisał(a):
maciek1956 napisał(a):FUX--próbowałem też autem, miejscami droga bardzo wąska, szkoda lakieru. Wycofałem się.

Dzięki; wypożyczę rowery lub skutery.


Skuterami przeważnie nie wolno po drogach nieasfaltowanych (firmy wynajmujące nie pozwalają na to ze względu na możliwość uszkodzeń, awarii itp.).
Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedź.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Rowery i ścieżki rowerowe w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone