Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rower w Cro

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010
Rower w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 26.01.2012 13:52

Witam
W tamtym roku, jak i dwa lata temu wybraliśmy się z żoną do Cro (pierwszy raz Dubrovnik i później Makarska, drugi Peljesac i Primosten).
W tym roku, zauroczony opowieścią Maslinki o Mljecie chciałbym tam spędzić kilka dni, a później może Korcula (bylismy w tamtym roku przez 1 dzień ale mnie to nie wystarcza), albo coś innego.
No właśnie, jako, ze nasz samochodzik nie może mieć bagażnika na rower z tyłu (dowiadywałem się w kilku miejscach już) zastanawiałem się czy jest możlwość wypożyczania rowerów na miejsu. Szczególnie interesuje mnie Mljet. Oczywiście w necie szukałem, ale żadnej konkretnej informacji (cen, warunków) nie znalazłem.
W tamtym roku widziałem (choć nie korzystałem) wypożyczalnie w Korculi za 100 Kn/dzień - co wydaje mi się ceną trochę wygórowaną, ale jakoś szczególnie innych ofert nie szukałem.
Dlatego moje pytanie brzmi czy ktoś kto był na Mljecie widział może, albo korzystał z takiej wypożyczalni?
Z góry dziękuję
Gabrysia290175
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 09.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gabrysia290175 » 25.06.2012 14:47

Witam :D
Byłam w zeszłym (2011) roku na Mljecie z rowerem. Mimo kilku opinii, że na tej wyspie jest to najbardziej przydatny środek lokomocji, pozwolę sobie nie zgodzić się z nimi. Ale to jest rzecz gustu :wink: . Co do wypożyczalni - zauważyłam jedną - już w samym Parku, mn. więcej w okolicy mostu miedzy małym a dużym jeziorem. Cen niestety nie pamiętam, bo nie było mi to potrzebne, ale tym 1oo HRK bym się nie zdziwiła, bo na tej wyspie generalnie wszystko jest dosyć drogie. :( Niemniej jednak do zwiedzenia samego Parku rower jest jak najbardziej wskazany i chyba najwygodniejszy. Na Montokuc się nie da wjechać - to już na nóżkach trzeba zaliczyć, ale wokół jeziorek - jak najbardziej.
Co do innych tras, tzn leśnych, poza główną drogą wzdłuż wyspy - nie ma zbyt wielkiego wyboru, jeżeli się oczywiście nie chce naginać po asfalcie - ale to średnia przyjemność. Ogólnie bardziej podobała mi się Korcula, jednak Mljet też ma swój urok. :D
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 22.07.2013 15:25

Czy ktoś orientuje się w możliwościach wypożyczenia rowerów w Novalji na Pagu?
Google jakieś mało pomocne, znalazłam info tylko o wypożyczalni na Campingu Strasko.
Czy w Chorwacji w ogóle popularne są wypożyczalnie jako takie? (Jak u nas nad Bałtykiem ;))
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 31.07.2013 10:45

Naprawdę nikt nie jest w stanie udzielić info?
Kwestia dla nas b. ważna - rozstrzygnie czy brać przyczepkę rowerową dla dzieci, czy nie... a jest wyjątkowo mało pakowna ;)
rabbek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rabbek » 31.07.2013 10:59

nie wyobrażam sobie jazdy rowerem w taki skwar no chyba, że wcześnie rano :)
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 31.07.2013 11:05

rabbek napisał(a):nie wyobrażam sobie jazdy rowerem w taki skwar no chyba, że wcześnie rano :)

Przykro mi ;)
FYI - jedziemy we wrześniu, więc będzie trochę chłodniej... niż np. przedwczoraj w W-wie :) (27 stopni o 7 rano - a ja na rowerku do pracy, w pełnym słońcu - lepiej się jedzie niż idzie, bo przynajmniej wietrzyk wieje, hehe)

Nadal czekam na odpo. PLS :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.07.2013 11:35

Vesna napisał(a):Czy ktoś orientuje się w możliwościach wypożyczenia rowerów w Novalji na Pagu?
Google jakieś mało pomocne, znalazłam info tylko o wypożyczalni na Campingu Strasko.
Czy w Chorwacji w ogóle popularne są wypożyczalnie jako takie? (Jak u nas nad Bałtykiem ;))


Są miejsca, gdzie wypożyczalnie rowerów są tak oczywiste jak sklep z chlebem.
Jednak chodzi bardziej o miejsca znane z aktywnej turystyki (np. Makarska, Mljet) natomiast Novalija to raczej miejsce dla typowych wczasowiczów i imprezowiczów- co nie znaczy, że nie ma gdzie wypożyczyć rowerów, tylko że nie wszystkie wypożyczalnie działają jako samodzielne firmy- często są pod przykrywką pensjonatów, hoteli czy innych miejsc zw. z aktywnym wypoczynkiem (np. duże campy czy firmy oferujące usługi turystyczne). Najlepiej o to pytać w lokalnych biurach informacji turystycznej.
A najlepiej w samej Novaliji. Napisz do tego biura:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Myślę, że udzielą najlepszej informacji.

Pag jest bardzo fajnym miejscem do turystyki rowerowej. Nie jest zanadto górzysty, więc jest gdzie pojeździć. Tylko ta golizna wyspy i brak cienia... :roll: :wink:

A odnośnie tego:
Dlatego moje pytanie brzmi czy ktoś kto był na Mljecie widział może, albo korzystał z takiej wypożyczalni?

To wypożyczalnie są w Pomenie, Polaće i nad jeziorami- przy Malim Moście.
Cena: 40kn/1h, 120kn 3-6h. za dzień- nie pamiętam... :)
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 01.08.2013 12:03

Serdecznie dzięki za info :)

Znalazłam całą sieć wypożyczalni na Ugljan/Paśman, gdyby ktoś był zainteresowany...
http://navadriatic.com/en/rental/bike-hire/
(mam nadzieję że to nie reklama)
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 08.09.2013 15:57

Może w ramach ciekawostki: syn znajomych wraz z kolegami w poniedziałek wyjechał ROWEREM do Medjugorie (ruszali praktycznie z polsko-czeskiej granicy). Jako, że coś mu tam o tej Chorwacji opowiadałem i chyba zaciekawiłem, to wczoraj dostałem smsa z pytaniem: "Jestem w Makarskiej, gdzie dokładnie jest ten Sv. Jure?". Udzieliłem szczegółowej odpowiedzi, a po kilku godzinach dostałem smsa z info: "Widoki piękne, ale chyba umieram:-)".
Dla mnie tacy ludzie to chyba kosmici :D Jestem pełen podziwu. Jechali tylko nieco dłużej niż niektórzy autem :mrgreen:
hu_ana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hu_ana » 26.04.2016 20:19

Kochani, proszę o pomoc. Przejrzałam wiele wątków na forum i wiem, że Wasze rady są nieocenione!
Zabieramy w tym roku rowery do cro. Uwielbiamy rowerowe przejażdżki, ale jeszcze nie jesteśmy gotowi by załadować bagaż w sakwy i przejechać z Polski całą trasę ;) Poza tym urlopu zdecydowanie za mało na taki wyczyn ;) Dlatego rowery pojadą na aucie, ale będąc już na miejscu chcielibyśmy móc z nich korzystać jak najczęściej. W związku z tym mam kilka pytań:

1) Chcemy zwiedzić Park Narodowy Jezior Plitwickich. Czy nasze rowery będą bezpieczne jeśli pozostawimy je na parkingu (rowery będą spięte na bagażniku rowerowym na dachu samochodu). Parking jest strzeżony? Czy widzieliście by inni turyści pozostawiali swoje rowery w ten sposób?

2) Czy w turystycznych miastach typu Zadar można powszechnie spotkać stojaki rowerowe? Chodzi mi oczywiście o stare miasto. I ponownie pytanie o bezpieczeństwo - trzeba się obawiać złodziejaszków, czy można zwiedzać sobie w spokoju?

Mam lekkie skrzywienie w kwestii bezpieczeństwa rowerów, wybaczcie. Nie wiem jak w Chorwacji, czy nawet w Waszych miastach w Poslce, ale w moim mieście rowery są kradzione nagminnie. Ze stojaków rowerowych w centrum, z prywatnych posesji, z klatek i piwnic w blokach, nawet z balkonów. Plaga :x

Będę wdzięczna jeśli podzielicie się swoją opinią...
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 24.05.2016 20:18

Nie zwracałem na to wcześniej uwagi i teraz pytanie: jak drogi pod szosę są przygotowane? Czy jest w miarę równo, vzy trzeba na szerokich oponach mimo wszystko jeździć. Auto z czterema oponami znosi więcej, niż wąskie opony kolarzówki.
onradow
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) onradow » 25.06.2016 19:41

Witam .Jeździłem z całą rodzimą (trzy rowery w tym jeden z przyczepką po Zadarze,Szybenik i inne małe miasta.Na stare miasta wjeżdżam ,ale nie jest to łatwe,za dużo ludzi.Momentami prowadzimy.Jest fajnie bo dużo można zobaczyć ,a samochód stoi na parkingu marketowym pod zdaszeniem. Rowery spinam razem w najludniejszym miejscu i złodziej nie wie kto jest właścićelem .Przez pare minut zwiedzamy owy plac gzie stoją rowery patrząc ukratkiem na potecjalnych szabrownikow.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 26.06.2016 11:52

Wydaje mi się że jazda rowerem po Jordance do przyjemności nie należy, zbyt duże ryzyko widziałem nie jednokrotnie jak jeżdżą Chorwaccy kierowcy i nie zaryzykował bym .
onradow
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) onradow » 04.07.2016 04:30

A ja myślę że wszyscy kierowcy w europie dzielą się na tych wyrozumiałych i spieszących się.Tak Jadranka jest miejscami wąska i zatłoczona.Jeżeli nie przykleisz się za bardzo do krawędzi jezdni to kierowca będzie zmuszony poczekać.I już spieszę odpowiedzieć na następne pytanie-nie nie mam nerw ze stali.Należy być widocznym ,jaskrawa koszulka,jakaś flaga,nie raz widziałem fajne opisy z tyłu.
Ostatnio edytowano 15.06.2018 07:51 przez onradow, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2016 11:26

Ja tylko z małym sprostowaniem - magistrala adriatycka czyli droga wzdłuż Jadranu to Jadranka :idea:

to-tylko-jadranka-t37862.html
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone