Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rower . pólwysep Peljesac

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.06.2014 10:17

ita napisał(a):tak, mi chodziło raczej o takich amatorów co to jeżdżą raz na miesiąc, tylko po chodniku :wink:
albo jak planuje nie wiem, np. Ston-Orebic, no jak dla mnie Peljesac raczej mało przyjazny rowerzystom, zwłaszcza dzieciom. Choć z drugiej strony trochę ich się tam widzi, ale to już nie są amatorzy.

Niedzielny rowerzysta nie da rady, to pewne. Ograniczeniem jest to, że półwysep ma 70 km, jak ktoś chce robić duże przebiegi to trzeba jeździć w kółko :)
BartekBary
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartekBary » 10.08.2014 21:23

cześć
też się wybieram na Peljesac i pytanie: lepiej wziąć mtb czy szosę. W tamtejszych temperaturach szosa chyba lepiej się sprawdzi, ale to też zależy od dostępności tras o odpowiedniej nawierzchni. Proszę o radę tych co już byli i widzieli ;)
Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.08.2014 21:40

Bocian napisał(a):
ita napisał(a):tak, mi chodziło raczej o takich amatorów co to jeżdżą raz na miesiąc, tylko po chodniku :wink:
albo jak planuje nie wiem, np. Ston-Orebic, no jak dla mnie Peljesac raczej mało przyjazny rowerzystom, zwłaszcza dzieciom. Choć z drugiej strony trochę ich się tam widzi, ale to już nie są amatorzy.

Niedzielny rowerzysta nie da rady, to pewne. Ograniczeniem jest to, że półwysep ma 70 km, jak ktoś chce robić duże przebiegi to trzeba jeździć w kółko :)


pasjonat sobie poradzi ......
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.08.2014 21:42

BartekBary napisał(a):cześć
też się wybieram na Peljesac i pytanie: lepiej wziąć mtb czy szosę. W tamtejszych temperaturach szosa chyba lepiej się sprawdzi, ale to też zależy od dostępności tras o odpowiedniej nawierzchni. Proszę o radę tych co już byli i widzieli ;)
Pozdrawiam


Wydaje się, ze jeździsz na rowerze i jesteś świadomym bikerem ale charakter pytań zdradza, że nie jest to prawda.
jest coś takiego jak google ...
BartekBary
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartekBary » 10.08.2014 21:54

widać jestem mniej świadomym "użytkownikiem" googla ;) dzięki za wyczerpująca odpowiedź
Sunfun
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sunfun » 10.08.2014 22:48

BartekBary napisał(a):też się wybieram na Peljesac i pytanie: lepiej wziąć mtb czy szosę. W tamtejszych temperaturach szosa chyba lepiej się sprawdzi, ale to też zależy od dostępności tras o odpowiedniej nawierzchni. Proszę o radę tych co już byli i widzieli ;)


Byłem, widziałem i wydaje mi się, że poza główną trasą Ston - Orebič ew. Trpanj ze względu na nawierzchnie i pochylenie stoków, najbardziej odpowiednim środkiem lokomocji na półwyspie Pelješac byłby osiołek, zwłaszcza do transportu większej ilości Dingača :wink: Nie widziałem jednak nigdzie punktów Rent a Donkey :?
Chociaż.... widać sporo rowerzystów w okolicy Orebiča, w pozostałej części znacznie mniej. Za to na wyspie Mljet rower jest niezastąpiony czy to amator czy profi.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 10.08.2014 22:51

Jadąc samochodem widać trochę rowerzystów mocno zmachanych. Niektóre podjazdy dla samochodu są wyzwaniem, a co dopiero dla roweru. Ale jest gdzie pojeździć :)
BartekBary
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartekBary » 11.08.2014 20:36

Dzięki, choć nie rozstrzyga to wątpliwości mtb/szosa - widać zdany będę na StreetView ;)
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 11.08.2014 23:14

Wątpliwości nikt tutaj za Ciebie nie rozwiąże nie znając Twojego stylu jazdy ani umiejętności. Napisz coś więcej o tym gdzie, ile i jak jeździsz w Polsce/ew. miejscu gdzie mieszkasz, co lubisz podczas jazdy to Ci podpowiem co nie co. A tak to mogę podpowiedzieć jedno, bierz cokolwiek i tak będzie dobrze.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.08.2014 00:37

Ja to się męczę od samego patrzenia na rowerzystów jak ich mijam :) A tak na poważnie, to ja jestem naprawdę pełna podziwu dla tych zapalonych, wytrwałych rowerzystów na półwyspie. Niby z Borje do Konzuma mam 7 km, niby "normalnie" te 7 km na rowerze to dla mnie pestka, ale tam chyba wolałabym przymierać głodem niż pojechać po chleb :)
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Rower . pólwysep Peljesac - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone