Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rovinj czy Porec

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lisartur
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2011
Rovinj czy Porec

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisartur » 18.07.2013 07:43

Witam
Proszę o poradę co będzie bardziej atrakcyjniejsze czy Porec czy Rovinj
gdzie jest lepiej i ciekawiej
i czy ktoiś z Was korzystał z biura adriatic.hr?
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.07.2013 08:16

Cześć

w tym roku po raz pierwszy jedziemy na Istrię. Też mieliśmy ten dylemat - co wybrać - Rovinj czy Porec, a może jeszcze jakieś inne miasteczko.
Z racji iż nie jesteśmy typami urlopowiczów, którzy całymi dniami siedzą na plaży i dla których jedyną trasą jest ta pomiędzy kwaterką, a plażą właśnie; szukaliśmy miejsca ciekawego, będącego dobrą bazą wypadową do organizowania rozmaitych wycieczek po Istrii, a także do zorganizowania wycieczki do "pobliskiej" Wenecji.

Wybór padł na Rovinj.

Jedno z głównych miast Istrii. Miasto, w którym wiele się dzieje, a także miasto, które samo w sobie jest bardzo urokliwe architektonicznie i oferujące turystom wiele atrakcji zarówno w bliższej jak i dalszej okolicy.

Do wyjazdu pozostało kilka dni.
Po powrocie na pewno powstanie relacja podobna do tej

Pozdrav
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 20.07.2013 00:41

Tydzień temu skończyło się nasze pierwsze spotkanie z Chorwacją. Wybór padł na Istrię i też mieliśmy dylemat gdzie jechać. Wybraliśmy Rovinj i był to bardzo dobry wybór. Do Poreca wybraliśmy się na 1-dniową wycieczkę i jakoś nas ta miejscowość nie przekonała - owszem jest ładne, ale Rovinj jest urocze. Ponieważ jestem "łazikiem" to łaziłem po tym Rovinj w te i we wte, chłonąłem klimat uliczek, zatoczek i zapach portu... i ciągle było mi mało. Rano spacer, potem plaża, wieczorem spacer. Pewnie nasze "następne Chorwacje" będą w inne rejony, ale chciałbym kiedyś wrócić do Rovinj. Ech, wzruszyłem się... na szczęście mam jeszcze jakieś Karlovacko na otarcie łez :cry:
emilka.gra
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilka.gra » 22.07.2013 22:46

agsz97 napisał(a):Tydzień temu skończyło się nasze pierwsze spotkanie z Chorwacją. Wybór padł na Istrię i też mieliśmy dylemat gdzie jechać. Wybraliśmy Rovinj i był to bardzo dobry wybór. Do Poreca wybraliśmy się na 1-dniową wycieczkę i jakoś nas ta miejscowość nie przekonała - owszem jest ładne, ale Rovinj jest urocze. Ponieważ jestem "łazikiem" to łaziłem po tym Rovinj w te i we wte, chłonąłem klimat uliczek, zatoczek i zapach portu... i ciągle było mi mało. Rano spacer, potem plaża, wieczorem spacer. Pewnie nasze "następne Chorwacje" będą w inne rejony, ale chciałbym kiedyś wrócić do Rovinj. Ech, wzruszyłem się... na szczęście mam jeszcze jakieś Karlovacko na otarcie łez :cry:


A jest gdzieś może Twoja relacja z tego wyjazdu?
Za kilka dni jedziemy po raz pierwszy do Rovinj własnie :) możesz coś podpowiedzieć? która plaża najfajniejsza, która knajpka, co ciekawego warto odwiedzić, zobaczyć :)

serdeczności!
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 22.07.2013 23:07

Plaża: bierzesz auto i jedziesz 3 km na pd-wsch od centrum na ośrodek Villa Rubin. Parking bezpłatny, wejście na ośrodek dla osób spoza też.
Najlepsza pizza: róg Niccola Tommaseo / Lacosercio na wschód od przystani promowej powyżej parku.
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 24.07.2013 00:49

emilka.gra napisał(a):
agsz97 napisał(a):Tydzień temu skończyło się nasze pierwsze spotkanie z Chorwacją. Wybór padł na Istrię i też mieliśmy dylemat gdzie jechać. Wybraliśmy Rovinj i był to bardzo dobry wybór.


Za kilka dni jedziemy po raz pierwszy do Rovinj własnie :) możesz coś podpowiedzieć? która plaża najfajniejsza, która knajpka, co ciekawego warto odwiedzić, zobaczyć :)

serdeczności!

Przede wszystkim, tak jak to ktoś już napisał w innym wątku, musisz się liczyć z tym, że przyjeżdżając w sobotę do Rovinj możesz mieć problem z noclegami, bo przyjeżdża masa "weekendowych" Włochów. Jeśli chcesz szukać w ciemno to proponuję płd. część miasteczka czyli Centener. Tam w praktycznie każdym domu są noclegi. W razie problemów zawsze możesz udać się do agencji i pewnie coś Wam znajdą (tu masz adresy http://www.tzgrovinj.hr/page/smjestaj/t ... e-agencije). Nie wiem która plaża najfajniejsza, bo my chodziliśmy na Kuvi (parę minut od Centener), a ponieważ nam podpasowała to nie szukaliśmy innej. Jeśli jedziesz z jakimś nieletnim to uważaj, żeby nie rozłożyć się między "golasami" - my tak raz trafiliśmy i mojemu potomkowi mało oczy nie pękły :oczko_usmiech:. Knajpki ? W centrum chyba wszystkie fajne, ale im bliżej "Eufemii" tym drożej. My "zaliczyliśmy" fajne miejsca na ul. Carera i de Amicisa. A jak już będziesz mieć dość plaży to polecam rejs do Limskiego Fiordu i wycieczkę do Puli. I wiele innych miejsc, na które i nam zabrakło czasu...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.07.2013 07:26

emilka.gra
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilka.gra » 10.06.2014 09:07

Niestety nie opisałam nigdzie naszych "Rovinskich" przygód :( właściwie bardzo żałuję.... W tym roku obiecuję poprawę - jedziemy do Czarnogóry przez Chorwację :)

Może jeszcze się komuś przydadzą zeszłoroczne info:
- przyjechaliśmy w szczycie sezonu - nie było najmniejszego problemu z noclegiem :) mieszkaliśmy 2 minuty na piechotę od ścisłej starówki. Apartament składający się z sypialni, łazienki i dużej kuchni ze stołem i kanapą znaleźliśmy dzięki agencji turystycznej. Oczywiście była klimatyzacja :) płaciliśmy 50E
Myślę, że spokojnie można było znaleźć coś w lepszej cenie :) my jednak byliśmy zmęczeni i mieliśmy zepsute auto, więc nie wybrzydzaliśmy ;)
- knajpki w Rovinj są na każdym rogu - jest w czym wybierać :) my jednak zakochaliśmy się pierwszego wieczora w jednej z nich - każdego wieczora wpadaliśmy choć na wino - właściciel robi sam https://www.facebook.com/restoranlavanda?fref=ts
serdecznie polecam!
- atrakcji na miejscu jest co niemiara - my skorzystaliśmy z fajnego rejsu po kanale Limskim, pływaliśmy też na okoliczne wyspy - mają przepiękne plaże :)

Pozdrawiam :)
atomic
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomic » 10.06.2014 11:29

Porec nie najgorszy, ale jednak zdecydowanie polecam Rovinj - jedno z najładniejszych miast w Cro. Zwłaszcza fajnie jest po zmroku i rano gdy wszędzie unosi się aromat świeżo mielonej kawy... :)
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 10.06.2014 11:46

W zeszłym roku, mając jedynie tydzień urlopu (:/) zdecydowaliśmy się z mężem i parą znajomych na wakacje w Rovinj. Bałam się, że zawiodę się na nim bardzo, że "zdradzę" mój ukochany Trogir, ale gdy tylko dojechaliśmy, obeszliśmy okolicę, plażę a wieczorem miasto - wiedziałam, że to jest mój drugi raj na ziemi ;) Bardzo klimatycznie, w naszym odczuciu bardziej "włosko" niżeli "chorwacko", ale i tak fantastycznie. Z plaży korzystaliśmy tuż obok naszego apartamentu, zatoka Kuvi. Bardzo przyjemnie, nasze miejsce zawsze na nas czekało ;) ktoś wspominał o plaży dla nudystów - w pierwszy dzień też się na nią natknęliśmy i nieco zbiło nas to z tropu, szybko udaliśmy się tam, gdzie plażowaliśmy już do ostatniego dnia :) Gdyby nie to, że w tym roku planujemy okolice Dubrovnika, z chęcią wybrałabym się tam z powrotem :) Ilość knajpek, pizzeri, lodziarni - ogromna. My jadaliśmy w restauracji Fortuna - bardzo smacznie, a w dodatku kelner nas zapamiętał i zawsze jakaś rakija czy inny trunek był na koszt firmy ;)
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 10.06.2014 12:19

Bez przesady :-) Istria jest mała, wszędzie jest blisko autem - piwa dużego można się napić (do 0,5 promila). Więcej już nie. Proponuję przejechać autem wybrzeżem zachodnim. Szkoda tylko, że za Peroj od Puli w okolicach Barbariga droga wybrzeżem się kończy. Chyba, że ktoś zna dojazd do Rovinij szutrówką.

Porec w kierunku Funtana to taki imho kombinat turystyczny. Tak było w połowie lat 1990, teraz chyba jeszcze bardziej.

Na panoramio.com można znaleźć pozostałości rzymskich willi na plażach na północ od Fażany. Gwoli ścisłości, jeszcze tam nie dotarłem, w planach na następny raz.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone