Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rovinj 2006

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005
Rovinj 2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 03.06.2009 14:06

Poniżej zamieszczam zdjęcia z naszego wakacyjnego wyjazdu do Rovinja w 2006 roku, który uważam za niezwykle malownicze i urokliwe miasteczko ze wspaniałą starówką położoną na półwyspie z dominującym na wzgórzu kościołem św. Eufemii. Wyjazd ten mogę chyba uznać za najbardziej udane wakacje w ogóle. Mieszkaliśmy w apartamencie Romano (www.romano.hr), którego właścicielką była przemiła pani. Dom był oddalony ok. 30 minut spacerowym tempem od centrum, co akurat dla nas, tzn. osób dużo chodzących po górach nie stanowiło żadnego problemu. Na najbliższą plażę Cuvi było znacznie bliżej, bo ok. 7minut. Rovinj polecam wszystkim. Plaż jest na tyle dużo, że zawsze można znaleźć miejsce a atmosfera samego miasta jest wyjątkowa.

Plażą Scaraba
Obrazek

Obrazek

W oczekiwaniu na wodną "taxi" na wyspę Sv. Katarina
Obrazek

Widok z wieży kościoła św. Eufemii
Obrazek

Obrazek

Sjesta
Obrazek

Obrazek

Jedna z wielu galerii na głównej ulicy a raczej uliczce Rovinja - ul.Grisia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć na http://img268.imageshack.us/gal.php?g=rovinj001.jpg
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 03.06.2009 18:16

Obrazek
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.06.2009 18:37

coś pięknego :) Pozdrav
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 03.06.2009 20:43

Super zdjęcia - wracają wspomnienia :lol:

pozdrav
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 03.06.2009 21:18

Piękne zdjęcia :D

Rovinj jeszcze nie widziałam ale planuję zobaczyć na początku września i już nie mogę się doczekać :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 03.06.2009 21:29

Zdjęcia ekstra - tym bardziej mi się podobają, bo to wszystko znajome kąty.
:D
krzysi3k
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysi3k » 03.06.2009 22:30

świetne zdjęcia, technika bardzo dobra, masz oko do fotografii :D ... jakim szkłem robione są te zdjęcia ? kit ?
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 04.06.2009 10:43

Dzięki za opinie. Szersze kadry kitem EF-S 18-55/f3.5-5.6, reszta Tamronem 80-210/f4.5-5.6 oraz stałką 50/f1.8.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2009 11:16

Niech recenzją będzie prośba ma o więcej...
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 04.06.2009 11:36

Ja bym poprosił o więcej z Kateriny.
Ciekaw jestem, co z niej teraz zrobili.

Krzysztof
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 04.06.2009 13:04

więcej więcej :D Szczególnie bym poprosiła o jakąś ładna plażę.Mam nadzieję dotrzeć w tym roku właśnie w te okolice.
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 04.06.2009 14:28

To w zasadzie wszystkie zdjęcia (te z linku) jakie powinienem trzymać na dysku i które warto oglądać - pod tym względem jestem dość radykalny i pozostałe po prostu kasuję. Jeżeli chodzi o plaże, to myślę że znakomitym rozwiązaniem jest zainstalowanie google earth i prześledzenie okolicy pod kątem jej atrakcyjności.

Obrazek

Czerwony kwadrat to nasze lokum, czyli pensjonat Romano.

1 - plaża Cuvi - łagodne zejście, kamienisto-żwirowa, dużo cienia, sporo miejsca;
2 - jedyne chyba miejsce dla osób z maluchami, bardzo drobny żwir, niestety sama plaża bardzo mała, więc trzeba być wcześnie;
3 - tutaj byiśmy chyba najczęściej, plaża raczej skalista, tylko miejscami zejście do wody dość wygodne, sporo miejsc zacienionych;
4 - jako ciekawostka dla wspinaczy: ściana z kilkoma drogami, na których można spróbować swoich sił, choć w 40 oC dość ryzykowne.
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 10.06.2009 12:27

Hej Minor
Zdjęcia są super :D jadę na poczatku września do Rovinj i Twoje fotki utwierdziły mnie że dobrze wybrałam miejsce swojego drugiego pobytu w Cro.
A jak ta kwatera w której byłeś, warta polecenia :?: bo jeśli tak to mógłbyś namiary podać, mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pozdrav
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 10.06.2009 12:50

www.romano.hr Pensjonat prowadzony przez małżeństwo w średnim wieku. Zwłaszcza właścicielka była wyjątkowo uprzejmą i miłą osobą.Pierwsze 6 nocy spaliśmy w pokoju na parterze, z kuchnią, łazienką i tarasem od podwórza. Pokój był bez okna co miało i wady i zalety - było dosyć ciemno (światło z tarasu wpadało przez kuchnię), ale za to przyjemnie chłodno, mimo, że bez klimatyzacji. Przez resztę pobytu mieliśmy apartament z łazienką, na 1. piętrze od południowo-zachodniej strony, jasny, bez balkonu i klimatyzacji, więc nocą było gorąco. Właściciele mówią po angielsku (poza tym po włosku i niemiecku), zatem kontakt nie stanowi problemu.
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 10.06.2009 14:23

dzięki 8)
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone