Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rosja po raz pierwszy

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.04.2017 22:48

Moskiewskie metro to moim zdaniem ciekawostka sama w sobie : 333 km długości ( z czego 325 ogólnie dostępnych ) podzielone na dwanaście linii , ma 200 stacji ( oficjalnie :wink: ) , z których kilka przypomina wielopoziomowe pałace , albo galerie sztuki , przewozi rocznie ponad 2,5 mld pasażerów i dzięki temu zajmuje wśród doskonałych systemów komunikacyjnych szóste miejsce na świecie .
Najgłębiej położona stacja moskiewskiego metra to Park Zwycięstwa , 84 m pod powierzchnią ziemi . Imponujące , ale to i tak daleko do metra w Kijowie , gdzie Pod Arsenałem na stację trzeba zjechać 105 m pod ziemię . . . ta jest póki co najgłębiej położoną stacją metra na świecie .

Która ze stacji moskiewskiego metra jest najładniejsza ? . . . nie wiem , odwiedziłem dopiero 52 :wink: , jedno jest pewne - ze względu na użyte materiały , pietyzm wykonania i rozmach ( szczególnie te "pałacowe" ) potrafią zachwycić
Niektóre stacje usytuowane są w ciekawych miejscach , np. przy pałacowym Uniwersytecie Łomonosowa - pod mostem ( wspólna konstrukcja ) na drodze szybkiego ruchu . . .

Ciekawy jestem , która stacje metra Wam przypadła do gustu


Pozdrawiam
Piotr
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 06.04.2017 21:57

Stacje metra to coś co od razu rzuca się w oczy.Najładniejsze stacje jakie widziałem a byłem już w metrze londyńskim,nowojorskim,praskim no i warszawskim.Niestety przy naszym trybie podróżowania mamy strasznie mało czasu aby pozwiedzać.Wykorzystujemy każdą minutę ale to i tak za mało żeby zobaczyć to co warto w odwiedzanym przez nas mieście.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 07.04.2017 14:08

Niekonwencjonalny kierunek :oczko_usmiech:
Tym bardziej będę śledził bo nigdy nie byłem i chyba nie będę :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 07.04.2017 23:50

Witam
Zjechaliśmy w dół,wsiedliśmy do metra i dojechaliśmy do stacji Kitaj-gorod.Wyszliśmy jednym z czterech wyjść,prawdopodobnie Warwarskije Worota.Tak się domyślam gdyż później podążaliśmy ulicą Warwarka.

Stacja Kitay-gorod,chyba taka najmniej rzucająca się w oczy z tych na których byliśmy

Obrazek

Tak jak wcześniej napisałem,idziemy ulicą Warwarka

Obrazek

Próbowałem doszukać się co to za budowla sakralna na zdjęciach się pojawia.Church of the Theotokos of the Sign (Znamensky Monastery) po angielsku,na mapach Google wyskakuje jako Sobor Ikony Bozhiyey Materi Znameniye v Znamenskom Monastyre.Mogę się mylić bo tych zabudowań obok siebie jest mnóstwo.

Obrazek

Obrazek

Widać już Sobór św.Bazyla

Obrazek

Dochodzimy do zabudowań Kremla a tu ciągle coś budują

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szukamy innego wejścia na Plac Czerwony
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 09.04.2017 11:59

ziutt napisał(a):Stacje metra to coś co od razu rzuca się w oczy.Najładniejsze stacje jakie widziałem a byłem już w metrze londyńskim,nowojorskim,praskim no i warszawskim.Niestety przy naszym trybie podróżowania mamy strasznie mało czasu aby pozwiedzać.Wykorzystujemy każdą minutę ale to i tak za mało żeby zobaczyć to co warto w odwiedzanym przez nas mieście.

Byłem w Londynie w metrze oraz jeszcze Ukraina może się poszczycić ładnymi stacjami...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.04.2017 12:18

Zbyszko666 napisał(a):
ziutt napisał(a):Stacje metra to coś co od razu rzuca się w oczy.Najładniejsze stacje jakie widziałem a byłem już w metrze londyńskim,nowojorskim,praskim no i warszawskim.Niestety przy naszym trybie podróżowania mamy strasznie mało czasu aby pozwiedzać.Wykorzystujemy każdą minutę ale to i tak za mało żeby zobaczyć to co warto w odwiedzanym przez nas mieście.

Byłem w Londynie w metrze oraz jeszcze Ukraina może się poszczycić ładnymi stacjami...

Jak już się chwalimy, gdzie kto był ;) Najpiękniejsze (z tych, które widziałam) - stacje w Mińsku, bardzo ciekawe - w Sztokholmie.

Ziutt, dla mnie to też mega ciekawy kierunek. Czekam na ciąg dalszy :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 11.04.2017 23:02

Witam ponownie
Dochodzimy do Placu Czerwonego od innej strony.I co?Też ogrodzone i zamknięte.Stoi jakaś kolejka.No to jak to Polacy stajemy w niej :)
Ale okazuje się że w kolejce stoją tylko ludzie z zaproszeniami.Nie wejdziemy na Plac Czerwony.Super!

Obrazek

Z takiej odległości obserwujemy zabudowania Kremla

Obrazek

Stoimy obok budynku GUM.Taka nasza galeria handlowa tyle że w starym bydynku.Ponad tysiąc sklepów 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ponoć z jednego miejsca w środku można zobaczyć przygotowania do święta 9 maja czyli do Dnia Zwycięstwa.No cóż jak się nie ma co się lubi...
Oto Plac Czerwony i przygotowania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle by było z Placu Czerwonego.... :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2017 17:01

ziutt napisał(a):Stoimy obok budynku GUM.Taka nasza galeria handlowa tyle że w starym bydynku.Ponad tysiąc sklepów 8O
No i ze zdecydowanie innymi sklepami niż w polskich galeriach...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.04.2017 18:17

ziutt napisał(a):Stoimy obok budynku GUM.Taka nasza galeria handlowa tyle że w starym bydynku.Ponad tysiąc sklepów 8O

To chyba bardziej taki moskiewski odpowiednik londyńskiego Harrods'a albo paryskiego Lafayette. :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.04.2017 01:03

Szkoda , że Wam się nie udało zobaczyć okolicy z perspektywy Placu Czerwonego
Jeżeli pozwolisz , kilka fotek z Placu Czerwonego i mojej ulubionej stacji metra

M. pl.cz.jpg


M.pl.cz.2.jpg


M.pl.cz.7.jpg


M.pl.cz.18.jpg


M.pl.cz.64.jpg


metro.jpg


Moskwa St. Komsomolskaja.jpg


Pozdrawiam
Piotr
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 13.04.2017 20:37

walp napisał(a):To chyba bardziej taki moskiewski odpowiednik londyńskiego Harrods'a albo paryskiego Lafayette. :wink:


piekara114 napisał(a): No i ze zdecydowanie innymi sklepami niż w polskich galeriach...


No oczywiście że tak :) To była taka mała podpucha.Czytacie uważnie,cieszy mnie to :)

piotrf napisał(a):Szkoda , że Wam się nie udało zobaczyć okolicy z perspektywy Placu Czerwonego
Jeżeli pozwolisz , kilka fotek z Placu Czerwonego i mojej ulubionej stacji metra


Pozwalam i zachęcam do interakcji :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 19.04.2017 22:00

No to jesteśmy w tej galeryjce :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy coś zjeść.Każdy myśli że zbankrutujemy tu.A tu niespodzianka taka :)
Przystępna cenowo,jadłodajnia z rozmaitymi daniami na wagę.Stolovaya No 57

Obrazek


Kibelki piętro niżej,taki widok po zejściu.
Coś w tych malunkach na drzwiach toalet niepokojącego jest...

Obrazek

Wychodzimy po zmroku,robi się fajnie

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.04.2017 08:59

Do galeryjki nie udało mi się zajrzeć....
maryjanek
zbanowany
Posty: 10
Dołączył(a): 30.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maryjanek » 20.04.2017 09:55

piotrf napisał(a):Moskiewskie metro to moim zdaniem ciekawostka sama w sobie : 333 km długości ( z czego 325 ogólnie dostępnych ) podzielone na dwanaście linii , ma 200 stacji ( oficjalnie :wink: ) , z których kilka przypomina wielopoziomowe pałace , albo galerie sztuki , przewozi rocznie ponad 2,5 mld pasażerów i dzięki temu zajmuje wśród doskonałych systemów komunikacyjnych szóste miejsce na świecie .
Najgłębiej położona stacja moskiewskiego metra to Park Zwycięstwa , 84 m pod powierzchnią ziemi . Imponujące , ale to i tak daleko do metra w Kijowie , gdzie Pod Arsenałem na stację trzeba zjechać 105 m pod ziemię . . . ta jest póki co najgłębiej położoną stacją metra na świecie .

Która ze stacji moskiewskiego metra jest najładniejsza ? . . . nie wiem , odwiedziłem dopiero 52 :wink: , jedno jest pewne - ze względu na użyte materiały , pietyzm wykonania i rozmach ( szczególnie te "pałacowe" ) potrafią zachwycić
Niektóre stacje usytuowane są w ciekawych miejscach , np. przy pałacowym Uniwersytecie Łomonosowa - pod mostem ( wspólna konstrukcja ) na drodze szybkiego ruchu . . .

Ciekawy jestem , która stacje metra Wam przypadła do gustu


Pozdrawiam
Piotr


Byłem, widziałem. Jakoś żadna z nich nie rzuciła mnie na kolana, bo pamiętałem że przy ich budowie nie liczono się z kosztami ludzkimi i finansowymi, a znaczną część metra budowano niewolniczą siłą roboczą.

Owszem, robią wrażenie, ale bizantyjski przepych jakoś nigdy mnie nie kręcił.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 21.04.2017 21:12

Witam
Przepraszam ale będzie kilka dodatkowych dni zwłoki co do kolejnej porcji zdjęć ale jutro wyjeżdżam na kilka dni do Brighton.Chyba że mały off top :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Rosja po raz pierwszy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone