Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.07.2016 13:50

ghost41 napisał(a):czy w Rogoźnicy jest jakiś rynek

Nie, to dawna wiocha, a nie miasteczko. Coś a la stare miasto jest na wyspie, wokół kościoła, ale głównym miejscem jest rozciągnięty wzdłuż brzegów wyspy i znajdujących się tam domów deptak.
W kilku miejscach się rozszerza w małe placyki.

Warto zagłębić się w uliczki wokół kościoła, ale ostrożnie, bo oni mają pokoje bezpośrednio przy ulicy i niemal depcze się po głowie drzemiącym w łóżkach ludziom :)

Swego rodzaju targowisko jest przed wjazdem na groble, ale nie jest to nic specjalnie urokliwego.
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 09.08.2016 20:05

Janusz Bajcer napisał(a):
kaeres napisał(a):Nie da się ukryć, że główne życie wieczorne odbywa się w starej części za mostem.
Jest cudownie i klimatycznie.

http://loverogoznica.eu/pl/dogadanja/


Czyli jeśli dobrze rozumiem wszystkie te koncerty i maraton pływacki (to pływanie wpław czy jakieś zawody łódek ? może ktoś był i wie o co chodzi dnia 15 sierpnia) - to atrakcje dostępne po udaniu się mostem na wyspę?
Pytam bo za 4h startujemy :) a póki co u mnie za oknem leje jak z cebra i 15 stopni :)

Dopisek 2 dni pozniej:
wczoraj po południu zameldowaliśmy się w naszym apartmanie z cudownym widokiem na wyspę i morze w Rogoznicy. Całą Słowację, Austrię i Słowenie lało. W Chorwacji pochmurno ale bez deszczu i temp.20 st. ale wiadomo że zawsze po tunelu Sv.Rok świat tutaj wygląda inaczej i tak Rogoznica przywitała nas pełnym słońcem i 30 st.Dzisiaj podobnie choć od południa mocno wiał zachodni wiatr.
Miejsce występów na wyspie już mieliśmy okazję obejrzeć i troszkę pochodzić po tej rozległej miejscowości. Co trzecie napotkana osoba w tłumie jest tutaj z Polski - pozdrawiam rodaków wypoczywajacych w Rogoznicy, a szczegolnie miłą rodzinkę z Wejherowa poznaną dzisiaj na plaży koło Smoczego Oka :D
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 25.08.2016 10:23

Czy ktoś zna darmowe ewentualnie tanie parkingi w Rogoźnicy. Chodzi mi o punkt, nazwę ulicy itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2016 10:41

Cała Rogoźnica to sami Polacy dlatego już będę omijał szerokim łukiem tę miejscowość. Komercja poszła do przodu, to nie ta sama miejscowość co w 2001 roku. Wiocha tam na każdym kroku teraz, niestety...
A co do parkingów to na ogół wszędzie 5 kn za godzinę...
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 25.08.2016 10:58

A plaże jakie są? Dla dzieci - żwirek czy raczej duże śliskie kamienie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.08.2016 11:35

Zacheusz napisał(a):A plaże jakie są? Dla dzieci - żwirek czy raczej duże śliskie kamienie?

Popatrz na stronę visit Rogoz. i tam są zdjęcia każdej plaży. W relacjach zdjąć plaż też od groma.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.08.2016 16:08

Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 25.08.2016 17:08

pasażer napisał(a):Zacheusz,
plaże > http://loverogoznica.eu/plaze/
moja opinia o plażach > gdzie-z-roczniakiem-i-dwojka-20-latkow-t41374.html
darmowy zacieniony parking blisko plaży Racice > villa-klisovic-w-rogoznicy-czas-odwyknac-od-hoteli-t44049.html#p1318454
p.


Bóg zapłać.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.08.2016 11:03

Szczerze powiem, że plaże w Rogoźnicy były najsłabsze odkąd jeżdżę do Chorwacji. Po prostu mi nie siadły.
Żwirkowe to dziki tłum, a te kamieniste/skałkowe czy betonowe to nie dla dzieci raczej.
Ze żwirkowych to już polecam się wybrać do pobliskiego Primostenu.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.08.2016 11:10

kaeres napisał(a):Szczerze powiem, że plaże w Rogoźnicy były najsłabsze odkąd jeżdżę do Chorwacji. Po prostu mi nie siadły.

To dwie, kompletnie różne rzeczy :)

Mi nie podoba się w Primostenie, ale raczej nie napisałbym, że to najsłabsza z miejscowości które odwiedziłem.
Po prostu mi nie siadł ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.08.2016 15:12

kaeres napisał(a):... a te kamieniste/skałkowe czy betonowe to nie dla dzieci raczej.

W zależności jakie się ma dzieci, niektóre to lubią, bo tam pod wodą się dużo dzieje :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.08.2016 18:05

To raczej kwestia wejścia do wody.
Na Lozice w większości są to tarasy ze schodkami czy drabinkami, ale jest również plaża z tarasami, ale też z ogrodzonym bojami kąpieliskiem, z szerokim wejściem po żwirku pomiędzy dużymi kamieniami, gdzie dzieciaki naprawdę fajnie się bawiły biegając do wody i z powrotem i nie narzekały.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 27.08.2016 14:21

A ja właśnie jestem w Rogoźnicy i powiem szczerze jestem wniebowzięty i bardzo zaskoczony. Jest tutaj baaaardzo pięknie. Najładniejsza z miejscowości , w której byłem. Jakbym miał podsumować plaże, widoki, ceny, liczbę osób to wg mnie ( tam gdzie byłem):
1. Rogoźnica

2. Omiś

3. Primosten

4. Trogir
5. Makarska
6. Baska voda

Przerwy między poszczególnymi kurortami nie są przypadkowe.
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 27.08.2016 21:03

4 dni temu wróciłem z Rogoznicy gdzie byliśmy po raz pierwszy ale po raz piaty raz w Chorwacji więc mam jakieś porównanie i nie potępiałbym tej mieściny tak jak Alechandro, chyba że nie zrozumiałem co to znaczy wiocha. To prawda wszędzie pełno naszych i to nie jest zaleta gdy jedziesz 1000 ileś tam kilometrów za granicę by spotykać co rusz rodaka. Osobiście też wolę miejsca gdzie mojego języka słyszę zdecydowanie mniej :wink: ale Rogoznica ma sporo do zaoferowania.
Jest zdecydowanie różnorodna jeśli chodzi o miejsca do spacerowania - jest "przerozległa" i rozumie chyba to każdy kto tam był – jak i wybór plaży. Zgadzam się, że dla rodzin z mniejszymi dziećmi to nie są najlepsze plaże do wypoczynku ale moja gromadka czyli 2x13 lat i 16latka nie narzekali. Wąskie i często kamieniste czy skalne, ale też dużo betonowych tarasów i żwirowych odcinków. My jak zawsze sporo podróżowaliśmy ale dwa razy wybraliśmy się na tą plaże w kierunku Smoczego Oka - od strony otwartego morza nie mariny – gdzie były duże kamienie i kamyki oraz skały. Skakanie ze skał do Smoczego Oka moje dzieciaki uwielbiały – ja też poskakałem a woda jak zupa ale bynajmniej nie brudna i oczywiście słona. Plażowaliśmy też od strony zatoki na wyspie tam gdzie już kończy się deptak a droga zakręca w górę. Spacer wyspą dokoła w dzień jak i wieczorem super sprawa. Nie plażowaliśmy na Lozicy ale spacerowaliśmy cała jej długością i też potrafi być atrakcyjna. Marina i jej deptak kończący się na szczycie półwyspu przy kapliczce to też fajny relaks po zwiedzaniu i plażowaniu w ciągu dnia. Zdarzało mi się wieczorem tak na szybko wyskoczyć te 50 m w dół do morza z apartamnu i popływać 15 min by jeszcze raz nasycić się tym ciepłym morzem – mieszkaliśmy jakieś 300m od mostu w lewo na rondzie jak wjeżdżamy do miasteczka. Tam tylko betonowe tarasy i chwilami żwirek ale nam to też pasowało. Apartaman i gospodarzy mieliśmy jedne z najlepszych jakie dotąd nam się trafiły a widok z ogromniastego tarasu, na którym spędzałem każdą chwilę i jedliśmy posiłki mieliśmy taki w dzień 8) a poniżej nocą - ujęcie bardziej w stronę mostu na wyspę

DSC01699res.jpg
Załączniki:
DSC02313res.jpg
Ostatnio edytowano 27.08.2016 21:16 przez Grendel72, łącznie edytowano 1 raz
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.08.2016 21:15

Raz mieszkaliśmy tam jedną noc jadąc potem na Hvar więc za dużo nie widzieliśmy rok temu tam spędziliśmy wakacje i nam bardzo przypasowało więc tegoroczną przygodę zaczynamy od tej miejscowości, jak coś tam fajnego znajdziemy to zostaniemy na ponad 2 tygodniowy urlop. :D
Nam się tam spodobało. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone