Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2018 20:15

E tam , z tymi odległościami to nie jest tak żle, zresztą mamy auto do dyspozycji. Z chęcia ogarniemy całe miasteczko z buta, przynajmniej te najfajniejsz miejsca . Parząc na odległosci na marine i na wyspe mamy około 1,5 km ... nie ma dramatu.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.02.2018 20:33

No to miłych wakacji. :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2018 20:42

Samfisher1974 napisał(a):Jest to mój pierwszy wypad na Chorwację.

To jest Twój pierwszy wypad do Chorwacji. :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2018 20:49

Janusz Bajcer napisał(a):
Samfisher1974 napisał(a):Jest to mój pierwszy wypad na Chorwację.

To jest Twój pierwszy wypad do Chorwacji. :idea:

Biore na klate, po powrocie będzie relacja foto.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.02.2018 20:52

Samfisher1974 napisał(a): po powrocie będzie relacja foto.

Fajnie. :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.02.2018 09:35

Wg. mnie powinniśmy już zacząć mówić i pisać "na" Chorwację.
Proszę sobie sprawdzić genezę "na" w przypadku np. Ukrainy, Białorusi.

PS. proszę to traktować półżartem.
PS. poważniej myśląc. Mnie nie przeszkadza gdy ktoś się zwraca "na" Chorwację. Jest mi tak bliska, że nie kłuje w oczy.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.02.2018 09:36

Kaeres, gdzie Ty stacjonowałeś w Rogoźnicy?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2018 09:47

kaeres napisał(a):PS. poważniej myśląc. Mnie nie przeszkadza gdy ktoś się zwraca "na" Chorwację. Jest mi tak bliska, że nie kłuje w oczy.

A mnie kłuje - dlatego zwracam i będę zwracał uwagę.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.02.2018 10:18

Mikromir napisał(a):Kaeres, gdzie Ty stacjonowałeś w Rogoźnicy?

Ja chciałem spokojnie i z daleka od miasta.
Dzielnica Crljina. Najmniej popularna na forum bo wszędzie daleko.
Nigdy nie spędzamy wakacji (w dzień) przy miejscu spania więc dla nas obojętnie gdzie śpimy.
Na starość będę szukał kwater 10m od plaży :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.02.2018 10:37

kaeres napisał(a):Dzielnica Crljina. Najmniej popularna na forum bo wszędzie daleko.

Z Lozicy dalej do starówki :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.02.2018 10:46

Hej Habanero. Nie wiem dlaczego do Ciebie nie można wysyłać PW (pisze, że użytkownik nie istnieje).
Wysłałem do Ciebie maila.
Daj znać.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.02.2018 10:49

kaeres napisał(a):Hej Habanero. Nie wiem dlaczego do Ciebie nie można wysyłać PW (pisze, że użytkownik nie istnieje).
Wysłałem do Ciebie maila.
Daj znać.

Nie mam pojęcia :roll: Dostaję wiadomości od innych na PW. Na Twoje maile odpisałem i nr tel. też Ci wysłałem.
Dostałeś :?:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 09.02.2018 10:55

Janusz Bajcer napisał(a):A mnie kłuje - dlatego zwracam i będę zwracał uwagę.


"Podobno" - tak jest poprawnie. Ale tylko podobno bo jak to tłumaczyć w relacji Słowacja i Chorwacja gdzie jedzie się na Słowację byłem na Słowacji a nie w Słowacji. Dlaczego więc nie jechać na Chorwację ?
Są regiony gdzie jest to uznawane jako gwara. Czy tak samo będziesz zwracał uwagę na domieszki gwary i dyskryminował ludzi za to jeśli każdy będzie wiedział o co chodzi? Zwracać uwagę należy na ortografię, interpunkcję i powiedzmy znaki diakrytyczne a na takie coś?
Ktoś gdzieś kiedyś coś wymyślił i jest to powielane a tak na poważnie to logiki w tym żadnej ( takich przypadków jest bez liku ) jak i w tym dlaczego w naszym skomplikowanym języku Chorwacja pisze się przez CH zamiast H ?
Konia z rzędem temu kto mi odpowie po co jest to C z przodu.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.02.2018 11:04

Venom555 napisał(a):Konia z rzędem temu kto mi odpowie po co jest to C z przodu.


cyt.
Nazwę Hrvatska pisze się w języku chorwackim przez h dlatego, że w alfabecie tego języka nie ma w ogóle połączenia liter ch i litera h oznacza także głoskę bezdźwięczną, zapisywaną w polszczyźnie (i np. w językach czeskim i słowackim) przez ch. Po chorwacku pisze się więc zarówno heroj (pol. heros), jak i heruvim (pol. cherubin), hijena (pol. hiena), jak i hjleb (pol. chleb) itd. Zapis Chorwacja z połączeniem ch występuje w polszczyźnie co najmniej od 100 lat, a etymologię tej nazwy podaje A. Brückner w „Słowniku etymologicznym języka polskiego”, w którym pisze on m.in.: „ w nazwie szczepu wedle postaci łacińskiej Chroacja, Kroacja” (s. 176).
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 09.02.2018 11:16

Habanero napisał(a):w polszczyźnie co najmniej od 100 lat


I to jest właśnie sedno sprawy. Facet miał swój punkt widzenia i tego się trzyma do dziś.
Nie wiercę i się nie czepiam - tylko interesuje mnie po co utrudniać i tak już skomplikowane ?
Poz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone