Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoźnica Razanj - mój pierwszy raz

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 28.01.2017 00:48

Razanj 549 (Copy).JPG
Witam
Obiecane parę fotek ,wszystkie zrobione z tarasu Patri.
Razanj 938 (Copy).JPG

Razanj 939 (Copy).JPG
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 28.01.2017 00:52

Uczę się :oops: będzie więcej :papa:

Razanj 577 (Copy).JPG
Te zachody

Razanj 582 (Copy) (2).JPG
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 28.01.2017 10:31

jestem i ja może coś się przyda w tym roku Zečevo Rogozničko a to niedaleko Razanj
Pozdrawiam Jacek :)
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 28.01.2017 19:52

Razanj 918 (Copy).JPG
jak widać w tej części Razania spokojnie i bez krępacji co mi bardzo odpowiadało.
Witam dziś trochę o plaży w Razanj .Wydaje mi się typowa dlatego regionu czyli skała , beton i małe żwirowo kamienne wejścia . Synek miał na początku opory ale dwa dni i hulaj dusza dna niema . Fakt nie pływał jeszcze bez pływaczek , ale rówieśnicy i chęć pokazania się zrobiły swoje . Pod koniec nie szło go z wody wyciągnąć . No i fakt ratownik mamusia 8O wszędzie oczy miała .
Razanj 195 (Copy).JPG

Razanj 203 (Copy).JPG

Razanj 200 (Copy).JPG

Razanj 908 (Copy).JPG
na prawo od miejsca w którym się kąpaliśmy , choć często tam pływaliśmy ja z żoną .

Razanj 909 (Copy).JPG

Razanj 918 (Copy).JPG
jak widać w tej części Razania spokojnie i bez krępacji co mi bardzo odpowiadało.
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 30.01.2017 13:03

Cudownie! Byliście tuż obok nas, my w zatoczce Dražica :) czyli na lewo ;) Pozdrawiam i czekam na wspomnienia :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.01.2017 13:15

Widoki z balkonu bardzo przyjemne :wink:
Za to do plaży pewnie był kawałek, a z powrotem nawet trochę pod górkę ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.01.2017 15:42

Ražanj to był mój drugi raz.
Z tym, że była to Uvala Stivašnica. :D

I nawet tam ( a to najwyżej położone apartmany) nie ma daleko pod górkę. :wink:
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 02.02.2017 22:56

Witam
Mała przerwa , dużo pracy no i ferie się zaczęły - obowiązki tatusia :D .
Plażę już widzieliście także pierwszy raz turysta z Polski dorwał się do plaży w Chorwacji no i pokazania co to tatuś nie potrafi :oops: . Pierwszy spacer no i obowiązkowo skok do wody ,czysta woda złudną jest :lol: . Synek skoczył no i ....za nim tato bo za głęboko było to się solanki opił , no i się tatusiowi od mamusi dostało :? .
Skalne wybrzeże no i ta czysta woda tylko nurkować, a tu płetwy i maski w domu zostały ( w Polsce ) .Pierwszy nur pod wodę no i coś nowego widzę trzeba wyłowić . Za drugim tylko w palcach coś poczułem a za trzecim już wiedziałem że nie dotykać tego więcej 8O mowa o jeżowcach . w każdym palcu po dwa trzy kolce , albo pozostałości po nich . Rano następnego dnia końce palców czerwone i obolałe . Ante miał radochę wyciągając mi je . zdjęć nie robiłem . Natychmiastowa dezynfekcja trawaricą przyniosła efekty leczenia no i poprawy humoru :-D .
Duże ryby , ośmiornice i rozgwiazdy no i małe krabiki tych stworzeń było dość sporo . Późnym popołudniem Chorwaci często polowali na ośmiornice z pozytywnym skutkiem . Nie było okazji jeszcze posmakować .
Razanj 895 (Copy).JPG

Razanj 890 (Copy).JPG

Smakowanie to chyba sens tych naszych wypraw wakacyjnych . Osobiście lubię gotować no i poznawać nową kuchnię . Ogólnie mówiąc kuchnia morza śródziemnego jest wspaniała i te porcje w konobach takie w sam raz jak to synek stwierdził .
Razanj 788 (Copy).JPG
żywych nie spotkaliśmy ale kilka razy na widelcu PYCHA ;))

O kuchni by pisał i pisał i też coś tam napiszę ale następnym razem :papa:
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 02.02.2017 23:04

Postnapisał(a) sdolas » 30.01.2017 14:15
Widoki z balkonu bardzo przyjemne :wink:
Za to do plaży pewnie był kawałek, a z powrotem nawet trochę pod górkę ?

Był odcinek ok 50 m dość stromy , na początku bałem się o ojca ale po dwóch dniach śmigał jak młody . Mieliśmy dwa leżaki z lidla na kołach i cały ekwipunek był wożony , super sprawa z tymi leżakami polecam.
tome6773
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tome6773 » 04.02.2017 21:34

Witaj,
zasiadamy z żoną z ciekawością :)

Razanj przed nami w czerwcu :) mamy więc niezły przedsmak urlopu :hut:
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 07.02.2017 23:03

Witam po małej przerwie ,ferie zimowe mały urlop i czas dla dzieci :D .
Dzisiaj troszkę o kuchni jaką poznałem , zaczęliśmy od Trogiru no i szybko stwierdziliśmy że nie na naszą kieszeń .Oczywiście mowa o starym mieście ceny trochę za wysokie , ale raz nie zawsze dwa razy spaghetti i dwa risotto coś do picia ok 1000 kun nie nasze . Dla porównania w Rogożnicy za pięć dań ok 450 k i to całkiem pokaźnych porcji . Dodam dużo smaczniejsze i wydaje się świeższe .
Razanj 785 (Copy) (2).JPG

to jedna z porcji , Kuba na zdjęciu wyżej ze swoją porcją kalmarów . Polecam tą restaurację
hr restauracja (Copy) (2).jpg
niestety brak zdjęcia z moich zbiorów , fotka z googla .

Byliśmy w niej trzy razy na tzw .obiadokolacji . Dodam że ludzi w niej zawsze pełno , no i rezerwacje stolików na daną godzinę . Super obsługa i fajna sprawa kuchnia w części otwarta można było obserwować kucharzy .
W drodze powrotnej z restauracji , nie pamiętam którego dnia trafiliśmy w porcie na kuter z owocami morza .
Razanj 793 (Copy).JPG

Razanj 792 (Copy) (2).JPG

Do tego oliwa Antego no i taka potrawa na talerzu .
Razanj 934 (Copy) (4).JPG
palce lizać

W drodze do Trogiru za Mariną farma małże , ostrygi . dwa razy po 10 kg (dwie kolacje) no i tym razem Ante nam przygotował na grillu . Brak fotek bo jeść trzeba było :lol: Tak na marginesie dodam że małże po ugotowaniu to nic innego jak " PIZDICE " jak to Ante określa :wink: smakowita nazwa tylko dla 18+ .
Kolejna wspólna kolacja to efekt rozmowy o naszej i waszej kuchni :D przy nalewkach Antego rzecz jasna . Wspólny wyjazd do Trogiru i zakupy na bazarze . Kupiłem ok 4,5 kg jagnięciny i 2 kg cielęciny . Ante dołożył resztę i ok. godz 20 siedzieliśmy przy wspólnie zastawionym stole w towarzystwie wspaniałych gospodarzy .
Razanj 1094 (Copy) (2).JPG
Peka

Następnego dnia razem z naszym gospodarzem byliśmy ponownie w Trogirze po pekę . Czyli cały zestaw do przygotowania tego typu potraw . Podjechaliśmy do małej wytwórni czyli po naszemu do kowala i o ok 200 kun taniej niż na bazarze kupiliśmy PEKE.
O smakowitości tej potrawy chyba nie będę pisał bo niema sensu :lol: dodam tylko że obżarty byłem na maxa .
Dwa albo trzy razy robiliśmy rybkę z grilla (tzw okoń morski ) rewelacja .
Kilka wspólnych wieczorów i wspólnego biesiadowania zrodziło nową przyjaźń nie tylko kulinarną .
Będąc w Primosten obowiązkowa przekąska przed kolacją
Razanj 652 (Copy).JPG
smakowity zestaw

Na koniec lody ,są ok ale we Włoszech najlepsze w starej rodzinnej lodziarni w Caorle. Co do wielkości porcji to największe i najtańsze były w centrum naszego Razania . :papa:
Bym zapomniał były urodziny ( któreś tam znowu, ) :mrgreen: i taki oto super torcik dostałem od moich kochanych ....
Razanj 728 (Copy).JPG
z widokiem - oby częściej
:wink:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rogoźnica Razanj - mój pierwszy raz - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone