Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica czy Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006
Rogoznica czy Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 22.02.2012 14:04

Witam serdecznie!
Planuję w tym roku wyjazd do Chorwacji- to już (dopiero) 3 raz. Kilka lat temu byłam w Makarskiej - na obrzeżach, w tamtym roku w Podgorze.Jako że niestety wchodzi w grę przejazd autokarem, teraz chcielibyśmy trochę bliżej, gdyż ubiegłoroczny 26-godzinny dojazd do Podgory ze Skarpą zmęczył nas okrutnie.
Generalnie zależy mi na bliskości fjnej plaży - bardziej intymnej z mniejszą ilości ludzi i dzieci( w podgorze udało się taką znaleźć zaraz przez plażą dla naturystów i był cud, miód)z naturalnym cieniem piń...
Generalnie nie lubimy zbyt dużego tłoku, a w sumie to marzyłaby mi się kwatery przy samej plaży.
MOgę liczyc na pomoc od bywalców tych miejscowości?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2012 14:14

Stara Baśka, wyspa Krk, blisko, na pewno mniejszy tłok niż w Makarskiej i plaża dla golasów też zdaję się jest.
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 22.02.2012 14:21

Nie chodziło mi konkretnie o taką plaże- napisałam tylko że w Podgorze chodziliśmy na plaże przed taką dla golasów czyli na obrzeżach, czyli czytaj pustawą, ale dzięki
Te miejscowości są na trasie autokaru więc to dlatego.....
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 22.02.2012 18:29

Jeżeli nie lubisz tłoku to bym wybrał Rogoznicę. W Primostenie więcej ludzi.
Byłem i tu, i tu ale chętniej powróciłbym do Rogoznicy. Też wolę spokojne miejsca ale nie całkowite odludzia. Rogoznica jest pod tym względem idealna.
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 22.02.2012 18:46

Jak chcesz cisze i spokój to niedaleko Rogoźnicy jest Kanica , cisza i spokój ,można znaleść plaże , na których będziecie tylko wy , skały i morze....
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 22.02.2012 22:25

Byłem już kilka razy w Chorwacji, ale po pobycie w Primosten ...on ciągle siedzi mi w głowie ... caly czas szukam czegoś podobnego na tegoroczny wyjazd - jest dość trudno :) dziś przeglądając forum spodobał mi się np Porec ale to też nie to chyba...
tiho
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiho » 22.02.2012 23:00

Polecam Sevid.
Sevid to niewielka miejscowość na półwyspie, 8 km na południe od Rogoznica.
W Sevid Wiadomo, że jeśli wiatr wieje z jednej strony półwyspu z drugiej strony, zaledwie 2 minuty od strony jest absolutnie spokojny i twój dzień opalania i cieszyć działania letnie pozostać nienaruszone. Zjawisko to jest rzadko spotykane w Sevid jest powszechne. Prawie każdy dom jest bardzo blisko do morza.
Jeśli wybierzesz zakwaterowanie w jednym z mieszkań w Sevid, twój idzie do najbliższej plaży jest 10 m do maksymalnie 100m. Konkretnie, półwysep jest tak mała, że jest w najwęższym miejscu zaledwie 200m szerokości. Całej długości półwyspu wynosi około 1000 m

Istnieje mały lokalny sklep i dwie restauracje / bary (restauracja "Toni" na półwyspie "Miline" i restauracja "konoba Lanterna" w zatoce Barbisevica.

Plaże w Sevid to głównie połączenie kamienia, betonu i części
kamyki części, gdzie wejście do morza jest płytkie i dobre dla młodszych
dzieci.
Ceny noclegów są tańsze od cen w sąsiednich obszarach (Rogoznica, Primosten, Trogir)
Znalazłem Apartamenty VUKUSIC, mają całkiem dobre ceny
Jeśli chcesz na spokojny wypoczynek, z dala od dużych miast i już znanych atrakcji turystycznych, Sevid jest idealnym miejscem dla Ciebie.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.02.2012 07:10

Niezła reklama :D ,wszystko ok. lecz napisz że to Twoje kwatery to każdy inaczej na to będzie patrzył,dziękuję za e-mail.
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 23.02.2012 10:02

Dzięki, ale tak jak napisam w grę wchodzą mijescowości gdzie zatrzymuje się autobus... żadne dojazdy nie wchodzą w grę...
mam orzech do zgryzienia......
najlepiej jakby mogły wypowiedzieć się osoby któe były tu u tu mają porównanie
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 23.02.2012 10:15

Byłem i w Rogoznicy, i w Primosten. Potwierdzam opinię Kevlara

Kevlar napisał(a):Jeżeli nie lubisz tłoku to bym wybrał Rogoznicę. W Primostenie więcej ludzi.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 23.02.2012 10:31

WYSPA KRK BAŚKA POLECAM :P
Lothrain
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lothrain » 23.02.2012 11:09

Czy w Rogoznicy jest gdzieś miejsce z w miarę łagodnym zejściem do wody, bez skał? Rozumiem, że na piasek liczyć nie ma co, ale jakiś choćby żwirek? Dwulatek chciałby choćby kamykami porzucać stojąc w wodzie :)
peter_pieper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) peter_pieper » 23.02.2012 11:50

Lothrain napisał(a):Czy w Rogoznicy jest gdzieś miejsce z w miarę łagodnym zejściem do wody, bez skał? Rozumiem, że na piasek liczyć nie ma co, ale jakiś choćby żwirek? Dwulatek chciałby choćby kamykami porzucać stojąc w wodzie :)


Bylem w Rogoznicy w zeszlym roku w czerwcu..korzystalem z plazy za marina" Frapa".male kamyczki troche cienia ,laweczki etc..w sam raz dla malego,tloku nie bylo ,wiec dla nas idealnie.bylem z 3-latkiem.nie pamietam czy bylo plytko ,ale maly sie chlapal zaraz przy brzegu..jak chcesz podesle ci fotke

Pzdr:)
peter_pieper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) peter_pieper » 23.02.2012 11:56

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Masz tutaj ta plaze o ktorej wczesniej pisalem.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 12:06 przez peter_pieper, łącznie edytowano 4 razy
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 23.02.2012 11:59

Możesz wstawić fotki z plaży? chciaaż ja jestem za skałkami
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone