Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica czy Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 12.01.2018 13:30

barbole napisał(a):

A moja kwatera - jest zdecydowanie w innej lokalizacji niż planowałam, wcale nie nad wodą, z dala od zgiełku, nad Jardanką i spełnia wszystkie warunki, które odrzucałam hihihihhi - ma też plusy o których wcześniej nie myślałam, że będą istotne a to jednak one przeważyły.., Życie przewrotne jest :)



I jak szybko można zmienić oczekiwania :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2018 13:43

barbole napisał(a):Kwatera jest na Primosten Dolac - trzy km od samego Primosten ;)

No to trzymajcie te dzieciaki za rękę, jak będziecie przechodzili przez magistralę w drodze do plaży...
Co prawda nie lubię miejscowości, gdzie jadranka często biegnie zaraz przy brzegu, ale widzę że znalazłaś wystarczająco dużo plusów.
Miłego zwiedzania: Trogir, Split, Šibenik, Krka ze Skradinem, może Kornati? :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 13:58

Tak na prawdę to żaden Primosten - tu chwyt marketingowy. Dolac to osobna wioska, która graniczy z Primosten. Do Primosten pieszo nie dojdziecie, bo nie ma łatwej i bezpiecznej ścieżki przy morzu.
No i ta Jadranka do przechodzenia - tam dość szybko samochody jeżdżą, a plaża jest tuż pod drogą, choć zatoczka z góry ładnie się prezentuje...

Zaparkowanie w Promosten do tanich też nie należy, zwłaszcza jak się chce blisko centrum zaparkować...
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 12.01.2018 14:02

Mikromir napisał(a):
barbole napisał(a):Kwatera jest na Primosten Dolac - trzy km od samego Primosten ;)

No to trzymajcie te dzieciaki za rękę, jak będziecie przechodzili przez magistralę w drodze do plaży...
Co prawda nie lubię miejscowości, gdzie jadranka często biegnie zaraz przy brzegu, ale widzę że znalazłaś wystarczająco dużo plusów.
Miłego zwiedzania: Trogir, Split, Šibenik, Krka ze Skradinem, może Kornati? :papa:


Malinówka leci do mnie, tak nawiązując do waszej rozmowy :D . A kwatera, którą poleciłem jest przede wszystkim w dobrym punkcie. Dokładnie, jak pisze mój przedmówca można zwiedzić ciekawe miejsca. My z dzieckiem jeździliśmy plażować do Primosten i mieliśmy darmowy parking, więc 4km do centrum nie tworzyło problemu. Faktycznie ulica jest dość uczęszczana, ale dom położony jest 400metrów od niej w górę. Właściciel pracował i mieszkał w Polsce kilka dobrych lat, miał żonę Polkę. Często opowiadał przy swojej rakiji o Chorwacji, której nawet najwięksi Cromaniacy z forum nie znają, widzianej nie jak on to mówił oczami Chorwata, lecz mieszkańca Dalmacji.
Ostatnio edytowano 12.01.2018 15:05 przez Zacheusz, łącznie edytowano 2 razy
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 12.01.2018 14:17

https://www.google.pl/maps/@43.5867433, ... 312!8i6656

a tutaj masz darmowy parking - trzeba podjechać około 100 metrów pod górę.

lub z drugiej strony od głównej ulicy, przy szkole:
https://www.google.pl/maps/@43.5839552, ... 312!8i6656

No od tego parkingu jest około 900m do głównej plaży. Dla mnie to nie tworzyło problemu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2018 14:38

barbole napisał(a):Kwatera jest na Primosten Dolac - trzy km od samego Primosten ;)

Spacerkiem do miasta będzie ciężko, bo Jadranka to nie promenada.
Trzeba będzie jeździć na parking, ale mało ich chyba ...
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 12.01.2018 14:42

Jak się rano wstaje i Pan Bóg daje :D - znajdziemy parking, znajdziemy...albo :roll: Od Tepli Bok już jest deptak nad samym morzem. Budują teraz niby ścieżkę już od Dolac - miała być baza wypadowa - i chyba będzie a następnym razem znajdę kwaterę, co to z tarasu będę skakała do wody hahahah ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.01.2018 15:14

barbole napisał(a):Jak się rano wstaje i Pan Bóg daje - znajdziemy parking, znajdziemy... Od Tepli Bok już jest deptak nad samym morzem. Budują teraz niby ścieżkę już od Dolac -

No tak - dawno w Primošten nie byłem, to może już jest kawałek promenady.
Koło hotelu Zora nawet skały zastąpili piaskiem żwirowatym :wink: tylko nie wiem czy plaża jest ogólnodostępna.

Obrazek

https://www.google.pl/maps/@43.5905976, ... 000!8i4000

Kiedyś było inaczej :wink:

Obrazek

(zdjęcia z netu)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 16:46

8O 8O Okolice Primostenu się strasznie zmieniają! Wg mnie na niekorzyść. Z naturalnych miejsc robi się typowe kurortowe miejsca, bez klimatu. Powoli to zaczyna przypominać wybrzeże Bułgarii - niedługo piasek zaczną zawozić, bo kamyki to notorycznie dowożą... A było tak naturalnie, inaczej... ehhhh....
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.01.2018 19:27

piekara114 napisał(a):8O 8O Okolice Primostenu się strasznie zmieniają! Wg mnie na niekorzyść. Z naturalnych miejsc robi się typowe kurortowe miejsca, bez klimatu. Powoli to zaczyna przypominać wybrzeże Bułgarii - niedługo piasek zaczną zawozić, bo kamyki to notorycznie dowożą... A było tak naturalnie, inaczej... ehhhh....

Klimat jest, bo turystów jak widać nie brakuję :oczko_usmiech:
Chorwacja 2 027.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2018 22:12

Janusz Bajcer napisał(a):
barbole napisał(a):Koło hotelu Zora nawet skały zastąpili piaskiem żwirowatym :wink: tylko nie wiem czy plaża jest ogólnodostępna.

Jest ogólnodostępna...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2018 22:13

alechandro napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
barbole napisał(a):Koło hotelu Zora nawet skały zastąpili piaskiem żwirowatym :wink: tylko nie wiem czy plaża jest ogólnodostępna.

Jest ogólnodostępna...

To samo z plażą zrobili w Rogoźnicy za Marina Frapa...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.01.2018 11:59

Plaża w Primošten jest faktycznie tłoczna ale do tej z Baški sporo jej brakuje.
Środek sezonu poniżej .Co prawda okolice godziny 19-tej ale nie było problemu. Nikt nikomu nie depta ręczników.
No ale to nie są skałki z Rogožnicy Lozica. Kto co lubi.

Obrazek
Obrazek
LOLO12345
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) LOLO12345 » 09.02.2018 21:55

barbole napisał(a):Kwatera jest na Primosten Dolac - trzy km od samego Primosten ;)

cześć my już też po rezerwacji i wybór padł na Rogoznice :-)
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 16.03.2018 21:44

Janusz Bajcer napisał(a):Koło hotelu Zora nawet skały zastąpili piaskiem żwirowatym :wink: tylko nie wiem czy plaża jest ogólnodostępna.

I bardzo dobrze że zrobili ten żwir. Uroku to trochę odebrało, ale przynajmniej nie ma problemu z miejscem na plaży. Ja już mam dość tych stresujących poranków, kiedy trzeba się szybko zbierać bo miejsca zabraknie :D . W Primosten plaża jest olbrzymia jak na Cro. Jak ktoś chce naturalne skały to też je znajdzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rogoznica czy Primosten - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone