Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Robia tak w tym roku jada na Pag

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 17.07.2015 21:50

First napisał(a):Ale chopie, Górnik zrymisowoł 1:1

No i ni ma źle chocioż mógł nawet wygrać, Danchowi zabrakło pora centów by strzelić brama mimo wszystko to dobry wynik jak na tyn nasz skład.
Po meczu zaczął żech się po leku pakować jutro odbierom zawekowane wędliny i mięso, i na wieczór cisnymy nad Jadran. Gospodorze naszego apartmana napisali mi maila, że moga być już nawet o 8 rano tak ze je zech rod bo moja staro Fabia ni mo klimy i moga se jechać bez żodnych problemów i nie byda się musioł pocić jak na szychcie w kopalni.
Moja trasa wiedzie na Cieszyn, Zilina,Bratysława i przez Węgry Rote 86 do granicy ze Słowenią potem przez Landave do Mursko Sredisce i Cakovca i potym już yno autostradą aż do Posedarje kaj mom już zamówiono rakija najlepszo jako zech przez ostatni sześć lot kupowoł w Chorwacji w porównaniu ze zeszłym rokiem podrożała o 5 kun i je po 40 ale wiem że je sprawdzono.
Tak przy okazji może ktoś już jest lub był w tym roku bo w szoli podsłuchoł zech gościa co się skarzoł ze je drogo ale jo myśla że chyba było pierwszy roz i nie wiem o jakim toworze godoł.
Zresztą nie lubia jak kieryś przeliczo cyny z naszych w końcu jadymy na wczasy a nie zeby zaszporować no nie?
I co moga tak pisać czy nie? trocha kolorytu trza wprowadzić no nie? :hut:
Ostatnio edytowano 17.07.2015 22:08 przez czekor68, łącznie edytowano 1 raz
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 17.07.2015 21:55

Witoj Cześku moga godać że w drugi polowie byli my lepsi ale...
Życza Ci szeroki drogi no i pozdrowiom.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 17.07.2015 22:11

andywiki napisał(a):Witoj Cześku moga godać że w drugi polowie byli my lepsi ale...
Życza Ci szeroki drogi no i pozdrowiom.

Dzięki jutro jeszcze przed rajzą obowiazkowo do kościoła na wieczór i poprosza pombuczka zeby mioł mie w opiece na te całe wczasy.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 17.07.2015 22:21

Bedzie miol a ty jedz ku urlopowi :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2015 23:09

Poczytam :lol: może trochę śląskiej gwary się poduczę :wink:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 18.07.2015 07:21

Janusz Bajcer napisał(a):Poczytam :lol: może trochę śląskiej gwary się poduczę :wink:

Witaj Januszu i wybaczaj mi błędy czasami pisze na tel, i po opublikowaniu widzę jakie byki żech naszkryflowoł :oops:
Moja gwara jest z rejonu rybnickiego i kożdy rozpoznowo że różnimy się w wymawianiu słów i nawet akcentowaniu ich ale ogólnie wszyscy się rozumiemy .Niestety coroz mniej tej naszej gotki jest tu u nas beztuż chca ją tu przypominać bo jak się do miasta zajedzie to praktycznie gwary już nie ma.
Pozdrawiom 8)
Czesiek.
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 18.07.2015 07:51

Chopie jo tyz se siedna, i łobejza kajs to był:-)
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 18.07.2015 09:23

czekor68 napisał(a):Teraz ida już lygać bo za dwie godziny ruszo nasza kopano liga i pierwszy mecz gro Górnik Zabrze kierymu kibicuja.

Synek już Cie lubia :papa:
Ciśnij wartko na ta Chorwacjo. No i szkrobej tukej czasym.
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 18.07.2015 13:18

Dawaj , dawaj :)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 18.07.2015 13:58

czekor68 napisał(a):
First napisał(a):Ale chopie, Górnik zrymisowoł 1:1

No i ni ma źle chocioż mógł nawet wygrać, Danchowi zabrakło pora centów by strzelić brama mimo wszystko to dobry wynik jak na tyn nasz skład.
Po meczu zaczął żech się po leku pakować jutro odbierom zawekowane wędliny i mięso, i na wieczór cisnymy nad Jadran. Gospodorze naszego apartmana napisali mi maila, że moga być już nawet o 8 rano tak ze je zech rod bo moja staro Fabia ni mo klimy i moga se jechać bez żodnych problemów i nie byda się musioł pocić jak na szychcie w kopalni.
Moja trasa wiedzie na Cieszyn, Zilina,Bratysława i przez Węgry Rote 86 do granicy ze Słowenią potem przez Landave do Mursko Sredisce i Cakovca i potym już yno autostradą aż do Posedarje kaj mom już zamówiono rakija najlepszo jako zech przez ostatni sześć lot kupowoł w Chorwacji w porównaniu ze zeszłym rokiem podrożała o 5 kun i je po 40 ale wiem że je sprawdzono.
Tak przy okazji może ktoś już jest lub był w tym roku bo w szoli podsłuchoł zech gościa co się skarzoł ze je drogo ale jo myśla że chyba było pierwszy roz i nie wiem o jakim toworze godoł.
Zresztą nie lubia jak kieryś przeliczo cyny z naszych w końcu jadymy na wczasy a nie zeby zaszporować no nie?


I co moga tak pisać czy nie? trocha kolorytu trza wprowadzić no nie? :hut:


Ciekawe co powiedziałbyś gdyby ktoś kaszubskim jęzorem tutaj napisał?
Wrzuciłbyś w Google translator?
Wstydzisz się j.polskiego?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.07.2015 20:34

Yanush napisał(a):Ciekawe co powiedziałbyś gdyby ktoś kaszubskim jęzorem tutaj napisał?
Wrzuciłbyś w Google translator?
Wstydzisz się j.polskiego?


Nie rób scen, bo akurat to jest pisane w bardzo przejrzysty i zrozumiały sposób, kaszubski jest całkiem inny.
Dlaczego zarzucasz wstydzenie się języka polskiego???
Gwara śląska jest czymś z czego Ślązacy są dumni i wyobraź sobie, że cały Śląsk Cieszyński mimo ze ma kawałek do hałd i kopalń - mówi podobnie lub przynajmniej nie cudaczy ze zrozumieniem :roll: :)
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 18.07.2015 21:14

Bea.ta napisał(a):
Yanush napisał(a):Ciekawe co powiedziałbyś gdyby ktoś kaszubskim jęzorem tutaj napisał?
Wrzuciłbyś w Google translator?
Wstydzisz się j.polskiego?


Nie rób scen, bo akurat to jest pisane w bardzo przejrzysty i zrozumiały sposób, kaszubski jest całkiem inny.
Dlaczego zarzucasz wstydzenie się języka polskiego???
Gwara śląska jest czymś z czego Ślązacy są dumni i wyobraź sobie, że cały Śląsk Cieszyński mimo ze ma kawałek do hałd i kopalń - mówi podobnie lub przynajmniej nie cudaczy ze zrozumieniem :roll: :)

Bea.ta mosz recht (mosz racja) :-)
Ostatnio edytowano 18.07.2015 21:15 przez gumis84, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.07.2015 21:14

Yanush napisał(a):Ciekawe co powiedziałbyś gdyby ktoś kaszubskim jęzorem tutaj napisał?
Wrzuciłbyś w Google translator?
Wstydzisz się j.polskiego?

Twoja relacja?
Więc jak gość ma ochotę niech nawet w suahili pisze......

Od pierwszych dni bytności na forum strasznie nieszczęśliwy jesteś....
Misję jakąś masz ?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.07.2015 21:17

gumis84 napisał(a):Bea.ta mosz recht (mosz racja) :-)

dzięki :) :sm:

Bo mnie wkurza takie coś, u mnie w B-B mówi się po polsku ;) ale czterodniowy pobyt na Nikiszu z rodowitymi Nikiszowcami i całą okolicą przeżyłam bez tłumacza - mało tego, jestem pod wrażeniem, że ludzie tak pilnują i dbają o swoją kulturę, historię i nie tylko dziadki i babki ale młodzież również :)
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 18.07.2015 21:21

witej
jo też gola z hanysowa 8 roz i wtym roku relacja napewno zdom 8)

tera żart :hut:
najważniejsze swiynto nanysow :boss:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Robia tak w tym roku jada na Pag - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone