Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Riviera Makarska - gdzie wybrać apartament- pomóżcie

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Riviera Makarska - gdzie wybrać apartament- pomóżcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 05.03.2006 19:20

Wybieram się na 2 tg w drugiej połowie sierpnia. Szukam dwóch apartamentów dla dwóch może nie najmłodszych par. Nigdy nie zapuszczalem się do południowej Chorwacji, a widząc tak piękne zdjęcia na forum oraz entuzjastyczne opisy miejscowości, nie mogę nad tym przejść obojętnie. Szukam raczej spokojnego miejsca, gdzie można wypocząć oraz cieszyć się piękną przyrodą oraz, to co głównie interesuje nasze dziewczyny- ładnej plaży i pięknego morza.
Uprzejmie proszę bywalców tych okolic o poradę. Jestem obieżyświatem i widziałem już wiele pięknych miejsc w całej Europie, ale w tym roku postanowienie jest nieodwołalne- okolica Makarskiej, może być to nawet kompletne zadupie, byle piękne. Pozdrawiam wszystkich CROMANIAKÓW - Grzegorz z Lublina.
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 05.03.2006 20:02

Grzegorz Ćwik napisał(a):................................................


Byłem tam tylko kilka godzin. We wrześniu było dla nas dużo ludzi.

Już czekam na Wasz powrót i relacje bo tez nie jestesmy młodziki i zawsze szukamy ciszy, spokoju i dużo miejsca do spacerów (byle nie po betonie)

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Fotki 1 i 450-468 to z okolic Makarskiej. Warto było zobaczyc ale żeby tam odpoczywać :) to nie :).

Powodzenia i zadowolenia :))))
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.03.2006 21:05

Makarska Riwiera ciągnie się na 60 km - od Breli do Gradaca. Obok typowych miejscowości-kurortów znajdziesz wioski-zadupia;) Te zadupia to: Promajna, Bratuš, Krvavica, Drašnice, Živogošće Blato i Mala Duba, Podaca i Brist.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.03.2006 22:22

A nie lepiej tam, gdzie oczy poniosą i sympatyczne miejsce zobaczą?

Rozważcie taki pomysł..... Zatrzymujecie się tam, gdzie Wam się spodoba i już!

Pozdrawiam

FUX
ja1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja1 » 05.03.2006 23:52

FUX napisał(a):A nie lepiej tam, gdzie oczy poniosą i sympatyczne miejsce zobaczą?

Rozważcie taki pomysł..... Zatrzymujecie się tam, gdzie Wam się spodoba i już!

Pozdrawiam

FUX



Witam!
To jest dobry pomysł. Ja właśnie tak zrobiłem w tamtym roku.
Nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji był w 2003 roku do Vodic, po wcześniej dokonanej rezerwacji apartamentu. Kolejny wyjazd rok 2004 i znowu Vodice, po części z sentymentu po poprzednim pobycie, a dzieci chciały mieszkać znowu w tym samym miejscu. Trafiamy na tą samą ulicę, wyjazd w "ciemno" bez problemu znajdujemy kwaterę kilka domów dalej jak w roku poprzednim.
W roku ubiegłym postanowiłem pojechać dalej na południe, ustalenia były takie: mniejsza miejscowość , będzie mniejszy tłum na plaży np. Zivogośće lub coś takiego. Po obejrzeniu okolicy (Porat , Mala Duba, Blato ) wracamy do Zivogśće - Porat i tu w ciągu 10 min. znajdujemy super kwaterkę za niewielką kasę (połowa lipca).
Myślę, że warto obejrzeć okolicę i coś wybrać . Jeden warunek, trzeba być w miarę wcześnie na miejscu.
Pozdrawiam!!
Janusz
Ostatnio edytowano 06.03.2006 18:34 przez ja1, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.03.2006 02:21

TUCEPI-polecam:)
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 06.03.2006 20:32

Jeszcze jedno pytanie. Czy są na Makarskiej ładne plaże, w miarę nie przeludnione. A jak z tymi małymi zwierzątkami z długimi kolcami!
kd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 26.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kd » 10.03.2006 22:56

Grzegorz Ćwik napisał(a):Jeszcze jedno pytanie. Czy są na Makarskiej ładne plaże, w miarę nie przeludnione. A jak z tymi małymi zwierzątkami z długimi kolcami!



Większość plaż dużych kurortów na Makarsiej Rivierze jest pełna ludzi ( ręcznik przy ręczniku zwłaszcza w sezonie) . Jeżeli chcecie znaleźć naprawdę najpiękniejsze plaże to zatrzymajcie się gdziekolwiek na Makarskiej Rivierze , co rano spakujcie prowiant,picie i kawę i ... i jedzcie przed sebie. Na magistrali co jakiś czas są malutkie zatoczki na których mieści się najwyżej kilka aut. Należy się zatrzymać w takiej zatoczce zejść najczęściej kilkadzisiąt metrów w dół i odnajdziecie prawdziwe "rajskie plaże " na których będziecie tylko WY i kilku szczęśliwców którym udało zaparkować się w tej zatoczce. Dla nas najpiękniejsza plaża jaką udało nam sie odnaleźć znajduje się między Tucepi i Podgorą ( druga zatoczka ) od Tucepi . te plaże są takie półdzikie , jezowców na nich nie widzieliśmy . Konieczne są buty do wody - bo są tam i skały i drobny żwirek nawet niewielkie jaskinie.

Pozdrawiam Krystyna
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 11.03.2006 08:16

Osobiście nie polecam sposobu wypoczynku, jaki proponuje Krystyna: w auto, z manatkami, upał, szukanie miejsca na parkowanie, spacer na plażę (nota bene przy magistrali - co to za przyjemność?), żadnego piwka na orzeźwienie (no bo ktoś musi tym autem wrócić)...

Polecam za to wybór całkiem małej miejscowości - plaż jest w nich całe mnóstwo, dużo mniej zagęszczonych niż w tych bardzo znanych z folderów miejscach. Można na materacu podpłynąć na dziką plażyczkę, albo wręcz na nią podejść (10-15 min. piechotką). Mozna wrócić do apartamentu na obiadek i potem znów iść na plażę (nie musisz z niej nawet zabierac ręcznika)...
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 11.03.2006 13:44

Plumek napisał(a):Osobiście nie polecam sposobu wypoczynku, jaki proponuje Krystyna: w auto, z manatkami, upał, szukanie miejsca na parkowanie, spacer na plażę (nota bene przy magistrali - co to za przyjemność?), żadnego piwka na orzeźwienie (no bo ktoś musi tym autem wrócić)...

Polecam za to wybór całkiem małej miejscowości - plaż jest w nich całe mnóstwo, dużo mniej zagęszczonych niż w tych bardzo znanych z folderów miejscach. Można na materacu podpłynąć na dziką plażyczkę, albo wręcz na nią podejść (10-15 min. piechotką). Mozna wrócić do apartamentu na obiadek i potem znów iść na plażę (nie musisz z niej nawet zabierac ręcznika)...



Aniu, niekoniecznie :)))
Ilu ludzi tyle sposobów na wypoczynek .......

Nie wszyscy też lubią piwo :)) Sa takie osoby dla ktorych może go nie byc wcale - w związku z tym odpada problem z pojechaniem samochodem na plażę. My tak robimy :))))
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 11.03.2006 14:32

aneta_jacek napisał(a):
Plumek napisał(a):Osobiście nie polecam sposobu wypoczynku, jaki proponuje Krystyna: w auto, z manatkami, upał, szukanie miejsca na parkowanie, spacer na plażę (nota bene przy magistrali - co to za przyjemność?), żadnego piwka na orzeźwienie (no bo ktoś musi tym autem wrócić)...

Polecam za to wybór całkiem małej miejscowości - plaż jest w nich całe mnóstwo, dużo mniej zagęszczonych niż w tych bardzo znanych z folderów miejscach. Można na materacu podpłynąć na dziką plażyczkę, albo wręcz na nią podejść (10-15 min. piechotką). Mozna wrócić do apartamentu na obiadek i potem znów iść na plażę (nie musisz z niej nawet zabierac ręcznika)...



Aniu, niekoniecznie :)))
Ilu ludzi tyle sposobów na wypoczynek .......

Nie wszyscy też lubią piwo :)) Sa takie osoby dla ktorych może go nie byc wcale - w związku z tym odpada problem z pojechaniem samochodem na plażę. My tak robimy :))))


No oczywiście, że każdy woli inaczej: KD podaje swój sposób, a ja - swój. A Grzegorz i tak wie swoje, albo sam któryś sposób przetestuje :)
Daania
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.03.2006
spokojne i najwspanialsze ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daania » 14.03.2006 14:40

co roku odwiedzam miejscowość tuż za Makarską - Drasnice. To mała wieś z jednym sklepem i kilkoma przemiłymi kanajpkami. Żadnego hałasu i cudowny "wsiowy" klimat :) . Wieś w lipcu zasypia około 23.00 i jedyne co słychać, to cudowny szum morza na wyciągnięcie ręki, bo cała miejscowość to domy tuż przy brzegu morza. Maleńki port i krystalicznie czysta woda i coś, co sprawia, ze co roku chcesz wracać właśnie tam. Plaże nawet w środku sezonu zawsze znajdują miejsce dla wszystkich gości, zawsze gdzieś jest pusto, bo ta miejscowość ma z sześć małych plaż wzdłuż których w domach zamieszkują goście. Byłam w wielu pięknych miejscach, ale właśnie ta mała miejscowość zrobiła na mnie największe wrażenie. Jeżeli szukasz namiarów - bardzo chętnie Ci je podam :) .
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 14.03.2006 15:02

swiete slowa Daaniu
juz mam rezerwacje zrobiona na wrzesien, milo w tej wiosce wypoczywac
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 14.03.2006 16:21

Małą miejscowością jest też Zaostrog, położony 35 km za Makarską w stronę Dubrownika. To dobre miejsce na wycieczki do BiH, Dubrownika na Peljesac i Hvar. Byłem tam w czerwcu i polecam.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Re: spokojne i najwspanialsze ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 14.03.2006 19:13

Daania napisał(a):co roku odwiedzam miejscowość tuż za Makarską - Drasnice. To mała wieś z jednym sklepem i kilkoma przemiłymi kanajpkami. Żadnego hałasu i cudowny "wsiowy" klimat :) . Wieś w lipcu zasypia około 23.00 i jedyne co słychać, to cudowny szum morza na wyciągnięcie ręki, bo cała miejscowość to domy tuż przy brzegu morza. Maleńki port i krystalicznie czysta woda i coś, co sprawia, ze co roku chcesz wracać właśnie tam. Plaże nawet w środku sezonu zawsze znajdują miejsce dla wszystkich gości, zawsze gdzieś jest pusto, bo ta miejscowość ma z sześć małych plaż wzdłuż których w domach zamieszkują goście. Byłam w wielu pięknych miejscach, ale właśnie ta mała miejscowość zrobiła na mnie największe wrażenie. Jeżeli szukasz namiarów - bardzo chętnie Ci je podam :) .


Bardzo to miła wiadomość. Jeśli możesz sprecyzować, gdzie szukać tej miejscowosci, a może jakiś kierunek emailowy. Pozdrawiam Grzegorz z Lublina.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Riviera Makarska - gdzie wybrać apartament- pomóżcie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone