Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rimini 2015 i nie tylko

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Rimini 2015 i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 03.05.2015 22:38

Na początek odnośniki do moich archiwalnych relacji

chorwackich

Plitvice, Hvar - 2016

Istria (Rabac) w tym m. in. Rovinj, Pula, Porec, Piran (Słowenia) i Cres (Valun) - 2011

Dalmacja (Tucepi), w tym m. in. Dubrovnik, Split, Trogir, Krka Mostar (BiH), Kotor (Czarnogóra) Plitvice - 2009

i innych

Grecja 2017 - Lefkada, Ochryd i Meteory po drodze, wycieczki Paxos, Kefalonia, Vikos

Włochy - Majówka 2017 w Toskanii + Cinque Terre

Rumunia (Transylwania) + Bułgaria (Złote Piaski) - 2015

Czarnogóra, Krk (Chorwacja) - 2014

Jezioro Garda, Werona, Mantova oraz Barcelona, Girona Carcassonne i Disneyland :) - 2013

Włochy w listopadzie 2013 - Neapol, Pompeje, wybrzeże Amalfi

Włochy w grudniu 2012 - 4 dni w Rzymie -

Witam wszystkich czytelników.
Nasza tegoroczna majówka niestety dobiegła końca, ale poniej w kliku postach pokażę gdzie byliśmy.
Nie mieliśmy możliwości ruszyć się gdzieś jesienią (jak to w poprzednich latach bywało), więc tym razem postanowiliśmy trochę pozwiedzać wiosną. Początkowo miała być Chorwacja, a dokładnie Sibenik i okolice, ale ostatecznie padło na Włochy, bo ... taniej i w tak wielu miejscach tego kraju jeszcze nas nie było. Tym razem padło na Rimini - samo serce fabryki wakacji na adriatyckim wybrzeżu Włoch. Znaleźliśmy tygodniowy pobyt w hotelu. Oczywiście standard nie miał być powalający bo to tylko 3*, ale w końcu mieliśmy w nim zamiar co najwyżej spać i jeść śniadania oraz kolacje. Czasem i takie oczekiwanie wydaje się być nie do spełnienia, ale na szczęście nie tym razem . Przygotowywałem się solidnie do wyjazdu bo pogody na plażowanie, a tym bardziej kąpieli w morzu się nie spodziewałem, dlatego czas trzeba było jakoś wypełnić. Rzut oka na mapę i plan z grubsza był gotowy, wiadomo, że trzeba zobaczyć Rimini, Ravennę, koniecznie Urbino, które na zdjęciach wygląda wręcz bajecznie, no i San Marino oraz jakieś "przystawki" (primi piatti, albo dolci jak kto woli :) ). Do tego pozostało przygotowanie atrakcji dla dzieci, ale w Rimini i okolicy ograniczać może je tylko budżet. Aquparki co prawda jeszcze nieczynne, niestety, dlatego plan był taki, że pojedziemy do mirablandii i wodnego zoo (którego?, decyzja miała zapaść później). Warunkiem powodzenia planu miała być oczywiście przyzwoita pogoda, tzn nie mogło cały czas lać i choć początkowo prognozy nie wyglądały najlepiej to ostatecznie nie było źle.
Poniżej, tytułem wstępu (wzorem kilku forumowiczów) charakterystycne ujęcia z odwiedzanych miejsc, które wraz z postępem relacji i zainteresowaniem nią postaram się rozwinąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 18.04.2018 15:08 przez _Piotrek_, łącznie edytowano 1 raz
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 03.05.2015 22:53

Super, Już 14 maja jedziemy w tamte okolice, konkretnie do Maceraty. Pisz jak najwięcej i pokazuj... pójdziemy Waszymi śladami...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2015 23:04

Jestem :D

Widzę, że bardzo dużo zwiedziliście :lol:

Bardzo lubię te okolice we Włoszech :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.05.2015 07:21

Już na pierwszy rzut oka poznałem 5 miejscowości :) , nawet malutką mieścinkę na V.... :cool:
Chętnie powspominam i zobaczę co ominęliśmy 2 lata temu.

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.05.2015 07:58

Mnie tu zabraknąć nie może :P .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.05.2015 17:35

Czekam na rozwinięcie, bo IT w tym roku, ale Toskania. Ale Młody za 4 tygodnie ze szkołą rusza do Rimini, popatrzę na to, co oni powinni zobaczyć, ale pewnie nie zobaczą, jak to tłum dzieciaków inne rzeczy będą im w głowie...

mysza73 napisał(a):Mnie tu zabraknąć nie może :P .
A co a Twoim lotem/samochodem?
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.05.2015 20:54

Witam Was serdecznie

bielszczanka42 napisał(a):Super, Już 14 maja jedziemy w tamte okolice, konkretnie do Maceraty. Pisz jak najwięcej i pokazuj... pójdziemy Waszymi śladami...

Aż tak daleko się nie zapuszczaliśmy, no chyba, że będziecie również w Romanii

Lednice napisał(a):Jestem :D

Widzę, że bardzo dużo zwiedziliście :lol:

Bardzo lubię te okolice we Włoszech :D

Też polubiłem, początkowo nawet nie sądziłem, że tyle tam jest do zobaczenia

kulka53 napisał(a):Już na pierwszy rzut oka poznałem 5 miejscowości :) , nawet malutką mieścinkę na V.... :cool:
Chętnie powspominam i zobaczę co ominęliśmy 2 lata temu.

Pozdrawiam

Jak czytałem Twoją relację, to uświadomiłem sobie że nie mam szans zobaczyć w samej Ravennie tyle co Wy

mysza73 napisał(a):Mnie tu zabraknąć nie może :P .

bo Włochy są super:)

piekara114 napisał(a):Czekam na rozwinięcie, bo IT w tym roku, ale Toskania. Ale Młody za 4 tygodnie ze szkołą rusza do Rimini, popatrzę na to, co oni powinni zobaczyć, ale pewnie nie zobaczą, jak to tłum dzieciaków inne rzeczy będą im w głowie...

Dla dzieciaków atrakcji tam jest cała masa. O Toskanię też plnowałem zahaczyć, ale nie wyszło, nie rozpaczam jednak bo też mam w planach ten region Włoch i nie tylko ten:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.05.2015 20:57

Bardzo znajome dla mnie kąty, będę odwiedzał

:boss:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.05.2015 21:13

Jesteśmy śpiochami, więc początek podróży zaplanowaliśmy na sobotę na 6 rano, jednak tak się zbieraliśmy, że wyjechaliśmy 45 min później. Początkowo doskonale znana nam droga przez Czechy, a następnie Austrię. Za Wiedniem odbiliśmy w prawo na S6, a na A2 ponownie wjechaliśmy już za Klagenfurtem. Uniknęliśmy w ten sposób ciągłej, nużącej nieco jazdy samą autostradą. Na miejsce dotarlismy po ok. 12 godzinach jazdy. Pani w recepcji przywitała nas z uśmiechem i od razu zaproponowała (sugerując, że jest to propozycja nie do odrzucenia:) ) kilkadziesiąt metrów obok inny hotel. Z zewnątrz delikatnie mówiąc nie powalał, ale to co nas przede wszystkim interesowało, czyli pokój i restauracja spełniały nasze oczekiwania. Tego wieczoru, po kolacji już nie mieliśmy ochoty na żadne atrakcje i spacery więc szybko poszliśmy spać.
W niedzielę rano, po śniadaniu, poszliśmy nad morze, plaża pusta,

Obrazek

Obrazek

chociaż widać przygotowania do zbliżającego się sezonu turystycznego. Dla dwójki naszych milusińskich to miejsce, to istny raj. Co kilkanaście metrów placyki zabaw ze zjeżdżalniami i nnymi atrakcjami tyko do ich dyspozycji, do tego całe mnóstwo muszelek do zbierania, zabawa w piasku. Pełen zachwyt.

Po jakimś czasie jedziemy do Rimini, tego dnia odbywał się tam maraton

Obrazek

, ale to nie on nas tam przyciągnął,

Obrazek

ale odbywający się na Piazza Cavour

Obrazek

w ostatnią niedzielę miesiąca targ staroci (terminy, miejscowości i miejsca w których takie targi się odbywają możecie znaleźć na stronie antiquares.it).
Lubię takie klimaty, wyobrażałem sobie, że musi być ciekawie i tak rzeczywiście było. Można było kupić stare przedmioty, meble, książki, biżuterię i wiele innych rzeczy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po małych zakupach, udaliśmy się w kilka najbardziej znanych miejsc, usytuownych głównie w okolicy Corso d'Augusto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My spacerowaliśmy, a biegacze finiszowali, oj długo finiszowali :). Metą, jak się nie trudno domyślić był łuk Augusta.

Obrazek

Tam też odbywał się piknik i impreza na cześć tych, którzy tam dotarli:). Nasz koniec spaceru też był w tych okolicach.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 04.05.2015 21:20

tony montana napisał(a):Bardzo znajome dla mnie kąty, będę odwiedzał

:boss:


Widziałem, pamiętam wózek ;), bo teraz sami z takim wehikułem podróżowaliśmy :)
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 04.05.2015 22:35

_Piotrek_ napisał(a):Witam Was serdecznie

bielszczanka42 napisał(a):Super, Już 14 maja jedziemy w tamte okolice, konkretnie do Maceraty. Pisz jak najwięcej i pokazuj... pójdziemy Waszymi śladami...

Aż tak daleko się nie zapuszczaliśmy, no chyba, że będziecie również w Romanii

Do Maceraty odwozimy znajomą. Kilka dni powłóczymy się gdzie nas oczy poniosą... Bez szczególnych planów. Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.05.2015 22:38

Zapachniało słońcem i latem 8)

Będę zaglądać :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.05.2015 08:11

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mnie tu zabraknąć nie może :P .
A co a Twoim lotem/samochodem?

Jest dobrze :wink:

_Piotrek_ napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mnie tu zabraknąć nie może :P .

bo Włochy są super:)

Też to zauważyłeś 8),
czyli nie jest ze mną tak źle :wink: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.05.2015 19:04

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mnie tu zabraknąć nie może :P .
A co a Twoim lotem/samochodem?

Jest dobrze :wink:

To kiedy ten wielki dzień?
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 05.05.2015 21:02

bielszczanka42 napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):Witam Was serdecznie

bielszczanka42 napisał(a):Super, Już 14 maja jedziemy w tamte okolice, konkretnie do Maceraty. Pisz jak najwięcej i pokazuj... pójdziemy Waszymi śladami...

Aż tak daleko się nie zapuszczaliśmy, no chyba, że będziecie również w Romanii

Do Maceraty odwozimy znajomą. Kilka dni powłóczymy się gdzie nas oczy poniosą... Bez szczególnych planów. Pozdrawiam


Jeśli chodzi o miasta, które odwiedziliśmy, polecam szczególnie Urbino, Ferrarę i mozaiki w Rawennie.
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rimini 2015 i nie tylko
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone