Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacje kwater!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 03.04.2006 16:55

kilmicz napisał(a):Czy to prawidłowy nymer, czy źle mi go podała?

Mieliśmy też obawy czy podano nam dobry numer konta(11 cyferek) więc zadzwoniliśmy do gościa i okazało się że jest ok, w banku też mieliśmy problem z przesłaniem pieniędzy, bo program komputerowy nie przyjmował im tego krótkiego numeru, po tygodniu wysłaliśmy kasę listem wartościowym pocztą.
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006
Rezerwacje kwater

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 03.04.2006 22:12

Myślę , że w banku nie byli dokładnie zorientowani , płaciłam też w Banku PKO SA i dziesięciocyfrowy numer konta został przyjęty , potrzebny był tylko numer SWIFT , który Chorwatka podała . Chorwacja nie jest w Unii i nie ma numerów kont przystosowanych do przepisów unijnych , tak jak u nas tj. 26 cyfrowych . A , że taki przelew kosztuje , to swoją drogą .
Malenna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malenna » 06.04.2006 10:02

Czy mozecie mi wskażać, bo chyba nie widzę... gdzie tu jest polecana przez Was "przesyłka wartościowa" ???

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
BigJar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 20.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigJar » 06.04.2006 10:11

Usługi Zagraniczne -> Przesylka listowa z zadeklarowaną wartością.

U mnie na poczcie Pani wiedziała o co chodzi ale podobno bywa, że prośba o taką usługę wywołuje popłoch na poczcie :)

Pozdrav,
J.
Malenna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malenna » 06.04.2006 10:18

... ekonomiczna, priorytetowa, ekspres...???? czy kasę dostaną w EUR czy w kunach?
BigJar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 20.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigJar » 06.04.2006 10:30

Malenna napisał(a):... ekonomiczna, priorytetowa, ekspres...???? czy kasę dostaną w EUR czy w kunach?


Płacisz zapewne w EUR i taką gotówkę pakujesz w koperte, będziesz musiała także podać wartość w przeliczeniu na PLN, dokładny adres odbiorcy i nadawcy. W moim przypadku przesyłka doszła na miejsce po tygodniu - ekonomiczna.
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 06.04.2006 11:20

Witam,
ja również wysłałem zaliczkę Pocztą (list watrościowy; priorytet).
W kopercie 150 EUR - zapłaciłem 22,60 PLN.
Płać tylko tak, szkoda pieniędzy na utrzymywanie Banków
pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10.04.2006 14:02 przez Mariusz Gubernat, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2006 11:31

Malenna napisał(a):Czy mozecie mi wskażać, bo chyba nie widzę... gdzie tu jest polecana przez Was "przesyłka wartościowa" ???

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm



hmmm ... zabierać chleb swoim współtowarzyszom :P
Malenna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malenna » 06.04.2006 12:48

bjur napisał(a): hmmm ... zabierać chleb swoim współtowarzyszom :P


masz Bjur rację, pozostanę jednak przy przelewie bankowym :)

Z "pewnego" banku będzie o 30 zl drożej, co na parę daje 15 zł, a jest o niebo mniej uciążliwe niż na poczcie i chyba szybsze :D
My w W-wie cierpimy na wieczny "niedoczas", a kolejki na pocztach są niemilosierne :)
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 06.04.2006 13:16

Wysyłka pieniędzy listem wartościowym jest OK, ale zabiera mnóstwo czasu. Trzeba iść na pocztę, odstać swoje w kolejce, zaadresować kopertę, wypełnić kwitek dla listu wartościowego... bleh. Wiem, bo męczyłem się tak z aukcjami ebayowymi, zanim nastał Paypal dla Polaków.

Przedwczoraj złożyłem zagraniczny przelew bankowy. Trwało to jakieś dwie minutki w Firefoxie. Koszt 25 zł. Zaoszczędzony czas mogę poświęcić na gadanie z Wami ;-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2006 16:16

co prawda można iść na pocztę znienacka - gdy wszystkie babcie oglądają 'Kochać nie Kochać' względnie przemawia Ojciec Dyrektor na temat potrzeby zrzuty :lol: bo wyszedł nowy Maybach :P

fajowe są też całodobowe poczty główne i nocny w ich kierunku rajd :lol:

a następnie wykorzystać te kilka pozostałych złotych na skromne żarełko typu Sphinks dla dwojga :lol: - ale mówią, że to taki strasznie poznański sposób :lol:
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 06.04.2006 18:14

Malenna napisał(a):Z "pewnego" banku będzie o 30 zl drożej, co na parę daje 15 zł, a jest o niebo mniej uciążliwe niż na poczcie i chyba szybsze :D
My w W-wie cierpimy na wieczny "niedoczas", a kolejki na pocztach są niemilosierne :)



"Ten czasu nie ma co go nie chce mieć " :twisted:

Akurat znam Magdo pocztę blisko Twojego domu :D :D sprawna, kompetentna i wiedzą doskonale co to są przesyłki wartościowe :)) ( sorry za tą uwagę, ktora dla całości jest mało istotna) :D :D



Wszystkim znajomym doradzam wysylanie pocztą. Przelew bankowy też potrafi iść znacznie dłużej ( nawet do 2 tyg) - potwierdza to pewnie forumowicze którzy tak wysyłali zaliczki - o tym pisano juz wiele razy.

Ja praktykowałam na swojej skórze to co poleca większośc i nie żałuję.

Oczywiście każdy dokonuje własnego wyboru. :D :D :D
Malenna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malenna » 07.04.2006 10:11

aneta_jacek napisał(a):
"Ten czasu nie ma co go nie chce mieć " :twisted:


Anetko, z tym będę polemizować, bo ten czasu nie ma kto dlugo pracuje i poźniej ma wiele innych obowiązków :)

aneta_jacek napisał(a):
Akurat znam Magdo pocztę blisko Twojego domu :D :D sprawna, kompetentna i wiedzą doskonale co to są przesyłki wartościowe :)) ( sorry za tą uwagę, ktora dla całości jest mało istotna) :D :D


Poczta niewątpliwie jest blisko zlokalizowana, co nie zmienia faktu, ze w godzinach "po pracy" jest okupowana przez straszne tłumy i wymaga dużego poświęcenia czasu, a czasem ciężko zdążyć przed jej zamknięciem. Dla niektorych czas to naprawdę duży pieniądz. Tak więc zapłacenie 15 zl więcej rozwiązuje te problemy bezbolesnie...
Każdy wybiera zgodnie z własnymi priorytetami i niech tak pozostanie :D :D
robal
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robal » 07.04.2006 10:25

W zeszłym roku rezerwowałem apartament na 8 osób w Pisaku i po krótkiej rozmowie z właścicielką (po angielsku) ustliliśmy termin przyjazdu i czas pobytu i.....tyle ! Pani powiedziała,że nie musimy wpłacać żadnej zaliczki,ona ufa Polakom i jeżeli mówimy,że przyjedziemy to ona nas oczekuje ! A apartament był naprawdę świetny-zejście do wody bezpośrednio z kwatery,baardzo duży taras częściowo zadaszony....bajka !!!
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 12.04.2006 11:05

Pociągnę jeszcze trochę ten temat. Choć jak już pisałem, jestem zwolennikiem przelewu bankowego, jest coś in plus listu wartościowego. Wczoraj otrzymałem potwierdzenie otrzymania zaliczki od wynajmującej i jakież było moje zdziwienie, gdy pani napisała "Dziękuję otrzymałam 1570 kun", a ja wysyłałem 230 euro. Jakoś nie bardzo mi się to zgadzało. Okazało się, że Privredna Banka Zagreb automatycznie przeliczył tej pani euro na kuny i to chyba po niezbyt dobrym kursie. Wynajmująca potwierdziła jednak, że dla mnie się to liczy tak, jakby otrzymała 230 euro.

W tym momencie jest zasadnicza przewaga listu wartościowego - wynajmujący nie jest stratny na różnicach wynikających z przewalutowania.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Rezerwacje kwater! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone