Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.08.2018 22:58

BraveSirRobin napisał(a):
mchrob napisał(a):Proste, wystawią ci rachunek i dadzą termin do zapłaty.


Tylko na podstawie danych adresowych?


A po co więcej? Jak przyjdzie rachunek to nie zapłacisz?
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 14.08.2018 09:53

Zrobiłam rezerwację przez booking i miała zapłacić 630 euro, na booking przeliczało na ok 2700 zł, z konta pobrało mi 2850 zł
to bank sobie pobrał za przewalutowanie?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 14.08.2018 09:57

Booking podaję Ci cenę w złotówkach - jest to kwota tylko orientacyjna, ale kwotą wyjściową jest kwota Euro. Mały literami masz podane że kwota podana w PLN jest kwotą przybliżoną po jakim kursie jest liczona kwota, ale booking pobiera z konta Twojego kwotę tylko w Euro. Twój bank sprzedaje Ci euro ale po swoim kursie. Niestety kurs po jakim podaje booking a kurs banku potrafi się różnić, co jest przykładem u Ciebie
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.08.2018 10:09

asieczek napisał(a):Zrobiłam rezerwację przez booking i miała zapłacić 630 euro, na booking przeliczało na ok 2700 zł, z konta pobrało mi 2850 zł
to bank sobie pobrał za przewalutowanie?

Booking przelicza walutę po kursie zbliżonym do średniego NBP. Jak podglądam moje najświeższe rezerwacje to jest to ok. 4,30. Po ile ostatecznie przeliczy to Twój bank nie zależy od serwisu.
4,52 za euro :roll: , z ciekawości co to za bank? W ING wychodzą mi różnice rzędu do 5 groszy.
Fela
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 20.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 14.08.2018 10:12

U mnie bank Euro przelicza po 4.4017 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2018 10:14

Jeśli chcesz, aby pobrało ci dokąłdnie tyle EUR co w ofercie to albo używasz karty walutowej w EUR albo wybierasz nocleg z zapłatą na miejscu (wtedy booking może tylko Ci zablokować kwotę, jeśli nocleg gwarantowany bez opcji odwołania, i potem będziesz mieć zwrot). W takie sytuacji koniecznie weź z hotelu potwierdzenie płatności z dopiskiem "gotówka" do ewentualnej reklamacji.

Bank nie przelicza po kursie NBP tylko swoim bankowym, zwykle niekorzystny dla właścicieli kont i kart w PLN... np. PKO BP ma przy płatnościach przelewowych niekorzystny przelicznik właśnie.....
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.08.2018 10:21

piekara114 napisał(a):Jeśli chcesz, aby pobrało ci dokąłdnie tyle EUR co w ofercie to albo używasz karty walutowej w EUR albo wybierasz nocleg z zapłatą na miejscu (wtedy booking może tylko Ci zablokować kwotę,

Takie rozwiązania praktykuję i polecam. Unikamy wtedy sprzedaży waluty po zbójeckich kursach.
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 14.08.2018 10:22

marze_na napisał(a):4,52 za euro :roll: , z ciekawości co to za bank? W ING wychodzą mi różnice rzędu do 5 groszy.


mBank
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.08.2018 10:25

asieczek napisał(a):
marze_na napisał(a):4,52 za euro :roll: , z ciekawości co to za bank? W ING wychodzą mi różnice rzędu do 5 groszy.


mBank


oj tak, nawet przy płaceniu kartą w Cro, przelicznik zabójczy... dlatego najlepiej mieć kartę euro...
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 14.08.2018 10:31

mbank sprzedaje dzisiaj euro po 4,4261
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

czyli 630 Eur powinno kosztować 2788,44.

Chyba jeszcze musiało ci pobrać jakąś opłatę.
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 14.08.2018 10:32

to dzwonić do banku?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 14.08.2018 10:37

Zadzwoń, spytaj się jak oni to policzyli i wszystko będzie jasne
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 14.08.2018 10:43

napisali mi:
"Za przewalutowanie transakcji w euro kartą MasterCard pobieramy prowizję 2 proc. kwoty transakcji. Za przewalutowanie transakcji w walucie innej niż euro lub polski złoty, pobieramy prowizję 3 proc. wartości transakcji. Przewalutowanie z innej waluty na euro następuje po kursie stosowanym przez MasterCard, a przewalutowanie z euro na polski złoty realizujemy po kursie sprzedaży mBanku z dnia rozliczenia transakcji. "
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 14.08.2018 12:20

Mam takie pytanie, zarezerwowałem apartament przez booking z opcją zapłaty z góry, po zarezerwowaniu nie było możliwości zapłaty przez booking (wcześniej jak rezerwowałem to w ten sposób właśnie zapłaciłem). Następnego dnia dostałem wiadomość przez booking z adresu ........@property.booking.com, żeby wpłacić na podane konto w ciągu 3 dni zaliczkę w wysokości 200Euro. Czy jest to bezpieczne i mogę spokojnie przelać kasę?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 14.08.2018 12:30

Zadzwoń na infolinie booking podaj id i hasło rezerwacji i wszystko się dowiesz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone