Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.07.2018 21:12

Dżejan napisał(a):a jeszcze jedno a propos scrina powyżej:
"wszystkie płatności obsługiwane są przez obiekt"
a ja mam już ściągnięte z karty
???

Szczerze mówiąc nie wiem.
Ten screen jest akurat z mojej konkretnej rezerwacji w Lizbonie i w tym wypadku też mamy już ściągnięte 50% ceny.
Obiekty mogą ustalać różne warunki płatności, sami przerabialiśmy już przeróżne warianty. Kilkadziesiąt rezerwacji i nigdy nie zapłaciłam więcej niż stało w chwili rezerwacji ;).

Jaceł napisał(a):"ściągnięte" czy "zablokowane"? Najczęściej kasa na koncie jest zablokowana, a płacisz "normalnie" w obiekcie ... przynajmniej ja tak miałem (kilkukrotnie).

Bo tak Ci się trafiło. U mnie na przykład cztery ostatnie rezerwacje (wszystkie akurat w Apulii) były w całości opłacone z karty na parę dni przed wyjazdem. Wszystko bezgotówkowo, na miejscu nie płaciłam już nic, nawet local tax właściciele nie brali.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 14.07.2018 21:18

Zadzwoń na infolinie booking i wszystko Ci wyjaśnią o co chodzi w Twojej rezerwacji
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 14.07.2018 21:21

Kwaterę, którą zarezerwowałem w tym roku w cenie 65 euro za dobę na bookingu była po 95 euro. Jak coś się spodoba na bookingu radzę poszukać w inny sposób.
Pzdr.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 15.07.2018 21:02

Ja z kolei spotkałem się z sytuacja ze przez Booking jest taniej niż bezpośrednio w hotelu...
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 15.07.2018 21:21

Zdarza się że jest taniej ale przykład po sobie - w październiku lecimy do Barcelony. Znalazłem na Booking hotel, z ciekawości sprawdziłem też na stronie samego hotelu.
Efektem są dwie dwójki dla 2 par ponad 200 zł taniej niż przez Booking.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 15.07.2018 21:28

Hotele sa tansze na booking w zdecydowanej wiekszosci.Kwatery prywatne ktorych nie daja bezposrednio na booking wlasciciele sa w przerazajacych cenach nawet 100 procent wiecej.
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 15.07.2018 21:33

... na bookingu opłacają się jedynie promocje. Spadek ceny o ok. 40-50% sprawia, że staje się naprawdę konkurencyjna. Inna sprawa to wygoda, to chyba jedyny portal na którym tak łatwo można sprawdzić opinie ... a bezpieczeństwo kosztuje.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.07.2018 21:39

:D my rezerwowaliśmy kilka lat temu przez booking, w Trebinje hotel Leopar, mieliśmy wówczas ok.30 km do granicy, żeby w 2 dni zwiedzić Dubrownik.

Zdecydowanie polecam i booking i hotel :D
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 19.07.2018 08:32

Na dzisiaj był wyznaczony dzień płatności. Próba pobrania Euro za pobyt z karty udała się. Dostałem maila w nocy że środki pobrane. Na koncie w Pekao na koncie Euro też widzę w historii że środki zeszły.
Reasumując ja nie miałem problemów żeby booking pobrał płatność z karty Mastercard do konta Pekao z konta Euro.
lavender__dreams
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lavender__dreams » 23.07.2018 18:48

pablo2222 napisał(a):Kwaterę, którą zarezerwowałem w tym roku w cenie 65 euro za dobę na bookingu była po 95 euro. Jak coś się spodoba na bookingu radzę poszukać w inny sposób.
Pzdr.

Zgadzam się całkowicie. Zawsze warto poszukać bezpośredniego kontaktu.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 02.08.2018 22:12

Witam.
Chcę zarezerwować apartament w Sarajewie. Płatność jest pobierana na miejscu, zaliczka nie jest wymagana, podanie danych karty również. Natomiast opcja odwołania rezerwacji dostępna tylko do 14 dni przed, po tym terminie jest zapis, że: Zostaniesz obciążony całkowitą ceną rezerwacji w przypadku odwołania rezerwacji w ciągu 14 dni przed przyjazdem....stąd moje pytanie...jak chcą ściągnąć ode mnie opłatę jeśli nie przyjadę? (choroba, przypadek losowy itp.)
Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości? Obiekt jest nowy i nie ma jeszcze opinii, dlatego mnie to zastanawia. Dodam, że chodzi o Noble Apartment w Sarajewie.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 02.08.2018 22:18

BraveSirRobin napisał(a):Witam.
Chcę zarezerwować apartament w Sarajewie. Płatność jest pobierana na miejscu, zaliczka nie jest wymagana, podanie danych karty również. Natomiast opcja odwołania rezerwacji dostępna tylko do 14 dni przed, po tym terminie jest zapis, że: Zostaniesz obciążony całkowitą ceną rezerwacji w przypadku odwołania rezerwacji w ciągu 14 dni przed przyjazdem....stąd moje pytanie...jak chcą ściągnąć ode mnie opłatę jeśli nie przyjadę? (choroba, przypadek losowy itp.)
Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości? Obiekt jest nowy i nie ma jeszcze opinii, dlatego mnie to zastanawia. Dodam, że chodzi o Noble Apartment w Sarajewie.

Może podałeś na stronie Booking.com dane swojej karty, jeżeli tak to ściągną opłate właśnie z tej karty.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.08.2018 22:21

BraveSirRobin napisał(a):Witam.
Chcę zarezerwować apartament w Sarajewie. Płatność jest pobierana na miejscu, zaliczka nie jest wymagana, podanie danych karty również. Natomiast opcja odwołania rezerwacji dostępna tylko do 14 dni przed, po tym terminie jest zapis, że: Zostaniesz obciążony całkowitą ceną rezerwacji w przypadku odwołania rezerwacji w ciągu 14 dni przed przyjazdem....stąd moje pytanie...jak chcą ściągnąć ode mnie opłatę jeśli nie przyjadę? (choroba, przypadek losowy itp.)
Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości? Obiekt jest nowy i nie ma jeszcze opinii, dlatego mnie to zastanawia. Dodam, że chodzi o Noble Apartment w Sarajewie.

Proste, wystawią ci rachunek i dadzą termin do zapłaty.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 02.08.2018 22:28

klopot napisał(a):
BraveSirRobin napisał(a):Witam.
Chcę zarezerwować apartament w Sarajewie. Płatność jest pobierana na miejscu, zaliczka nie jest wymagana, podanie danych karty również. Natomiast opcja odwołania rezerwacji dostępna tylko do 14 dni przed, po tym terminie jest zapis, że: Zostaniesz obciążony całkowitą ceną rezerwacji w przypadku odwołania rezerwacji w ciągu 14 dni przed przyjazdem....stąd moje pytanie...jak chcą ściągnąć ode mnie opłatę jeśli nie przyjadę? (choroba, przypadek losowy itp.)
Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości? Obiekt jest nowy i nie ma jeszcze opinii, dlatego mnie to zastanawia. Dodam, że chodzi o Noble Apartment w Sarajewie.

Może podałeś na stronie Booking.com dane swojej karty, jeżeli tak to ściągną opłate właśnie z tej karty.


Nie podawałem, z bookingu korzystałem tylko raz, bez podawania karty, z płatnością na miejscu. Mam na profilu tylko dane adresowe. Właśnie znalazłem ta samą ofertę na airbnb i tam ma już kilka bardzo dobrych opinii, tylko w lekko wyższej cenie.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 02.08.2018 22:38

mchrob napisał(a):Proste, wystawią ci rachunek i dadzą termin do zapłaty.


Tylko na podstawie danych adresowych?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone