Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 16.04.2018 08:07

Bookingu nie trzeba się bać należy tylko czytać dokładnie warunki rezerwacji. Dla mnie osobiście największą zaletą tego portalu jest możliwość darmowej rezerwacji. Jeśli nie ma takiej możliwości szukam dalej. Nawet preautoryzacja karty i zablokowanie pewnej kwoty nie jest problemem, bo po rezygnacji w darmowym czasie pieniądze wracają. Co do samych ofert są one różne ale Booking jest pośrednikiem, który za pewna opłatę (z moich doświadczeń jest to ok. 10-15% więcej niż przy rezerwacji nazwijmy to samodzielnej) daje nam pewne bezpieczeństwo i pomoc. Wiem bo sam korzystałem z ich pomocy. Co do długości pobytu to w tym roku także zarezerwowałem cały wakacyjny wyjazd przez booking. Za trochę większą cenę mam względny spokój w przypadku nagłych i niezależnych od nas zmian planów wakacyjnych. Nie zawsze taniej wychodzi tanio.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 16.04.2018 09:09

No, na nas się jednak booking wypiął, w dniu wyjazdu odwołano nam rezerwacje i szukano tak, że musieliśmy na własną rękę na miejscu coś znaleźć :roll: Teraz tylko i wyłącznie w ostateczności skorzystam z ich usług :wink:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 16.04.2018 10:28

Ja również kilkukrotnie korzystałem z bookingu przy wyjazdach zagranicznych i mogę polecić. Najważniejsze jest aby dokładnie czytać warunki danej rezerwacji, zwykle są dwie opcje do wyboru, bezpłatne anulowanie rezerwacji (do iluś dni przed przyjazdem) za wyższą cenę, lub niższa cena, ale płatne anulowanie.

Jeśli jednak dalej kogoś to nie przekonuje, to można poszukać na własną rękę namiarów na właściciela danego obiektu i dogadać się indywidualnie. Lepszej ceny za nocleg raczej nie wynegocjujecie i jeszcze trzeba gonić po bankach za przelewem kasiory na zaliczkę.

Ja wybieram opcję "wygodną" z bookingiem, bo tam wszystko dzieje się już samo.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 16.04.2018 10:44

Na krótki kilkudniowe wyjazdy, noclegi tranzytowe itp. od dawna korzyystam z booking. Na dłuższe stacjonarne wakacje wolę jednak bezpośredni kontakt z danym obiektem.

W Chorwacji do tej pory tylko noclegi tranzytowe, ale rok temu w Grecji za 12 dni booking liczył mi cenę prawie 30% wyższą niż to co wynegocjowałem z hotelem, dodatkowy upust dostałem za płatność gotówką ;)
Toman
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toman » 16.04.2018 11:36

Jak na razie korzystałem z booking dwukrotnie, i oba były w Cro. Wystarczy dobrze doczytać sposoby płatności i nie powinno być problemu, choć przy pierwszej rezerwacji lekki stres był czy wszystko będzie ok. :)
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 16.04.2018 11:52

Również polecam booking na noclegi tranzytowe oraz krótkie kilkudniowe pobyty.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 16.04.2018 12:34

Należy pamiętać o jednym - booking.com pobiera około 15% prowizji (w zależności od czasu i promocji). Jeżeli da się znaleźć bezpośredni kontakt do właściciela (jego własnej strony www, FB itp.) to od razu cena jedzie w dół, mam to przerobione w praktyce. Druga sprawa to kwestia czasu, kiedy dokonujemy rezerwację. Bardzo często jest tak, że gdy właściciel ma wakat na dany apartman i zbliża się już termin, to potrafi wstawić o wiele niższą cenę niż pierwotnie (mówię tu o pobytach co najmniej tygodniowych) - warto dodać sobie do ulubionych kilka, kilkanaście interesujących nas apartmanów i monitorować w maju, czerwcu ceny: można się bardzo przyjemnie zaskoczyć. W 2013 roku miałem w planie jechać na Peljesac, ale w końcu wylądowałem na Korculi (Priżba): bo nagle na początku czerwca cena obserwowanego też apartmana (super wyposażony, 50 metrów do morza) spadła z 75 do 55 euro... Po znalezieniu kontaktu bezpośrednio (trochę googlowania) okazało się, że za 50 euro z pocałowaniem ręki zapraszamy na 2 tygodnie...
Booking daje właścicielom apartmanów duży zasięg i widoczność ofert, ale naraża ich na ryzyko odwoływania rezerwacji czasem przed samym sezonem i dlatego tych opcji z bezpłatnym odwołaniem rezerwacji jest i będzie coraz mniej. Porównując booking z lat ubiegłych do teraz widzę, że teraz oferty bezzwrotne albo z zaliczką stanowią już większość. Nie mówię oczywiście o noclegach typowo tranzytowych, jednodniowych - bo tu booking sprawdza się znakomicie.
pavvelK
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavvelK » 16.04.2018 13:11

Nie wiem czy Booking może sobie pozwolić na likwidację lub marginalizację ofert z odwołaniem rezerwacji, bo strasznie polecą im obroty.
Bo jednak sporo osób z tego korzysta. Owszem, nie jest to korzystne dla właścicieli. Ale jeżeli ludzie będą mieli przepłacać i do tego nie mieć żadnej wartości dodanej, to skorzystają z innych serwisów lub bezpośrednio.
Ja booking polecam, korzystałem raz na pobyt 10 dniowy i kilka razy na 2-3 dni. Zawsze było OK.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 16.04.2018 14:24

No właśnie - sęk w tym, że nikt nie zmusi właścicieli aby wybierali opcję z bezpłatnym odwołaniem rezerwacji... Problem wziął się stąd, że często zdarza się, że jeden user rezerwował w tym samym terminie kilka apartmanów zawczasu, a potem rezygnował zostawiając ten jeden - mam koleżankę w ich biurze stąd wiem... Booking musi więc zmienić podejście, bo to sami userzy spowodowali, że właściciele boją się takie oferty wystawiać. W tej chwili te najlepsze apartmany praktycznie w ogóle nie są w ofercie z bezpłatną rezygnacją. Sorry za off-topic.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 17.04.2018 09:22

Bezpłatne odwołanie tez może być problemem. Zarezerwowałem kwaterę na Krecie. Do dnia X można było odwołać za darmo. W dniu X-1 odwołałem wyjazd i w tym samym dniu właściciel sciagnał mi z karty opłate za 2 dni. 100 juro. Oczywiście bezprawnie. Nie raczył odpowiedzieć o co mu chodzi i dlaczego gwizdnął moja kasę. Reklamacja na bookingu. Walczyli z nim z miesiąc. Po miesiącu przelali mi zarabane 100 juro. Ze względu na zmiane kursu byłem nawet pare złotych do przodu. Druga wpadka to Litwin z Palangi co dzień wcześniej dał znac, że on się pomylił i kwatery nie ma wolnej. Pewnie wynajął prywatnie drożej. Jak to Litwin. Booking chciał mi cos znaleźć ale już nie było nic ciekawego wiec zmieniłem kierunek wyjazdu. Poza tym, nie wiem ile już dziesiat rezerwacji wszystkie OK.
W Chorwacji nigdy nie korzystaęłm z bookingu. \Taniej wychodzi bezposredniow ynajac. Ale np w Grecji booking jest bardzo wygodny.
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 17.04.2018 09:23

Odwolanie rezerwacji na mniej niz 20-30 dni przed terminem kosztuje pieniadze, wiec nie jest do konca tak swobodnie jak mowicie i nie sa tacy stratni.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 17.04.2018 09:31

Snajperov napisał(a):Odwolanie rezerwacji na mniej niz 20-30 dni przed terminem kosztuje pieniadze, wiec nie jest do konca tak swobodnie jak mowicie i nie sa tacy stratni.



Nie wiem skąd ci się wzięło tych 20-30 dni. W tym roku mamy tranzytowy nocleg w Otocacu, odwołanie bezpłatne do tygodnia przed datą.

Na majówkę lecimy do Izraela od 30 kwietnia, bezpłatne odwołanie noclegu w 2 hotelach mamy odpowiednio do 24 i 26 kwietnia.

Powtarzam, jak dla mnie booking jest bardzo wygodny na szybkie wypady. zwłaszcza do dużych miast. Na dłuższe wakacje wolę bezpośrednie negocjacje z obiektem.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.04.2018 09:33

Snajperov napisał(a):Odwolanie rezerwacji na mniej niz 20-30 dni przed terminem kosztuje pieniadze, wiec nie jest do konca tak swobodnie jak mowicie i nie sa tacy stratni.

Kosztuje albo i nie kosztuje. Wszystko zależy od oferty wynajmującego :D .
Np. od 28 kwietnia mam rezerwację w Monopolii, którą bezpłatnie mogę odwołać do 21 kwietnia.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.04.2018 09:37

marze_na napisał(a):
Snajperov napisał(a):Odwolanie rezerwacji na mniej niz 20-30 dni przed terminem kosztuje pieniadze, wiec nie jest do konca tak swobodnie jak mowicie i nie sa tacy stratni.

Kosztuje albo i nie kosztuje. Wszystko zależy od oferty wynajmującego :D .
Np. od 28 kwietnia mam rezerwację w Monopolii, którą bezpłatnie mogę odwołać do 21 kwietnia.


Zgadzam się, korzystamy zawsze z opcji :"bezpłatne odwołanie rezerwacji". Różnie to wygląda w różnych obiektach, czasami jest to tydzień, czasami 3 dni a czasami w ogóle nie ma limitu :-)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 17.04.2018 09:39

viltob08 napisał(a):
marze_na napisał(a):
Snajperov napisał(a):Odwolanie rezerwacji na mniej niz 20-30 dni przed terminem kosztuje pieniadze, wiec nie jest do konca tak swobodnie jak mowicie i nie sa tacy stratni.

Kosztuje albo i nie kosztuje. Wszystko zależy od oferty wynajmującego :D .
Np. od 28 kwietnia mam rezerwację w Monopolii, którą bezpłatnie mogę odwołać do 21 kwietnia.


Zgadzam się, korzystamy zawsze z opcji :"bezpłatne odwołanie rezerwacji". Różnie to wygląda w różnych obiektach, czasami jest to tydzień, czasami 3 dni a czasami w ogóle nie ma limitu :-)


Należy tylko pamiętać, że opcje z bezpłatnym odwołanie rezerwacji są nieco droższe.

No i warto czytać to co jest drobnym druczkiem w opisie świadczeń oferty. Rezerwując nocleg tranzytowy w tym roku znalazłem super ofertę - domek dla 8 osób w Lovinac za 100 euro. wyposażenie, otoczenie itd. Klepnąłem rezerwację, na szczęście z bezpłatnym odwołaniem, i wyskoczyła mi cena powiększona o 50 euro opłaty za sprzątanie. Opcja z płatnym odwołaniem była tańsza o 15 euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone