Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.10.2017 21:16

Mój pierwszy raz z airbnb oceniam pozytywnie. :idea:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.10.2017 21:26

Wiola, racja, niedawno wysyłałam zapytania do gospodarzy na airbnb i niektórzy dopiero przy bezpośrednim kontakcie informowali, że mają jeszcze posezonowe ceny i podawali ofertę na następny sezon wyższą niż wyliczona pierwotnie. Poza tymi przypadkami miałam jednak wrażenie, że więcej tam było tańszych ofert niż na booking, przynajmniej jeśli chodzi o Grecję. Na tym serwisie można skontaktować się z gospodarzem i zweryfikować cenę przed rezerwacją, na szczęście.

Nie mniej jednak masz rację - najlepiej bezpośrednio. :wink: Nie zawsze jednak się da.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 02.10.2017 22:05

Moje doświadczenie z Booking nie jest duże i wykorzystywałam głównie rezerwując hotele w Polsce. Szczególnie opłaca się bookować tuż przed wyjazdem, ceny potrafią nieźle spaść. Aibnb chwalę sobie, moje 2 rezerwacje we Włoszech były w punkt. Nigdy nie zdarzyła mi się zmiana ceny, ale też nigdy nie rezerwowałam z bardzo dużym wyprzedzeniem, góra 2 miesiące. Na Airbnb bardzo zwracam uwagę na komentarze do danego apartamentu. Nigdy nie rezerwuje, apartamentów bez komentarzy.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.10.2017 19:52

Janusz Bajcer napisał(a):Mój pierwszy raz z airbnb oceniam pozytywnie. :idea:

super, że się sprawdziło :) czy możesz mi podać nazwę domu, zerknełabym chętnie, wiem, że na Klubie przewijał się ale jeśli nie problem to poproszę ;)

Mikromir napisał(a):Wiola, racja, niedawno wysyłałam zapytania do gospodarzy na airbnb i niektórzy dopiero przy bezpośrednim kontakcie informowali, że mają jeszcze posezonowe ceny i podawali ofertę na następny sezon wyższą niż wyliczona pierwotnie. Poza tymi przypadkami miałam jednak wrażenie, że więcej tam było tańszych ofert niż na booking, przynajmniej jeśli chodzi o Grecję. Na tym serwisie można skontaktować się z gospodarzem i zweryfikować cenę przed rezerwacją, na szczęście.

Nie mniej jednak masz rację - najlepiej bezpośrednio. :wink: Nie zawsze jednak się da.


Danusia nie wykluczam rezerwacji przez ten portal, faktycznie czasem właściciele są nie do odnalezienia i ceny dobre :) booking ceny ma z kosmosu zazwyczaj, chociaż czasem też się trafi perełka. Ale właśnie wkurzyły mnie głupie tłumaczenia zaniżania ceny. Jeden pan napisał mi, że to była promocja przy rezerwacji we wrześniu, a ja zapytanie wysyłałam jakoś styczeń - luty :mrgreen: Więc dla mnie to robienie ludzi w balon i marnowanie czasu na przeglądanie ofert, na które cenowo nie spojrzelibyśmy :wink:
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 08.10.2017 08:53

Ja się z tym nie zgadzam. Booking część cen ma rzeczywiście z kosmosu, ale część świetną, poza tym masz sporo ofert bez przedpłat (albo z przedpłatami, ale ściąganymi dopiero niedługo przed wyjazdem). W zeszłym roku najlepszą ofertę w maleńkiej miejscowości pod Pagiem znalazłam na bookingu (o wiele lepszą niż na stronach z bezpośrednim kontaktem do właścicieli).

Airbnb nie lubię, bo od razu ściągają całą opłatę. Jak to jest noc czy dwie i nie na długo przed wyjazdem to ok, ale jak ściągnęli mi na pół roku przed wyjazdem niemałą kwotę (w moim przypadku za tygodniowy pobyt w Lizbonie, według mnie suma była wysoka), to uważam, że to nie w porządku. Portal zarabia na obracaniu twoimi pieniędzmi (mimo, że bierze opłaty od obu stron) i jeszcze twierdzi, że to dla twojego dobra!

Nie podoba mi się też system ocen na airbnb. Wolę czytać zrzędy i marudy na bookingu, przynajmniej wiem, czego w najgorszym razie mogę się spodziewać. Na airbnb właściciele też wystawiają oceny gościom i w rezultacie wszyscy sobie w opiniach z dzióbków piją.

p.s. niemniej muszę powiedzieć, że mieszkanie w Lizbonie na airbnb znalazłam boskie! :)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 08.10.2017 14:01

Kilka dni temu zrobilismy przez Booking rezerwacje apartamentu w Vodiacach.

Potem natrafiliśmy na portal airbnb i... zrezygnowaliśmy z tej zamówionej przez booking na korzyść tej z airbnb.


Na booking kwatery sa moim zdaniem o wiele droższe.. Juz nie będizemy szukac innej. :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.10.2017 14:09

Na kilkanaście rezerwacji bezpośrednich, gdzie porównywałam ceny bezpośrednio u gospodarzy oraz na tym portalu, tylko raz zdarzyło mi się, że przez booking było taniej - oczywiście wtedy zarezerwowałam przez ten portal. Podejrzewam jednak, że osoba, która odpisywała mi bezpośrednio po prostu pomyliła się i za pobyt w tygodniu policzyła taką cenę, jaką zwykle mieli w weekendy. :wink:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.10.2017 14:12

Faktycznie Airbnb ściąga pieniądze od razu, ale zależy jakie właściciel ma zasady anulowania. Jeśli są elastyczne to ok, bo przy anulowaniu traci się tylko prowizję. Airbnb przelewa pieniądze właścicielowi dopiero po 1 dniu naszej rezerwacji, jeśli nie zgłosimy reklamacji. Co do komentarzy, nie wszyscy je mają i niektóre są krytyczne. Nie ma obowiązku wystawiania komentarza, można nie wystawiać. Raczej jeśli komuś kwatera nie przypadła do gustu nie będzie jej wychwalał.
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 10.10.2017 10:12

Fanka napisał(a):Faktycznie Airbnb ściąga pieniądze od razu, ale zależy jakie właściciel ma zasady anulowania. Jeśli są elastyczne to ok, bo przy anulowaniu traci się tylko prowizję. Airbnb przelewa pieniądze właścicielowi dopiero po 1 dniu naszej rezerwacji, jeśli nie zgłosimy reklamacji. Co do komentarzy, nie wszyscy je mają i niektóre są krytyczne. Nie ma obowiązku wystawiania komentarza, można nie wystawiać. Raczej jeśli komuś kwatera nie przypadła do gustu nie będzie jej wychwalał.


Wiem, że airbnb ma różne zasady anulowania, tyle że nie chodzi o możliwość opcji bezpłatnego odwołania (która na bookingu przy wielu ofertach też jest, w dodatku jest naprawdę bezpłatna, a nie jak na airbnb, gdzie prowizję jednak płacisz). Mnie chodzi o ściąganie całej kasy od razu. Jeśli to jest na wiele miesięcy przed wyjazdem i nie jest to koszt jednej nocy, ale dłuższy wyjazd, a wiec większa kwota, to oznacza to, że portal przez pół roku obraca twoją kasą, czyli zarabia na tym dodatkowo. Mnie to się nie podoba i dlatego nie korzystam już z tego portalu (mimo że mieszkanie, które wynajmowałam przez airbnb było świetne, a właściciel cudowny).

Generalnie uważam, że warto sprawdzać ceny na różnych stronach i portalach, czasem jest taniej tu, czasem gdzie indziej. Ja akurat widziałam apartman, który był prawie 40% droższy na airbnb niż na bookingu. Nie znaczy to, że booking jest tańszy, na pewno nie (część cen jest faktycznie kosmiczna) ale znaczy to, że zawsze warto sprawdzać wszystkie możliwe strony i kontakty :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 10.10.2017 16:28

poludnica napisał(a):
Fanka napisał(a):Faktycznie Airbnb ściąga pieniądze od razu, ale zależy jakie właściciel ma zasady anulowania. Jeśli są elastyczne to ok, bo przy anulowaniu traci się tylko prowizję. Airbnb przelewa pieniądze właścicielowi dopiero po 1 dniu naszej rezerwacji, jeśli nie zgłosimy reklamacji. Co do komentarzy, nie wszyscy je mają i niektóre są krytyczne. Nie ma obowiązku wystawiania komentarza, można nie wystawiać. Raczej jeśli komuś kwatera nie przypadła do gustu nie będzie jej wychwalał.


Wiem, że airbnb ma różne zasady anulowania, tyle że nie chodzi o możliwość opcji bezpłatnego odwołania (która na bookingu przy wielu ofertach też jest, w dodatku jest naprawdę bezpłatna, a nie jak na airbnb, gdzie prowizję jednak płacisz). Mnie chodzi o ściąganie całej kasy od razu. Jeśli to jest na wiele miesięcy przed wyjazdem i nie jest to koszt jednej nocy, ale dłuższy wyjazd, a wiec większa kwota, to oznacza to, że portal przez pół roku obraca twoją kasą, czyli zarabia na tym dodatkowo. Mnie to się nie podoba i dlatego nie korzystam już z tego portalu (mimo że mieszkanie, które wynajmowałam przez airbnb było świetne, a właściciel cudowny).


Jest to zrozumiałe, szczególnie jak się bookuje dużo wcześniej, zablokowanie sporej sumy na ponad pół roku może nie być fajne. Ja generalnie jak pisałam rezerwuje na krótko przed wyjazdem, także nie jest to, aż tak doskwierające.
Berend
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.04.2018
Płacenie z góry przez booking, podawanie numeru karty...?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berend » 15.04.2018 07:53

Na wstepie się przywitam z wszystkimi, jestem nowym użytkownikiem forum i poraz pierwszy pojade ze znajomymi na wakacje, wybór padł na Chorwacje.

Znaleźliśmy na portalu booking.com lokum na 8 osób.

Jest to apartament Jomarko w miejscowości Trogir

Linku do niego podać nie moge.

Mam problem przy rezerwacji apartamentu, wynika z tego, że ja musze im podać numery karty debetowej(po co...?) i przelać pieniądze z góry? (jaką mam pewność, że ktoś mnie nie wyroluje?)

W zakładce "dokończ proces rezerwacji" mam do wyboru karte kredytowa/debetową lub PayPal
A w formie płatności : Diners club, discovery, Visa, Master Card, American Express,
I jeszcze chcą numer karty...

Ja mam karte debetową w PKO, oni jeszcze chcą date ważności karty i kod CVC....

Nie za dużo tych informacji...?

Mógłby mi ktoś doradzić, pomóc jak to z tym jest?

Byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Mariusz.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Płacenie z góry przez booking, podawanie numeru karty...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.04.2018 08:45

rezerwacja-poprzez-booking-com-t47159.html

Płacąc kartą kredytową zawsze oprócz numeru podajesz datę ważności i kod. Wtedy pobierają sobie określoną sumę jaką masz podaną przy rezerwacji - zazwyczaj zaliczkę w ustalonej kwocie. Doczytaj, o jaką kwotę chodzi - jeśli to wpłata całości kasy za pobyt, to jakiś marny deal. Przeczytaj drobny druczek.
Inne pytanie to pod jakim kątem wybierałeś położenie apartamentu i czy to jest to o co Ci chodziło (czyli plaża, miasto, etc.)?

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
bank-kwater-f39.html
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Płacenie z góry przez booking, podawanie numeru karty...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.04.2018 09:37

Berend napisał(a):Mam problem przy rezerwacji apartamentu, wynika z tego, że ja musze im podać numery karty debetowej(po co...?) i przelać pieniądze z góry? (jaką mam pewność, że ktoś mnie nie wyroluje?)

W zakładce "dokończ proces rezerwacji" mam do wyboru karte kredytowa/debetową lub PayPal
A w formie płatności : Diners club, discovery, Visa, Master Card, American Express,
I jeszcze chcą numer karty...

Ja mam karte debetową w PKO, oni jeszcze chcą date ważności karty i kod CVC....

Nie za dużo tych informacji...?

Mógłby mi ktoś doradzić, pomóc jak to z tym jest?

Przede wszystkim przeczytaj jakie są zasady płatności za ten apartament. Na booking.com są zasadniczo dwie opcje, albo oferta bezzwrotna i wtedy często od razu ściągają kasę z karty za cały pobyt albo druga opcja z możliwością odwołania rezerwacji. Kiedy mija dzień, do którego odwołanie było możliwe, też opłata za pobyt bywa od razu pobierana z karty.
Mam za sobą dziesiątki bookingowych rezerwacji. Pełne dane karty podaję zawsze, potem albo opłata jest ściągana z karty albo płacę gotówką po przyjeździe. Fifty - fifty, ale zawsze sposób płatności jest podany przy rezerwacji. Nigdy nie zostałam zrobiona w balona.
Berend
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berend » 15.04.2018 09:42

No, ale płacenie z góry jest bezsensu, jakią ja mam pewność, że to będzie moje lokum itp...

Rozumiem jakaś zaliczke czy coś, ale całą kwotę?

Mamy na oku dwa lokum.

I Aparment Jomarko
45 Ulica kneza Trpimira, 21220 Trogir, Chorwacja


1 x "Apartament z 3 sypialniami"
Anulowanie rezerwacji: Nie możesz odwołać rezerwacji bezpłatnie, ale otrzymujesz świetną cenę. Zostaniesz obciążony całkowitą kwotą za rezerwację przed pobytem.
Podatki i opłaty za obsługę: 13 % VAT jest wliczony. 15 € opłata za sprzątanie za cały pobyt jest niewliczony. podatek miejski – nie ma zastosowania.


I tutaj tak jak pisałem karta kredytowa lub Paypal czyli płacenie z góry od razu.


II Apartment Milak
Ulica Špira Puovića III 13, 21220 Trogir, Chorwacja

1 x "Apartament z widokiem na morze"
Anulowanie rezerwacji: BEZPŁATNE odwołanie rezerwacji przed 28 czerwca 2018 Możesz bezpłatnie odwołać rezerwację do 30 dni przed przyjazdem. Zostaniesz obciążony 50% całkowitej ceny rezerwacji w przypadku odwołania rezerwacji w ciągu 30 dni przed przyjazdem. Jeśli nie pojawisz się w obiekcie, zostaniesz obciążony całkowitą ceną rezerwacji. (Podane godziny dotyczą strefy czasowej, w której znajduje się obiekt (CEST))
Jak anulować
W e-mailu z potwierdzeniem rezerwacji znajduje się link umożliwiający jej odwołanie.
Podatki i opłaty za obsługę: 1 € podatek miejski za osobę, za noc jest wliczony. 1 € podatek uzdrowiskowy za osobę, za noc jest niewliczony. 60 € opłata za transfer za cały pobyt jest niewliczony. 50 € opłata za sprzątanie za

I tutaj jest tak:

Zapłać za rezerwację 25 CZE 2018
Twoja karta kredytowa zostanie tylko zweryfikowana. Całość zapłacisz w dniu 25 CZE 2018

Dlaczego chcą mi zabrać całą kwote miesiąc przed?


Jeśli chodzi o wybór lokum to było ważna cena i w miare dobra lokalizacja, nie było sprecyzowane dokładnie gdzie, Dubrownik w tym terminie odpada niestety...


Nigdy nigdzie nie byłem ,nie korzystałem z rezerwacji lokum, nie chce wtopić głupio wtopić.



Moglibyście popatrzeć na te apartamenty i powiedzieć mi czy jest to bezpieczne? Byłbym bardzo wdzieczny.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.04.2018 10:15

Berend napisał(a):Dlaczego chcą mi zabrać całą kwote miesiąc przed?

Pewnie chcą się zabezpieczyć na wypadek, że goście nie przyjadą :). Czemu aż miesiąc wcześniej nie wiem. Chorwaci chyba od niedawna pojawiają się na bookingu :? .



Berend napisał(a):Moglibyście popatrzeć na te apartamenty i powiedzieć mi czy jest to bezpieczne?

Aparment Jomarko ma niewiele opinii, ale bardzo pozytywne. Znajduje się też na zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link.

Chyba nikt Ci nie odpowie czy to bezpieczne. Ja staram się wybierać apartamenty z dużą liczbą opinii i długą historią na bookingu. Raz zdarzyło się, że obiekt na dzień przed przyjazdem się wypiął i odmówił przyjęcia nas, ale booking stanął na wysokości zadania - znalazł nam inny nocleg i zwrócił różnicę w cenie.
W Chorwacji nigdy nie rezerwowałam w ten sposób. Wydaje mi się, że na dłuższy, przynajmniej tygodniowy pobyt lepiej będzie poszukać czegoś poza bookingiem, bo z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś taniej. Booking serdecznie polecam jak szuka się czegoś na noc, dwie, trzy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone