Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiek82
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek82 » 01.09.2018 20:38

Fancik napisał(a):Złotówki na kuny nie wymienisz bo nie ma kuny w wykazie walut, ale płacić kartą można jak masz złotówki na koncie system przeliczy na kuny i zapłacone...

a jak mam złotówki i euro to z której waluty przeliczy ?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.09.2018 21:52

Franz napisał(a):Płaciłem w Czechach w kasie Tesco i wystąpiło pytanie o GBP, więc jednak się zdarza. Odrzuciłem i poszło jak trzeba.
Kiedyś pytałem o to, dlaczego Dawidbryk miał taki niekorzystny przelicznik bośniackiej waluty, sam się również z tym spotkałem. Wbrew temu, co tu próbował namieszać LFB, musiało to być właśnie DCC. Pracownik stacji benzynowej obsługujący terminal, zapewne nie odrzucił DCC i policzyło więcej.

mchrob napisał(a):Dzisiaj dziwna sytuacja o 17 płatność w restauracji w Bośni - kurs BAM 2,20 o 19 zakupy w sklepie już kurs 2.32.

To wygląda, że podpada pod ten sam schemat.


Nie to nie był problem DCC, taki kurs był pokazywany przez Revoluta. Co ciekawe w kolejnym dniu spadł do 2,18.
Wydaje mi się że obrót taką walutą jak BAM jest mało płynny i mogą się pojawiać takie skoki kursu po prostu.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 01.09.2018 22:40

(quote) Kiedyś pytałem o to, dlaczego Dawidbryk miał taki niekorzystny przelicznik bośniackiej waluty, sam się również z tym spotkałem. Wbrew temu, co tu próbował namieszać LFB, musiało to być właśnie DCC. Pracownik stacji benzynowej obsługujący terminal, zapewne nie odrzucił DCC i policzyło więcej.

mchrob napisał(a):Dzisiaj dziwna sytuacja o 17 płatność w restauracji w Bośni - kurs BAM 2,20 o 19 zakupy w sklepie już kurs 2.32.



Płaciłem kartą Millennium w czasie majówki i na stacji paliw w Ljubuski też wyszedł mi tak wysoki kurs, mimo, że chwilę wcześniej w markercie Bingo był normarny. Na kwaterze sprawdzałem dopiero ile zeszło z konta i to paliwo nie było wcale takie tanie :?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 02.09.2018 13:06

Ja już w domu :(
Revolut sprawdził się w 100%. Nawet razu nie mieliśmy z żonką problemu. Mieliśmy dwie karty. Reset darmowych wypłat z bankomatów wypadał nam w samym środku wyjazdu. I to był strzał w 10. Okazało się, że w większości przypadków za obiady, lody, pamiątki płaciliśmy gotówką. W knajpach wprost mówili, że tylko gotówka ;)
Kartą płaciliśmy w Studenacu, Lidlu i na bramkach na autostradach w Cro.
Oraz oczywiście w krajach tranzytowych ;)
Wszędzie bez problemu.
Wracając korek w Lucko nie był jakiś duży ale zjechaliśmy na płatność kartą i omineliśmy korek na 30 minut stania. Bilet pyk, revolut pyk i jazda :D
Kurs wychodził około 0.57-0.58zł.
Przed wekendem gdzie waluta jest troszkę droższa wybraliśmy po 1000kun co spokojnie starczyło na te dwa dni i też parę groszy do przodu ;)
Teraz karta do szuflady i do następnego wyjazdu ;)
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 02.09.2018 18:09

Hej,

Ja też już w domu. Żadnych problemów technicznych z Revolutem nie zanotowałem. Euronet chciał koniecznie skubnąć 22 kuny więc został olany. Zagrebacka Banka nic nie pobiera. Raz mnie naciągnęło na DCC i poszło w GBP, co ciekawe na terminalu pisało już tylko 110 kun, potwierdziłem więc PINem i niestety poszło w funtach. Wszystkie inne płatności zbliżeniowo poszły normalnie w kunach.

pozdr
Prot
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 02.09.2018 20:03

misiek82 napisał(a):
Fancik napisał(a):Złotówki na kuny nie wymienisz bo nie ma kuny w wykazie walut, ale płacić kartą można jak masz złotówki na koncie system przeliczy na kuny i zapłacone...

a jak mam złotówki i euro to z której waluty przeliczy ?

W Chorwacji jak płaciłem to zawsze pobierane były złotówki mimo istnienia euro w portfelu moich walut.Fakt że złotówek jednak na koncie było więcej, co może być ważne (gdzieś o tym słyszałem).
Kuterynka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuterynka » 02.09.2018 20:38

A ja mam problem z Revolutem w momencie kiedy chcę użyć paska magnetycznego. Odrzuca mi transakcję. W klasyczny sposób (gdy wkładam kartę do terminala) jest ok.
bartekss
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekss » 02.09.2018 22:22

Fancik napisał(a):
misiek82 napisał(a):
Fancik napisał(a):Złotówki na kuny nie wymienisz bo nie ma kuny w wykazie walut, ale płacić kartą można jak masz złotówki na koncie system przeliczy na kuny i zapłacone...

a jak mam złotówki i euro to z której waluty przeliczy ?

W Chorwacji jak płaciłem to zawsze pobierane były złotówki mimo istnienia euro w portfelu moich walut.Fakt że złotówek jednak na koncie było więcej, co może być ważne (gdzieś o tym słyszałem).

Ściąga z konta na którym masz najwiecej pieniędzy...
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 03.09.2018 00:07

Kuterynka napisał(a):A ja mam problem z Revolutem w momencie kiedy chcę użyć paska magnetycznego. Odrzuca mi transakcję. W klasyczny sposób (gdy wkładam kartę do terminala) jest ok.

Włączyłaś płatności "paskiem" w aplikacji?
Kuterynka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuterynka » 03.09.2018 09:23

dareksi napisał(a):
Kuterynka napisał(a):A ja mam problem z Revolutem w momencie kiedy chcę użyć paska magnetycznego. Odrzuca mi transakcję. W klasyczny sposób (gdy wkładam kartę do terminala) jest ok.

Włączyłaś płatności "paskiem" w aplikacji?




Tak.... Tym bardziej mnie to dziwi....
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 03.09.2018 13:18

także wszystko ok.
ostatni tydzień wakacji: wypłaty z bankomatów (nie euronet) i płatności w lidlu w Porecu - kurs 0,576 - 0,578 zł/kuna. Wszystkie transakcje wykonane w poniedziałek-piątek.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 03.09.2018 21:54

Dzisiaj wypłata z bankomatu euronetu przy Lidl w Vodice, przewalutowanie odrzucone kurs 0,578 i wszystko ok.
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 04.09.2018 08:23

Hej,
Revoluta (VISA) używam od 03.2018, wcześniej głównie do zakupów zagranicznych online, a od ponad tygodnia w Cro.
Na chwilę obecną żadnych problemów - karta jest przyjmowana wszędzie - sklepy, bankomaty, bramki ...

dla porównania wypłaciłem ostatnio 100 KN z tego samego bankomatu Revolutem i kartą do konta 360 Banku Millenium
Bank Millenium - 60,35
Revolut - 58,47
niby różnica nie wielka, ale punkt dla Revoluta :hut:
norek79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) norek79 » 04.09.2018 19:48

W piątek założyłem konto Revolut. Weryfikacja trwała dosłownie 5 minut. W poniedziałek info, że karta została wysłana. Pozostaje czekać :) Wczoraj też zleciłem przelew 250 euro do Chorwacji i dzisiaj dostałem maila, że wpłata doszła i jest wszystko ok. Różnica na kursie euro między Revolutem , a ING przy tej kwocie to 35 zł (oczywiście na korzyść Rev.) + 5 zł opłaty za przelew w ING (REV. bezpłatnie), czyli 40 zeta do przodu. Może to nie dużo, ale zawsze coś. Moim zdaniem warto :)
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 04.09.2018 23:14

erci napisał(a):A u mnie pojawił się pierwszy problem. Nie mogę wyciągnąć kasy z bankomatów innych niż Euronet. Euronet pobiera 22kuny prowizji więc to trochę mało opłacalne.
W innych wyświetla się komunikat:
vasa kartica se ne prihvaca na ovom bankomatu.
molimo uzmice karticu i kontaktirajte izdawaca kartice.
Miejscowość Promajna...


Czyli:
Twoja karta nie jest akceptowana w tym bankomacie.
proszę weź kartę i skontaktuj się z wydawcą karty.

Orientuje się ktoś co może być u mnie problem? Myślałem że to wina bankomatów w Promajnie ale dzisiaj przeszedłem kilka bankomatów różnych banków w BV i problem ciągle ten sam. Ostatecznie wypłaciłem pieniądze w wolnostojącym bankomacie (ATM?)
Kasa na koncie jest. Limit od dzisiaj wyzerowany-wczesniej nie był przekroczony. Płatności na bramkach i we wszystkich sklepach bez problemu.
Co z tym fantem zrobić?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone