Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
korek99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) korek99 » 19.07.2018 14:03

Gdyby ktoś się też martwił, tak jak ja to wczoraj po południu po 8 dniach czekania dostałem kartę także jednak na wyjazd do Cro będę uzbrojony w revoluta. :)
Karty wysyłają z Tag Systems z Warszawy, więc raczej powinny do nas trafiać bez problemów.

Zakupy w lewiatanie za 10 zł, wyskoczyło pytanie o przewalutowanie z funtów, odrzuciłem, zapłaciłem 10 jak miało być. Ogółem trzeba bardzo uważać na te propozycje przewalutowania.

Odnośnie kupna i sprzedaży walut w celu zysku to udało mi się kupić euro za 20 zł i sprzedać za 20,08, więc coś tam się da, ale nie wiem jak z limitami. :)
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 19.07.2018 14:26

korek99 napisał(a):Odnośnie kupna i sprzedaży walut w celu zysku to udało mi się kupić euro za 20 zł i sprzedać za 20,08, więc coś tam się da, ale nie wiem jak z limitami. :)

Pisałem trzy posty wcześniej. Limit na takie transakcje to 20000zł miesięcznie w wersji standard. potem 0.5% prowizji.
Wykupując premium za 29.99zł na miesiąc nie masz limitów i możesz kosić kasę :mrgreen:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.07.2018 14:33

Jak ktoś chce to można pobawić się też handlem kryptowalutami. Nie wiem czy ktoś już próbował?
twism23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) twism23 » 19.07.2018 16:40

Slowacja, Węgry używana dziś karta działa wszystko extra. Czy mały czy duży sklep stacja jest ok.
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 20.07.2018 07:08

Słuchajcie - miał ktoś problem z dodaniem odbiorcy w Revolut przy przelewach bankowych ?
Próbuję zrobić przelew i nie mogę dodać odbiorcy, wypełniam wszystkie pola (nawet te opcjonalne) i przycisk "Dodaj odbiorcę" jest nieaktywny


----------------------------- edit
dobra, już wiem - przeoczyłem literkę B w kodzie Swift :oops:
Załączniki:
Screenshot_20180720-065755.png
Ostatnio edytowano 20.07.2018 07:19 przez Thomas81, łącznie edytowano 1 raz
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 20.07.2018 07:14

Ja miałem, wszystko wypełniłem i nie mogłem dodać. Problem u mnie polegał na tym że między polami skakałem kursorem, a tutaj trzeba po wypełnieniu pierwszego pola wcisnąć enter, żeby kursor sam przeskoczył na pole niższe. U mnie to pomogło
hunterek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunterek » 21.07.2018 06:08

Wczoraj korzystałam z bankomatu w Karwinie, do wypłaty doliczono mi 195 koron :-/ przy transakcji brak informacji o dodatkowych kosztach:-/ Ostrzegam przed korzystaniem z karty Revolut w bankomacie ATM Moneta bank.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.07.2018 22:35

Musiałeś popełnić błąd zgadzając się na wypłacenie po przeliczeniu w GBP.
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 24.07.2018 13:22

Jestem od 2 dni w CRO i tak na szybko podsumowując (w sumie już o tym było i ludzie informowali o tym):
- w ustawieniach włączony pasek magnetyczny i paypass.
- płatność na autostradzie bez problemów
- płatności kartą czy w sklepie czy w knajpie - bez uwag, zero pytań o cokolwiek, przelicza od razu z PLN na HRK bez jakichkolwiek dodatkowych opłat
- wypłata ze ściany (mi się akurat trafił bankomat ZB) - odrzuca się DCC i do tych 800zł można bez dodatkowych opłat wypłacić kuny.

Na koncie Revolut mam max 500zł, jak "zużyję" doładowuję sobie ile mi potrzeba na 3 minuty przed płaceniem :)

Bardzo to wszystko wygodnie i na razie się sprawdza.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.07.2018 14:05

shpath napisał(a):Jestem od 2 dni w CRO i tak na szybko podsumowując (w sumie już o tym było i ludzie informowali o tym):
- w ustawieniach włączony pasek magnetyczny i paypass.
- płatność na autostradzie bez problemów
- płatności kartą czy w sklepie czy w knajpie - bez uwag, zero pytań o cokolwiek, przelicza od razu z PLN na HRK bez jakichkolwiek dodatkowych opłat
- wypłata ze ściany (mi się akurat trafił bankomat ZB) - odrzuca się DCC i do tych 800zł można bez dodatkowych opłat wypłacić kuny.

Na koncie Revolut mam max 500zł, jak "zużyję" doładowuję sobie ile mi potrzeba na 3 minuty przed płaceniem :)

Bardzo to wszystko wygodnie i na razie się sprawdza.

Dzięki za relację ;)

Płacisz w knajpach, stacjach zbliżeniowo? Czy chociaż raz musiałeś odrzucać płatność w funtach tak jak to czasem jest w PL?
juveadamo
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 09.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) juveadamo » 24.07.2018 14:10

Potwierdzam wszystko działa elegancko. Płatności zbliżeniowe, czy normalne z pinem czy bez. Płaciłem w Chorwacji i w Bośni na stacjach w sklepach i restauracjach i nigdy nie trzeba było odrzucać zawsze płatność szła w walucie kraju.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.07.2018 14:25

juveadamo napisał(a):Potwierdzam wszystko działa elegancko. Płatności zbliżeniowe, czy normalne z pinem czy bez. Płaciłem w Chorwacji i w Bośni na stacjach w sklepach i restauracjach i nigdy nie trzeba było odrzucać zawsze płatność szła w walucie kraju.

To widocznie PL jest zacofana bo nikt z Chorwacji nie napisał, że trzeba coś odrzucać ;)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 24.07.2018 16:09

Zgadza się, nigdy w Cro nie pojawiał mi się wybór jak w PL.
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 24.07.2018 17:09

Marcinusik napisał(a):
shpath napisał(a):Jestem od 2 dni w CRO i tak na szybko podsumowując (w sumie już o tym było i ludzie informowali o tym):
- w ustawieniach włączony pasek magnetyczny i paypass.
- płatność na autostradzie bez problemów
- płatności kartą czy w sklepie czy w knajpie - bez uwag, zero pytań o cokolwiek, przelicza od razu z PLN na HRK bez jakichkolwiek dodatkowych opłat
- wypłata ze ściany (mi się akurat trafił bankomat ZB) - odrzuca się DCC i do tych 800zł można bez dodatkowych opłat wypłacić kuny.

Na koncie Revolut mam max 500zł, jak "zużyję" doładowuję sobie ile mi potrzeba na 3 minuty przed płaceniem :)

Bardzo to wszystko wygodnie i na razie się sprawdza.

Dzięki za relację ;)

Płacisz w knajpach, stacjach zbliżeniowo? Czy chociaż raz musiałeś odrzucać płatność w funtach tak jak to czasem jest w PL?


Tu na miejscu płącę wszędzie zbliżenionowo - ani raz nie padło żadne pytanie na samym terminalu, od razu następuje rozliczenie PLN-HRK. O DCC pytanie miałem tylko w bankomacie Zagrebacka Banka. Mam tu jeszcze bankomat OTP Banka, ale tam jeszcze nie próbowałem.

Za autostradę A2 przed Zagrzebiem płaciłem sam na bramce "Card Only". Przy zjeździe z A1 w Benkovać podałem kartę pracownikowi w budce. Rozliczenia od razu widziałem na apce w telefonie - zanim gość oddał mi kartę :)
rybnic
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnic » 24.07.2018 17:47

Witam, używałem karty w Chorwacji,Bośni oraz na obecną chwilę w Czarnogórze - wszystko OK ( płatności zbliżeniowe lub na pin) Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone