Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 18.07.2018 13:37

Ja dostałem w ciągu 3 dni, ale chyba zaznaczałem kuriera bo był bezpłatny w promocji.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 18.07.2018 14:12

korek99 napisał(a):Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat czasu oczekiwania na wysyłkę karty przy wybraniu opcji standardowej? Jak to było w waszym przypadku?

Mi przysłali po 8 dniach, żonie po 3. Nie ma reguły.
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 18.07.2018 15:25

korek99 napisał(a):Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat czasu oczekiwania na wysyłkę karty przy wybraniu opcji standardowej? Jak to było w waszym przypadku?

U mnie 4 dni.
korek99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) korek99 » 18.07.2018 15:30

Bardzo Wam dziękuję.

Ja czekam dziś 8 dzień i zaczynam się martwić, bo do 9 dni roboczych miało być, jak nie to anulacja zamówienia i nowa wysyłka, a wyjazd w niedzielę, no nic zobaczymy, może się uda.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.07.2018 17:05

Czy przelewając środki na konto Revolut z karty kredtowej (BzWbk Silver) są pobierane opłaty przez Bezet?
Czy trafia zdeklarowana kwota np 2000 tys zł i nic poza nią nie schodzi z konta karty kredytowej?
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 18.07.2018 17:18

Garo&Justa napisał(a):Czy przelewając środki na konto Revolut z karty kredtowej (BzWbk Silver) są pobierane opłaty przez Bezet?
Czy trafia zdeklarowana kwota np 2000 tys zł i nic poza nią nie schodzi z konta karty kredytowej?


Niby wszyscy piszą, że Revolut godny zaufania, ale 2 milionów bym tam nie przelał :D
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 18.07.2018 18:03

Garo&Justa napisał(a):Czy przelewając środki na konto Revolut z karty kredtowej (BzWbk Silver) są pobierane opłaty przez Bezet?
Czy trafia zdeklarowana kwota np 2000 tys zł i nic poza nią nie schodzi z konta karty kredytowej?


Doładuj konto w Revolut kwotą 20zł i zobaczysz. Ale raczej nie. Ktoś tu pisał, że bank pocztowy doliczał jakieś drobne opłaty ale teraz już nie nalicza.
Ja w PKO BP, żona Credit Agricole. Żadnych opłat. Doładowanie trwa sekundę.

Ostatnio odkryłem kolejny plus posiadanie przy sobie karty Revolut.

Byłem na mieście i dostałem info z komputronika, że zamówienie jest gotowe do odbioru. Na złość nie miałem przy sobie takiej kwoty a na koncie pusto. Musiałbym wrócić do domu. Zadzwoniłem do żony, ona w sekunde doładowała swój Revolut i w kolejnej sekundzie przesłała mi kasę na mój Revolut ;) Na przelew musiałbym troszkę poczekać.

W komputroniku na terminalu wyskoczyło info czy przewalutować w funtach czy PLN. Kliknięcie "nie" i zeszło tyle ile trzeba :D
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 18.07.2018 18:44

Jeszcze w żadnym sklepie w Chorwacji nie zapytało mnie o DCC. Czy to Studenac, Ribola, Konzum a nawet mała piekarnia - za każdym razem była płatność w kunach. Z PIN-em i zbliżeniowo bez. Terminale też mają różne - od tych znanych z Polski do przypominających Commodore C-64 :D
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.07.2018 20:48

Przekonuję się coraz bardziej.
Jeszcze tylko potrzebuję potwierdzenia że doładowanie z karty kredytowej BzWbk nie ma opłat. Bo te przewyższyłyby korzystanie z Revoluta...
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 18.07.2018 20:56

Hi. Tak sobie patrzę i zastanawia mnie jedno. Czy próbował ktoś kupić powiedzmy że w teorii dzisiaj z Revoluta Euro za 4.30 i sprzedać -wymienić je na PLN po kilku godzinach-dniach z zyskiem? Czy ew. zysk zje koszt prowizji z wymiany? Bo w teorii mogę zarobić grosz -dwa na 1 euro, wymienić na PLN z zyskiem i po chwili przy zmianie kursu zrobić to ponownie? Przy 100E zarobię 1PLN ale przy sporych kwotach można z tego sobie pożyć?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 18.07.2018 20:57

To może zadzwoń na infolinie BZWBK 19999 i może trafisz na kogoś kumatego i Ci odpowie czy bank pobierze coś.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 18.07.2018 20:58

piotrekbeti napisał(a):Hi. Tak sobie patrzę i zastanawia mnie jedno. Czy próbował ktoś kupić powiedzmy że w teorii dzisiaj z Revoluta Euro za 4.30 i sprzedać -wymienić je na PLN po kilku godzinach-dniach z zyskiem? Czy ew. zysk zje koszt prowizji z wymiany? Bo w teorii mogę zarobić grosz -dwa na 1 euro, wymienić na PLN z zyskiem i po chwili przy zmianie kursu zrobić to ponownie? Przy 100E zarobię 1PLN ale przy sporych kwotach można z tego sobie pożyć?


Tylko czy nie ma rocznego limitu jakiegoś do obracania kasą???
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 19.07.2018 13:28

piotrekbeti napisał(a):Hi. Tak sobie patrzę i zastanawia mnie jedno. Czy próbował ktoś kupić powiedzmy że w teorii dzisiaj z Revoluta Euro za 4.30 i sprzedać -wymienić je na PLN po kilku godzinach-dniach z zyskiem? Czy ew. zysk zje koszt prowizji z wymiany? Bo w teorii mogę zarobić grosz -dwa na 1 euro, wymienić na PLN z zyskiem i po chwili przy zmianie kursu zrobić to ponownie? Przy 100E zarobię 1PLN ale przy sporych kwotach można z tego sobie pożyć?


Wiesz no generalnie Ameryki nie odkryłeś :) "Taniej kupić, drożej sprzedać" to biznes stary jak świat ;) Na tym się opiera cały handel. Tak towarami jak i walutami czy innymi papierami wartościowymi.
Gdybyś na giełdzie kupił 100000 akcji jakiejś firmy a na następny dzień te akcje poszły by o 1zł do góry to po sprzedaniu zarobił byś 100000zł. Problem tylko w tym, że następnego dnia mogą kosztować 2zł mniej no i wiadomo co wtedy ;)

Tak samo waluty. Z tym, że tu dochodzi jeszcze spread (różnica kupno-sprzedaż) W zwykłym kantorze jest to duża różnica. Kupujesz Euro po 4.33 ale jak byś chciał tego samego dnia sprzedać to tracisz 5gr bo skup jest 4,28zł Więc kupując musisz poczekać aż skup będzie przynajmniej po 4,34 abyś zarobił 1gr na każdym Euro. No ale wiadomo, że Euro może spaść i będą skupować po 4,25zł :mrgreen:

W revolut też są spready ale bardzo małe.
Aktualnie godzina 13:18
Kupując Euro za PLN 100zł x 23,1e = 4,329
Sprzedając 100e dostaniemy 432,51zł
Różnica to około 0,3gr czyli prawie nic. Teoretycznie wystarczy poczekać aż zdrożeje o jakieś 2gr i czysty zysk :mrgreen:
Zawsze można zrobić eksperyment i kupić za 10zł Euro zapisać sobie po ile wyszło i poczekać aż troszkę pójdzie w górę.
Gorzej jak pójdzie w dół :mrgreen:

Kuna do kupienia za 100zł dostaniemy 170,61kuny czyli jedna kuna to 0,586zł
Gdybyśmy sprzedali 100kun dostaniemy 58,28zł. Czyli tu znowu jakieś pół grosza ;)

Nie ma ryzyka nie ma zabawy :P

Limit na takie zabawy to 20000zł miesięcznie ;) Jak wykupisz premium za 29.99zł na miesiąc limit znika ;)
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 19.07.2018 13:44

Wczoraj wypłacałem kuny w bankomacie w Novalji. Przeliczyło mi po 0,584 zł za kunę. Bankomat miał polskie menu, ale oczywiście pytał o funty i kuny. Trzy dni temu płaciłem w Konzumie w Novaljii, terminal też pytał czy kuny czy funty. Kurs był dokładnie po 0,58 zł.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 19.07.2018 14:01

artwro napisał(a):Wczoraj wypłacałem kuny w bankomacie w Novalji. Przeliczyło mi po 0,584 zł za kunę. Bankomat miał polskie menu, ale oczywiście pytał o funty i kuny. Trzy dni temu płaciłem w Konzumie w Novaljii, terminal też pytał czy kuny czy funty. Kurs był dokładnie po 0,58 zł.

Płaciłeś zbliżeniowo czy chipem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone