Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 17.06.2018 22:03

sebjan napisał(a):
dawidbryk napisał(a):Mi sie udało zapłacić na wszystkich bramkach w Cro dziś po północy jednak kurs był troszke wyższy bo rozliczyło transakcje Kune po 0,5861zł. Możliwe że przez tą prowizje weekendową .



Korzystałeś z okienka "tylko karta”, czy na okienku z obsługą?

Okienko z obsługą. Płaciłem nawet dzis za rope w Bośni po drodze do Dubrownika i wszystko ok. Tylko w bankomacie w Makarskiej pytalo czy chce pewny kurs i odrzuciłem. Na revolucie mam tylko złotówki.
Przykładowe rozliczenia
Załączniki:
Screenshot_20180617-220046.png
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 17.06.2018 23:03

dawidbryk napisał(a):
sebjan napisał(a):
dawidbryk napisał(a):Mi sie udało zapłacić na wszystkich bramkach w Cro dziś po północy jednak kurs był troszke wyższy bo rozliczyło transakcje Kune po 0,5861zł. Możliwe że przez tą prowizje weekendową .



Korzystałeś z okienka "tylko karta”, czy na okienku z obsługą?

Okienko z obsługą. Płaciłem nawet dzis za rope w Bośni po drodze do Dubrownika i wszystko ok. Tylko w bankomacie w Makarskiej pytalo czy chce pewny kurs i odrzuciłem. Na revolucie mam tylko złotówki.
Przykładowe rozliczenia


Ja korzystalem z bramki ”only card” i tu może byc problem.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 18.06.2018 13:21

No i super ;) Dzięki @dawidbryk za relację. Jak widać a nad czym się ktoš tu zastanawiał to, że kun nie można mieć w saldzie nie stanowi żadnego problemu i kurs jest ok.

Pytanko @dawidbryk. Jak będziesz miał sekundkę to daj znać jak te płatności na stacji, sklepie, restauracji wyglądały.
W sensie czy zbliżeniowo, czipem no i najważniejsze czy musiałeś odrzucać/wybierać coś na terminalu aby zapłacić w lokalnej walucie bo to w tym momencie jest jeszcze nie do końca zdiagnozowane.
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 19.06.2018 07:01

Płaciłem gdzie sie da zbliżeniowo a jeżeli sie upierał ktos ze n pin ma byc to na pin. 80% transakcji zbliżeniowo. Na terminalu nie trafilem jeszcze zeby o cos pytal, jednak np. B bankomat w Breli pytal z 3 razy czy nie chce kursu gwarantowanego w funtach, pozniej jeszcze kurs gwarantowany w złotówkach ale wszystko odrzucalem.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 19.06.2018 08:13

sebjan napisał(a):
dawidbryk napisał(a):
sebjan napisał(a):
dawidbryk napisał(a):Mi sie udało zapłacić na wszystkich bramkach w Cro dziś po północy jednak kurs był troszke wyższy bo rozliczyło transakcje Kune po 0,5861zł. Możliwe że przez tą prowizje weekendową .



Korzystałeś z okienka "tylko karta”, czy na okienku z obsługą?

Okienko z obsługą. Płaciłem nawet dzis za rope w Bośni po drodze do Dubrownika i wszystko ok. Tylko w bankomacie w Makarskiej pytalo czy chce pewny kurs i odrzuciłem. Na revolucie mam tylko złotówki.
Przykładowe rozliczenia


Ja korzystalem z bramki ”only card” i tu może byc problem.


Nie powinno mieć znaczenia czy płacisz kartą w "only card" czy w okienku u gościa. Płatność kartą to płatność kartą. Dlatego dobrze mieć trochę gotówki przy sobie.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 19.06.2018 14:20

ApropoDefacto napisał(a):Nie powinno mieć znaczenia czy płacisz kartą w "only card" czy w okienku u gościa. Płatność kartą to płatność kartą. Dlatego dobrze mieć trochę gotówki przy sobie.


Dokładnie ja pewnie i tak będę miał ze sobą kilka kun aby w razie czego było czym zapłacić bo nawet mając drugą kartę ze swojego banku w razie awarii terminalów na bramkach bez problemu się przejedzie ;)

Ciekawe też, że na razie chyba nikt nie zgłosił z zagranicy takich problemów na terminalach jak są tu nieraz w PL. Chodzi mi o to wybieranie waluty.
Może w Chorwacji jako, że to kraj turystyczny obsługa jest bardziej ogarnięta jeśli chodzi o płatności kartami wielowalutowymi. Terminale też może inaczej są skonfigurowane.
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 20.06.2018 12:06

Dziś kolejna płatność kartą ,zakupiłem winietę węgierską online .Za miesięczną pobrano 63,89 zł , kupowałem na tej stronie :
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/customers .
El mariano Italiano
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 18.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) El mariano Italiano » 20.06.2018 16:31

Tutaj macie dość dokładnie wytłumaczone zasady działania karty, przez praktyka
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/revol ... na-wakacje
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 20.06.2018 17:55

Kurcze albo się pogubiłem albo przeoczyłem - jak to jest z tym okresem rozliczeniowym karty - to data założenia konta, zamówienia karty czy aktywacji karty ?
Fajnie by okres rozliczeniowy kończył się w połowie trwania wakacji - chyba że jest z góry ustalony.

Z góry dziękuję za info
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 20.06.2018 19:06

Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 20.06.2018 21:15

Thomas81 napisał(a):Kurcze albo się pogubiłem albo przeoczyłem - jak to jest z tym okresem rozliczeniowym karty - to data założenia konta, zamówienia karty czy aktywacji karty ?
Fajnie by okres rozliczeniowy kończył się w połowie trwania wakacji - chyba że jest z góry ustalony.

Z góry dziękuję za info

Jeśli chodzi Ci o reset darmowych wypłat z bankomatu to reset jest w dniu zaresjestrowania konta. Jest masa informacji na zagranicznych forach więc raczej pewne. Chyba, że założyłeś konto przed 16.03.2017 wtedy reset jest pierwszego każdego miesiąca.
Ja zakładałem 27 i teraz około 25 wybiorę z bankomatu a 28 Wam potwierdzę czy na stówę tak jest.

t_i_t_o napisał(a):Jednak proponuję ostrożność przy wypłacaniu kartą z bankomatu w Polsce:
https://finanse.wp.pl/uzytkownicy-curve-i-revolut-musza-uwazac-euronet-moze-naliczyc-gigantyczne-prowizje-6264825165801601a


Oczywiście w każdym bankomacie wybieramy opcję bez DCC/przewalutowania przez właściciela maszyny bo ten pobiera sobie prowizje i liczy po swoim kursie aby zarobić ;)

Ktoś tu miał już taką przygodę ale na szczęście zabrakło środków bo euronet policzył bo jakimś chorym kursie.
Jak widać niektórzy chcą zarobić więcej niż inni ;) Euronet jest w tym mistrzem :P

Uważnie czytać co wyświetla bankomat i będzie git.
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 21.06.2018 08:09

No to się niestety pośpieszyłem bo wczoraj założyłem konto (20-tego) a jedziemy od 02.08 do 16.08. Ale żonie założę gdzieś w połowie żeby się okres "przekręcił".
Dziś kupiłem winiety na drogę dla mnie i znajomych postanowiłem zapłacić kartą wirtualną i potwierdzam dobry kurs oraz brak dodatkowych opłat - wyszło niecałe 20 złotych taniej względem mojego banku który ma na dzień dzisiejszy kurs sprzedaży euro na 4,44 złotych oraz 3% prowizji za przewalutowanie :D
Załączniki:
Screenshot_20180621-074759.png
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 21.06.2018 09:50

Moje spostrzeżenia:
1. Karta NIE DZIAŁA w automacie na stacji Temmel (objazd M-L-P)
2. Karta DZIAŁA na bramkach w Chorwacji (bramki samoobsługowe)
2a. Karta DZIAŁA na bramce autostradowej w Bośni
3. W bankomatach pojawia się DCC
4.Na terminalach w Czarnogorze DCC na razie nie spotkałem.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 21.06.2018 10:09

Czy wypłacał ktoś pieniądze ostatnio po ostatnich doniesieniach na temat dodatkowych opłat "surcharge" w bankomatach sieci Euronet?? Jeżeli faktycznie tak jest to pewnie tylko kwestia czasu jak inne sieci również wprowadzą taką opłatę, zatem wówczas kartę będziemy mogli używać tylko do płatności bezgotówkowych. Ciekawe jak jest z bankomatami w Chorwacji ??
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 21.06.2018 10:17

roykssop napisał(a):Moje spostrzeżenia:
1. Karta NIE DZIAŁA w automacie na stacji Temmel (objazd M-L-P)
2. Karta DZIAŁA na bramkach w Chorwacji (bramki samoobsługowe)
2a. Karta DZIAŁA na bramce autostradowej w Bośni
3. W bankomatach pojawia się DCC
4.Na terminalach w Czarnogorze DCC na razie nie spotkałem.


ad. 2. czy z konta pobiera dokładnie tyle kun ile wynosi opłata za autostradę?
ad. 3. czy można odrzucić DCC i pobierze w kunach bez prowizji?

Czy wypłacałeś kuny z bankomatu w Chorwacji lub walutę lokalną w Bośni?
Czy są podobne prowizje "surcharge" jak w sieci Euronet w Polsce?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone