Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 15.06.2018 17:53

sebjan napisał(a):Płatność Revolutem Czechy po 9:00 i Słowenia 14:00

1. Jedziesz do Cro?
2. Czy miałeś pytania na terminalu o wybór waluty?

Kursy się zgadzają i wygląda to fajnie ;)

@zimarek też miałeś po lewej koszt w PLN a po prawej w GBP?
juveadamo
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 09.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) juveadamo » 15.06.2018 18:39

@Marcinusik w moim przypadku wyskoczyła kwota w funtach i chyba kurs wymiany. Nie było tak jak na terminalu w przykładach powyżej, że była kwota w funtach i złotówkach. Nawet zapytałem co mam zrobić, czy mam odrzucić czerwonym i wtedy kasjer powiedział, że mi zmieni na PLN. Na terminalu dalej była kwota w funtach ale myślałem, że tak ma być. To była pierwsza transakcja tą kartą więc trzeba było wsadzić w terminal i wpisać pin.
Dziś zrobiłem trzy transakcje, każda zbliżeniowo i wszystkie bez problemu, bez żadnych pytań rozliczyło w złotówkach.
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 15.06.2018 18:52

Marcinusik napisał(a):
sebjan napisał(a):Płatność Revolutem Czechy po 9:00 i Słowenia 14:00

1. Jedziesz do Cro?
2. Czy miałeś pytania na terminalu o wybór waluty?

Kursy się zgadzają i wygląda to fajnie ;)

@zimarek też miałeś po lewej koszt w PLN a po prawej w GBP?


1/ dziś nocleg w Mariborze, a rano uderzam na Cro.
2/ płaciłem wszędzie zbliżeniowo i tylko w Biedronce w Polsce o funty pytało.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 15.06.2018 22:01

@juveadamo to trzeba tą zagadkę rozwiązać ;) Być może w niektórych terminalach to obsługa wybiera walutę a to słabo. To trzeba koniecznie ustalić bo ješli po polsku kasjer nie zrozumiał to po Chorwacku będzie jeszcze ciężej :P
Zaraz podczas transakcji dostaje się powiadomienie i jak bym zobaczył, że kasjer mnie zrobił w bambuko to zażądał bym zwrotu różnicy. To nie Twoja wina, że gość nie potrafi obsłużyć własnego terminala.


sebjan napisał(a):
1/ dziś nocleg w Mariborze, a rano uderzam na Cro.
2/ płaciłem wszędzie zbliżeniowo i tylko w Biedronce w Polsce o funty pytało.


No to wiesz zapewne, że wszyscy tu liczymy na jakieś Twoje wpisy :P
Jak będziesz gdzieś tam wygrzewał się w słoneczku z karlovacko w ręku to drugą wystukaj co i jak ;) Oczywiście jak tylko będziesz miał troszkę czasu ;)

Ciekawe z tym płaceniem zbliżeniowo. Jak trafi się na taki terminal co @juveadamo to może przewalutować z GBP. Ale to tylko domysły.

Jak jest z płatnościami zbliżeniowymi za granicą. W PL do 50zł chyba jest bez pinu. A za granicą?
benq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) benq » 16.06.2018 08:48

dominikzw napisał(a):Zgadza się że jest to dokument, ale na nim już nie ma Twojego Peselka a to dość istotny informacja, jak nie najważniejsza informacja. Chodź osobiście też mi się to nie podoba że chcą skan mojego dokumentu....

Nie ma numeru Pesel w prawku? Popatrz dokładnie.

Odnośnie pobierania płatności w GBP to pisałem już w innym wątku. W sklepie na Ż kilka razy płaciłem Revolutem i na terminalu pojawił się komunikat którego treści nie pamiętam, ale było tam właśnie coś o GBP i naciskam na terminalu czerwony przycisk. Płacę tyle i powinno pobrać, bez żadnych dodatkowych opłat. Na nowym terminalu, tym z kolorowym wyświetlaczem pojawił się też komunikat że karta nie obsługuje funkcji Cashback.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 16.06.2018 09:03

A to przepraszam faktycznie jest
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 16.06.2018 15:14

benq napisał(a):
Odnośnie pobierania płatności w GBP to pisałem już w innym wątku. W sklepie na Ż kilka razy płaciłem Revolutem i na terminalu pojawił się komunikat którego treści nie pamiętam, ale było tam właśnie coś o GBP i naciskam na terminalu czerwony przycisk. Płacę tyle i powinno pobrać, bez żadnych dodatkowych opłat. Na nowym terminalu, tym z kolorowym wyświetlaczem pojawił się też komunikat że karta nie obsługuje funkcji Cashback.


Ale było tak jak na zdjęciach kilka postów wcześniej że po lewej złotówki a po prawej GBP czy inaczej?
Pytam bo @juveadamo miał jakiś problem na stacji orlen i poszło w GBP.
Jeśli ten sklep na Ż to płaz to ja też spróbuje coś tam kupić i zobaczę. :wink:
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 16.06.2018 17:55

yzedef napisał(a):Ciekawe w takim razie jak Revolut policzy płatność na bramkach w CRO na autostradzie, mamy tam przecież transakcję bez podawania PIN i wybierania czegokolwiek. Coś czuję że Revolut na tych "problemach" niezłą kasę łupie.


Dziś nie udało mi się zapłacić kartą Revolut na bramkach Zaprešić. Wyskoczyło nie rozpoznano karty czy jakoś tak. Dwa razy próbowałem po czym użyłem karty maestro do konta w euro w ING.
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 16.06.2018 18:19

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/6/16 ... 175141.jpg
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/6/16 ... 175218.jpg


Sklep Ż , złotych .Stacja paliw w euro miałem złote -kasjerka pytała czy płatność w euro i się pomyliła zapłaciłem w euro . Karta mastercard od sierpnia 2017 .
Ostatnio edytowano 16.06.2018 18:22 przez dangru, łącznie edytowano 1 raz
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 16.06.2018 18:21

Mi sie udało zapłacić na wszystkich bramkach w Cro dziś po północy jednak kurs był troszke wyższy bo rozliczyło transakcje Kune po 0,5861zł. Możliwe że przez tą prowizje weekendową .
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 16.06.2018 18:42

dangru napisał(a):

Sklep Ż , złotych .Stacja paliw w euro miałem złote -kasjerka pytała czy płatność w euro i się pomyliła zapłaciłem w euro . Karta mastercard od sierpnia 2017 .


O co chodzi z tym zdaniem? "Sklep Ż , złotych" W sensie, że udało Ci się w złotówkach? Ale wyskoczyło coś czy z automatu?

Kurcze trochę głupie to, że kasjerzy się mylą :/ Jak ja się pomylę w pracy to muszę zapłacić.

Myślałem, że to tylko nacterminalu się wybiera a tu i czynnik obcy się wkrada :D Wygląda na to, że na niektórych terminalach nic nie wyskakuje, na niektórych czerwonym wybieramy złotówki (lub inną lokalną walutę) a najgorsze to te gdzie obsługa sama musi coś wybrać. Przy większym rachunku to już spore pieniążki za ich pomyłkę.
Januszem nie jestem ale jeśli kasjer myli się na moją niekorzyść to jego pech. Pieniążki do mnie mają wrócić. Ciekawe jak to w Chorwacji wygląda z ich terminalami.

Co do bramek to też ciekawe. Jednemu poszło a drugiemu nie ;)
sebjan
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebjan » 16.06.2018 19:29

dawidbryk napisał(a):Mi sie udało zapłacić na wszystkich bramkach w Cro dziś po północy jednak kurs był troszke wyższy bo rozliczyło transakcje Kune po 0,5861zł. Możliwe że przez tą prowizje weekendową .



Korzystałeś z okienka "tylko karta”, czy na okienku z obsługą?
kamydar
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamydar » 17.06.2018 11:03

Ktoś wcześniej napisał, że nie miał nigdzie problemu z płatnością kartą Revolut.
Informacyjnie zamieszczam wiadomosć, że nie wszędzie jest ok, np Holandia miejscowość Geelen w większości sklepach nie przyjmuje płatności ( kartą Euro kantoru Alior Banku też) ale za to można było wypłacić w bankomacie gotówkę.
Siara, musiałem z ochroniarzem iść po gotówkę do bankomatu :(.
Podejrzewam, że Holendrzy znani z oszczędności nie maja pełnego pakietu obsługi kart i stąd te problemy.
benq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) benq » 17.06.2018 12:22

Marcinusik napisał(a):
benq napisał(a):
Odnośnie pobierania płatności w GBP to pisałem już w innym wątku. W sklepie na Ż kilka razy płaciłem Revolutem i na terminalu pojawił się komunikat którego treści nie pamiętam, ale było tam właśnie coś o GBP i naciskam na terminalu czerwony przycisk. Płacę tyle i powinno pobrać, bez żadnych dodatkowych opłat. Na nowym terminalu, tym z kolorowym wyświetlaczem pojawił się też komunikat że karta nie obsługuje funkcji Cashback.


Ale było tak jak na zdjęciach kilka postów wcześniej że po lewej złotówki a po prawej GBP czy inaczej?
Pytam bo @juveadamo miał jakiś problem na stacji orlen i poszło w GBP.
Jeśli ten sklep na Ż to płaz to ja też spróbuje coś tam kupić i zobaczę. :wink:


Nie, tam się pojawił jakiś dłuższy tekst i tylko GBP rzuciło mi się w oczy, nie było kwot jak na zdjęciu wcześniej. Wcisnąłem czerwony i poszło.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 17.06.2018 13:11

benq napisał(a):Nie, tam się pojawił jakiś dłuższy tekst i tylko GBP rzuciło mi się w oczy, nie było kwot jak na zdjęciu wcześniej. Wcisnąłem czerwony i poszło.

Dzięki za odpowiedź. To możecto rozwiązanie tego problemu o którym pisał @juveadamo. Możecniectrzeba patrzec co wybiera obsluga tylko ješli widzimy na okienku GBP to klikamy czerwony i gitara.
Będę miał chwilę to sam przejdę się do Ż i sprawdzę ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone