Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relikty przeszłości czyli dawno temu z Trabantem w tle

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.02.2011 15:55

Aldonka, ale pędzisz z relacją :D

Przypomniało mi się, jak na tarasie w Borje opowiadaliście nam o tym pierwszym chorwackim poranku i Waszej reakcji na widok Jadranu :lol:

A jak mi się to przypomniało, to pomyślałam, jak wtedy było fajnie i ja już (mimo wielkiej miłości do dwóch desek) strasznie tęsknię za latem i za Chorwacją...

Ten rekinek (poczciwie wygląda :wink:) "wypłynął" zdaje się na plaży, do której udało nam się dopłynąć kajakiem :)

Fascynująca jest ta podróż w czasie :D Czekam na więcej.

:papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 21.02.2011 15:56

Aldonka napisał(a):
Są też piękne rybki

Obrazek



W 2010 równie kolorowe

pirka (chr.)
paited comber (ang.)

Obrazek

pozdrowienia dla "trampkarzy"
:wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.02.2011 15:59

Czym to robione? Camera obscura? :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 21.02.2011 16:10

Aldonka napisał(a):..... że za niepełna trzy chyba lata będę sama, osobiście robić przepyszne (ponoć) mule :) Ech to życie potrafi płatać figle. Jedno się jednak nie zmieniło - nadal ich nie zjadam :)

W sumie ... to właściwie niezły taki kucharz.
Przynajmniej nie wyjada ! :)

Korcule ... to my dawno temu "jachtowo" zdobywaliśmy i zdjęcia też mamy takie ... trochę nie takie !
Najważniejsze, że są !
I to się liczy.

:)

Pozdrawiam.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 21.02.2011 16:14

Czym to robione? Camera obscura?



dowcip pyszny, Bocianie, ale - niestety - jest wyjaśnienie :@(

dopiero teraz udało mi się zdobyć nieco zdjęć z tego wyjazdu, zdjęć które pieczołowicie odzyskiwałam z filmu. Taśm nagraliśmy chyba z 3, ale wówczas nie posiadaliśmy aparatu cyfrowego i zdjęć mamy 36
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 21.02.2011 19:27

Fajne takie "wspominki". Całe szczęście słońce, morze i Korczula się nie zmieniają i oby jak najdłużej. A mydelniczka cudo! :D
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 22.02.2011 07:31

Swietnie czekamy na wiecej
ania.mor
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 11.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.mor » 12.12.2011 17:47

proszę, nie - błagam! o jakieś namiary na apartamenty w Borje....
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.12.2011 09:15

ania.mor napisał(a):proszę, nie - błagam! o jakieś namiary na apartamenty w Borje....

Mogę Ci tylko podać to: http://www.== reklama ==/wczasy-chorwacja/borje/robin
My tam jeździmy prywatnie do znajomych więc ich oferty w necie nie znajdziecie, nie wynajmują kwater.
Ostatnio edytowano 13.12.2011 10:04 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 13.12.2011 09:38

Dopiero teraz trafiłem na Twoją relację i dech mi zaparło. Wszystko jest cool. Środek transportu, zdjęcia, a przede wszystkim miejsce wypoczynku. Nam ktoś 6 lat temu polecił Peljesac i tak już zostało. Nie chce nam się gdziekolwiek indziej przenosić. Pozdrawiam
DINO
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 30.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DINO » 09.04.2012 20:36

Witaj,
relacja pyszna!

Lecz czemu zdjęć nie widać?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.04.2012 23:35

Również dopiero teraz tu trafiłem i jak się okazuje trochę za późno. Zdjęcia odleciały w kosmos :cry: Szkoda, bo bez nich relacja to jak węgierski gulasz bez papryki :?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.04.2012 09:17

Witajcie,
wysypał mi się programik ze zdjęciami, zdjęcia się usunęły :) Obiecuję wstawić w wolnej chwili i podłożyć pod relację.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 12.04.2012 17:31

Dlaczego dopiero teraz tu trafiłem? Fajna relacja :).

Liczę na wstawienie zdjęć!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.01.2013 12:35

Wysypał mi się serwer ze zdjęciami, nie wszystkie udało mi się odzyskać, te odzyskane jakby straciły i tak już kiepską jakość. Są jeszcze gorsze niż za pierwszy razem.
Ale uzupełniłam reliktową relację.
Dla tych co zamierzają naśmiewać się z moich zdjęć - darujcie sobie, nic a nic mnie to rusza.
Wyjaśniałam na początku. To relacja z 2004 roku, nie miałam wówczas jeszcze lustrzanki, a jedynie aparacik na kliszę i to i tak nie jakiejś super jakości + kamerę. I większość zdjęć tutaj jest właśnie wyciąganych z filmu. Zrobiłam to jak najlepiej umiałam, inaczej nie mogę, nie potrafię...nazewnictwo dowolne.
Jest jak jest, lepiej nie będzie.
Ale, że lubię kończyć co zaczęłam to i "relikty" skończę.
Amen.



***************************

Chronologii w mojej relacji to raczej nie uświadczycie. W życiu nie przypomnę sobie co robiliśmy i gdzie byliśmy w poszczególne dni w 2004 roku (już mam problem z zeszłym rokiem :) )

Także, tym razem - wycieczka do Podobuce.
W kilometrach to nie wiem ile tam jest od nas, ale idzie się i idzie i idzie....i nadal idzie :) Ale przynajmniej widoki piękne.

Na początek może jeszcze jedno miejsce, piękne, choć smutne. Ale myślę, że dla kogoś kto całe życie spędził na morzu i nad morzem, codziennie cieszył oczy pięknymi widokami takie miejsce ostatniego spoczynku jest najodpowiedniejsze. To maleńki cmentarzyk, jest 5 grobów, obok kapliczka w Borje. I grób Nico. Co ciekawe, wówczas Nico jeszcze żył, miał się świetnie, ale swój ostatni kącik już sobie przygotował.

Obrazek

No, ale ruszamy do Podobuce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobuce jeszcze wówczas było spokojnym miejscem. Byliśmy tam w lipcu, w drugiej połowie, czyli jakby nie spojrzeć w szczycie sezonu, a tam rzekłabym pusto, spokojnie, cicho. Teraz już tak nie jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I bardzo Was przepraszam, że na większości zdjęć jestem ja. Ale mając analogowy aparat - sami rozumiecie. 36 zdjęć i koniec :)

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relikty przeszłości czyli dawno temu z Trabantem w tle - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone