Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ski relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.01.2015 08:13

longtom napisał(a):Fajnie

pzdr :wink:


Noo fajne wyszło, fajne :)

Potter napisał(a):A swoją drogą 315 za nocleg z karnetami 8O ?! Piękna cena zaiste ... Piękna


Na wyjazd skusiliśmy się właśnie z powodu ceny :)

FUX napisał(a):Za niewiele ponad 4 setki można ogarnąć z jedzeniem, basenem i saunami.
:wink:


Basen był. Mały, ale był. Suna też :)
Za jedzenie dopłacić 100 eurasów? Nieeee :mrgreen:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.01.2015 10:08

Wersja hotelowa.
Szwedzki stół rano, wieczorem kilka dań, jedna impreza z napitkami free (pizza party).
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.01.2015 10:46

FUX napisał(a):Wersja hotelowa.
Szwedzki stół rano, wieczorem kilka dań, jedna impreza z napitkami free (pizza party).


Pizza party brzmi kusząco, bo robią ją pyszną! :)
Kto wie, może kiedyś sprawdzimy jak to jest przychodzić na gotowe i się nam spodoba? ;)
Narazie jakoś bardziej pasuje nam wspólne gotowanie. Pizza party w knajpie urządziliśmy sobie dwa razy, rano szybkie śniadanie, na stoku fryty, wieczorem coś na ząb i jest bardzo przyjemnie :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 21.01.2015 11:42

Roxi napisał(a):
Potter napisał(a):A swoją drogą 315 za nocleg z karnetami 8O ?! Piękna cena zaiste ... Piękna

FUX napisał(a):Za niewiele ponad 4 setki można ogarnąć z jedzeniem, basenem i saunami.
:wink:


Basen był. Mały, ale był. Suna też :)
Za jedzenie dopłacić 100 eurasów? Nieeee :mrgreen:


W hotelu "Sole"*** w Male 3 lata temu płaciliśmy niecałe 440 EUR za noclegi, jedzenie (wyśmienita włoska kuchnia - śniadanie szwedzki stół, obiad: 4 startery/zupy do wyboru, 4 dania główne do wyboru + 4 desery do wyboru, 1 wieczór specjalny - pieczony prosiak, dj, wino do obiadów dodatkowo płatne) i skipass w wersji superskirama. Dowóz do wyciągu w Daolasa gratis. 2 Lata wcześniej w Pinzolo w rodzinnym hotelu Olympic Palace****, płaciłem za podobne parametry 1690 PLN z przejazdem autokarem. Obie imprezy w marcu.

Jeśli dla kogoś nie jest problemem przygotowywanie swojego posiłku, to 2015r w styczniu 315 EUR za pobyt ze skipassem w warunkach jakie prezentuje Roxi to bardzo dobra cena.

Roxi napisał(a):Pizza party brzmi kusząco, bo robią ją pyszną! :)

Fakt - pizza w Val di Sole wyśmienita.
Chociaż ja najlepszą w życiu jadłem w Albanii zrobioną przez Greka :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.01.2015 12:17

Mikeee napisał(a):W hotelu "Sole"*** w Male 3 lata temu płaciliśmy niecałe 440 EUR za noclegi, jedzenie (wyśmienita włoska kuchnia - śniadanie szwedzki stół, obiad: 4 startery/zupy do wyboru, 4 dania główne do wyboru + 4 desery do wyboru, 1 wieczór specjalny - pieczony prosiak, dj, wino do obiadów dodatkowo płatne) i skipass w wersji superskirama. Dowóz do wyciągu w Daolasa gratis. 2 Lata wcześniej w Pinzolo w rodzinnym hotelu Olympic Palace****, płaciłem za podobne parametry 1690 PLN z przejazdem autokarem. Obie imprezy w marcu.


Ceny rzeczywiście nawet spoko.
Marzec to jednak dla mnie trochę za późno. Śnieg pod koniec dnia jest wtedy zabójstwem dla mojego kolana :?

Mikeee napisał(a):Fakt - pizza w Val di Sole wyśmienita.
Chociaż ja najlepszą w życiu jadłem w Albanii zrobioną przez Greka :lol:


:oczko_usmiech:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.01.2015 12:22

10 stycznia 2015
Pejo


W ostatni dzień szusowania udało mi się namówić ekipę na wizytę w Pejo. Na początku byli trochę niechętni, ale mam chyba dar przekonywania :twisted:

Obrazek

Obrazek

Miejscowość Pejo leży u stóp najwyższej góry Trydentu, w sercu Parku Narodowego Stelvio, ze szczytami Cevedale i Vioz o wysokości ponad 3700 m. Pejo jest najstarszą miejscowością turystyczną w Val di Sole, znane jest ze swoich źródeł termalnych od 1650r.

Po około półgodzinnej jeździe dojechaliśmy...chyba. Parkingu za bardzo nie ma, gondolka jakaś taka mała, ale spotkani rodacy i do tego uśmiechnięci Ślązacy, potwierdzili że trafiliśmy i warunki na górze znakomite ;)

Obrazek

Kolejka nie była pierwszej świeżości...

Obrazek

...ale mogło być gorzej :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień zapowiadał się na pochmurny, na szczęście później się rozpogodziło. Nie było może takie lampy jak w poprzednie dni, ale i tak było miodzio.

Obrazek

Z gondolki przesiadamy się na tramwaj :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolej Pejo 3000 wjeżdża na wysokość 3000m do Val della Mite, gdzie zaczyna się wspaniały zjazd o długości 8km do wsi Peio Fonti. Dzięki tej kolei kabinowej ponownie uruchomiono i jednocześnie przedłużono legendarny stok Val della Mite.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na stokach Monte Vioz zaczyna się naprawdę wymagający ciągnący się przez 4 km zjazd do stacji narciarskiej Tarlenta (2000m) o zróżnicowanym nachyleniu, wiodący przez panoramiczny alpejski amfiteatr. Druga część, mniej wymagająca, prowadzi bezpośrednio do stacji kolei w dolinie.

Do Pejo na początku podeszliśmy trochę nieśmiało. Mało ludzi, trochę wieje i dużo chmur...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trwało to jednak tylko chwilę, bo później ruszyliśmy w dół. Ruszyliśmy i od razu rogale od ucha do ucha. Trasa kapitalna. Zresztą widoki też nie pozostawiały dużo do życzenia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeździliśmy jak nakręceni... góra, dół, góra, dół.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dopiero pod koniec trasy widać było, że w tym roku zima ze śniegiem nie zaszalała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas do baru :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to właśnie w tym barze było najtańsze bombardino- 3,5 euro.
W ogóle ten bar i obsługa zaskakiwała.
Artur chciał zabłysnąć i przy barze na pewniaka mówi:
„Tre bombardino”
Na to barman:
„Ze śmietaną?”
I czar prysł :D
„Taa-aak”
„ Dziesięć i pół euro”
:lol:

Wypite.
Jedziemy dalej :)

Obrazek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 23.01.2015 09:36

Roxi napisał(a):Dopiero pod koniec trasy widać było,ze w tym roku zima ze śniegiem nie zaszalała...


Ale za to można było na trawie się wyłożyć i poopalać trochę.... :oczko_usmiech:

Btw
Fajnie tam mieliście -mnóstwo frajdy za niewielkie pieniądze... 8)
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 25.01.2015 19:30

Mogę tylko napisać: ach........ :lol: i potęsknić do zimowych Dolomitów,
może za rok się uda... :)
Cudowny klimacik w Twojej relacji.... piękne słońce, trasy i bombardino :oczko_usmiech:
Gośka
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 25.01.2015 19:45

Jakieś filmiki miały być 8) ...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.01.2015 20:46

Roxi napisał(a):Ja też trafiłam na ten region przez przypadek, zresztą wyszło na to, że nie jest to zbyt popularny ośrodek dla Polaków, bo na stokach polski język słyszeliśmy baaaaardzo rzadko.
(...)
Do regionu narciarskiego Val di Sole należą Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Passo Tonale i Pejo.


8O :) :D
Witam. Nie mogę nie zobaczyć moich dawnych ulubionych ukolic z czasów, gdy się po rozmaitych alepjskich regionach, rejonach i dolinach włóczyłem. Wprawdzie to było bardziej lato ale... nazwy dokładnie te same. :wink: :D Widoki miałem jednak mało kojarzone z bielą więc...z przyjemnością popatrzę co tam można wyjeździć.

Jakieś 10 lat temu w jednym z programów regionalnej TVP polecano Folgaridę i Marillevę jako ciekawe alternatywy poza "zatłoczonymi i drogimi Dolomitami", ale widać się aż tak wśród polskich narciarzy nie przyjęły ( zawsze to dalej od Austrii).
Tonale jest trochę jak Obertauern- ośrodek też "zaczyna się" dopiero od wys. 1800 m a więc zdecydowanie wyżej niż sporo innych ośrodków.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.01.2015 09:18

CROberto napisał(a):Ale za to można było na trawie się wyłożyć i poopalać trochę.... :oczko_usmiech:
Btw
Fajnie tam mieliście -mnóstwo frajdy za niewielkie pieniądze... 8)


Frajdy było co niemiara :)

gosiak.k napisał(a):Cudowny klimacik w Twojej relacji.... piękne słońce, trasy i bombardino :oczko_usmiech:


Najchętniej zrobiłam jeszcze w tym roku powtórkę... jakieś marcowe Livigno :oczko_usmiech:

Potter napisał(a):Jakieś filmiki miały być 8) ...


Będą :)
Zostało mi jeszcze do dokończenia Pejo i powrót do domku.
Tylko czasu jakoś brak... mam nadzieję, że w dziś pociągnę dalej ;)

Fatamorgana napisał(a):Jakieś 10 lat temu w jednym z programów regionalnej TVP polecano Folgaridę i Marillevę jako ciekawe alternatywy poza "zatłoczonymi i drogimi Dolomitami", ale widać się aż tak wśród polskich narciarzy nie przyjęły ( zawsze to dalej od Austrii).


Hej :)

Marilleva i Folgarida mogą być polecane... ale na pewno nie jako niezatłoczone ;)
Tam właśnie było najwięcej ludzi. Trochę lepiej było na Madonnie, a totalne pustki były za to na Pinzolo.
Niby dalej niż do Austrii, ale tylko o 100 km dalej niż Zillertal ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.01.2015 11:08

10 stycznia 2015 ciąg dalszy
Pejo


Kolejka, którą tego dnia jeździliśmy niezliczoną ilość razy wyglądała tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czasami na wagonik trzeba było trochę poczekać. Jedynym miejscem, gdzie można było w tym czasie przysiąść była ławeczka przed wejściem.

Obrazek

Kawa z automatu na 3000m? Czemu nie :D

Obrazek

Na górze można było skorzystać z tarasów widokowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze trochę szusowania :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zwooolnij :mrgreen:

Obrazek

Może najwyższy czas żeby napisać co nieco o skipasach.
Taki dawali dziewczynkom ;)

Obrazek

Ogólny cennik:

WP_20150114_003.jpg


I jak już piszę o sprawach organizacyjnych, to wspomnę o bilecie na pociąg i internecie.
Bilet na pociąg mieliśmy w formie pomarańczowej karty. Trzeba było wpisać tylko swoje dane i tyle.
Koszt 10 euro.

Obrazek

Bardzo podobały mi się kontrole... były codziennie, ale nas sprawdzili tylko w niedzielę ;)
Konduktor pytał tylko czy mamy oransz kart i tyle :mrgreen:
Internet- karta do kupienia w recepcji.
Koszt 5 euro za 24h korzystania z danych. Wystarczyło nam na cały pobyt :)

Wracajmy do nartowania...
Trochę smutno się zrobiło przy okazji ostatniego barowania na stoku :roll:

Obrazek

Obrazek

Wieczór spędziliśmy na pożegnalnej kolacji.

Obrazek

Obrazek

W dobrych humorach, wracamy się pakować ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec tego odcinka, krótkie podsumowanie wyjazdu w postaci filmu.

Poskładałam nasze 4 minuty wspomnień, zapraszam do oglądania :)

Val di Sole 2015 okiem GoPro :hearts:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.01.2015 11:58

Roxi napisał(a):... w tym roku zima ze śniegiem nie zaszalała.


W sobotę spadło sporo śniegu w północnej Danii. :D

pzdr :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 26.01.2015 20:25

Roxi napisał(a):W dobrych humorach, wracamy się pakować ;)


8O No chyba, że kolacja nieco 'mokra' :smo: była.

Filmik przedni . A widząc tę panią w niebieskiej kurtce i żółto-zielonych spodniach zastanawiałam się co ja tam robię. Mam identyczne ubranko :mrgreen: :papa: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.01.2015 08:11

longtom napisał(a):W sobotę spadło sporo śniegu w północnej Danii. :D

pzdr :wink:


U nas też napadało i dziś od rana znowu sypie. W sumie to... fajnie, niech będzie trochę białej zimy :)

Potter napisał(a):Filmik przedni . A widząc tę panią w niebieskiej kurtce i żółto-zielonych spodniach zastanawiałam się co ja tam robię. Mam identyczne ubranko :mrgreen: :papa: .


:mrgreen:
To prawie jakbyś tam była ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ski relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone