Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ski relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.01.2015 15:13

Roxi napisał(a):Ja też trafiłam na ten region przez przypadek, zresztą wyszło na to, że nie jest to zbyt popularny ośrodek dla Polaków, bo na stokach polski język słyszeliśmy baaaaardzo rzadko.

Z kolei w Male, w hotelu Liberty, większość to Polacy. Obsługa twierdziła, że u nich to standard.
Nasi są wszędzie ... :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.01.2015 15:18

mysza73 napisał(a):Ja tam na tym całym nartowaniu to się nie znam :roll: ,
ale leżaczki, kolor nieba i widoki są dla mnie w sam raz :oczko_usmiech: .


Leżaczki to jest to, co uwielbiam, ale w tym roku bardzo mało barowaliśmy. Szybkie bombardino i dalej na trasy. U Potter było takie słońce, że szkoda jeździć u nas było takie, że szkoda w barze siedzieć :mrgreen:

walp napisał(a):Z kolei w Male, w hotelu Liberty, większość to Polacy. Obsługa twierdziła, że u nich to standard.
Nasi są wszędzie ... :wink:


Na to wychodzi :)
W sumie na stacji kolejowej na drzwiach było wypisane: Tu byli chamy z Polski :evil: Masakra :roll:

Male... jak mijaliśmy Male, to już powoli trzeba było przygotować się do wciśnięcia guziczka- przystanek na żądanie :mrgreen:
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 12.01.2015 15:25

To chyba jednak jest popularny region wśród Polaków. Dużo osób tam jeździ. Nawet strona http://www.skirama.it/pl/ jest po polsku ( jest tylko w 4 językach ), są też polskie szkółki narciarskie.

Jak warunki śniegowe ? My jedziemy w tą sobotę nad ranem do Marillevy 1400.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.01.2015 15:32

woojtekg napisał(a):To chyba jednak jest popularny region wśród Polaków. Dużo osób tam jeździ. Nawet strona http://www.skirama.it/pl/ jest po polsku ( jest tylko w 4 językach ), są też polskie szkółki narciarskie.

Jak warunki śniegowe ? My jedziemy w tą sobotę nad ranem do Marillevy 1400.


Warunki śniegowe takie se.
Wszystko to śnieg z armatek. Pod koniec dnia było na trasach sporo przetarć i kamulców. Ślizgi świeżo zrobione na wyjazd wyglądają masakrycznie- jakby narty nie były robione od przynajmniej trzech sezonów.
Właściwie tylko na Madonnie w wyższych partiach był prawdziwy śnieg. No i jeszcze w Pejo szusowaliśmy na naturalnym śniegu.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 12.01.2015 15:43

Niestety upewniłaś mnie w moich obawach. Obserwuje strony pogodowe od jakiegoś czasu i opadów śniegu jak na lekarstwo. Po cichu liczę, że coś w tym tygodniu popada. Są prognozy na piątek i sobotę, ale jak to z prognozami, albo się sprawdzą albo nie.
My będziemy spać zaraz przy wyciągu, karnetu kupimy pewnie już w sobotę, więc mam nadzieje, że chociaż trochę kolejek ominiemy. Najważniejszy jednak cel to nauka jazdy 4,5 latka dla którego mamy wykupione przedszkole i dużo zabawy dla niego i dla młodszego 2,5 latka.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.01.2015 16:45

Widzę, że sezon wyjazdów (i relacji) narciarskich rozpoczęty :D

Pogoda udała Wam się wyjątkowo :) Problemy z numeracją tras to chyba "włoski bałagan", którego doświadczyliśmy 3 lata temu w Dolomitach ;)

Ludków strasznie dużo 8O Mam nadzieję, że dalej będzie lepiej.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 12.01.2015 17:10

Roxi napisał(a):Warunki śniegowe takie se.
Wszystko to śnieg z armatek. Pod koniec dnia było na trasach sporo przetarć i kamulców. Ślizgi świeżo zrobione na wyjazd wyglądają masakrycznie- jakby narty nie były robione od przynajmniej trzech sezonów.
Właściwie tylko na Madonnie w wyższych partiach był prawdziwy śnieg. No i jeszcze w Pejo szusowaliśmy na naturalnym śniegu.

o taaak. Val di Sole to jeden z moich ulubionych ośrodków narciarskich. Ja bywałem jeszcze wtedy gdy Madonna nie była połączona z Pinzolo. Co prawda w tym roku już zarezerwowałem Francję - 3 doliny (polecam również wszystkim narciarzom), ale za rok, lub dwa planuję powrót do mojego ulubionego hotelu "Sole" w Male.
Jeśli chodzi o ilość śniegu, to jestem zaskoczony, że o tej porze roku jest go tam tyle, że wystają kamole. Ja jeżdżę zawsze w marcu i choć teoretycznie jest większe ryzyko deficytu niż w styczniu, to nigdy śniegu nie brakowało. Zapewne jest go teraz w brud, ...a właściwie w biel... na Tonale - jeździliście na lodowcu Presena? Jest tam jedna z najtrudniejszych (wg magazynu Logo) tras na świecie - Paradiso - tam też obowiązuje superskirama
pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.01.2015 20:57

woojtekg napisał(a):Najważniejszy jednak cel to nauka jazdy 4,5 latka dla którego mamy wykupione przedszkole i dużo zabawy dla niego i dla młodszego 2,5 latka.


Super!
Te dzieciaki w szkółkach narciarskich rozczulają :D W tym roku zostały przez nas nazwane Kaczorami :mrgreen:
"Jedź lewą stroną, bo po prawej kaczory cisną" :lol:

maslinka napisał(a):Widzę, że sezon wyjazdów (i relacji) narciarskich rozpoczęty :D

Pogoda udała Wam się wyjątkowo :) Problemy z numeracją tras to chyba "włoski bałagan", którego doświadczyliśmy 3 lata temu w Dolomitach ;)

Ludków strasznie dużo 8O Mam nadzieję, że dalej będzie lepiej.


Relacje narciarskie: czas start :)
Przez ten tydzień zdążyliśmy się przyzwyczaić do takiego włoskiego bałaganu, a pod koniec nawet nam się to podobało :)
Jeżeli chodzi o ilość ludzi to zapchana była tylko niedziela, później było już ok.

Mikeee napisał(a):o taaak. Val di Sole to jeden z moich ulubionych ośrodków narciarskich. Ja bywałem jeszcze wtedy gdy Madonna nie była połączona z Pinzolo.


Od tego roku Val di Sole to też mój ulubiony ośrodek :)

Mikeee napisał(a):Jeśli chodzi o ilość śniegu, to jestem zaskoczony, że o tej porze roku jest go tam tyle, że wystają kamole. Ja jeżdżę zawsze w marcu i choć teoretycznie jest większe ryzyko deficytu niż w styczniu, to nigdy śniegu nie brakowało. Zapewne jest go teraz w brud, ...a właściwie w biel... na Tonale - jeździliście na lodowcu Presena? Jest tam jedna z najtrudniejszych (wg magazynu Logo) tras na świecie - Paradiso - tam też obowiązuje superskirama


Na lodowcu nie jeździliśmy. Następnym razem trzeba będzie się poprawić :)
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 12.01.2015 22:45

Też się nie zam na "nartowaniu", ale super, że się Wam tak przyjemnie nowy rok rozpoczął, a i my forumowicze będziemy mieli trochę przyjemności czytając Twoją relację :papa: Ps. Będę zaglądać
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.01.2015 10:18

Sara76 napisał(a):Też się nie zam na "nartowaniu", ale super, że się Wam tak przyjemnie nowy rok rozpoczął, a i my forumowicze będziemy mieli trochę przyjemności czytając Twoją relację :papa: Ps. Będę zaglądać


Hej :)
Rok 2015 nie mógł się rozpocząć lepiej :)

Zapraszam w takim razie na ciąg dalszy.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.01.2015 10:32

Czas na krótki ciąg dalszy niedzielnego nartowania.

4 stycznia 2015, ciąg dalszy
Informacje, pierwsze szusy i… kolejki


Trzyosobowe krzesło na końcu trasy nr 10 było w niedzielę najczęściej przez nas używanym wyciągiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem dlaczego na zdjęciach powyżej są chmury :?: Przecież ich tam w ogóle nie było 8)

Obrazek

Madonna di Campiglio oprócz lepszych tras i ładniejszych widoków ma jeszcze jedną przewagę nad Marilevą... tam przez cały dzień jest słońce. Nad Marillevę pod koniec dnia pada cień i wszystko robi się trochę takie szaro bure. Jest fajnie, ale szusowanie na trasach które są nasłonecznione jest o niebo przyjemniejsze.

Na zdjęciu poniżej dobrze to widać. U nas na trasie już cień, a skały przy Madonnie jeszcze w słońcu :)

Obrazek

Widać też przetarcia na trasach, które wychodziły pod koniec dnia. Tak jak pisałam wcześniej ślizgi po tym wyjeździe mamy baaardzo zniszczone. Artur przy krawędzi ma zwyczajnie wyrwany kawałek ślizgu. Aż się łezka w oku kręciła i zęby zgrzytały jak czasami się przeorało po wystających kamulcach :roll:


Obrazek

Kończymy niedzielne szusowanie małymi przygodami.

Obrazek

Chcieliśmy wrócić gondolką do stacji Marilleva 900... w końcu się udało, ale po przejściach. Po półgodzinnym błądzeniu, trafiliśmy tam gdzie chcieliśmy i zdążyliśmy na pociąg o godzinie 17.27 ;)

W pociągu też nie było tak łatwo. Zagapiliśmy się i zajechaliśmy stację za daleko. Gdyby nie konduktor jechalibyśmy dalej :)
Siedzimy sobie spokojnie, a tu nagle konduktor nas woła i pyta, czy „Tozzaga”. Wysadził nas na stacji i poinformował, że zaraz będzie jechał pociąg w przeciwną stronę i mamy wysiąść na następnym przystanku.
I tak po małym zamieszaniu wróciliśmy do domu :)

Rezydencja Al Pescatore ma mały basen i saunę, więc było wieczorem gdzie wypoczywać :D

W poniedziałek szusowaliśmy na Madonnie di Campiglio. Będą ładne widoczki :hearts:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.01.2015 14:23

Dotychczasowym widoczkom też nic nie brakuje 8)

Witaj Roxi , pięknie rozpoczęliście ten 2015 rok .
Niech cały będzie dla Was przynajmiej tak udany


Pozdrawiam
Piotr
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 13.01.2015 14:35

Witaj :D

Masz naturalne predyspozycje do wtapiania się w otoczenie.... :wink: Możesz spokojnie zostać komandosem 8)

Roxi napisał(a):Obrazek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.01.2015 17:12

hmmmm, jak wszyscy chwalą to a mnie się nie podoba przecież mnie tam nie ma
Nie mówię o Roxi .... ta dziewczyna wpędza mnie w konsternację. Gdzie ja pomyślę to Roxi już tam jest.

Witaj Roxi. :lol: szerokości i bezpieczności. :D
Weź cegłówkę do kurtki coby Cię wiatr nie zdmuchnął. :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.01.2015 17:54

piotrf napisał(a):Dotychczasowym widoczkom też nic nie brakuje 8)

Witaj Roxi , pięknie rozpoczęliście ten 2015 rok .
Niech cały będzie dla Was przynajmiej tak udany


Witaaaam. Bardzo miło Cię widzieć :)
Tobie również życzę wszystkiego co najlepsze na ten 2015 rok :)
Początek roku: wymarzony.
Mam nadzieję, że przez ten tydzień nie wyczerpaliśmy rocznego zapasu szczęścia ;)

GOLDEN napisał(a):Masz naturalne predyspozycje do wtapiania się w otoczenie.... :wink: Możesz spokojnie zostać komandosem 8)


:mrgreen:
O tym jeszcze nie pomyślałam, może jest to jakiś pomysł na przyszłość. Komandosi chyba idą na wcześniejszą emeryturę, więc kto wie... kto wie :mrgreen:

woka napisał(a):hmmmm, jak wszyscy chwalą to a mnie się nie podoba przecież mnie tam nie ma
Nie mówię o Roxi .... ta dziewczyna wpędza mnie w konsternację. Gdzie ja pomyślę to Roxi już tam jest.

Witaj Roxi. :lol: szerokości i bezpieczności. :D
Weź cegłówkę do kurtki coby Cię wiatr nie zdmuchnął. :lol:


Oj woka, woka, a Ty jak zwykle próbujesz mnie zawstydzić :D
Jak zawsze... cieszę się, że zajrzałeś :mrgreen: i zapraszam na ciąg dalszy. Będzie zwięźle :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Ski relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone