Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kowolki w podróży... Turcja/Grecja 2010

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.09.2010 17:38

Oprócz austriackich winiet, ja tak kcem... :lol:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Relacja z podróży Turcja/Grecja 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 14.09.2010 17:58

Dzień 21-wszy ( Pożegnanie Lefkady,Meteory i Stary Hrast )

mapka trasy


Agios Nikitas , Meteory , Motel Stari Hrast




Był to dzień wyjazdu , tradycyjnie śniadanko,pakowanie i ostatni rzut okiem na piękne Agios Nikitas.
Godzina 7:30 rano , stan licznika 5605 km. Postanawiamy podróż powrotną do domu podzielić na dwa dni.
Po drodze zwiedzić jeszcze Meteory i ganać jak najdalej w strone domku. Chcieliśmy dotrzeć do
motelu w Starym Hraście w Serbii , przed Belgradem i tam przenocować. Jak przypomnieliśmy sobie nasz
najdłuższy odcinek z domu do Stambułu , bez noclegu , 23 godziny jazdy non stop z kilkoma krótkimi postojami,
to decyzja ta zapadła stanowczo i bez dyskusji! Do Meteorów dotarliśmy około 11:30 , objechaliśmy je w
koło z kilkunastoma postojami na punktach widokowych ze zwiedzeniem najładniejszego naszym zdaniem
Russanou i Varlaam . Nie będę się w tym wątku za bardzo rozpisywał bo pewnie większość z Was już tą przepiękną
krainę nie raz odwiedziła! W załączeniu przesyłam kilka fotek!
O 15:20 dotarliśmy na granicę grecko-macedońską ( 6130 km na liczniku)
Macedonia przywitała nas przepięknymi krajobrazami!
Ale żeby nie było wszystko takie kolorowe , przytoczę jeden niemiły incydencik!
Mianowicie , postanowiliśmy zatankować Leona, bo zapaliła się nam kontrolka rezerwy. Podjeżdżamy na jedną ze stacji
benzynowych , podchodzi pan nalewacz i do pełna ( tutaj miłe zaskoczenie, bo po dość długim przeliczaniu denarów
na euro , euro na złotówki , wyszło mi że extradizelek wychodzi gdzieś około 3,60 złocisza za litr)
Wszystko oki, Iwonka poszła zapłacić " kredit kart" nalaliśmy sobie kawki z termosika i krótki odpoczynek.

" i pzi tej kafce tak sie pytom . A ile to dziełucho zapłaciła , tak z ciekawości? A 4800 denarów mi ściągnyło
z kredit karty godo , toć zaroz mnie prawie ślag nie trafił. Godom Iwonce , dycki na pompie na licniku pisało 64
litry i 3800 denarów! Ale Iwonka na denarach sie nie zno , toch Ij to wybocył.Siodłech se z boku zakuziłech
faje i licym to i pzelicom co by nie wyjść na debila jak pójde łopiepzić pompioza i pańą kaśjerke. No i po
15 minutach moich kalkulacyji wysło mi ze moją Iwonke państwo wy.... na 1000 denarów ( to je cosik 15-16 eurów)
Pocignoł zech se jesce mocno papiyrosa i biegiem do obsugi. No i co . Pan i Pani wyculi sprawe nosym co sie
świynci i nawet prawie nie musiołech tłumacyc o co chodzi , jesce prawie nic nie zdązyłech powiedzieć, i jyno
sorry,sorry i dowajom mi ty 1000 denarów. Jak zech ryknył zeby se ty denary schowali.... bo nie wiym
co bych mioł ś nimi potym robić , do dali mi 15 euro i jesce roz sorry ,sorry ! Tak za uwazojcie moi mili
bo licho nie śpi! "

Na 21:00 dotarliśmy do Starego Hrastu!


c.d.n.

:lool: :wink:
Ostatnio edytowano 22.04.2015 07:38 przez Kowal38, łącznie edytowano 3 razy
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Relacja z podróży Turcja/Grecja 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 14.09.2010 18:16

kilka fotek z dnia 21-wszego


ostatni rzut okiem na Agios Nikitas




Obrazek



Obrazek



w oczekiwaniu na przeprawę ( most obrotowo/zwodzony na Lefkadę)



Obrazek



Obrazek







w drodze do Meteorów



Obrazek





Obrazek





Obrazek




Obrazek




Obrazek



Obrazek





na horyzoncie Varlaam


Obrazek



Obrazek






wspinaczka na Roussanou


Obrazek



Obrazek






u celu ( Roussanou)


Obrazek




Obrazek


Obrazek








" siostrzicki mi wyfasowyły łodpowiedni śtrój galowy , bo nie byłech przigotowany , z dećka był problym z rozmiarym ale w końcu my coś dobrali"

Obrazek




Obrazek




Varlaam


Obrazek


Aghios Stefanos


Obrazek


Wagonik na linach do Aghia Trias


Obrazek



Obrazek








to tyle na dzisiaj!

Pozdro!

:wink: :papa:

c.d.n.
Ostatnio edytowano 22.04.2015 07:29 przez Kowal38, łącznie edytowano 4 razy
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 14.09.2010 21:03



ciekawi mnie jaką to pamiątkę - dekorację chałupy żeśta sobie przewieźli...
i chyba zaspokoisz naszą ciekawość...
pytanie dotyczy TR i GR...
pozdrawiam..

:lol: :lol: :P :P
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
do Jacky z DG

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 15.09.2010 05:59

ciekawi mnie jaką to pamiątkę - dekorację chałupy żeśta sobie przewieźli...
i chyba zaspokoisz naszą ciekawość...
pytanie dotyczy TR i GR...
pozdrawiam



" dlo pzikładu poślym dwie foty "

" muselki z Fiskardo"


Obrazek



" dzwonecki z Aghios Stefanos z Meteorów"


Obrazek


Tak na marginesie , to jeszcze się całkowicie nie rozpakowaliśmy.

" To tak kapke nieładnie co bym sie tu mioł Wom chwolić , ale pamiątek my kapke pziwiyźli , cośik co by powiesić na ściane,
cosik ciekawych pzewodników z łobrozkami do pocytanio bez zimowe wiecorki, z turcyji ruźnorakich pachnideł ( firm Wom tu nie bede reklamowoł) i pźipraw , no i pzede wźyckim tych róźnorakich płynów z
procyntym z łobu krajów , tyz na zimowe wiecorki , jak bydymy se wspominać pod piezinom kaj my to byli a kaj pojadymy. Tu Wom firm tyz
nie bede wymiynioł , bo to nie przistoi ."

Narka
:papa: :lool: :sm:
Ostatnio edytowano 22.04.2015 07:40 przez Kowal38, łącznie edytowano 3 razy
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 15.09.2010 06:18

linki w zdjeciach nie dzialaja.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Do Monte Christo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 15.09.2010 06:25

linki w zdjeciach nie dzialaja.


No nie wiem co zrobić, u mnie na komputerku jest wszysko ok.

Może czasami trzeba troszkę zaczekać , bo z " fotozrzuta" czasami wolno sie ładują.

Sorry! :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.09.2010 07:20

Wyczyść ciasteczka.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Relacja z podrózy Turcja/Grecja 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 18.09.2010 05:30

Dzień 22-gi ( powrót do domu) (11.09.2010)

mapka trasy


Markovac - Skoczów






Poprzedniego dnia o 21:00 dotarliśmy do Motelu Stari Hrast w Serbii , gdzie wcześniej zaplanowaliśmy nocleg,
bez uprzedniej rezerwacji.Tak na marginesie , to nigdy nie dokonujemy wcześniejszych rezerwacji,bo różnie
z tym bywa.Poza pierwszym wyjazdem do Chorwacji w 2004 roku , kiedy to zarezerwowaliśmy sobie tanio
apartman w Stanici koło Omisa , przez net , wpłacając uprzednio zaliczkę i trochę się rozczarowaliśmy.
Apartament okazał się bez zarzutu,na stronce " jak byk pisało" do plaży 100m ,lecz właściciele zapomnieli
dodać że te 100m trzeba pokonać po bardzo stromych schodach ( więc z rezerwacji zostaliśmy wyleczeni)
Motel godny polecenia, średni standart , czysto i cena przystępna - 30 euro za duży dwuosobowy pokój ze
śniadaniem. Wi-fi w pokoju za free ,połączenie bez problemów.Zjedliśmy kolację i budzik w telefonie został
nastawiony na 5:00, z uwagi na to ,że śniadanie było podawane w godzinach od 6 do 10-tej.
No i "zonk" , przychodzimy na śniadanko , lecz okazało się że jest dopiero godzina 5:00 , bo zapomnieliśmy
przestawić zegarki w telefonach ( wyjeżdżając z Grecji następuje zmiana strefy czasowej)
Zakup papierochów w sklepiku przy motelu , tu info dla palaczy, nie trzeba taskać fajur z Polski"
( Marlboro po 6zł za paczkę w Serbi) Wypiliśmy więc po kawce i "let's go" Droga przebiegła w miarę sprawnie,
poza dwoma małymi incydentami, pierwszy już opisywałem ( winieta austriacka za 120 euro), a drugi to
granica serbsko/węgierska w Horgosz/Roszke . Tu zaskoczyła nas dość spora kolejka samochodów oczekujących
na odprawę ( czekaliśmy około 1,5 godziny) , upierdliwe pytania węgierskiego celnika i grzebanie w bagażniku,
lecz na szczęście "towary deficytowe ulokowaliśmy na tylnej kanapie samochodu" i nie zostały skonfiskowane
przez węgierskich bratanków! Tego bym chyba nie przeżył!
O godzinie 16-tej w sobotę szczęśliwie dotarliśmy do domku!

I to by było na tyle!

W przyszłym tygodniu postaram się wkleić jakieś mapki z codziennymi trasami ,kilka fotek, i jakieś ciekawsze
i przydatne informacje.
W sumie przejechaliśmy 7550 km w 22 dni! Mimo to ,pożytek z tego dla nas ogromny i dla ciała i dla ducha.
A przede wszystkim , na podstawie tych kilkunastu dni mamy teraz jakieś minimalne rozeznanie " co w trawie
piszczy" jeśli chodzi o Turcję i o Grecję!

Pozdro! :wink: :papa:
Ostatnio edytowano 22.04.2015 07:44 przez Kowal38, łącznie edytowano 3 razy
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Relacja z podróży Turcja/Grecja 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 18.09.2010 08:39

kilka fotek z dnia 22-go

ostatnie 2 euro za autostrady w grecji ( w sumie w drodze powrotnej wydaliśmy 3 za tunel + 2+ 2 = 7 euro)


Obrazek



...na szczęście w naszym przypadku cała podróż bez najmniejszej awarii







i po gazie...



Obrazek



nasze lokum w Stari Hrast


Obrazek


Obrazek



a Stari Hrast już w kawałkach..



Obrazek



poranna kawka przed motelem ... zamiast śniadanka...



Obrazek



Cestarina Beograd


Obrazek



kolejka w drodze powrotnej na granicy Horgosz/Roszke (SRB/HU)


Obrazek





To tyle narazie :wink: :papa:
Ostatnio edytowano 22.04.2015 07:53 przez Kowal38, łącznie edytowano 2 razy
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 18.09.2010 20:22

Fajne wspomnienia :lol: chociaż może bez tego rachunku za austriacką autostradę :twisted: u mnie zdjęcia działają.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Relacja z podróży Turcja/Grecja 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 25.09.2010 04:33

Mapka poglądowa całej podróży



mniej wiecej wyglądała tak


1


2


3
Ostatnio edytowano 22.04.2015 08:14 przez Kowal38, łącznie edytowano 3 razy
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 25.09.2010 08:53

Hej. Rewelacjaaaaa !!! :) Trasa i opis. Ale Ty kozak jesteś (wpis - sobota 05.33) :wink: . Nic dziwnego, że łykneliście takie przedsięwzięcie z pełnym humorem. Tylko przykład brać. Pozdrawiam Oboje :)
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 25.09.2010 09:10

Witej Kowal38.
Super miołeś rajze!
Jo w tym roku byłech ino autem w Grecji (Sarti) i też mile to wspominom ale jestem pewien,że kiedyś też Turcje zaliczym.
Raz już byłem(1988 roku) mając 16 lat dojechałem z rodzicami do Istmbułu ale tylko na 2 dni na małe zwiedzanko i po ciuchy!!!!Dżins dekatyzowany!!!!!Przed tym był pobyt w Grecji min w Epanomii i w okolicach Katerini.
Gratuluję mega fajnej wycieczki,super fotek i do tego opis gwarą Cieszyńską!!!Super
Serdecznie pozdrawiam
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Do AdamSz i Korneliusz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 26.09.2010 17:23

Dziękujemy za pozdrowienia i również serdecznie pozdrawiamy! :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kowolki w podróży... Turcja/Grecja 2010 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone