Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja z Owczej Wyspy;) Krk 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2018 13:35

Czasami lepiej jednak zerknąć na StreetView - co jest w okolicy bo parafrazując znajomka, dziwił się widokiem rafinerii :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.06.2018 14:25

Katerina napisał(a):
Ech, skąd ja znam to zmaganie się z pogodą, wpatrywanie się w niebo co kilka minut itd...Od trzech lat nasze wrześniowe wakacje tak wyglądają. Czerwiec wydaje się idealną porą na wyjazd, ale po powrocie wkurzałabym się, że wszyscy dopiero jadą na wakacje, a ja już po... :oczko_usmiech:


A mnie się marzy chorwacki wrzesień, myślałam, że jest pewniejszy pogodowo :roll:

Kasiu, ja urlop dzielę na 2 duże części- jedną wybieram przed sezonem(maj/czerwiec), a drugą po (koniec sierpnia/wrzesień październik) A z kilku czerwcowych relacji pamiętam, że wtedy też może popadać...

gusia-s napisał(a):Dla nas jaskinia Biserjuka była wybawieniem od panującego upału, aż nie chciało się z niej wychodzić :)


Czyli jaskinia jest wybawieniem od każdej pogody :wink:

piotrf napisał(a):
W jaskini żyje/mieszka wiele organizmów żywych , zwierząt , którym światło kiepsko służy . . .


Piotrze, a gdzie Ty tam widziałeś zwierzęta :?: Ten niedźwiadek to raczej niezbyt żywy :mrgreen:

ik26 napisał(a):Widokowo zjazd do Starej Baški miażdży Miałaś rację Gusiu. Żadne zdjęcia tego nie oddadzą. Pozdrawiam z słonecznej wyspy KRK.


O tym miażdżącym widoku, to akurat ja napisałam :twisted: , ale niech będzie :wink: Baw się dobrze :papa:


Igłą pinii napisał(a): Za to w pobliskim Soline, tym z błotami, przeżyłam cro- traumę. Wybraliśmy tę miejscowość jako nasze miejsce pobytowe.


Wiem, bo przed wyjazdem wygrzebałam kilka starych relacji, Twoją też :) Utwierdziła mnie w przekonaniu, że Baška, to dobry wybór.

Marsallah napisał(a):Rozumiem, że opowiadasz o czasach przed GSV? :D


Igłą pinii napisał(a):
Na GSV nie zawsze wszystko widać.


GSV z Cro często jest z 2011, więc rzeczywiście nie zawsze wszystko widać.

Katerina napisał(a):Ja tego wynalazku prawie w ogóle nie używam...Lubię jak mnie rzeczywistość zaskakuje, jakbym miała jechać i wiedzieć w którym miejscu na każdej ulicy jest śmietnik, lub ławka to bym się zanudziła :lol:


A ja lubię zimą pochodzić ludzikiem po mapie z myślą, że za kilka miesięcy tam będę. Ale też nie za dużo, żeby nie było jak w ubiegłym roku na Hvarze- przed wyjazdem przeczytałam chyba ze 20 relacji, wszystkie od deski do deski, przejrzałam dokładnie mapy i kilka blogów i ogarnęła mnie smutna refleksja Właściwie to po co tam jechać, jak wszystko już widziałam

Dlatego o Krku przeczytałam tylko tyle, ile było konieczne

Marsallah napisał(a):
Poza tym, chodzi o ogólny pogląd, nie o szczególiki - ja wielokrotnie "sondowałem" miejsca prze pierwszą podróżą, względnie obczajałem, co mi przepadło. Tak jak nie przepadam za nawigacją samochodową (wciąż używam papierowych map + telefonu), to jednak mapy google i GSV potrafią ratować dupsko :lol:


Ja uwielbiam papierowe mapy, ale jakoś tak już drugi raz z rzędu zapomniałam spakować :roll:

Pääkäyttäjä napisał(a):Czasami lepiej jednak zerknąć na StreetView - co jest w okolicy bo parafrazując znajomka, dziwił się widokiem rafinerii :D


Dlatego zerkam, by przypadkiem nie iść w jakieś wybitnie brzydkie miejsce.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.06.2018 17:45

Pääkäyttäjä napisał(a):Czasami lepiej jednak zerknąć na StreetView - co jest w okolicy bo parafrazując znajomka, dziwił się widokiem rafinerii :D
To jeszcze nie nic, co powiesz na zdziwienie że Supetar okazał się być na jakiejś wyspie 8O :mrgreen:
Serio, babka kupiła wycieczkę w BP i nawet przed wyjazdem nie sprawdziła gdzie leży Supetar. Przekonała się dopiero jak ją dowieźli na miejsce a potem wyrażała niezadowolenie z powodu uwięzienia na wyspie :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.06.2018 17:52

gusia-s napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Czasami lepiej jednak zerknąć na StreetView - co jest w okolicy bo parafrazując znajomka, dziwił się widokiem rafinerii :D
To jeszcze nie nic, co powiesz na zdziwienie że Supetar okazał się być na jakiejś wyspie 8O :mrgreen:
Serio, babka kupiła wycieczkę w BP i nawet przed wyjazdem nie sprawdziła gdzie leży Supetar. Przekonała się dopiero jak ją dowieźli na miejsce a potem wyrażała niezadowolenie z powodu uwięzienia na wyspie :mrgreen:


Ale ona myślała, że gdzie jest ten Supetar :roll: :?: Jak w zeszłym roku planowałam Hvar i chciałam na mapie google sprawdzić odległość Stari Grad- plaża w Milnej, to mi kazało promem płynąć 8O Bo Milną pokazywało, ale tę na Braču :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.06.2018 18:03

ruzica napisał(a):
ik26 napisał(a):Widokowo zjazd do Starej Baški miażdży Miałaś rację Gusiu. Żadne zdjęcia tego nie oddadzą. Pozdrawiam z słonecznej wyspy KRK.
O tym miażdżącym widoku, to akurat ja napisałam :twisted: , ale niech będzie :wink: Baw się dobrze :papa: ..

No tak sukces ma wielu/e ojców/matek :mrgreen:
gusia-s napisał(a): Polecam kamp Skrila przed Stara Baska, szczególnie ze wiedzie do niego super trasa na motocykl ...

ruzica napisał(a): Widokowo zjazd do Starej Baški miażdży :idea:

:mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 18:16

ruzica napisał(a):
Katerina napisał(a):Ech, skąd ja znam to zmaganie się z pogodą, wpatrywanie się w niebo co kilka minut itd...Od trzech lat nasze wrześniowe wakacje tak wyglądają. Czerwiec wydaje się idealną porą na wyjazd, ale po powrocie wkurzałabym się, że wszyscy dopiero jadą na wakacje, a ja już po... :oczko_usmiech:

A mnie się marzy chorwacki wrzesień, myślałam, że jest pewniejszy pogodowo :roll:
Wrzesień zaliczyłam 2 razy: 1-upał, woda jak zupa, rok później - średnia pogoda, a morze tylko termometr potwierdzał, że nie jesteśmy nad Bałtykiem...



ruzica napisał(a):A ja lubię zimą pochodzić ludzikiem po mapie z myślą, że za kilka miesięcy tam będę. Ale też nie za dużo, żeby nie było jak w ubiegłym roku na Hvarze- przed wyjazdem przeczytałam chyba ze 20 relacji, wszystkie od deski do deski, przejrzałam dokładnie mapy i kilka blogów....
Zrobiłam tak samo rok temu..... :roll:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.06.2018 19:18

ruzica napisał(a):Widokowo zjazd do Starej Baški miażdży :idea:

Etam .... miażdżył jakieś 20 lat temu. Wówczas było niebezpiecznie.
Podobnie jak przejazd z Rijeki na KRK (obecnie tzw. stara droga). Można było dostać drgawek.
Ale to już było .....
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.06.2018 19:22

ruzica
Stari Grad- plaża w Milnej, to mi kazało promem płynąć 8O Bo Milną pokazywało, ale tę na Braču :mrgreen:
Góra

Na Visie też jest Milna :P
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.06.2018 19:48

piekara114 napisał(a): rok później - średnia pogoda, a morze tylko termometr potwierdzał, że nie jesteśmy nad Bałtykiem...



:lol:

woka napisał(a):
ruzica napisał(a):Widokowo zjazd do Starej Baški miażdży :idea:

Etam .... miażdżył jakieś 20 lat temu. Wówczas było niebezpiecznie.
Podobnie jak przejazd z Rijeki na KRK (obecnie tzw. stara droga). Można było dostać drgawek.
Ale to już było .....


Miałam na myśli wyłącznie widoki, a nie jakieś niebezpieczeństwa.

Katerina napisał(a):ruzica
Stari Grad- plaża w Milnej, to mi kazało promem płynąć 8O Bo Milną pokazywało, ale tę na Braču :mrgreen:
Góra

Na Visie też jest Milna :P


Chorwaci to jakoś mało kreatywni są w wymyślaniu tych nazw. Byłam już w dwóch Soline(a może i 3 :?: ), dwóch Stari Grad-ach(tylko ten drugi pisany razem) wydaje mi się, że także w dwóch Novigradach oraz na plaży "Dubrovnik", która nie wiem co z Dubrovnikiem miała wspólnego. :roll: :mrgreen:
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 13.06.2018 10:23

Pääkäyttäjä napisał(a):Czasami lepiej jednak zerknąć na StreetView - co jest w okolicy bo parafrazując znajomka, dziwił się widokiem rafinerii :D

Ja też raz się zdziwiłem, kiedy pojechaliśmy na plażę w miejscowości Plomin na Istrii (niedaleko Rabac). Plaża fajna: drzewka, prysznice itp. i lokalizacja w długiej zatoce wcinającej się pomiędzy wysokie skały przypominającej fiord - widok rewelacja... ale niestety będąc na plaży widok na przeciwległy brzeg jest nieciekawy - jest tam taśmociąg transportujący węgiel do elektrowni zlokalizowanej na końcu zatoki. Rozładunek statków odbywa się w 1/3 długości zatoki. Ale najgorszy 8O element to komin Elektrowni, który obrzydził mi to miejsce :? ... nie pasuje mi do wyobrażenia o wypoczynku, za bardzo kojarzy się z pracą :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2018 10:34

Tak tak, tak jak mój pierwszy raz z Triestem - "parkowanie dostępne, na ulicy - rezerwacja nie jest wymagana" a tu zonk, bo się tu nie da zaparkować, tyle aut stoi :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.06.2018 14:53

18 maja, piątek. Wyprawa na Obzovo :D

Od pierwszych chwil po przebudzeniu wiem, że dziś będzie pięknie. Mamy zasłonięte rolety, ale i tak bardzo wyraźnie przebija się sunce. :hearts: Nareszcie. Można by poplażować, ale...prognozy mówią, że ma być 20-21 stopni, a w następne dni 26-28. Stwierdzam zatem, że dziś idealny dzień by wdrapać się na Obzovo :idea: Później może być za gorąco na takie rozrywki.

Na najwyższy szczyt Krku prowadzą liczne szlaki z wielu miejsc na wyspie. Można iść ze Starej Baski(tak szła gusia :papa: ), Batomalji, Punat, Baščanskiej Dragi... My pójdziemy z Baščanskiej Dragi- pod wejście na szlak można podjechać samochodem- jest spory, darmowy parking. No, ale użycie samochodu wymusi na nas powrót tą samą drogą, a że tego nie lubimy- do Baščanskiej Dragi przejdziemy się pieszo-szlakiem rowerowym. Zajmie to nam godzinkę.

Początek szlaku:

f48.jpg


Dosyć szybko wdrapujemy sie na pierwszy punkt widokowy:

f49.jpg


Jeszcze tak wysoko i daleko 8O

f50.jpg


Szło się bardzo dobrze- było na tyle stromo, by szybko zdobyć wysokość, ale jakoś nawet się nie spociliśmy :wink: Temperatura była w sam raz :)

f51.jpg


f52.jpg


Tym razem prócz owieczek były osiołki :)

f53.jpg


f54.jpg


Widzicie owce na zdjęciu wyżej :?:

Były też kwiatki:

f55.jpg



Z bliska Obzovo to taka wielka i płaska kopka z kamieni, niezbyt spektakularna :roll: Za to widoki całkiem ciekawe:

f56.jpg


f57.jpg


f58.jpg


Na szczyt weszliśmy w około 1,5 h, choć znaki na dole mówiły 2,5. Szczyt dzieliliśmy jeszcze z 4 innymi osobami, w sumie sztuk 6.

Dowód zdobycia szczytu:

f59.jpg


Na Krku już się wyżej nie da :D

Nie zabawimy tu zbyt długo, bo niestety jakieś podejrzane chmury pojawiły się nad nami. W prognozach pogody jakie codziennie sprawdzałam na dhmz, bezustannie przewijało się jedno słowo: NESTABILNO. No i własnie jakoś nestabilno :wink: to teraz wygląda. Czas na ewakuację.

Dalsza część wycieczki w następnym odcinku.

:papa:
Ostatnio edytowano 14.06.2018 14:06 przez ruzica, łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.06.2018 15:24

Ja tam nie owieczki, ale kozice widzę :P
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 14.06.2018 10:08

Podziwiam Was za te górskie wędrówki i popieram. Ja też najchętniej spędzałabym urlopy na szlakach pieszych w poszukiwaniu widoków tylko nie zawsze takie dwa moje hamulce(dzieci :) ) na to pozwalają . Piękne widoki z tego szczytu :hearts:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.06.2018 10:32

Uwielbiam widoki z chorwackich szczytów na Jadran :D Mam nadzieję być na jakimś hvarskim, bo wyjazd tuż tuż :D
Czekam na Twój kolejny odcinek :D

P.S. Mam takie samo odczucie co do oglądania zdjęć na GSV, mam wrażenie, że obejrzałam już wszystko na tym Hvarze i nie będzie zaskoczenia co do odwiedzanych miejsc, ale i tak się cieszę, że za 10 dni tam będę :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Relacja z Owczej Wyspy;) Krk 2018 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone