Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja, której być nie miało- Tyrol

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.03.2012 20:34

Roxi napisał(a):woka witam na stronach narciarskiej relacji.
Zawsze mi miło, jak się odezwiesz ;)

Ja tylko "oglądający" tzn. mało czytający ......... ponadto jako "urodzony w nartach" lubię przypomnieć sobie, stare dobre czasy. :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.03.2012 07:50

marze_na napisał(a):Ale ja Ci zazdroszczę tej pogody i tych widoków! Od soboty jesteśmy w dolinie Zillertal, ale o takim słońcu i takim niebie można tylko pomarzyć


Witam serdecznie :)
Fakt, w tym roku pogoda nas rozpieściła na całego, ale to pewnie dlatego, że miałam obok kogoś, kto przynosi szczęście :hearts:


marze_na napisał(a):Zillertal Arenę i Hochzillertal ujeżdzałam pierwszy raz i mimo koszmarnej pogody Hochzillertal pobił Arenę o głowę. Przede wszystkim do Areny zniechęciło mnie skandaliczne przygotowanie tras, a w zasadzie jego brak.


8O
No to mnie zdziwiłaś na całego.
Mi Arena zawsze kojarzy się z doskonale przygotowanymi trasami. Nie wiem, może miałam szczęście, ale nigdy mi się nie zdarzyło, żeby trasy były nie zrobione tak jak to się należy.

marze_na napisał(a):Przepraszam, za wtrącenie. Czekam na Tuxa Twoim oczami, bo sami się chyba jednak znowu nie zadecydujemy tam pojechać. No chyba, że zrobisz taką reklamę ...


Co to za przepraszam, co to za przepraszam :)
Jeszcze raz serdecznie witam i mam nadzieję, że zachęcę do wizyty na Tuxie. Jedna najważniejsza rzecz- tam trzeba mieć pogodę ;)

Gdzie mieszkacie?

woka napisał(a):Ja tylko "oglądający" tzn. mało czytający ......... ponadto jako "urodzony w nartach" lubię przypomnieć sobie, stare dobre czasy. :wink:


No to widzisz jak się dobrze złożyło, bo ja ostatnio w relacjach mniej piszę, a więcej pokazuję :)
W ramach starych dobrych czasów, zapraszam za moment na lodowcowy odcinek ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.03.2012 09:08

1 Luty- środa: Hintertux

Obrazek

Obrazek

Przez wielu narciarzy lodowiec Hintertux jest uważany za najlepszy lodowiec do uprawiania białego szaleństwa w Austrii.
Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, dlatego będąc w okolicy trzeba postawić nogę na wysokości 3 250m n.p.m. i zrobić kilka szusów na pięknie przygotowanych trasach.

Przy dolnej stacji kolejki znajduje się duży parking, a jeżeli miejsc byłoby mało, to do dyspozycji jest jeszcze parking podziemny.

Obrazek

Obrazek

Żeby dostać się na sam szczyt, trzeba się kilka razy przesiadać, ale pierwszy wjazd musiał być oczywiście na samiutką górę.
Trafił nam się kolejny dzień pięknej pogody, więc trzeba było korzystać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kilku pobytach stwierdzam, że Hintertux jest doskonałym miejscem do jeżdżenia, ale pod warunkiem tego, że jest ładna pogoda. Bardzo często na samej górze wieje wiatr, który potęguje uczucie zimna, jeżeli ktoś jest zmarzluchem tak jak ja, to lodowiec w styczniu i to przy -15 stopniach nie jest dobrym pomysłem.

Kolejny odcinek pokaże lodowiec w trochę niższych partiach oraz prawdziwy lodowcowy lód :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.03.2012 09:15

Roxi napisał(a):Obrazek

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie ...


Osiołkowi w żłobie dano ... :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 06.03.2012 09:20

... i znowu różowy śnieg :roll: ... pewnie jest cieplejszy ! ;) :)

Pozdrawiam.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 06.03.2012 11:04

Roxi napisał(a):1 Luty- środa: Hintertux
Obrazek

i właśnie to co skrywa się na prawo od pola widzenia ściąga mnie co roku (a nawet i częściej) w alpy :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.03.2012 08:02

weldon napisał(a):Osiołkowi w żłobie dano ... :D


I czasami tak właśnie się czułam.
Ciężko było się zdecydować gdzie teraz, gdzie później i rozwiązać to logistycznie w jakiś normalny sposób.
Szusowanie w znajomym miejscu ma te zalety, że nie traci się czasu na analizowanie map, tylko wiadomo która trasa nam odpowiada i jak do niej dotrzeć :)

mariusz-w napisał(a):... i znowu różowy śnieg ... pewnie jest cieplejszy !


Fotograf jakoś chyba wszystko widział w różowych kolorach, to i śnieg był różowy :lol:
A czy cieplejszy? Na Tuxie zdecydowanie zimniejszy niż gdzie indziej ;)

bezelek_89 napisał(a):i właśnie to co skrywa się na prawo od pola widzenia ściąga mnie co roku (a nawet i częściej) w alpy


Hmmm.... chodzi Ci o hopki?
Snowparków najwięcej jest na Penken. W jednym nawet szalałam... przez przypadek wjechałam i musiałam zgrabnie wszystkie skocznie omijać :lol:
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 07.03.2012 08:33

niby na Penken jest Vans Penken Park jednak zdecydowanie bardziej do gustu przypadł mi Betterpark na Tuxie:)

mistrzostwem pod tym kątem jest Vars we Francji, gdzie w jednym ośrodku jest 5snowparków, plus secret spoty w lesie :)
ogólnie wciągasz się na górę i do stacji dolnej non stop po przeszkodach jeździsz:)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.03.2012 10:15

Hintertux cd

Lodowiec Hintertux poza tym, że daje możliwość poszusowania po naprawdę dobrze przygotowanych trasach urzeka swoją surowością.
Trasy szerokie jak pas lotniska powodują, że zjazdy budzą duże emocje, ale z drugiej strony brakuje małej, łagodzącej tej krajobraz nutki... choćby choineczki ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli dobrze poszukać, to można znaleźć prawdziwe lodowe ściany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Środa była słoneczna, ale na szczycie lodowca temperatura była nie do zniesienia, przynajmniej dla moich stóp, a dokładniej paluszków prawej stopy.
Nie mogliśmy zrobić inaczej i przenieśliśmy się w dolne partie tego ciekawego ośrodka narciarskiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tego dnia nie mogłam odmówić sobie tradycyjnego dania zillertalskich stoków.
Jest to Kodel z waniliowym sosem posypany startym makiem.
Co to ten Knodel? Mi to trochę przypomina nasze buchty, ale ciasto jest trochę bardziej delikatne, w środku można dokopać się do konfitur o smaku śliwkowym :)
Słodkie to jak nie wiem, ale pyszne takie, że nie można sobie odmówić.

Obrazek

Jeżeli miałbym podsumować Tuxa, to powiem mu tak, zdecydowane tak... ale w kwietniu lub maju, kiedy temperatury będą bardziej ludzkie, a słońce mocniejsze.

Zresztą taki jest plan.
W okolicy maja pojechać nad Attersee zrobić parę fajnych nurkowań, a jeden dzień poświęcić na szusowanie na stokach lodowca Hintertux. To w końcu tylko 200km od naszego ulubionego górskiego jeziora ;)

Tak mi się właśnie marzy- słońce, koszulka z krótkim rękawem i narty na nogach :)
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 07.03.2012 16:08

a czy Koleżanka Roxi wie, że za rok Hintertux nei będzie taki sam jakby wróciła?
Jest to wyjątkowo "ruchomy" lodowiec, mocowania wyciągów przestawiane są nawet 2-3razy w roku.

a gwarancją nie zmniejszania się pokrywy lodowcowej jest opad 2metrów rocznie
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.03.2012 16:53

Roxi - ostrożnie z tym językiem...
:lol: :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.03.2012 20:27

Jacek S napisał(a):Roxi - ostrożnie z tym językiem...
:lol: :wink:



Ja bym się nie przejmował . . .
To naprawdę duży kawałek lodu :wink:


Pozdrawiam
Piotr
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.03.2012 22:25

Roxi napisał(a):
marze_na napisał(a):Przepraszam, za wtrącenie. Czekam na Tuxa Twoim oczami, bo sami się chyba jednak znowu nie zadecydujemy tam pojechać. No chyba, że zrobisz taką reklamę ...


Co to za przepraszam, co to za przepraszam :)
Jeszcze raz serdecznie witam i mam nadzieję, że zachęcę do wizyty na Tuxie. Jedna najważniejsza rzecz- tam trzeba mieć pogodę ;)

Gdzie mieszkacie?



Mieszkamy w Aschau.
Dziś drugi raz pojechaliśmy na trasy ośrodka Hochzillertal / Hochfugen. Rewelacyjny, bombowy, fantastyczny! Bezapelacyjnie zdetronizował Penken i teraz mamy już inny ulubiony ośrodek :lol:. Podobało nam się tu wszystko. Długie trasy, ich przygotowanie (pierwszy raz widzieliśmy sztruksik podczas tegorocznych szusów), infrastruktura, widoki. Tym razem jeszcze dopisała pogoda. Do końca pobytu już tylko Hochzillertal.
Tux, mimo Twojej reklamy :wink:, przepadł w głosowaniu. Po pierwsze prognozują tam nawet -20 stopni, a po drugie mamy w towarzystwie snowbordzistę, który szczerze nienawidzi orczyków.

Pozdrawiam :wink:
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 07.03.2012 22:27

tux to nei tylko orczyki:)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.03.2012 09:25

bezelek_89 napisał(a):tux to nei tylko orczyki:)


ale jest ich tam zdecydowanie za dużo :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Relacja, której być nie miało- Tyrol - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone