Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja kliszą pisana - Półwysep Pelješac

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gentri
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 18.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gentri » 27.08.2012 16:46

Witam, szukam czegoś (jakiegoś miejsca urlopowego) na przyszły rok, więc chętnie popatrzę, a że jest pięknie, uczynię to z wielką przyjemnością :D

Pozdrawiam
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 27.08.2012 21:23

Na Peljesacu byłam w tym roku pierwszy raz (do tej pory tylko Riwiera Makarska). Dzięki za zdjęcia z tych zakątków, których jeszcze nie odwiedziłam. Są zachętą na przyszły rok :D .

Pozdrawiam!
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.08.2012 22:30

Witaj Aldonka :papa: kapitalne fotki....takie z klimatem...
Delicje...
Pozdrowionka
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 27.08.2012 22:46

Witaj Aldonka
Z zainteresowaniem przeglądam twoją relację :D i dorzucam zdjęcie 5-cio masztowca z innej perspektywy.

Obrazek

Pozdrawiam :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 09:35

Oj widzę, że "pływadełko" miało wzięcie :) Super zdjęcia.

Piter_M napisał(a):Ładne zdjęcia, szczególnie te z motylami ... chętnie obejrzę więcej :)

Dzięki. Owe motyle były paskudnie niewdzięcznym materiałem fotograficznym. Po pierwsze pojawiały się w mało sprzyjających warunkach (kujące krzaczory), a po drugie nie chciały rozkładać skrzydełek. Jeszcze troszkę ich zdjęć mam, ale to może w suplemencie na koniec :)

Iwona75 napisał(a):to winko zapewne z wioski Dojna Vrucica.....Właśnie kończę kieliszeczek , pyszne , zrobiliśmy niezły zapas , białego i czerwonego.....

Oj my też poczyniliśmy spore zapasy :)

piotrf napisał(a):Podziwiam Twoje zdjęcia , piękne :D

Dubę odwiedziliśmy w 2008 roku i muszę przyznać , że zrobiła na nas ogromne wrażenie - spokój , cisza , kamienne domki i piękne plaże , które opuszczaliśmy z żalem . . .

Czekam na dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piot

Witaj Piotrze, miło mi że jesteś. Dziękuję.
Duba jest u mnie sporo wyżej w klasyfikacji niż Divna :)

krutom napisał(a):Na 100% 5-cio masztowiec

Zawsze mam problem czy te malutkie też się liczy czy nie :D

Krzysztof i Lidia napisał(a):Borje widzieliśmy tylko z samochodu, więc chętnie poznamy lepiej... wirtualnie :)

W zasadzie Borje to...jakby to powiedzieć lekko...dziura. Aczkolwiek klimatyczna, no i ma piękną plażę. Powoli niestety traci ze swojej cichej atrakcyjności, coraz więcej ludzi wynajmuje swoje domy, przy głównej drodze powstaje zdaje się kolejny apartman.

Roxi napisał(a):Bardzo fajna fotograficzna relacja.
Będą zdjęcia z Divnej? Jeżeli tak, to byłoby pięknie... jeżeli nie też będzie dobrze, bo na pewno będzie czym oko nacieszyć :)

Cześć Roxi! Niestety zdjęć z Divnej nie będzie, przykro mi. Mijałam ją codziennie prawie i ani razu nie poczuliśmy chęci zajechania tam. Koszmarne tłumy na plaży.

Aguha napisał(a):Ależ Jula to już pannica!!!

Prawda? Sama nie wiem kiedy tak urosła :D

longtom napisał(a):Takiego zdjęcia kwitnącej agawy jeszcze nie widziałem :!: 8O
super

pzdr :wink:

Dzięki. Agawa była całkiem często obfotografowywana. Jakoś tak ładnie pozowała :)

Iwona75 napisał(a):W mojej relacji też sporo ich znajdziesz , czekaj cierpliwie , na razie czytam i nie mam czasu na spisywanie własnych przeżyć.

Ja również czekam na cd fotek autorki tej relacji. Jest pięknie....

Pozdrawiam dziewczyny....

Zabieraj się kochana za pisanie swojej relacji, czekam na nią szczególnie mocno z powodu tego, że moich ukochanych stron będzie :)

Elbrus napisał(a):Fotorelacja nic dodać nic ująć :) Nie potrzeba wcale słów ...

Dziękuję pięknie.

telepol napisał(a):
Basiulinek napisał(a):Towarzystwo peljesackie sie tu zbiera :lol:
Aldonko zachwycam sie i ja :)

Pozdrowionka! :papa:


no to może i ja tutaj zasiądę :)

Aldonka napisał(a):W drodze z Duby, czy Divnej polecam zatrzymać się w pierwszym domu po prawej z napisem Vino. Białe wino mają wspaniałe i Prosek też :)



Mnie bardzo smakowal prosek od starszej Pani co stoi przy drodze w pierwszych zabudowaniach, żaden inny nie był tak dobry

No to prawie prawie jest nas już komplet :)

Potter napisał(a):Również z przyjemnością popatrzę ... 8)

Dziękuję, ciąg dalszy niebawem.

inka 777 napisał(a):pięknie

Dziękuję :)

gentri napisał(a):Witam, szukam czegoś (jakiegoś miejsca urlopowego) na przyszły rok, więc chętnie popatrzę, a że jest pięknie, uczynię to z wielką przyjemnością :D

Pozdrawiam

Dziękuję. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić na przyszły rok Półwysep, okolice Orebica, cudowne miejsca, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

rbandula napisał(a):Na Peljesacu byłam w tym roku pierwszy raz (do tej pory tylko Riwiera Makarska). Dzięki za zdjęcia z tych zakątków, których jeszcze nie odwiedziłam. Są zachętą na przyszły rok :D .

Pozdrawiam!

Mam nadzieję, że z Peljesaca masz tylko i wyłącznie cudowne wspomnienia.

CROberto napisał(a):Witaj Aldonka :papa: kapitalne fotki....takie z klimatem...
Delicje...
Pozdrowionka

Miło Cię widzieć w moich skromnych progach :) Dziękuję bardzo.

agary35 napisał(a):Z zainteresowaniem przeglądam twoją relację :D i dorzucam zdjęcie 5-cio masztowca z innej perspektywy.

Pozdrawiam :D

Wow, kolejne piękne zdjęcie "pływadełka" Super.

Ogarnę się trochę z pracą i wrzucę kolejną część....jeszcze nie wiem którą :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 10:34

W relacji tej nie znajdziecie spójności z datami. Nie mam tu zachowanej żadnej chronologii. Wybaczcie. Odcinki poszczególnie klasyfikuję wg miejsc.

Orebic
Zbyt wiele nie pokażę, mało mam zdjęć z samego Orebica bo....tu już wszystko było powiedziane, przez tyle lat obfotografowałam wszystko po stokroć, więc tylko celem zaznaczenia obecności tam kilka zaledwie ujęć.
Orebic niczym mnie w tym roku nie zakoczył, niczym nie rozczarował. Ot, taki sam jak co roku :) Lody u Braciszków tak samo dobre i stosunkowo tanie (5 Kuna) w porównaniu z innymi miejscami :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ilija mój kochany. Nogi się rwały, żeby pójść na górę. Czułam, że tam mogłabym w końcu bez opamiętania fotografować, ale niestety, sama nie chciałam iść, a Jula nie dałaby rady. Kiedy indziej, na pewno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedyś myślała, że na wlocie do Orebica budują hotel. Okazało się, że to nie hotel (przynajmniej na razie) a winiarnia. Cóż, moim zdaniem nie wykorzystana. Bardziej mi to pasuje na hotel, choć zaplecze plażowe raczej kiepskie. Plaża Trstenica to moim zdaniem wielkie nieporozumienie, a mówienie o niej piaszczysta to już duże uproszczenie.

Obrazek

W temacie plaży Trstenica:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natomiast najbardziej pozytywną rzeczą z jaką kojarzy mi się tegoroczny Orebic to nasze cropelkowe spotkanie :)
Szłam z duszą na ramieniu, w końcu przecież nikogo nie znałam, oczywiście musieliśmy się spóźnić :oops:

Co tu dużo mówić, było wspaniale i za krótko.
Dziękuję Wam bardzo Kochani za ten wieczór.

Obrazek

Tańce też były :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A po powrocie do Borje...około 23...czekała nas niespodzianka :) Kolejna impreza, do białego rana, tym razem z miejscowymi :) Owe święto kościółkowe :) A po północy dołożyli do swojego święta świętowanie moich urodzin :)
Mule, pieczone jagniątko (nie jadłam, nie potrafiłam zjeść, tak smutno patrzyło oczkami na ruszcie) i morze napitków wszelakiej maści :) Działo się, oj działo :)

Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.08.2012 11:01

Aldonka napisał(a):... Lody u Braciszków tak samo dobre i stosunkowo tanie (5 Kuna) w porównaniu z innymi miejscami :)


Na Hvarze za mniej niż 7 nie było nigdzie.
Na szczęście z lodów to ja najchętniej śliwowicę... :D

pzdr :wink:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 28.08.2012 11:22

Aldonka napisał(a):...
Piter_M napisał(a):Ładne zdjęcia, szczególnie te z motylami ... chętnie obejrzę więcej :)

Dzięki. Owe motyle były paskudnie niewdzięcznym materiałem fotograficznym. Po pierwsze pojawiały się w mało sprzyjających warunkach (kujące krzaczory), a po drugie nie chciały rozkładać skrzydełek. Jeszcze troszkę ich zdjęć mam, ale to może w suplemencie na koniec :)


Wiem coś o fotografowaniu motyli :)
motyle to bardzo niewdzięczny materiał, jak już ładnie się rozłożą i chcesz zrobić zdjęcie to wtedy się zamykają :evil:

Oto jeden z moich:

Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 11:42

Cudny!!! Pięknie Ci skrzydełka rozłożył :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 28.08.2012 12:32

Aldonka napisał(a):Cudny!!! Pięknie Ci skrzydełka rozłożył :)


Akurat mi się udało :)
ale jak to już było dawno, chyba z 8 lat temu, ostatnio zaniedbuję fotografię, czasu brakuje ...
ale chyba będę musiał znaleźć trochę czasu i przypomnieć sobie jak to fajnie jest wyskoczyć na łąkę z aparatem :)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 28.08.2012 16:52

Z chęcią poczytam - byliśmy też tam dwa tygodnie przed Wami :D też zrobiliśmy masę kilometrów i też widzieliśmy te wielomasztowce, zwłaszcza piękne nocą :papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 28.08.2012 20:35

Witam (to pierwszy wpis, choć oczywiście forum przeglądam od 2-3 lat :oops: ). 10 września nareszcie też będę mogła podziwiać te widoki, więc czekam na cd.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.08.2012 21:48

Trochę o tym gmachu już pisałem:

"Acha, ten wielki gmach na początku przy wjeździe do Orebica nie będzie przeznaczony na hotel, ale jedynie na pomieszczenia gościnne dla "swoich". Właścicielem miał być amerykanin, francuz a teraz ma to być miejscowy oligarcha. Próbuje się go łączyć z właścicielem autokampu w Mokalo i jednocześnie hotelu Stari Kapitani na promenadzie. To stary kamienny dom pieczołowicie odrestaurowany. Należy też do niego obok położony ogródek w kształcie kadłuba okrętu. Winem nie byłem tu zachwycony (domace crno). "
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.08.2012 22:03

Aldonka napisał(a):Obrazek

Ilija mój kochany. Nogi się rwały, żeby pójść na górę. Czułam, że tam mogłabym w końcu bez opamiętania fotografować, ale niestety, sama nie chciałam iść, a Jula nie dałaby rady. Kiedy indziej, na pewno.

Przyjdzie czas - ruszycie obie razem. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.08.2012 09:29

Oj tak Wojtku, ruszymy razem, bardzo w to wierzę.

Dziś odcinek o tym jak sprawić mężowi frajdę prezentem na 7 rocznicę ślubu spełniając tym samym jego marzenia :)

Mokalo

Jeszcze w Poznaniu przeszła mi myśl coby coś wyjątkowego wymyślić dla Jacka z okazji naszej 7 rocznicy ślubu (przypadała 13 sierpnia). Myślałam, myślałam i wymyśliłam. Nurkowanie, ale takie prawie profesjonalne :) Z pełnym osprzętem, oczywiście w obecności instruktora :)
Pojechałam do Perny, do bazy nurkowej, ustaliłam dzień, godzinę i zakomunikowałam Jackowi o czekającej go niespodziance.
Nurkowanie miało miejsce w Mokalo, na terenie Campu Adriatic jest baza nurkowa.
Wszystkim, którzy nie mają uprawnień, a chcą tego spróbować szczerze polecam. Nie pozwolili mu zabrać aparatu niestety, powiedzieli że może następnym razem :)
Jacek zachwycony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mniej zachwycona była Julia spędzając cały czas w campingowym basenie. Morze przestało dla niej istnieć. Dużo bezpieczniej i pewniej czuła się w basenie.

Obrazek

Dla zainteresowanych:
Pakiet DISCOVERY kosztuje 47 EURO, nurkowanie trwa 30-60 minut, odbywa się w systemie 1:1 czyli jeden nurek na instruktora. Instruktor jest z Wami cały czas, wszystko ma pod kontrolą.

Wrażenia wg mojego męża - NIESAMOWITE!!!!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Relacja kliszą pisana - Półwysep Pelješac - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone