Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008)

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 16.05.2012 15:46

DOTYCHCZASOWY PRZEBIEG RELACJI:

1. PODRÓŻ: CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2

Obrazek

2. ROVINJ - CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2, CZĘŚĆ 3

Obrazek

3. PULA - CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2, CZĘŚĆ 3

Obrazek

4. BAŠKA - CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2, CZĘŚĆ 3, CZĘŚĆ 4

Obrazek

5. NIN - CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2, CZĘŚĆ 3,

Obrazek

6. ZADAR - CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2, CZĘŚĆ 3

Obrazek

7. TRIBUNJ - CZĘŚĆ 1

Obrazek

8. ŠIBENIK - CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2

Obrazek

9. PRIMOŠTEN - CZĘŚĆ 1

Obrazek

10. TROGIR - CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2, CZĘŚĆ 3

Obrazek


-------------------------------------------------

Witam Szanownych Forumowiczów!
Postanowiłem w końcu uciszyć moje krzyczące od kilku lat sumienie i zabrać się za relację z naszej wyprawy do Chorwacji. Obiecałem to sobie już 4 lata temu, kiedy forum i Wasze sprawozdania dostarczyły nam wiele pomocnych rad. Czas leciał, a ja wciąż nie mogłem się zebrać. Na domiar 'złego' w między czasie zdarzyło nam się pojechać do Chorwacji ponownie, przez co zaległości stały się jeszcze większe. ;) Tak więc póki co w Chorwacji byliśmy dwa razy, w 2008 i 2011 roku. Zastanawiałem się od której wyprawy zacząć i po chwili namysłu stwierdziłem, że jednak na początek 'odgrzeję stary kotlet'. Czyli nasz 'pierwszy raz' w Chorwacji.

Obrazek

Na początek kilka słów wstępu. Przeczytałem sporo Waszych relacji z podróży i podejrzewam, że moja do wielu innych nie będzie się umywać, że moje zdjęcia nie będą tak dobre, itd. Wiem, że miejsca będą głównie banalne i oklepane, itp., ale mimo wszystko postaram się opisać nasze pierwsze spotkanie z Chorwacją. A nuż znajdzie się jakiś amator, tudzież amatorka, który/a zechce poczytać i pooglądać. :)

Może jeszcze słowo o nas i okolicznościach, w jakich zdecydowaliśmy się na Chorwację.. W 2008 roku wraz z żoną (2x`83) byliśmy +/- rok po ślubie i +/- rok po studiach. Od jakiegoś czasu myśleliśmy, gdzie by tu pojechać/polecieć. Po przerzuceniu paru katalogów biur podróży stwierdziliśmy, że bez sensu lecieć w jakąś 'budę' na pustyni i tam siedzieć, więc zaczęliśmy kombinować. Po jakimś czasie doszliśmy do wniosku, że zamiast zapłacić te minimum +/- 5000 za tydzień w hotelu lepiej będzie jak kupimy samochód i sobie sami pojedziemy mając 1000 razy większą swobodę i elastyczność, czyli to co najbardziej lubimy. :) Tak więc początek roku upłynął na poszukiwaniach samochodu, który pozwalałby przypuszczać, że uda się nim dojechać gdzieś dalej. W myślach już wtedy zaczynała pojawiać mi się Chorwacja, więc 9-letnia Honda, na którą się zdecydowaliśmy i tak wyniosła więcej niż pierwotnie zakładaliśmy my i nasz studencko-absolwencki budżet. Na szczęście mieliśmy parę złotych z wesela więc zamieniliśmy je na 4 kółka, które miały zawieść nas do nieznanej wtedy, tajemniczej Chorwacji.. :)

Przed wyjazdem oczywiście spędziłem setki godzin na tymże forum wynotowując tysiące informacji i wskazówek, dzięki którym powstał całkiem dokładny, ramowy plan działania. Zależało nam żeby jak najwięcej zobaczyć i przy okazji trochę odpocząć. Na ogół zwykliśmy przyjmować proporcje 50/50 między zwiedzaniem/oglądaniem a wypoczynkiem więc mniej więcej tak to sobie rozpisaliśmy. Ponadto ze względu na fakt, że ruszaliśmy w drogę jako jeszcze niedawni studenci nadwyrężeni kupnem samochodu, zamierzaliśmy nocować głównie na kempingach, o których zdążyliśmy wyczytać, że takowe w Chorwacji istnieją. Tak więc w tej relacji nie będzie wielkich apartamentów z klimatyzacją i basenem.. Postawiliśmy wtedy raczej na mobilność z elementami partyzantki. ;) W naszym planie około dwutygodniowej podróży znalazły się m. in. Rovinj i Dubrovnik, więc każdy z Was już pewnie z grubsza wie czego może się spodziewać po tej relacji. Postaram się w miarę regularnie zamieszczać kolejne 'odcinki', w zależności jak czas pozwoli. Poniżej jeszcze mapki przedstawiające z grubsza przebytą trasę:

Obrazek

Obrazek

W ten oto sposób po solidnych przygotowaniach zapakowaliśmy do samochodu nasz sprawdzony namiocik + 1000 innych 'niezbędnych' rzeczy i położyliśmy się spać, aby zgodnie z harmonogramem, o 3 nad ranem wyruszyć w drogę. Jak się szybko okazało mój misternie ułożony plan działania legł w gruzach zanim jeszcze się zaczął, bowiem na dobry początek... zaspaliśmy i obudziliśmy się dopiero o 8 rano.. Ale o tym już w kolejnym poście.. :)

Kliknij TUTAJ, aby przejść do relacji.
Ostatnio edytowano 06.07.2012 08:35 przez razpol, łącznie edytowano 9 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.05.2012 15:53

Ja będę pierwszą amatorką :P
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18285
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.05.2012 16:00

Druga pozycja , to bardzo dobra pozycja :D

Czekam na ciąg dalszy


Pozdrawiam
Piotr
pb
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2010
Re: Relacja Chorwacja (2008), czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrze

Nieprzeczytany postnapisał(a) pb » 16.05.2012 16:21

razpol napisał(a): 'odgrzeję stary kotlet'.

To ja poczytam ten kotlecik :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 16.05.2012 16:26

Zaskakujecie mnie... :) Dopiero co dodałem post, a już pierwsze podium się stawiło... Czuje się zobowiązany przypomnieć, że napisanie pierwszego posta zajęło mi niemal 4 lata, co nie jest zbyt dobrym prognostykiem przed tą relacją.. ;) Ale w ten sposób presja rośnie, więc automatycznie i mobilizacja powinna.. :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2012 16:32

Objazdówka. Będę i ja. Mam pytanie - skąd taka fajna nieznana mi mapka?
pozdro :)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 16.05.2012 16:43

Wpadła w ręce swego czasu podczas wyszukiwania miliona informacji.. ;) O tyle fajna, że ciekawsze do zobaczenia rzeczy są zaznaczone.. Do znalezienia choćby tutaj http://multiholiday.pl/wp-content/uploads/2011/04/Chorwacja-Mapa.jpg. Na potrzeby objazdówki całkiem przydatne do wstępnych założeń.. ;)
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011
Re: Relacja Chorwacja (2008), czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 16.05.2012 16:52

razpol napisał(a):Postanowiłem w końcu uciszyć moje krzyczące od kilku lat sumienie i zabrać się za relację z naszej wyprawy do Chorwacji


Tyle czasu walczyłeś z sumieniem 8O :?:

:wink:


Będę czytał :D
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 16.05.2012 18:33

Śledzę i ja. Z niecierpliwością - dodam.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 16.05.2012 19:13

Się wpraszam też.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14787
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.05.2012 19:38

Jestem trochę sentymentalna ;), więc bardzo chętnie przeczytam Twoją wspominkową relację :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.05.2012 20:15

Też zasiadam, zwłaszcza, że w tym roku chcemy właśnie odwiedzić te rejony :-)
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 16.05.2012 20:24

poczytamy i my, tym bardziej, że jeszcze nie wiemy gdzie w tym roku dokładnie wylądujemy :roll:
Przejedziemy z Wami całą Chorwację, może to nam ułatwi wybór miejsca na 6 pobyt w tym k raju :D
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 17.05.2012 05:46

Witam.
Starczyło tylko na pierwszy rząd :wink: :D , ale jestem
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 17.05.2012 08:33

Ja amatorką jestem jak najbardziej, więc z przyjemnością poczytam o odgrzewanych i gorących "kotletach" :wink:
Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja Chorwacja, czyli 2 tygodnie wzdłuż wybrzeża.. (2008)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone