Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rekordowa temperatura wody !!!

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.05.2009 15:14

anka_30 napisał(a):Witam wszystkich
Wybieram się do Chorwacji od 30 maja do 6 czerwca do Splitu, Dubrownika, Zagrzebia, nad Jeziora Plitvickie. Sprawdzałam różne prognozy pogody i boję się że może lać. Jak sądzicie?


To tylko sam Najjaśniejszy może wiedzieć na 100 %.. póki co pogoda niestabilna, ale nie martw się; nawet jak popada, to nie ma szans, by lało non stop.
Pozdrawiam
alexx
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alexx » 29.05.2009 16:51

Witam wszystkich to moj pierwszy raz na forum:D.Planuje sie wybrac w okolice makarskiej od 25 wrzesnia do 10 pazdzienika, czy ktos byl tak pozno w cro.czy jest ciepla woda i pogoda jaka? dzieki i pozdrawiam
mroczny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczny » 29.05.2009 18:27

ja za tydzień atakuję do Trogiru... oby się udała pogoda
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 29.05.2009 19:15

często jest tak, że zmiana pogody jest po 14-tej. Zatem plaża rano a później odpoczynek, i wieczorem atrakcje. :D
mroczny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczny » 31.05.2009 17:31

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):.....


No i jak z pogodą? Jak to faktycznie wygląda? Można się kąpać nie będąc morsem?

Przeglądam prognozy długofalowe i zaczynam rozważać przeniesienie terminu urlopu. Sęk w tym , że jedziemy większą grupą...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.05.2009 17:53

mroczny napisał(a):No i jak z pogodą? Jak to faktycznie wygląda? Można się kąpać nie będąc morsem?

Przeglądam prognozy długofalowe i zaczynam rozważać przeniesienie terminu urlopu. Sęk w tym , że jedziemy większą grupą...


Początek czerwca a oczekujesz pogody i temperatur sierpniowych.
Jedź początkiem sierpnia ..... pogoda na mur.
iro
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iro » 31.05.2009 18:11

My w ubiegłym roku byliśmy od 6 do20 czerwca. Poza dwoma trochę gorszymi -wilgotnymi dniami pogoda była wspaniała , koło 30 stopni. Kąpałem się codziennie -nie jestem morsem. Za pięć dni także wyjezdżamy na Istrię.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.05.2009 19:25

mroczny napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):.....


No i jak z pogodą? Jak to faktycznie wygląda? Można się kąpać nie będąc morsem?

Przeglądam prognozy długofalowe i zaczynam rozważać przeniesienie terminu urlopu. Sęk w tym , że jedziemy większą grupą...


Ja sezon kąpielowy otworzyłam 18 maja... Teraz rzeczywiście się ochłodziło, ale tem. wody moim zdaniem nadaje się do kąpieli - 21 - 24 st. (w zależności gdzie) ; może nawet teraz lepiej się kąpać, bo różnica pomiędzy tem. powietrza a tem. wody jest znacznie mniejsza niz tydzień temu, kiedy były upały powyżej 30 st. a woda miała mniej więcej tę samą temperaturę, co teraz...
Pozdrawiam
mroczny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczny » 31.05.2009 20:20

super
słów otuchy potrzebowałem. Dzięki

p..s nie oczekuję sierpniowych temperatur. Wyjazd w czerwcu to bardziej spontaniczne niż zdroworozsądkowe działanie. W sierpniu pewnie też wstąpimy na tydzień do Chorwacji, bardziej tranzytem niż celowo, ale zawsze. Stara miłość nie rdzewieje (naście razy w cro :) )

Pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 31.05.2009 21:03

Myślę,że spokojnie można się kąpać, nawet jeśli nie jest sie morsem :)
Dziś pierwszej kąpieli w Adriatyku w ok.Marusici zażyli znajomi (małe dzieci),a dwa tyg.temu mąż pluskał się w ok. Orebica i woda miała ok20 stopni.
mroczny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczny » 04.06.2009 21:58

Witam.
Jak dobrze pójdzie jutro ruszamy... I jak? Jest pogoda? Na sieci pokazują, że leje... prawda li to czy łżą?

Kasiu - jak tam u Was z aurą?

od odpowiedzi zależy jutrzejszy wyjazd
:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.06.2009 22:09

mroczny napisał(a):Witam.
Jak dobrze pójdzie jutro ruszamy... I jak? Jest pogoda? Na sieci pokazują, że leje... prawda li to czy łżą?

Kasiu - jak tam u Was z aurą?

od odpowiedzi zależy jutrzejszy wyjazd
:)


tu zakładka aktualni podaci czyli aktualne dane (należy wybrać odpowiednie miejsce - miejscowość); lub w nowościach: 3 dniowe prognozy (na mapce kliknąć "wojewodztwo",a potem wybrać miejscowość).
U nas fajnie - nie ma upałów, ale jest słonecznie. Co prawda wieczór pochmurny - nadciągają chmury z lądu, i pokropiło, ale na jutro zapowiadają tylko możliwość przejściowych opadów... W Pl chyba znacznie gorzej....
Pozdarwiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 22:15

W Polsce, przynajmniej u nas na Dolnym Śląsku pogoda raczej jesienna niz letnia. W dzien zimno, w samochodzie wlaczam ogrzewanie, a w nocy dopiero sie "dzieje"!!!A jeszcze kilkanascie dni temu grzalo na celgo. Teraz mowia, ze lato juz sie skonczylo a idzie jesien. :wink:
mroczny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczny » 04.06.2009 22:26

mało to zachęcająco wygląda...
pochmurno i zimna woda

sam nie wiem co robić
:?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.06.2009 22:45

mroczny napisał(a):mało to zachęcająco wygląda...
pochmurno i zimna woda

sam nie wiem co robić
:?


? Zimna woda? Weź pod uwagę, że póki temperatury powietrza umiarkowane (ok 25 st.), a woda ok 21 to idealne warunki na kąpiel (bo mała różnica temperatur. zatem większy komfort cieplny w kąpieli niż kiedy powietrze ponad 30, a woda 25...).
Pozdrawiam

Dopisane: z prognóz 7dniowych wynika, że od weekendu coraz cieplej (z każdym dniem coraz wyższe temperatury)... we wtorek dla Splitu 29....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
rekordowa temperatura wody !!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone