Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rekomendowana miejscowość na Korculi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hieronim
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2003
Rekomendowana miejscowość na Korculi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hieronim » 30.06.2011 21:41

Witam,

proszę o podpowiedź dotyczącą niedużej klimatycznej miejscowości na Korculi z łatwo dostępną plażą na rodzinne wakacje.

pozdrawiam
Hubert
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.06.2011 22:32

Najbardziej klimatyczna jest ... Prigradica oczywiście :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.06.2011 22:39

mkm napisał(a):Najbardziej klimatyczna jest ... Prigradica oczywiście :D


...rzeczywiście Prigradica ma swój klimat, jest naprawdę fajna...
Mieszkaliśmy też w Zavalaticy, również kameralna. :D

http://www.zavalatica.com/
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.06.2011 23:04

majeczka napisał(a):
...rzeczywiście Prigradica ma swój klimat, jest naprawdę fajna...
Mieszkaliśmy też w Zavalaticy, również kameralna. :D



To wszystko jest nic ... w porównaniu ze Splitską oczywiście :wink:
Pozdrav ...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.06.2011 23:11

...fakt, w przyszłym roku miał być ponownie Hvar, ale może Brac i Vidova Gora... ? :D
Hieronim
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hieronim » 30.06.2011 23:23

Dzięki za szybką reakcję ale mam kilka wątpliwości:
1. Splitską - to Brać a szukam Korculi
2. Zavalatica - czy tam jest dostępna plaża ? Jadę z dzieckiem i ważne jest żeby miało plażę kamienistą (ale nie chodzi o duże kaminenie)
3.Prigradica - czytałem dużo pozytywnych opinii ale czy klimatyczna oznacza kameralna. Wydaje mi się że jest to już miejscowość duża.

Generalnie szukam takiego odpowiednika Ivan Dolac z Hvaru. Oczywiście kopii w Cro nie znajdziesz ale jeśli ktoś tam był to wie o co chodzi. Generalnie dwie knajpy jeden sklep. Ludzie z dziećmi. Plaże z małymi kamieniami. Spokój i cisza.

Hubert
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.06.2011 23:57

Hieronim napisał(a):Dzięki za szybką reakcję ale mam kilka wątpliwości:
1. Splitską - to Brać a szukam Korculi
2. Zavalatica - czy tam jest dostępna plaża ? Jadę z dzieckiem i ważne jest żeby miało plażę kamienistą (ale nie chodzi o duże kaminenie)
3.Prigradica - czytałem dużo pozytywnych opinii ale czy klimatyczna oznacza kameralna. Wydaje mi się że jest to już miejscowość duża.

Generalnie szukam takiego odpowiednika Ivan Dolac z Hvaru. Oczywiście kopii w Cro nie znajdziesz ale jeśli ktoś tam był to wie o co chodzi. Generalnie dwie knajpy jeden sklep. Ludzie z dziećmi. Plaże z małymi kamieniami. Spokój i cisza.

Hubert

Spróbuję rozwiązać Twoje wątpliwości...
1. w Splitskiej niestety nie byłam; może w przyszłym roku....

2.Zavalatica; mała kameralna miejscowość, z niewielkim portem. Jeden sklep - Studenac, pizzeria i 2 restauracje... Najbliższa plaża to Żitna, 10 minut pieszo od Zavalaticy, od dwóch lat najczęstsze miejsce naszego codziennego pobytu i plażowania. Pod powierzchnią wody można doskonale niekiedy wyczuć miałki piasek. Usytuowana w kameralnej, spokojnej i cichej zatoczce...
http://www.korculainfo.com
Nieco więcej o Zavalaticy i pobliskich rejonach...
forum/viewtopic.php?t=18559

3.Prigradica, też sympatyczna i kameralna; 2 restauracje i 1 sklep, Włosi czytając prasę i sącząc drinki na jego tarasie okupują go już od świtu. Plaża trochę podobna do tej w Ivan Dolac, żwirkowa, po bokach również kamienie, a nawet tak jak w Ivan Dolac restauracja nad samym morzem, troszeczkę z boku. Dysponuje również boiskiem do piłki wodnej.

Obie miejscowości co do wielkości są porównywalne, Zavalatica jednak bardziej skupiona.

...cóż wybór trudny, przemyśl... :D
Ostatnio edytowano 01.07.2011 00:31 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 01.07.2011 00:30

Hieronim, spokój cisza w Zavalaticy jak najbardziej. Tak jak piszesz, dwie konoby, jeden sklep. Dzieci sporo (włączając miejscowe :)), do plaży 300-400 m pod górkę i z górki. Zresztą 10 km dalej masz dużą plażę... Większe zakupy i paliwo w Vela Luka.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.07.2011 00:48

kor_nick napisał(a): Większe zakupy i paliwo w Vela Luka.


...hmm, Studenac w Zavalaticy w zasadzie jest dosyć dobrze zaopatrzony. Dwa razy w tygodniu oferują z samochodu świeże ryby, a we wtorki i w piątki przyjeżdża Chorwat ze świeżutkimi warzywami i owocami z Doliny Neretwy; są przepyszne i dosyć tanie...

Tankujemy bliżej, w Smokvicy. Natomiast jeżeli robimy wspólnego grilla, profesjonalnie pociętą karkówkę z kością, czy kalmary kupujemy zazwyczaj w Blato.

W Prigradicy natomiast tuż obok sklepu znajduje się stragan ze świeżymi warzywami i owocami; podobnie jak w Ivan Dolac. Sklep spożywczy mniej więcej na tym samym poziomie.
Pisząc wspominam z ogromnym sentymentem zarówno jedną miejscowość jak i drugą, bardzo w zasadzie cieszę się, że trzeci raz z rzędu jadę na Korculę. :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.07.2011 01:10

... niezbyt precyzyjnie wszedł mi link o Żitnej, spróbuję jeszcze raz

http://www.korculainfo.com/video-korcula/zitna.html

http://www.korculainfo.com/gallery/zitna/




:D
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 01.07.2011 01:42

Jest jeszcze Brna:

www.brna.hr

Pozdrawiam :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 01.07.2011 11:04

Hieronim napisał(a):Dzięki za szybką reakcję ale mam kilka wątpliwości:
1. Splitską - to Brać a szukam Korculi
2. Zavalatica - czy tam jest dostępna plaża ? Jadę z dzieckiem i ważne jest żeby miało plażę kamienistą (ale nie chodzi o duże kaminenie)
3.Prigradica - czytałem dużo pozytywnych opinii ale czy klimatyczna oznacza kameralna. Wydaje mi się że jest to już miejscowość duża.

Generalnie szukam takiego odpowiednika Ivan Dolac z Hvaru. Oczywiście kopii w Cro nie znajdziesz ale jeśli ktoś tam był to wie o co chodzi. Generalnie dwie knajpy jeden sklep. Ludzie z dziećmi. Plaże z małymi kamieniami. Spokój i cisza.

Hubert


klimat i kameralność zdecydowanie po stronie Zavalaticy , a szczególnie Prigradicy ... Ivan Dolac , to tylko typowa sypialnia turystyczna :wink:
Hieronim
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hieronim » 01.07.2011 15:21

Czy taka mała "sypialnia turystyczna" jest też na Korculi ?
Jeśli chodzi o Zavalaticę to plaża w Żitnie dla dziecka ok. tylko to zamknięcie małą zatoką jakoś do mnie nie przemawia.
Może macie jeszcze jakieś inne sugestie ?

pozdr
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 01.07.2011 15:44

My w tym roku uderzamy do Prizby... środek wyspy a więc logistycznie optymalna miejscówka...

Przesyłam namiary na apartamenty... większość w pierwszej linii brzegowej:

http://www.korcula-larus.com/korcula-apartments-map.php
Hieronim
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hieronim » 01.07.2011 21:00

No właśnie a jakie opinie na temat Prizby ?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Rekomendowana miejscowość na Korculi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone