Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Reklamacje i bezpieczeństwo?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zuzka
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzka » 08.09.2010 00:38

anakin napisał(a):A ja ciągle nie wiem kto do kogo poszedł.... :wink: :cry: "po seks" :D ..
Polak do Polki..czy może do..Chorwatki?
:oczko_usmiech:
A może......Polak do...........Polaka?? :wink: :smo:

Bo to chyba dosyć istotne w tych "Opowieściach z krypty".... :lol:
nie chorwat do polaka...tylko my nie z " tych " sprzedajnych jak nie którzy za parę euro od pokoju :)
Ostatnio edytowano 08.09.2010 00:59 przez Zuzka, łącznie edytowano 1 raz
Zuzka
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzka » 08.09.2010 00:42

anakin napisał(a):
beret napisał(a):czy wiekszosc z was serio mysli,ze jest śmieszna? wysyłając kogos do liceum, bo sie nie zrozumialo tekstu,który fakt jest chaotyczny ale człowiek myślacy może z niego wiele wywnioskowac,jest żałosne. Zrobiliscie tu sobie kółko wzajemnej adoracji i jeden przed drugim pokazuje jaki to on zabawny...

p.s tak czekam na komentaze przesmiewców wysyłających mnie do szkoły sredniej :twisted:


Średniej???
Zdania zaczynamy z dużej litery.....
Po kropce....zaczynamy z dużej litery.....
Przed "bo" nie ma przecinka......

Tego chyba uczyli kiedyś w podstawówce.....Dziś dopiero w średniej? :roll:

ps.

a tak na marginesie to witamy pierwszego............"myśliciela" w tym temacie! :wink: :oczko_usmiech: :smo:
a zdania nie zaczyna się od "więc"ale tego nie wyłapałeś wychowanku "Miodka" po podstawówce!
Zuzka
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzka » 08.09.2010 00:52

Elvirka napisał(a):
Zuzka napisał(a):
paulina_gn napisał(a):Zuzka,
na początku Twojej opowieści, nie twierdziłam od razu, że kłamiesz albo sobie zasłużyliście na takie traktowanie. Potrafiłam zrozumieć też, że pisałaś szybko i w emocjach, dlatego ciężko było wyłapać, o co Ci chodzi. Ale im dalej w las, tym bardziej jestem przerażona.
Jestem w stanie pojąć, że nie wiem dokładnie o co chodzi Chorwatowi, piszącemu przez translator, ale tego, że Ciebie rozumiem jeszcze mniej, to nie.
I nie obrażaj się na wszystkich, tylko weź te słowa do serca i usiądź na spokojnie. Zastanów się, co chcesz opisać i przelej te myśli na papier. Bo na razie z tego, co piszesz można o Tobie wyciągnąć tylko negatywne wnioski. I nie jest to obraza dla Ciebie, tylko fakt, który wszyscy chcą Ci przekazać.
Więc tak moja Droga Paulino... wyobraż sobie że jedziesz na wakacje do miejsca w którym masz nadzieje że odpoczniesz (zareklamowanego przez znajomych super) no i jedziesz ...gospodarzowi przywozisz upominek z polski bo już wiesz co lubi ..rozpakowałaś sie i rodzinkę, poszliście na plażę a wieczorem jak dzieci wykąpane i spokój wychodzisz na ławeczkę i poznajesz inne małzeństwo i tak sobie siedzicie pijecie piwko i gadacie...już widac że gospodarzowi się to nie podoba bo was eksmituje z miejsca na inne, pózniej przychodzi i mówi że powinniśmy isć spać...ok.Pózniej dalej coś nie tak-dzieci małe bawiły się kontaktem-problem,zabawki na ogrodzie-problem,weszły do basenu na ogrodzie-problem,kolejny wieczór po calodziennej nieobecności w osrodku spotykamy się znowu.. dołaczyly tez dwie inne osoby ...gospodarz przysiadł się do nas pogadał -luz..naraz stracił się .. i wyłączył nam światło,dalej siedzielismy sobie na ławeczce gaworząc..dzieci już spaly.Po czym koleś wpada i drze się żę mamy iść spać i o 7 rano na plaże a nie że my śpimy do 10 i że przez takich jak my to on policje wzywał i mandat dostał..godz. 23 dodaję!jeden koleś oburzony że nie mozemy rozmawiać poszedł do pokoju i zasunął energicznie drzwi harmonijkowe a ten gospodarz za nim poleciał i drze się a tamten z kolei mówi mu że nie robimy nic złego i że nie jesteśmy na koloniach to mu przywalił i warge rozcioł ...następny wieczór spędzaliśmy na werandzie przed pokojem bez światła i mówiąc szeptem(dzwięk smsa z pokoju obok bylo słychać )bez kolesia z napuchniętą wargą bo wolał iśc spać...ale pies sasiadki zaszczekał i ten wylazł! z zaciśniętymi zębami i pięściami podszedł i powiedział że nam zęby powybija! i że wzywa policje..policji nie wezwał jakoś ale oświadczył że rano mamy iśc won!rano pojechał na łódkę i wpadł ok 18 wyrzucając nam z pokoju na trawnik jakieś ostatnie rzeczy które zostały od rana kiedy spakowaliśmy się.Każda rodzina placiła z góry za cały pobyt np. za 14 dni...doliczył nam tą dobę kiedy spakowani czekaliśmy na niego a on był na łódce , był problem z wyplatą reszty za pozostałe np.7 dni za które dostał z góry..kiedy zarządał od laski zwrotu rachunku ktory jej wystawił a ta mu powiedziała że odda jak wystawi nowy za te dni które tam byli to poleciał w krzaki wyciągnoł metalowy pręt i zamierzył się na nią..jej facet wyskoczyl z samochodu i pyta sie gościa czy wie co robi?!inni polacy stali obok widzieli to zdarzenie ale nikt nawet sie nie odezwał..wypłacił nam kase ale kolesiowi któremu rozcioł ware nie chciał bo naraz stwierdził że on nie jest problemem!ale koleś nie chciał tam już być i wolał jechać z nami...rybke zamawialiśmy u niego rakije też sprzedawał ale kieliszki zbierał i wyganiał straszac...po powrocie z wczasów baliśmy sie żeby dzieci nie wygadały się co tam sie działo bo wstyd...jak tego referatu nikt nie zrozumie to tak naprawde nie dziwie sie bo to nie były nasze pierwsze wczasy ale takiego przypadku jeszcze nie mieliśmy mam nadzieje ze następni po nas będą mieli tak jak my u drugiego gospodarza i o to mi chodz, bo ciężko pracuje żeby odpocząc i dać komuś zarobić i zasługuje ja i moja rodzina na normalne traktowanie bo w polsce gospodarz turyscie w dupe wejdzie a nie zrobi z niego narkomana!



Nie denerwuj się Zuzka , wyobrażam sobie co przechodziłaś , taki urlop to masakra.Wiem jak to jest, cały rok ciężko pracujemy nie po to żeby ktoś nas traktował jak więźniów a co gorsza zastraszał.Trzeba było wezwać policję i walczyć z starym pieronem.Kocham Chorwację lecz Chorwaci przestali nas dobrze traktować, sama to odczułam kiedyś w Makarskiej .Nie będę się denerwować i wspominać, po prostu już nie korzystam z pokoi prywatnych wybieram hotel lub apartament w dużych ośrodkach.Forumowicze bardzo brzydko się zachowywali w stosunku do Ciebie, wybacz im to złosliwi ludzie :( Nie lubią nas Ślązaków .
Za to jo dziołcha z Chorzowa Cię rozumiem.Jeszcze dodam że jak czytam różne posty to ta złośliwośc jeden do drugiego się przejawia a jak ktoś mało zorientowany to mu tak pojadą, normalnie Cro gang mówię Ci. :lol: Jak ktoś pyta o ceny bo nie ma za dużo kasy to tez ma przerąbane, więc wygląda na to że tutaj tylko sami bogacze i mądralińscy.
To jakiś pośrednik z kumplami paszczą się bo psuję wizerunek i "dola"ucieka!Pozdrawiam!
Zuzka
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzka » 08.09.2010 01:13

AndrzejJ. napisał(a):
Jacynty napisał(a):
darek1 napisał(a):No ślązaków to my tak nie do końca lubimy, pierunów jydnych.


szkoda ze nie piszesz skąd jesteś..chętnie bym ten region troszkę po-nielubił :evil:

tytę zawsze można mu sklepać ,ale po co ? :D
do śmieci ten szajs :wink:
Ty sobie zrób segregację bo od tych śmieci to jakiś smród sie wydobywa i mózg Ci zatruwa...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.09.2010 01:25

Zuzka napisał(a):
anakin napisał(a):
beret napisał(a):czy wiekszosc z was serio mysli,ze jest śmieszna? wysyłając kogos do liceum, bo sie nie zrozumialo tekstu,który fakt jest chaotyczny ale człowiek myślacy może z niego wiele wywnioskowac,jest żałosne. Zrobiliscie tu sobie kółko wzajemnej adoracji i jeden przed drugim pokazuje jaki to on zabawny...

p.s tak czekam na komentaze przesmiewców wysyłających mnie do szkoły sredniej :twisted:


Średniej???
Zdania zaczynamy z dużej litery.....
Po kropce....zaczynamy z dużej litery.....
Przed "bo" nie ma przecinka......

Tego chyba uczyli kiedyś w podstawówce.....Dziś dopiero w średniej? :roll:

ps.

a tak na marginesie to witamy pierwszego............"myśliciela" w tym temacie! :wink: :oczko_usmiech: :smo:
a zdania nie zaczyna się od "więc"ale tego nie wyłapałeś wychowanku "Miodka" po podstawówce!


Gdzie tu jest słowo "więc" :?: :roll: :roll:
Wszyscy głupi,tylko Zuzia mądra! :roll:
Problem w tym,że nikt biedactwa nie rozumie.. :cry: :cry: :lol:

Dalej nie odpowiedziałaś na moje pytanie.... :roll:
Rozumiem,że to może być dla Ciebie..........niewygodny wątek tej opowieści,niemniej jednak wydaje się on dosyć istotny..
Nie sądzisz?? :wink:
Jak już mówiłem.......choć pewnie Ci to umknęło (wraz z kilkoma klasami szkoły podstawowej)- gówno mnie obchodzi kto tam pojedzie i za ile! Dotarło?
Skoro zdecydowałaś się jednak na przedstawienie tej straszliwie-traumatycznej historii- przedstaw ją rzetelnie, podając wszystkie fakty, a nie jedynie te dla Ciebie wygodne!
Zuzka
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzka » 08.09.2010 01:35

Kiepura napisał(a):
krakuscity napisał(a):
darek1 napisał(a):
Zuzka napisał(a):
paulina_gn napisał(a):



O co tu chodzi. Z tego potoku słów ciężko coś sensownego zrozumieć. Wypadałoby chyba jeszcze raz egzamin z języka polskiego zdawać na maturze.

Tylko aby tę maturę zdać trzeba jeszcze kilka klas w szkole średniej zaliczyć. :D


A jeszcze wcześniej jest szkoła podstawowa. A tam uczą czytania ze zrozumieniem, nawet trudnego i chaotycznego tekstu.
No to Ty widocznie mało wyniosłeś z podstawówki,a co niektórzy to chyba prześlizgnęli się na maturze na ścągach...czasami lepiej nie przyznawać się do tego że nie rozumie się języka polskiego ...lepiej powołać się na amnezję!Taki dialog to rzadko który polonista zrozumiałby ale co za zaszczyt mam pisać z samą elitą! :lol: 8O
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.09.2010 01:50

Zuzka napisał(a):Taki dialog to rzadko który polonista zrozumiałby ale co za zaszczyt mam pisać z samą elitą! :lol: 8O



:roll:

I tu się z Tobą w zupełności zgadzam! :lool: :lool: :lool:
Zuzka
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzka » 08.09.2010 23:55

anakin napisał(a):
Zuzka napisał(a):
anakin napisał(a):
beret napisał(a):czy wiekszosc z was serio mysli,ze jest śmieszna? wysyłając kogos do liceum, bo sie nie zrozumialo tekstu,który fakt jest chaotyczny ale człowiek myślacy może z niego wiele wywnioskowac,jest żałosne. Zrobiliscie tu sobie kółko wzajemnej adoracji i jeden przed drugim pokazuje jaki to on zabawny...

p.s tak czekam na komentaze przesmiewców wysyłających mnie do szkoły sredniej :twisted:


Średniej???
Zdania zaczynamy z dużej litery.....
Po kropce....zaczynamy z dużej litery.....
Przed "bo" nie ma przecinka......

Tego chyba uczyli kiedyś w podstawówce.....Dziś dopiero w średniej? :roll:

ps.

a tak na marginesie to witamy pierwszego............"myśliciela" w tym temacie! :wink: :oczko_usmiech: :smo:
a zdania nie zaczyna się od "więc"ale tego nie wyłapałeś wychowanku "Miodka" po podstawówce!


Gdzie tu jest słowo "więc" :?: :roll: :roll:
Wszyscy głupi,tylko Zuzia mądra! :roll:
Problem w tym,że nikt biedactwa nie rozumie.. :cry: :cry: :lol:

Dalej nie odpowiedziałaś na moje pytanie.... :roll:
Rozumiem,że to może być dla Ciebie..........niewygodny wątek tej opowieści,niemniej jednak wydaje się on dosyć istotny..
Nie sądzisz?? :wink:
Jak już mówiłem.......choć pewnie Ci to umknęło (wraz z kilkoma klasami szkoły podstawowej)- gówno mnie obchodzi kto tam pojedzie i za ile! Dotarło?
Skoro zdecydowałaś się jednak na przedstawienie tej straszliwie-traumatycznej historii- przedstaw ją rzetelnie, podając wszystkie fakty, a nie jedynie te dla Ciebie wygodne!
...Po pierwsze to nie przypominam sobie żebyśmy na jednym gównie się ślizgali a tym bardziej żebyś był razem ze mną na wczasach!Dlatego też nie rozumię twojego stwierdzenia że to opowiadanie nie jest rzetelne i twojego wypruwania sobie żył w tym temacie co już robi się śmieszne bo jak nie do pisowni to znowu do wątku się doczepisz. Skoro piszę że czegoś nie wyłapałeś to chyba nie w swojej pisowni tylko w mojej-logiczne raczej :lol: a zdanie od"więc" rozpoczęłam w najdłuższym tekście Panie Poligloto.Ps .pytania nie pamiętam jak i wszystkich błędów ortograficznych i składniowych ale przecież od tego Ty jesteś :D
Zuzka
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzka » 09.09.2010 00:09

krakuscity napisał(a):
Zuzka napisał(a):,drugi cały czas dopomina się zdjęć,!

No widzisz :D jak Twój temat wzbudza zainteresowanie, każdy coś chce, ja zdjęcia inni coś innego, powinnaś sie z tego cieszyć. :wink:
Jest git ale zdjęcia i nagrania są dla naszego indywidualnego użytku-teraz jak się spotykamy to jest się z czego pośmiać....efekt końcowy jest zadowalający :)
Zuzka
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzka » 09.09.2010 00:18

AndrzejJ. napisał(a):
Zuzka napisał(a):!bo Mariusz jest ratownikiem górniczym i nie jedno życie uratował narażając swoje!!.....

Ratownicy to fajne chłopaki i bojowe,więc nie wierzę,że jak była bitka to nie ratował kolegi tylko patrzył jak go biją.Jakaś ściema horrorystyczna.
Nie wiem o jakich ratownikach ty mówisz?! Bo ja takich o których napisałam znałam 3 -na jednego pogrzebie byłam w lutym 2 lata temu i owszem są wyluzowani ale w sytuacjach kryzysowych opanowni niesamowicie -więc nie wiem co masz na myśli?, poza tym sytuacja jakby bardziej dotyczyła jego kobiety a nie kumpla?!!!Error!
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.09.2010 08:22

Zuzka napisał(a): Nie wiem o jakich ratownikach ty mówisz?! Bo ja takich o których napisałam znałam 3 -na jednego pogrzebie byłam w lutym 2 lata temu i owszem są wyluzowani ale w sytuacjach kryzysowych opanowni niesamowicie -więc nie wiem co masz na myśli?, poza tym sytuacja jakby bardziej dotyczyła jego kobiety a nie kumpla?!!!Error!



Ale niby,że jak??? :roll:
Wyluzowani są tak w ogóle czy na pogrzebach?? :wink:

A z drugiej strony pozazdrościć opanowania! :wink:
Rambo atakuje stalowym prętem a gość pełen luz! :roll: :lol:
Wszak to jego nie dotyczy! :lool: :lool: :lool:
GAKO
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) GAKO » 11.09.2010 00:38

Witam. Bardzo zainteresowała mnie lektura Zuzi, czyałam ją wraz z mężem i ............"szczęka" nam opadła. W Sukosanie u owego "psychopaty" byliśmu trzykrotnie i w tym roku wracając z wakacji w Czarnogórze, postanowiliśmy go odwiedzić. Powitał nas wraz z żoną serdecznie, chociaż przyjechaliśmy niespodziewanie i tylko na dwa dni ( bez zapowiedzi).
Marija żona gospodarza przygotowała obiad dla 4 osób, jak ktoś jest bardzo ciekawy to za wszystko : ryba dorada- 8 szt. sałatka - pełna micha, frytki , wino i zimne napoje zapłaciliśmy 10 euro.Za dwa noclegi cena była taka sama jak za 10 , 14 czy 20 dni. W innym miejscu 1 doba liczy się 100% więcej.
Na wakacje jeździliśmy w grupie 12- 15 osób, a przekrój wiekowy dzieci był od 1- 18 lat. Wieczory spędzaliśmy przy współnym stole i wcale nikt nie musiał rozmawiać szeptem do godz. 23. Później wiadomo, sąsiedzi nie mają wakacji i muszą iść do pracy więc jakiś zasad trzeba przestrzegać. Jeżeli chce się siedzieć do późnych godzin nocnych, to w miasteczku są restauracje (konoby), a w okresie letnim wieczorne zabawy organizowane na wolny powietrzu.
Nie tylko sąsiedzi mają prawo do ciszy ale również pozostali goście, którzy nie muszą uczestniczyć co wieczór w pijackich libacjach ( może też po chcą odpocząć i np. iść wcześnie spać, powiedzmy o godz. 23.)
Poza tym Sime nie za wszystkie usługi każe sobie płacić np. jeżdżenie w nocy do Zadaru aby poprowadzić do przychodni lekarskiej gości, których roczne dziecko zachorowało na anginę, a następnie szukanie czynnej apteki, przyjmowanie lekarza u siebie w mieszkaniu,czy też pomoc przy naprawieniu samochodu (padła klimatyzacja),można by wymieniać jeszcze więcej ale nie chce by ktoś nie posądził mnie o czerpanie zysków z pośrednictwa. Uważam że ktoś widocznie w jakiś "cudowny" sposób zasłużył sobie na takie potraktowanie. Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.09.2010 07:52

GAKO napisał(a): ale nie chce by ktoś nie posądził mnie o czerpanie zysków z pośrednictwa.


Na bank żeś kolejny.........pośrednik!!! :lool: :lool: :lool:

GAKO napisał(a):Uważam że ktoś widocznie w jakiś "cudowny" sposób zasłużył sobie na takie potraktowanie


Ależ skąd!!! 8O Nie czytałeś,że to nie jest ich wina??? :roll: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.09.2010 14:31

Zuzka napisał(a):gospodarzowi przywozisz upominek z polski


Zuzka napisał(a):zasługuje ja i moja rodzina na normalne traktowanie bo w polsce gospodarz


Bardzo słabo traktujesz swój kraj - Polskę

Zuzka napisał(a):-dzieci małe bawiły się kontaktem-problem, zabawki na ogrodzie-problem


Też bym się wkurzył :evil:
Kontakt nie służy dzieciom do zabawy, a zabawki po skończonej zabawie powinny leżeć na swoim miejscu. :!:
gienio999
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gienio999 » 14.09.2010 00:07

GAKO:

no niestety wam simi tez obrobil 'tyłek'. opowiedzial nam z detalami jak to jeden z waszych znajomych mial problemy z uszami a dobry wujek simi poprosil SWOJEGO lekarza o pomoc, za która nie dostał zadnego wynagrodzenia. znajomy ten lubiał posiedziec przy wódce,ale niestety nie lubiał jej kupować.do stołu zawsze zasiadał z pustymi rekami.
To niestety nie jest hotel abo od 23 obowiazywała cisza nocna,simi niestety nie umiescil tej wiadomosci na swojej stronie.Za to ze chcieliśmy posiedziec dłużej niz do 23 zostalismy na poczatku turnusu napiętnowani i tak juz zostalo do konca..Pozatym brakiem szacunku bylo to,że nasz znajomy dostał od simiegow twarz.

Znaleźliśmy kwatere 100%lepsza, za tą samą cene,bez nachodzenia wlaścicieli i reszte wakacji spędziliśmy super. :lol:
Niestety nie mamy dobrych wspomnień z okresu pobytu u simiego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Reklamacje i bezpieczeństwo? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone