Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REKINY w Adriatyku?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 09.02.2012 01:51

Ta bestia wygląda jak długoszpar 8O ale jeszcze malutki :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2012 09:21

darek1 napisał(a):Ja to bym jeszcze co innego zrobił ze strachu ........ :oops:


Stare rekiny to wiedzą :wink:

Stary rekin zabiera syna na naukę samodzielnego polowania.
Stary: podpłyniemy blisko brzegu tam są ludzie i wszystko ci wyjaśnię.
Najpierw wybraną ofiarę należy opłynąć dookoła a następnie...
Młody: - pożreć.
Stary: - otoczyć drugi raz.
Młody: - i teraz pożreć.
Stary: - jeszcze raz otoczyć i dopiero pożreć.
Młody: - no a czemu nie tak od razu ?
Stary: - a co ty mięso z gównem chcesz jeść :wink:
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 26.02.2012 00:33

Janusz ale czad ...:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.02.2012 01:15

Czad już przed pierwszym podpłynięciem się ulotnił :wink: :wink:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 26.02.2012 01:26

Janusz Bajcer napisał(a):Czad już przed pierwszym podpłynięciem się ulotnił :wink: :wink:


obśmiałam się jak norka :lol:
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 26.02.2012 10:59

Janusz Bajcer napisał(a):Czad już przed pierwszym podpłynięciem się ulotnił :wink: :wink:

Nota bene kawałów , kiedyś gościliśmy kuzynów z Tarnowa ich rodzice już w podeszłym wieku , ale senior to tak dawał kawałami jak kałasznikow ,a przy tym sprośne do potęgi , wszyscy mieli już dość śmiechu . Senior już nie żyje niestety ale teściowi przesłał za życia notatnik z zapisanymi kawałami około 300 rękopis ,Senior w pamieci miał około 100 jak się chwalił ,taki miał dar do tego .
Notatnik bede przepisywał na komputer i być może się kiedyś nim podzielę z innymi .
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 25.03.2012 17:45

Obrazek


A pewnie że są.W ubiegłym roku na Pagu jednego spotkałem,ale wszystko skończyła się dobrze.W lipcu będzie pływał w okolicach Stanici.
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 02.04.2012 17:55

Rekinów nie ma ale pamietam jak bylismy w Kleku 6lat temu to mieszkali z nami w willi Czesi i jeden z nich został podczas łowienia rybek,,przez jakas dziwną rybą (zapomniałam nazwy)ukłuty że prawie nieprzytomny był i leżał z gorączką z 1,5 dnia. :(
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.04.2012 17:59

kotecek5 napisał(a):Rekinów nie ma ale pamietam jak bylismy w Kleku 6lat temu to mieszkali z nami w willi Czesi i jeden z nich został podczas łowienia rybek,,przez jakas dziwną rybą (zapomniałam nazwy)ukłuty że prawie nieprzytomny był i leżał z gorączką z 1,5 dnia. :(


Eeetam, pewnie miał prostatę i rak go chwycił za ptaka.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.04.2012 07:36

kotecek5 napisał(a):Rekinów nie ma ale pamietam jak bylismy w Kleku 6lat temu to mieszkali z nami w willi Czesi i jeden z nich został podczas łowienia rybek,,przez jakas dziwną rybą (zapomniałam nazwy)ukłuty że prawie nieprzytomny był i leżał z gorączką z 1,5 dnia. :(


Ostrosz?
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 04.06.2012 10:35

Trochę prawdy z tymi rekinami musi być. Są na pewno, tylko tubylcy o nich nie za bardzo chcą mówić, bo po co? Bywamy w zatoce Kvarneru, zaprzyjaźniliśmy się z gospodarzami...Lubię pływać, w Adriatyku pływam dość daleko, to znaczy pływałam ;) Przeczytajcie co powiedziała mi moja gospodyni: kiedy Jadran jest ciepły(a taki był w tamtym roku, dochodziło w Kvarnerze do 28 stopni)to z pełnego morza, rzadko bo rzadko, ale przypływają rekiny...możesz pływać 10 metrów od brzegu, ale nigdy nie wypływaj tam, gdzie jest 10 metrów w dół! :evil: Pływaj zawsze tam gdzie są ludzie, nigdy sama...
W pierwszej chwili roześmiałam się, lecz kiedy na drugi dzień popłynęłam moja trasą, czyli do latarni i z powrotem, to dostałam takiego ataku paniki, kiedy mi coś mignęło pod stopami, coś dużego... Myślę, że to był jakiś głaz, w żadnym razie rekin, ale utopiłabym się ze strachu tak mi sparaliżowało krtań czy tchawicę.
W tym roku oczywiście będę pływać, ale czy do latarni? :x
Aha, udało mi się zobaczyć delfina, to było dwa lata temu, całkiem blisko, skakał wesoło :D
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 04.06.2012 13:08

Asia - jak przeczytałam, to co napisałaś, to aż mnie przytkało. Mam nadzieję, że nic mi się jednak do nogi nie przyplącze. :roll:
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 04.06.2012 13:33

ewciak :) napisałam"myślę, że to był jakiś głaz"...źle się wyraziłam. Powinno być "jestem pewna, że to był głaz", bo nie mam najmniejszego zamiaru siać paniki, ale słowa mojej gospodyni tak rozbudziły wyobraźnię, że...uhh!
GSM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GSM » 09.07.2012 11:41

Witam-bardzo rzadko,ale zdarzają się nawet największe drapieżne czyli żarłacze białe.W 2008 roku Słoweński turysta został przez takiego "sympatycznego stworka" poraniony,ale przeżył-tutaj zdjęcie nogi:

Obrazek

Było to zdjęcie już gdzieś tutaj w tematach,ale postanowiłem odświeżyć ;)

I jakiś "przedwczorajszy" artykulik http://hrjakchorwacja.blox.pl/2009/08/C ... ekiny.html
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 09.07.2012 19:42

Okolice Rijeki i gruuuuby zwierz...

http://www.youtube.com/watch?v=xZ2dpALW7h4

Choć to druga największa "rybka" świata to pożera w całości wyłącznie plankton...
http://en.wikipedia.org/wiki/Basking_shark
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
REKINY w Adriatyku? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone