Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Reisefieber

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.07.2017 10:26

Początek już jest, więc czekam na ciąg dalszy :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.07.2017 10:37

agata26061 napisał(a):Początek już jest, więc czekam na ciąg dalszy :D


Ja też. :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 19.07.2017 10:42

1600 km to podobnie jak jechaliśmy pierwszy raz do Stanici mój M pokonał,było bardzo ciężko :)
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 23.07.2017 20:10

Trasa do Cro za nami. Moim zdaniem najciekawsze przed nami :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.07.2017 16:17

Czekam na dalszy ciąg relacji - muzykę , ciepło i przygody lubię 8)


Pozdrawiam
Piotr
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 27.07.2017 23:08

Przy nowopowstałych relacjach zasłużonych forumowiczów wyspiarzy, ciężko będzie mi się przebić, no ale trzeba kontynuować...

Dzień pierwszy (niedziela).
Docieramy o godz. 11.30, dzwonię do gospodarza, który informuje mnie, że pokój będzie gotowy o godz. 13 lub wcześniej, wtedy zadzwoni. Schodzimy na plażę Podrace, która była moim marzeniem od początku http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ch-podrace. Zejście z naszej kwatery do plaży trwa niecałe 5 minut, schody nam niestraszne, wszak mieszkamy na 4 piętrze w bloku bez windy ;). Schodząc w dół, moje pierwsze wrażenia, to że gorąco, dźwięk cykad i lazurowy kolor wydobywający się zza gałęzi sosen, no i zapach bliżej nieokreślony, chyba igliwia ;) Po półgodzinnym moczeniu nóg przez córki i żonę dostaję telefon, że możemy się rozpakować. Wszystko zgodnie z planem, pokój, widok z balkonu, a do tego 2 małe buteleczki Rakiji wiśniowej na stole. Gospodarz Ante bardzo miły gość, mniej więcej w moim wieku, który nam wszystko powiedział po angielsku, z czego może połowę zrozumiałem jako tako ;). Czas było wszystko przytargać na górę z samochodu, pot leje się ze mnie, również ze zmęczenia, wszak nie spałem od półtorej doby. Prysznic, ogarnięcie się, ciepły posiłek i kierunek plaża i zmęczenie odchodzi. Woda bardzo ciepła, kamyczki w ogóle nieprzeszkadzające. Jest pięknie. Po kilku godzinach na plaży, czas wybrać się w „miasto”. Po półtora kilometrowym spacerze udajemy się do Restauracji Palma. Moje wrażenia są takie, że mimo pory popołudniowej i sporej liczby turystów, restauracje wcale nie są pełne. I ludzie wcale w nich nie jedzą, tylko piją swoje Jamnice i inne winka. Zupełnie odwrotnie niż nad naszym polskim morzem, gdzie w tym czasie kolejny Janusz i Grażyna i ich hałasujące dzieci powinni jeść dorsza z frytkami i grać w cymbergaja. Więc, my też jako Janusz i Grażyna zamawiamy Cevapcici dla mnie, żona idzie "grubiej" i zamawia rybną platę, a córki skromnie, jak się okazało pyszną Margaritę. Na koniec dostajemy 2 kieliszki rakiji, wypijam oczywiście oba. Po uprzednio wypitym Ożujsko, blask i szczęście bije mi ze zmęczonych oczu. Jedyny minusik, że musiałem lecieć do bankomatu, gdyż kartą płacić niet.

10.JPG
Pierwsze wrażenia organoleptyczne.

11.JPG
Drugie wrażenia organoleptyczne.

12.JPG
Niebo zazwyczaj było takie "mgliste".

13.JPG
Rekwizyty.

14.JPG
Podrace.

15.JPG
Jak wyżej.

16.JPG

17.JPG
A niech będzie.
Ostatnio edytowano 31.08.2017 22:46 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.07.2017 08:06

No może być :wink: Nawet bym powiedziała, że pięknie :hearts:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 28.07.2017 08:25

Taras pierwsza klasa :) Wieczory spędzane w takich okolicznościach to raj na ziemi.Mieliśmy w planach kiedyś Brelę i właśnie dzielnicę Podrace. Skałka rzeczywiście jest w nocy podświetlana?

Pozdrawiam
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.07.2017 08:44

Miejscówka genialna, nawet te schody nie odstraszają :)
Ožujsko najlepsze na zmęczenie :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.07.2017 09:47

Beata W. napisał(a):No może być :wink:

Ujdzie w tłoku ;)
loverosa napisał(a):Taras pierwsza klasa :)

Balkon, i to z kuchnią. W sam raz dla kobiet, i ugotuje i się opali ;)
loverosa napisał(a):Wieczory spędzane w takich okolicznościach to raj na ziemi.

Wieczorem nic nie widać ;)
loverosa napisał(a):Skałka rzeczywiście jest w nocy podświetlana?

Pada na nią światło z "promenady".
Magda O. napisał(a):Miejscówka genialna, nawet te schody nie odstraszają :)

W ogóle nam nie przeszkadzały. Następnym razem wynajmiemy coś wyżej, żeby ponarzekać na schody ;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.08.2017 23:08

Pięknie tam u Was :D Śmiało dawaj dalej, bo miejscówka super i region również zacny :papa:
luckat
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckat » 02.08.2017 23:14

no ładnie tam, ja już 4 raz do Breli, niedaleko Twojej miejscówki. Tak z ciekwaości, jakie koszta za apartment
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 02.08.2017 23:41

:D niesamowity widok na Jadran...
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 03.08.2017 08:13

Habanero napisał(a):Śmiało dawaj dalej

Kurczę, niefortunnie trochę zacząłem relację, bo lato się zaczęło w końcu i codziennie po południu gdzieś wybywamy, a wieczorem nie mam siły "odpalać" kompa. Ale za momencik, polecę dalej z relacją, gdyż przyjmę zasadę, że jeden odcinek w tygodniu musi być.
luckat napisał(a):Tak z ciekwaości, jakie koszta za apartment

W czerwcu 52E.
majeczka napisał(a)::D niesamowity widok na Jadran...

Zgadza się, nam też się podobało ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2017 10:47

Trajgul napisał(a):Kurczę, niefortunnie trochę zacząłem relację, bo lato się zaczęło w końcu i codziennie po południu gdzieś wybywamy, a wieczorem nie mam siły "odpalać" kompa.


Dlatego na awaryjne sytuacje jeździ z nami tablet z Windowsem i fizyczną klawiaturą. Niby mam przejściówkę (jest tylko jeden port micro USB), apkę do zdjęć ale na tablecie przejrzenie ich i ewentualne "wywołanie", to już koszmar - dlatego jakby co, mam wymówkę. Zbierać foty na potem :mrgreen: Relacje na żywo lecą z telefonu :mrgreen:

Czekam na więcej.

:hut: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Reisefieber - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone