Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

regiony winiarskie - i Wasze ulubione

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 14:34

kammaj napisał(a):To ja z innej beczki... W Primosten w uliczce obok starówki jest można powiedzieć winiarnia gdzie siedzi się na ławach (nie ma stolików) a winko podają w szklankach. Nie mam pojęcia jaki to rodzaj winka ale wszystkie były pyszne (białe, czerwone, prosek i rakija też). Polecam to klimatyczne miejsce. Na pewno tam kiedyś wrócę.


super, że Ci smakowało, ja piłem w tej knajpce czerwone, nie jestem żadnym koneserem, nie znam się, polegam po prostu na swoim smaku-mi nie smakowało aż tak bardzo, żebym je chciał pić często.

Najlepiej spróbować przed zakupem, bo każdy ma inny smak i upodobania. A jest w czym wybierać.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 28.04.2011 16:43

Prawdę mówiąc, w drodze z CRO najczęściej zahaczam o...Vipavską Dolinę w Słowenii. Tam jest mały winny raj.
A jak nie tam, to...stoisko winne w markecie. :lol: :wink:

Ćvicek rządzi!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2011 22:38

znajomy mnie poprosił, kup mi Vranaca....no to kupiłem

Obrazek

okazało się, że pił jeszcze innego :)
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 29.04.2011 13:59

Dla mnie jak vranac, to tylko Vranac ProCorde, ale to Plantaze Podgorica - Czarnogóra. Być może o tenże vranac mu chodziło...

Ostatnio 4.5 euro za butelkę ;)

Obrazek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.05.2011 11:44

Heh, nigdy jeszcze nie kupiłem w Chorwacji wina butelkowego. Dotąd jakoś miałem szczęście do gospodarzy i ich piwniczek. W Chorwacji piję głównie białe wina (wiadomo: ciepło), ostatnio płaciłem 20 Kn za litr, co przy spożyciu 2l na głowę dziennie nie powoduje zadłużenia Mastercarda po paru dniach urlopu ;)

A jeśli gospodarz nie ma swojego wina (lub ma średnie), kupuję po 1l od kilku innych zanim zainwestuję w 5l baniak. Oczywiście są to baniaki napełniane w momencie kupna i opróźniane w ciągu 2 dni, więc nie ma mowy o przejściu napoju plastikiem.

Swoją drogą, jadącym na Rab polecam sklep z pamiatkami na samym końcu deptaku (tego, przy któym jest hala rybna). Kupowaliśmy tam 5l baniaczki pysznego wina.
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 05.05.2011 14:02

A gdzie konkretnie warto zrobić winne zakupy na Hvarze?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.05.2011 14:10

bl napisał(a):A gdzie konkretnie warto zrobić winne zakupy na Hvarze?

Co roku gdzie indziej.. trzeba próbować.
Pozdrawiam
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 05.05.2011 14:26

A gdzie było warto na przykład w ubiegłym roku?
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 05.05.2011 19:46

Polecam wina macedońskie z doliny Vardaru.
Bovin - http://www.bovin.com.mk/ - dostępny np. u Joli na Koszykowej w W-wie
Tikves - http://www.tikves.com.mk/ - Piotr i Paweł
Popova Kula - http://popovakula.com.mk - Piotr i Paweł
Sporo winiarni widziano w okolicach Stolac'a w BiH.
Chorwackie i słoweńskie wina widziano w Almie :)

Ja generalnie radze próbować, próbować i jeszcze raz próbować - czasem właśnie z małych winiarni jest najfajniejsze i można fajnie trafić.

Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.06.2014 14:07

Jak "mój" winiarz w zeszłym roku miał rocznik 2006 a w tym powiedział, że nie robił bo robi tylko z wyselekcjonowanych gron, to wiem, że wie co mówi. Kupiłem rocznik 2010 i nie ustępuje temu starszemu. Nie ma czegoś takiego jak "jakieś" wina. Są szczepy (np.plavac mali), obszary (np. Dingac, Postup - zu tego samego szczepu), są też roczniki - bez tych danych trudno mówić o winie.

Jeśli ktoś chce kupić karton (6 but.) to doskonałe Plavac Mali miał Milicić na granicy wsi Potomje. Jadąc od Stonu pierwsze zabudowania w lewo tuż obok tablicy z nazwą Potomje. Było po 50 kn. Ma też wyśmienite dingace, ale trzeba pytać. Stanowczo i odradzam Meditareza i całą tę menażerię z Kuny Peljeskiej i kiosków w Orebicu i w ogóle domaczego wina, bo to najgorsze sorty, których nie udało się sprzedać.

Co do Vranaca, to jeszcze lepszy jest taki:
Załączniki:
Vranac super.JPG
Lirene1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lirene1 » 19.07.2021 09:36

Jakie wina warto kupić na Istrii?
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.07.2021 09:43

Lirene1 napisał(a):Jakie wina warto kupić na Istrii?

Malvazija, Teran, ze słodkich Muscat Żuti :wink:
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 19.07.2021 12:01

Na Istrii polecam winnice Kabola i Kozlović. Bardzo dobre trunki.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
regiony winiarskie - i Wasze ulubione - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone