Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Razanj 2012 czyli domowe przedszkole na plaży :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012
Razanj 2012 czyli domowe przedszkole na plaży :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 09.07.2012 14:47

Witam serdecznie

Jeśli ktoś pragnie poczytać relację z 10-dnbiowego pobytu w Razanj i okolicach to zapraszam:)

Wesoło jak u Anakina raczej nie będzie,ponieważ wypad z gromadą nadpobudliwych dzieci ciężko uznać za "w pełni relaksujący"...

Krótka charakterystyka wczasowiczów:
3 rodziny,każda dwoje dzieci,dzieci w wieku ( 1, 2,3,4,4 i 10 lat)... czytaj: urwanie kapelusza:)

Będę na pewno pisać po troszeczku,ponieważ moje dwa urwisy nie dają mi za wiele posiedzieć przy komputerze.

Jednak liczę na to,że moja relacja może komuś "cuś" podpowie, komuś "cuś" przypomni...


Z góry uprzedzam,że NASZE ZWIEDZANIE BYŁO PO TROSZECZKU...jak można sobie to wyobrazić- z małymi dziećmi po prostu:)






Nasza przygoda rozpoczęła się 25 czerwca, ok godz 17:00 .Apartament w Razanj mieliśmy zarezerwowany od godz 12:00 26 czerwca. Ponieważ mieszkamy w okolicach Krakowa zdecydowaliśmy się jechać trasą przez Chyżne-Żylinę-Bratysławę-Eisenstadt/omijajac Wiedeń/- Graz - Mureck-Lenart-Ptuj/omijając słoweńską autostradę/- Macejl- Zagrzeb- Sibienik- Razanj. Z wszystkimi postojami na siku,wymioty :wink: itp trasę przejechaliśmy w 19 godzin- 1220km. Jadąc autem o pojemności 1,4 z instalacją gazową i droższym LPG za granicą, koszt paliwa w dwie strony ok.600zł, koszt winiet ok.330zł.

W tym miejscu chciałam podziękować cro.pl i tematowi -jak objechać autrostradę w Słowenii.Szczęśliwie zajechaliśmy na miejsce :D dzięki wspaniałym mapkom oraz filmom przejechaliśmy z łatwością przez Słowenię w nocy,w dodatku we mgle. Forum Cro :hearts:


Właściciel villi juz wiedział,że nie możemy go znaleźć...(Razanj to zakręcona wioska:) labirynt wąskich uliczek... początkowo gubliśmy się w tych zakrętach:) ) sam nas znalazł:) Na wstępie okazał się bardzo serdecznym człowiekiem:) Apartament czysty,schludny, w pięknym miejscu ,przy małej marinie,jakby pomiędzy Varos a Stivasnicą.

Jak już uda się Jastinadzie opanować wrzucanie zdjęć to na pewno okraszę moją opowieść kilkoma fotkami...

Spróbujemy...

oto plaża Varos od zachodu


Obrazek

oto plaża Varos od wschodu

Obrazek

widok piękny,plaża czysta, drobno kamyczkowa, o łagodnym zejściu do wody,mało jeżowców czyli ideał dla rodzin z małymi dziećmi
:D

Jako że przyjechaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu plaża świeciła pustkami :coool: pierwszego dnia plażę odwiedziliśmy my i może jeszcze ze 2 małe grupki:)

kolor wody i jej temperatura zrekompensowały trudy podróży:)
Ostatnio edytowano 09.02.2013 12:22 przez Jastinada, łącznie edytowano 2 razy
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 09.07.2012 15:03

Na plaży przeprowadziliśmy szybkie szkolenie "BHP" z zakresu fauny i flory :wink: chorwackich plaż. Mimo,iż plaża dość popularna i jeżowce nie były problemem przeprowadziliśmy mały instruktaż czego można dotykać a czego nie :D

Obrazek

Pierwszy dzień upłynął na małym rekonesansie okolicy...wydaje się,że Razanj to taka wioska,ale przejść ją wzdłuż i w szerz nie jest tak hop siup:)
Uraczyliśmy się wieczorem jeszcze polskim ,nawiezionym hurtowo piwkiem i wszyscy poszli grzecznie spać :)


Kolejny dzień to mini wycieczka do Rogoznicy. Nasz gospodarz poinformował nas wcześniej,że market w Razanj szczyci się wysokimi cenami to pojechaliśmy wymienić pieniążki i na zakupy spożywcze do sąsiadującej Rogoznicy. Okazało się,że sklep ma droższe artykuły,ale wymienić euro na kuny bardziej opłaca się w Razanj.
100 euro w Rogoznicy to 685kun.
100 euro w Razanj to 740 kun.

Wymieniliśmy kasę,przejechaliśmy na wyspę połączoną mostem z lądem i tam znaleźliśmy mini plażę,trochę żwirku,trochę betonu ale i tak było cudownie

Obrazek

po drugiej stronie wyspy znajduje się większa , żwirkowa plaża.
Jednak piękne miejsce kryje się przy Rogoznica Marina Frapa. Mały,dość ekskluzywny port od strony lądu.Dokładnie po drugiej stronie zatoki,którą widać na moim zdjęciu.

Ale o Marina Frapa innym razem,ponieważ mój "dzieć" właśnie się budzi z popołudniowej drzemki:)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.07.2012 15:15

Jastinada napisał(a):3 rodziny,każda dwoje dzieci,dzieci w wieku ( 1, 2,3,4,4 i 11 lat)... czytaj: urwanie kapelusza:)


Ło matko :!: :roll:
A tak tam było spokojnie... :?

:wink:
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 09.07.2012 15:26

anakin napisał(a):
Jastinada napisał(a):3 rodziny,każda dwoje dzieci,dzieci w wieku ( 1, 2,3,4,4 i 11 lat)... czytaj: urwanie kapelusza:)


Ło matko :!: :roll:
A tak tam było spokojnie... :?

:wink:

Anakinie witaj,jak miło,że zajrzałeś :D

Spokojnie to było do 30czerwca :) słychać było tylko moje dzieci :wink: od 1 lipca cicha ,spokojna wioska przerodziła się w turystyczną okolicę pełną Polaków, Czechów, Węgrów i Niemców...

Dziecko nakarmione ,mogę pisać dalej :roll:
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 09.07.2012 15:37

Mieszkaliśmy 50m od małego porciku w Razanj, do plaży Varos było przejście wzdłuż lądu lub na skróty między villami.Trzeba się kierować pod tą wysoką palmę ze zdjęcia poniżej a potem między villami i pojawia się błękitne morze... :cry: rozpacz,że tak szybko to zleciało i nie prędko znów to zobaczę :cry:

marinka
Obrazek

a to widok porciku z drogi do sklepu:)

Obrazek


Sklep jak na swoje gabaryty nie najgorzej wyposażony, wszystko co potrzebne do życia można było kupić:) woda mineralna, ziemniaki itp:) ja piłam wodę z kranu,ponoć zdatna do picia- mi po prostu bardzo smakowała.Cena żywności faktycznie większe,ale my ile mogliśmy tyle zapakowaliśmy jedzenia z domu- auto chyba ledwo to przetrwało;)


W zasadzie z maluchami ciężko było się ruszyć na większe zwiedzanie,ale i tak uważam,że nie próżnowaliśmy i zwiedziliśmy co nieco :)

Rogoznica, Primosten , N.Park Krka, Split i Razanj to nie najgorzej jak na rodzinę z jeszcze nie chodzącym dzieckiem.Wszystkie w/w miejsca oczywiście zwiedziliśmy tak zupełnie po troszeczku:) ale i tak było super!!!
Ostatnio edytowano 09.07.2012 16:00 przez Jastinada, łącznie edytowano 1 raz
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 09.07.2012 15:58

Dzień 3 to mini- zwiedzanie N.P.Krka. Zdecydowaliśmy się na wejście do parku od strony Skradina, żeby zafundować dzieciom atrakcję w formie rejsu statkiem.Rejs trwał nie całe 30 minut ,ale to jak na naszą zgraję wręcz idealnie. Opłata za rejs wliczona w cenę biletu- 95kun za osobę dorosłą, maluchy bodajże do 7r.ż. bezpłatnie. Widoki bezcenne...
Obrazek

Statek wypływa ze Skradina od 9 rano, co godzinę.Natomiast powrót jest o każdej "w pół do " godzinie:) czyli my wracaliśmy 13:30.

Dla rodzin z dziećmi w wózkach nie ma za bardzo zwiedzania.Można podejść pod Skradinski Buk i w zasadzie chyba tyle... tzn do góry wzdłuż wodospadów można przejść się po "schodkach".Co nie znaczy,że nie zostawiliśmy malucha i nie zafundowaliśmy sobie widoku z góry :) jest cudnie,pięknie i chłodniej niż na wybrzeżu:)
Po drodze do góry stoi wielu sprzedawców,chętny aby uraczyć turystów rakiją we wszelkim wydaniu...więc strzeż się turysto- możesz wejść do góry,ale będą Cię musieli znosić w dół!!! :lol:

Oto ja z córą pod wodospadem Skradinski Buk:) ( mniejszy format,"coby" się gwiazdą nie stać :wink: )

Obrazek

a tu jeden z widoków z góry :)

Obrazek

N.P.Krka to nie Plitvice,nie ma co porównywać,ale możliwość kąpieli jest dużą atrakcją.

A tu jeszcze miejsce do pływania :)
Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.07.2012 17:13

Wakacje z dzieckiem to małe wyzwanie, a z taką gromadką, ho ho :)

A mnie wpadł w oko kostium kąpielowy pani blondynki z pierwszego zdjęcia, ten w paseczki :) no co? baba jestem to zwracam uwagę na takie coś :D
Ostatnio edytowano 12.07.2012 20:27 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 09.07.2012 19:15

Aldonka na pewno Pani w sroju w paseczki będzie miło to przeczytać :D

Wracając do tematu:)

oto miejsce przy "naszej" plaży, gdzie były piękne warunki do nurkowania

Obrazek

a to dowód na to,że jest co oglądać:) albo po prostu chcieli opalić plecy :wink:

Obrazek\

A jak już wieczorem wróciliśmy z plaży... to w ramach terapii dźwiękiem usłyszeliśmy bardzo głośną podkaszarkę :evil: w dodatku Pani postanowiła się pochwalić swoimi najnowszymi stringami...
no nie ma to jak trafić na chorwackim wybrzeżu na koszenie trawy i pokaz mega sexy bielizny :roll:


Obrazek
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 09.07.2012 21:27

Kolejny dzień naszych wczasów to wycieczka do Primosten.

Zdjęcie zrobione podczas jazdy autem,więc dość marne...ale można znaleźć u wujka google tysiące pięknych zdjęć,zrobionych właśnie w tym miejscu.Więc proszę wybaczyć marną jakość widoku tak pięknej okolicy...
Obrazek

Więc po zaparkowaniu na dużym,płatnym (10kun/h) parkingu zaraz przy wjeździe do miasta zbieramy swoje torby,pakunki,pieluchy,mleka etc... i ładujemy się w stronę uroczego kościoła na wzgórzu.A tak wyglądamy po drodze:) Ogólnie schodów było sporo ,ale nasz wózek szedł jak burza:)

Obrazek

Wcześniej jemy lody polecane już we wcześniejszych relacjach- lody były faktycznie bardzo smaczne,a Panowie "lodziarze" bardzo rozgadani i otwarci :D


A to cel naszej wspinaczki,śliczny kościólek a wokół niego cmentarz z wyjątkowym widokiem...
Obrazek

Widok z cmentarza na prawdę wyjątkowy...
Dzięki Twojej relacji Anakin poczułam DEJA VU...
Piękne miejsce pochówku...



Obrazek

Primosten taki w ogóle cudny....wąskie uliczki, śliczne plaże, małe cudne restauracje... Super i tyle.

to chyba jedna z większych plaż w Primosten, można tam wypożyczyć łódkę, jakieś atrakcje dla dzieci były... i resturacje z zimnym piwem przy plaży :D Obrazek



Dni leciały jeden za drugim... rosło w nas zmęczenie...a dzieci były nie zmordowane,walczyły z nami do późnych godzin...pobudki o 6 rano z pytaniem: 'MAMO KIEDY IDZIEMY NA PLAŻĘ?' :hut:

następnym razem zabieram na wczasy nianię :smo:
Ostatnio edytowano 09.07.2012 21:48 przez Jastinada, łącznie edytowano 1 raz
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 09.07.2012 21:46

Niedzielnym popołudniem udaliśmy się pooglądać jachty,żaglówki,łodzie itd w porcie Marina Frapa.
Kanał prowadzący do Mariny ,w oddali widać kompleks wypoczynkowy...bary,baseny,disco,hotel etc.
Obrazek

Okazało się ,że taka mała mieścina jak Rogoznica ma piękny i ekskluzywny port... CREW MEMBERS ONLY-powitała nas informacja przed wejściem na 6 kolejnych przystani w porcie...Jachty i łodeczki,wszystkie piękne,czy stare czy nowe miały w sobie czar...Staliśmy i zazdrościliśmy tym szczęśliwcom,którzy pływali sobie od portu do portu...
Moja córka wskazała jakoś "bidną" łajbę za jakieś tysiące euro i zapytała: "weźmiemy ze sobą tą łódkę?" .No niestety ,nie zabraliśmy jej ze sobą:)
np taką "łódkę" chciała moja córcia:)

Obrazek

Jestem pod ogromnym wrażeniem tamtego portu... super mieć taką pasję i mieć tyle kasy by móc ją w ten sposób realizować...

Obrazek

jak już będę takim "MEMBERS" to opiszę relację na cro.pl :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



a to widok na Razanj, w zasadzie na Varos i port od strony Rogoznicy.Zdjęcie zrobione z plaży za Marina Frapa.

Obrazek
Ostatnio edytowano 10.07.2012 21:03 przez Jastinada, łącznie edytowano 1 raz
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 10.07.2012 07:10

od 14 lipca rządzić w Rażanj będzie moja 3 letnia Majka, to jest dopiero diablica ;-)
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 10.07.2012 07:53

Z nami też była jedna Majcia-też niezła aparatka :wink:
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 10.07.2012 12:53

My do Rażanja z piątką dzieci i mam małe obawy,że bedzie niezły CZAD :wink: .Bardzo ładne fotki!
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 10.07.2012 13:12

Cieszcie się dziećmi dokąd z Wami jeżdżą. Nasza trójka też by chciała jeszcze z nami jechać, ale jak tu brać pod skrzydła na wczasy dwudziestoparu-latklów. Chociaż nasza 19-latka pierwszy raz z nami nie jedzie. Więc jedziemy pierwszy raz sami i zastanawiam się jak to będzie - czy ja wytrzymam bez moich "dzieci".
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 10.07.2012 13:25

wos71 może być hardcore :wink: dużo kamieni i dużo betonów powodowało masę obtarć naskórka:) akutol mile widziany w Razanj... :D

Heterka ja to już myślę kiedy tu będzie można wysłać dzieci na kolonię :wink: :lol:

c.d. wieczorkiem ,jak kurczęta pójdą spać:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Razanj 2012 czyli domowe przedszkole na plaży :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone