Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Razanj 2012 czyli domowe przedszkole na plaży :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 10.07.2012 14:32

Kolejny nasz wypad to Split...

Dodam,że widoki po drodze są przepekne, lazurowy kolor morza bezcenny. To widok zatoki przed lotniskiem w Trogirze. Lądujący muszą mieć piękne obrazy podczas lądowania.

Obrazek




niestety do Splitu pojechaliśmy zupełnie nie przygotwani... Nie wiedzieliśmy co można fajnego zobaczyć w Splicie,gdzie się udać... więc znaleźliśmy się w porcie,tam najłatwiej trafić :D z tej okolicy wyjeżdżają ok 2 godzinne wycieczki objazdowe po Splicie.Gdyby nie maluchy to pewnie skusilibyśmy się na którąś. Największym plusem naszej wycieczki było to,że "baby" mogły zaszaleć. Ceny produktów oferowanych przez miejskich handlarzy znacznie różniły się od tych np z Rogoznicy. Split zdecydowanie tańszy.Pamiątki ,owoce , warzywa, ryby były tańsze o jakieś 20%.Więc ręczników, magnesów na lodówkę i owoców zakup był hurtowy :wink: .Przeszliśmy Pałac Dioklecjana dość szybko i pobieżnie niestety. Chcieliśmy zobaczyć ruiny Salona ,ale niestety się nie udało.Za to zjedliśmy pyszny obiadek, ja osobiście pyszne risotto z krewetkami ....mniam mniam mniam...
Od tej strony wchodziliśmy do Pałacu. W środku tych kamienic można zakupić dużo pamiątek, dużo rękodzieła...zdecydowanie bardziej interesująco niż na straganach obok.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Temperatura w Splicie tego dnia to ok 40stp więc nie siedzieliśmy tam za długo... Dzieci błagały o plazę i morze,więc wróciliśmy do Razanj:)
tam wieczorem zahaczyliśmy o nowy Restoran


Obrazek
Obrazek



Bardzo miła obsługa,piękne widoki i smaczne jedzenie. Ceny nie najgorsze,chociaż też nie jakaś rewelacja.Jeden problem dla rodzin z maluchami.Restauracja znajduje się na samej górze i wejście z wózkiem do góry może zakończyć się niezłą zadyszką. Jednak z poprzednich relacji wynika,iż brakowało tam dobrej restauracji.To teraz chyba taka się znalazła... o ile można powiedzieć,że jest DOBRA,ponieważ byliśmy tam tylko 2 razy.Jadłam owczy ser, rybkę i naleśniki z czekoladą i były niezłe.
Ostatnio edytowano 10.07.2012 20:08 przez Jastinada, łącznie edytowano 2 razy
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 10.07.2012 15:38

A oto nasza mała brygada, piraci z Razanj :wink:

Obrazek

Jeszcze dwa zdjęcia z pięknego porciku w Razanj.

Obrazek

Obrazek



Kolejny dzień to plażowanie w Razanj,a wieczorem spacer na najwyższą górę w naszej okolicy:) Znany użytkownik naszego forum określa ją mianem "GÓRA PŁACZU" ... po wdrapaniu się na górę rozumiem skąd ta nazwa.Górka wygląda nie pozornie,ale dla kobiety,która rusza się tylko tyle co sprzatanie i gotowanie :) góra okazała się niezłym wyzwaniem...

Droga na górę z naszej rezydencji zajęła nam 20minut szybkiego marszu, serce mi prawie stanęło na górze :roll: :lol:

oto widok z około połowy drogi pod górę- na Stivasnicę:)
Obrazek
widok już na tym etapie był wspaniały:)

Droga do góry usypana jest kamieniami,które lubią się obsuwać, więc radzę założyć dość wygodne obuwie.Klapki,japonki,szpilki odpadają :D
Góra wydaje się niezbyt stroma z daleka,ale to tylko złudzenie.Podejście nie jest odpowiednie dla dzieci,bynajmniej moich nie widziałam na tym spacerze. Sądzę,że jeszcze 4 -latki mogłyby marudzić.


Obrazek








U góry znajduje się stary budynek ,nie znanego mi pochodzenia .Jest to kompletna ruina,więc trzeba zachować dużą ostrożność podczas wspinaczki po niej. Chodziliśmy z mężem tylko po murach i to nie za wiele,ponieważ są dość wysokie.Nie zapuściliśmy się do środka ponieważ nie chcieliśmy napotkać jakiegoś gada :wink: itp.
Obrazek

A to widok z góry na południowy -wschód.


Obrazek

Widok na Rogoznicę

Obrazek

Widok na cypelek z kapliczką. Z góry zrobiliśmy rekonesans właśnie,jak będzie nam najłatwiej trafić do tej kapliczki. Chyba w tym roku położyli świeży asfalt w Stivasnicy, dobrze z góry było widać czarną ,asfatową drogę,któa prowadziła najbliżej do cypla :) jeśli mieszka się przy Varos,nie tak łatwo jest właśnie tam trafic.A najlepszym punktem widokowym w okolicy jest właśnie ta góra.

Obrazek

Widok na wspaniały zachód.


Obrazek
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 10.07.2012 16:03

Jastinada napisał(a):Obrazek


W zaszłym roku "Restoran" nie wyglądał tak ładnie 8O :D W ogóle nie wyglądał :? :lol:

Witam, miło powspominać i odwiedzić jeszcze raz znajome zakątki z Razanj :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.07.2012 16:49

Jastinada napisał(a):U góry znajduje się stary budynek ,nie znanego mi pochodzenia .Jest to kompletna ruina,więc trzeba zachować dużą ostrożność podczas wspinaczki po niej.


To podobno ruiny po starej stacji radarowej.
Za kilka lat już nie będzie na co wchodzić niestety.... :? :cry:
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 10.07.2012 17:30

Podobno jak jest dobra widoczność to można zobaczyć Italy ( tak mawiał mój właściciel apartmana).
Miło powspominać.
Pozdrawiam
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 10.07.2012 20:00

Sylwetka mieliśmy szczęście,że zdąrzyli z otwarciem w tym roku :D w każdym bądź razie restauracja ma niezłe widoki,to jeden z nich

Obrazek

Anakin ze stanem tej ruiny nie jest tak źle... w zasadzie nie widziałam,żeby się to sypało... myślę,że postoi jeszcze jakieś kilkadziesiąt lat... a uchronić raczej się nie da.wyobrażasz sobie-wspiąć się na górę i nie wdrapać się jeszcze na te mury?ciężko się oprzeć...mimo,że grozi to uszczerbkiem na zdrowiu.


Adam ja też słyszałam,że można dostrzec Italię,ale albo za dużo Karlovacko :wink: albo z tą przejrzystością powietrza nie było najlepiej:)
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 10.07.2012 20:10

A tu mam jeszcze dwa zdjęcia owych ruin na wzgórzu:

Obrazek

Obrazek
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 10.07.2012 20:12

Ja też nie widziałem. Może też za dużo, albo wzrok nie ten co drzewniej.
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 10.07.2012 20:22

Adam66 napisał(a):Ja też nie widziałem. Może też za dużo, albo wzrok nie ten co drzewniej.



Na pewno to o wzrok chodzi... u mnie też postawmy taką diagnozę :lol: :lol: :lol:
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 10.07.2012 20:56

Ostatnią atrakcją był spacer do kapliczki. Podjechaliśmy jak najdalej się dało autem. W zasadzie można było dalej ,ale nie chcieliśmy urwać pół podwozia. Widziałam jednak ,że tubylcy dojeżdżali autami jeszcze bliżej.
Na tą wycieczkę radziłabym zaopatrzyć się w adidasy. Skały, po których spacerowaliśmy są na prawdę śliskie i zdradliwe. Na ten spacer też nie zabraliśmy dzieci i chwała nam za to.

Szliśmy kamienistą dróżką wzdłuż linii brzegowej ,aż ukazał nam się "koniec świata". Ten cypel wydał nam się ostatnim miejscem na ziemi- w pozytywnym znaczeniu. Spokój, cisza, tylko rozbijające się fale... To chyba najpiękniejsze miejsce jakie odwiedziłam podczas tych wczasów...Bynajmniej moim skromnym zdaniem :wink:

Tak wyglądała droga:


Obrazek
Obrazek


A oto cel naszej wędrówki.

Obrazek
Obrazek

Spacer w jedną stronę od miejsca pozostawienia auta to ok 15minut.
Myślę,że nawet najbardziej zmęczeni turyści powinni odwiedzić to miejsce.POLECAM


A to kapliczka w środku.
Obrazek

c.d.n.

miłego wieczoru życzę:)
Adam's
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 07.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam's » 11.07.2012 14:54

Jastinada napisał(a):A tu mam jeszcze dwa zdjęcia owych ruin na wzgórzu:

Obrazek

Obrazek


No tak .... czas robi swoje. Jeszcze 2 lata temu nie było takich zniszczeń, bezpiecznie można było usiąść na dachu punktu obserwacyjnego.
Jastinada napisz, czy przynajmniej stalowe drzwi do strażnicy się ostały?
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 11.07.2012 19:59

Adam's stalowych drzwi ani widu,ani słychu... chyba że coś przegapiłam...mąż mówi,że też nic nie widział :(





A wypad do kapliczki to nasz ostatni spacer :( tak szybko zakończyła się nasza przygoda z Razanj,że aż mi smutno do dziś :(

Na koniec pozwolę sobie na prywatę:)

DZIĘKUJEMY ZIELINIE ZA POMOC W ZNALEZIENIU SUPER NOCLEGU. Właściciel Rino bardzo gościnny, życzliwy i pomocny. Raczył nas radą, strawą i alkoholem wszelkiej maści :lol: był bardzo wyrozumiały ,biorąc pod uwagę naszą szaloną brygadę:)

I wkleję jeszcze parę zdjątek...

Życzę wszystkim tym,którym wakacje jeszcze przed nimi- szalonych, pełnych radości i słońca oraz relaksu,relaksu,relaksu :)
a tym,którzy już po wakacjach,aby czas do następnych zleciał bardzo szybko :D
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 11.07.2012 20:10

W porcie w Rogoznicy nawet słupki są fajne

Obrazek

Tu nasz słodki pirat :)



Obrazek

Tu Skadinski Buk z daleka i bliska



Obrazek



Obrazek

Odrobinę ruin.

Obrazek

Tu Jastinada w pełnym relaksie :)

Obrazek

Miejscówki z widokiem na morze :)



Obrazek

Mój szczęśliwy plażowicz

Obrazek

Naszy wypasniony,betonowy "ogródek" ale jak towarzystwo super, to nic innego się nie liczy:)

Obrazek

Najwyższa palma w okolicy:)

Obrazek
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 11.07.2012 20:20

Widok z końca cypla

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


a to jedna w szerokich ulic w Primosten


Obrazek

I marina w Razanj

Obrazek
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 12.07.2012 10:46

Super fotki, ech... jeszcze troche...
Też jade z dzieckiem, 2 letnim i mam pytanie, w czym dzieci biegały po plaży? jakie buty kupić, czy takie materiałowe do wody, jak mają dorośli, czy coś innego?
Mala ma takie plastikowe chodaki, ale nie wiem, czy nadają sie do wody..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Razanj 2012 czyli domowe przedszkole na plaży :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone