Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Raz Dwa Trzy dni w Wenecji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 25.08.2017 21:26

Fanka napisał(a):Nie tylko w kościołach weneckich obowiązuje dress code. W całej Wenecji nie miło jest widziane chodzenie w kostiumach plażowych, chyba za to mandat można dostać. Teraz prowadzona jest w Wenecji kampania EnjoyRespectVenezia, mozna być zaskoczonym, np. zakazane w Wenecji jest karmienie gołębi.


Właśnie - karmienie gołębi - niestety nie wiedziałam o tym i trochę buły poszło. A w sumie mam świadomość, że takie żarcie tylko im szkodzi. Wszystko przez dzieci...:)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.08.2017 21:38

Malowa napisał(a):
Fanka napisał(a):Nie tylko w kościołach weneckich obowiązuje dress code. W całej Wenecji nie miło jest widziane chodzenie w kostiumach plażowych, chyba za to mandat można dostać. Teraz prowadzona jest w Wenecji kampania EnjoyRespectVenezia, mozna być zaskoczonym, np. zakazane w Wenecji jest karmienie gołębi.


Właśnie - karmienie gołębi - niestety nie wiedziałam o tym i trochę buły poszło. A w sumie mam świadomość, że takie żarcie tylko im szkodzi. Wszystko przez dzieci...:)


Nie wiem o co chodzi z niekarmieniem gołębi, może o to, aby nie robiły na zabytki ;)
Każdy kij ma dwa końce.Ten zakaz karmienia wykorzystują Cyganie. Robią taką akcje, że stoją z ziarnem, łapią dzieci za ręce i sypia im to ziarno do rąk, natychmiast takie dziecko obsiadane jest przez chmarę gołębi. Oczywiście, dzieciom się to podoba bardzo, a rodzice płacą za rozrywkę ;) Tak mi się wydaję, że płacą, gdyby nie płacili, to by nie stali z tym ziarnem.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.08.2017 23:23

Awaria portalu, spowodowała skasowanie wszystkich zdjęć, wgrałam je od nowa. Zapraszam :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.08.2017 07:58

W odcieniach szarości jak i w szerszej palecie barw Toje zdjęcia bardzo mi się podobają . Super , że załadowałaś je znowu :D
Co do Wenecji - jest dokładnie tak , jak napisałaś : "Każdy ma pewnie swoją wersje Wenecji i każda jest interesująca" , podobnie jak z każdym ciekawym miejscem na ziemi . . .

Bardzo sympatyczna relacja 8)


Pozdrawiam
Piotr
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 28.08.2017 13:38

piotrf napisał(a):W odcieniach szarości jak i w szerszej palecie barw Toje zdjęcia bardzo mi się podobają . Super , że załadowałaś je znowu :D
Co do Wenecji - jest dokładnie tak , jak napisałaś : "Każdy ma pewnie swoją wersje Wenecji i każda jest interesująca" , podobnie jak z każdym ciekawym miejscem na ziemi . . .

Bardzo sympatyczna relacja 8)


Pozdrawiam
Piotr


Dziękuję za miłe słowo :)
Ostatnio edytowano 28.08.2017 22:11 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 28.08.2017 17:05

Warto chyba parę słów napisać o poczuciu bezpieczeństwa w Wenecji. Mój mąż był w Wenecji w latach 90-tych i widział jak okradziono kobietę na żywca wyrywając jej torebkę. Byliśmy więc zabezpieczeni na wypadek kieszonkowców itp. Pierwsza zasada to nie trzymanie z tyłu w plecaku, czy kieszeniach spodni cennych rzeczy.
Imigranci w Wenecji są stosunkowo mało widoczni. Porównując z Mediolanem to praktycznie ich nie ma. Czasami widzi się imigranta sprzedającego róże, podróbki torebek. Nie są nachalni, z daleka co najwyżej pokazują torebkę. Po Wenecji chodzą patrole z długą bronią, policjant i dwóch żołnierzy. Imigrantów , czy ten klimat z karmieniem gołębi o którym pisałam wcześniej, spotyka się głównie na pl. Św Marka i okolicy najbliższej. Tam są tłumy, w innych mniej popularnych częściach Wenecji potrafi być nawet pustawo.

Nie mogę dodać zdjęć ilustrujących posta, może później się uda.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 28.08.2017 19:01

Zdjęcia z placu Św. Marka.
Załączniki:
tłum na pl.Św Marka1.jpg
Plac Św. Marka
tłum na pl.Św Marka.jpg
Plac Św. Marka
imigrant z rózą.jpg
Sprzedawca róż na placu Św. marka
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 29.08.2017 12:02

o, są nowe zdjęcia!
te czarno-białe sprawiają wrażenie jakby to była podróż w lata minione :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.08.2017 13:31

Fanka napisał(a):... Imigranci w Wenecji są stosunkowo mało widoczni. Porównując z Mediolanem to praktycznie ich nie ma. Czasami widzi się imigranta sprzedającego róże, podróbki torebek. Nie są nachalni, z daleka co najwyżej pokazują torebkę. Po Wenecji chodzą patrole z długą bronią, policjant i dwóch żołnierzy. Imigrantów , czy ten klimat z karmieniem gołębi o którym pisałam wcześniej, spotyka się głównie na pl. Św Marka i okolicy najbliższej. Tam są tłumy, w innych mniej popularnych częściach Wenecji potrafi być nawet pustawo...

Nie mam co prawda porównania z Mediolanem, ale w czasie mojej tegorocznej majowej wizyty w Wenecji imigranci byli bardzo widoczni tak w dzień jak i wieczorem i było ich w moim odczuciu dużo. Rzeczywiście nachalni nie byli, trzymali się tylko w okolicy placu Św. Marka i nabrzeża od głównego terminalu wodnego S. Zaccaria po przystanek S. Marco. Byliśmy nawet świadkami awantury a w zasadzie pyskówki o rewir sprzedaży do jakiej doszło między dwoma grupami. Szybko się jednak rozeszli jak dostali sygnał, że zbliża się patrol.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.08.2017 14:11

gusia-s napisał(a):
Fanka napisał(a):... Imigranci w Wenecji są stosunkowo mało widoczni. Porównując z Mediolanem to praktycznie ich nie ma. Czasami widzi się imigranta sprzedającego róże, podróbki torebek. Nie są nachalni, z daleka co najwyżej pokazują torebkę. Po Wenecji chodzą patrole z długą bronią, policjant i dwóch żołnierzy. Imigrantów , czy ten klimat z karmieniem gołębi o którym pisałam wcześniej, spotyka się głównie na pl. Św Marka i okolicy najbliższej. Tam są tłumy, w innych mniej popularnych częściach Wenecji potrafi być nawet pustawo...

Nie mam co prawda porównania z Mediolanem, ale w czasie mojej tegorocznej majowej wizyty w Wenecji imigranci byli bardzo widoczni tak w dzień jak i wieczorem i było ich w moim odczuciu dużo. Rzeczywiście nachalni nie byli, trzymali się tylko w okolicy placu Św. Marka i nabrzeża od głównego terminalu wodnego S. Zaccaria po przystanek S. Marco. Byliśmy nawet świadkami awantury a w zasadzie pyskówki o rewir sprzedaży do jakiej doszło między dwoma grupami. Szybko się jednak rozeszli jak dostali sygnał, że zbliża się patrol.


W Mediolanie, na rynku były tabuny, nie można było się od nich opędzić, jakieś sznureczki kładli ludziom na ramieniu. Czułam się, normalnie atakowana przez imigranckich sprzedawców badziewia. Dodatkowo sporo było żebraków (narkomanów) i to wszędzie, nie tylko na starym mieście, głównie w metrze.
W Wenecji jednak nie odczuwałam tak obecności imigrantów-sprzedawców. Stali co najwyżej pod ścianą i rzucali jakąś plastyczną chińską zabawką.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.08.2017 14:56

Aaaa czyli takie buty ... nie nie, to rzeczywiście bez porównania. Być byli, było ich sporo ale nie atakowali nachalnie, nie dotykali, nie zastępowali drogi. Po prostu kręcili się między turystami oferując właśnie te torebki, kije do selfików :D i róże.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.08.2017 15:45

W Mediolanie byłam jakieś 3 lata temu, jeszcze przed tą całą paranoją z zamachami. Może, teraz bardziej dbają tam o komfort turystów.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.08.2017 20:51

Może, zmienię temat na jakiś sympatyczniejszy, na przykład temat sztuka :)
Wenecja obfituje w dużą ilość wydarzeń kulturalnych. Podczas naszego pobytu trwało Weneckie Biennale, wielowymiarowa impreza kulturalna, zawierająca wystawy, koncerty, sztuki teatralne i wiele innych eventów z szeroko rozumianej sztuki współczesnej. Były też polskie akcenty tegorocznego Biennale Weneckiego. Dużo wystaw jest w byłej stoczni weneckiej. Jeśli kogoś interesuje program, biennale nadal trwa, link poniżej.

http://www.labiennale.org/en

Do listopada trwa w Wenecji , wystawa Giotta, bardzo żałuje, że nie zmieściła się nam w programie, link poniżej.

http://www.giotto-venezia.magister.art/en/home/
Ostatnio edytowano 31.08.2017 18:20 przez Fanka, łącznie edytowano 2 razy
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 30.08.2017 22:02

Spacerując po Wenecji, napotyka się obiekty sztuki współczesnej, postawione w z okazji biennale. Na naszej drodze wyrósł 20 metrowy Golden Tower, nie wiem jaka idea przyświecała artyście tworzącemu ten monument. W każdym razie, znakomicie sprawdził się jako złote tło do robienia selfi przez turystów. Poniżej fotka niestety czarno-biała, która nie oddaje złotego blasku wieży;)
Załączniki:
sztuka nowoczesna vs sztuka dawna.jpg
Sztuka nowoczesna vs sztuka dawna
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 30.08.2017 22:57

Jestem pod wrażeniem fotek w tonacji B & W dzięki takiemu zabiegowi uzyskałaś doskonały klimat tego miasta na wodzie :idea: :!:
Super zdjęcia i opisy .
Pozdrawiam
Krzysiek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Raz Dwa Trzy dni w Wenecji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone