Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Raz Dwa Trzy dni w Wenecji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2017 16:17

kroj napisał(a):A kolor też będzie?
Pozdrawiam
Ela

Podobno się znajdzie :smo:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 20:23

Janusz Bajcer napisał(a):
kroj napisał(a):A kolor też będzie?
Pozdrawiam
Ela

Podobno się znajdzie :smo:


Będą, ale wszystko ma swoją kolej ;)
Również pozdrawiam
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 21:34

gusia-s napisał(a):Mogłabym identycznie zatytułować swoja relację z Wenecji :) , w której również spędziłam 3 dni + 2 w bliskiej okolicy :) w maju tego roku. Relacji chyba pisać nie będę, nie mam weny na razie i takie tam. Wtrącę co nieco więc u Ciebie :)

My wybraliśmy na miejsce noclegowe Punta Sabbioni. Z racji zamiłowania do podróżowania z własnym domkiem na haku, był oczywiście kemping - 4 os. dorosłe to koszt 33 eu. w tym terminie. Punta Sabbioni jest dobrym miejscem noclegowym do zwiedzania Wenecji, do której z miasteczka można w pół godz. dotrzeć wprost na Plac Św. Marka tramwajem wodnym, w ramach karnetów o których piszesz. Odpada wtedy konieczność dojazdu autem i kosztów parkowania. Dodatkowy atut - Punta Sabbioni ma również kawał plaży z widokiem na otwarte morze :) Poza kempingami jest tam sporo apartamentów, nawet właściciel naszego kempingu je oferował.

Fanka napisał(a): ... Zaraz przy parkingu jest przystanek tramwaju wodnego, kupiliśmy 3 karnety 3 dniowe w okienku na przystanku. Karnet normalny 3 dniowy kosztuje 40 Euro, studencki chyba 28 Euro. Nie opłacało się kupować nigdzie indziej karnetów, bo tylko tam jest zniżka dla dzieci i studentów. Jak kupicie w internecie, albo u jakiegoś dystrybutora, tej zniżki nie ma. ...

Tu dorzucę też info ... ten 3 dniowy karnet "studencki" przysługuje dla osób w wieku 6-29 lat (trzeba potwierdzić dokumentem wiek). Kosztuje jak pisałaś w sumie 28 eu/ ważność 72 godź. od skasowania, ale przy zakupie trzeba prosić o kartę Rolling Venice za 6 eu i dopiero do niej ten bilet zniżkowy za 22 eu. Punktów sprzedaży karty jest dużo więcej na terenie samej Wenecji ale też są właśnie w Punta Sabbioni czy wysepkach Lido, Murano, Burano, w samym Mastre i na lotnisku i jeszcze kilku innych. Mapka punktów sprzedaży zniżkowej karty. Dla przybyszy autem najwygodniej jednak kupić przy wspomnianym przez Ciebie parkingu.
Dzieciory do 6 r.ż. pływają za free.

Ps ... o ile Wenecję w kolorach szarości sobie mogę wyobrazić to Burano nie ;)
Myślę, że trafiliście i tam :)


Jak najbardziej zapraszam do postowania w mojej relacji, co 2 głowy to nie jedna :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2017 22:02

Wracając do relacji.

Po zjedzeniu pizzy, poszwędaliśmy się jeszcze po uliczkach i kanałach. Jak wspomniałam było parno, mieliśmy już trochę dosyć chodzenia. Wpadłam na pomysł popłynięcia na Murano, uwielbiam szkło artystyczne, weneckie jest niesamowicie piękne. No i ten chłód jak się płynie. Moich panów szkło weneckie nie bardzo interesowało, ale przystali na rejs. Taki rejs jest atrakcją samą w sobie. Nie do końca był to najlepszy pomysł, Murano jest daleko, płynie się tam chyba godzinę, może mniej, ale naprawdę długo. Kiedy tam dotarliśmy wszystko było już zamknięte i opustoszałe. Nawet lekko spanikowaliśmy , czy będziemy mieli powrotny tramwaj. Jakoś się udało wrócić z przesiadkami, ale było trochę niepewności. Te ostanie tramwaje potrafią być tak zatłoczone, że można się na pokład nie dostać. Nie 100% zgadzają się rozkłady jazdy, co innego się wyświetla , co innego podpływa do pomostu czasami ;) W każdym razie przygoda była, a Murano zostawię sobie na następny pobyt w Wenecji, musi mi wystarczyć szkło weneckie, które widziałam w tamtejszych sklepach.
Załączniki:
tryptyk mały.jpg
Poczekalnia tramwaju wodnego.
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:59 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 22.08.2017 13:44

A, teraz coś dla fanów kolorowej fotografii ! Most Rialto. Jeden z najbardziej znanych mostów w Wenecji. Tu akurat sfotografowany z tramwaju wodnego. Jak wspominałam wcześniej wiele tras tramwajowych jest malowniczych i jeśli jest mało czasu na zwiedzanie, warto skorzystać z tej pływającej formy oglądania Wenecji.
Załączniki:
IMG_1186M.jpg
IMG_1183M.jpg
IMG_1179M.jpg
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:03 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 22.08.2017 14:18

Drugiego dnia (niedziela) zaplanowaliśmy zwiedzanie Pałacu Dożów. Kolejki nie było, bilet normalny 20 EUR, ulgowy 13 EUR. Są też bilety rodzinne. Bilet jest ważny także do innych muzeów na placu Św. marka, do Muzeum Archeologicznego, Muzeum Correr i do monumentalnych sal Biblioteki Marciana. Dokładniejsze info o biletach poniżej w linku:

http://palazzoducale.visitmuve.it/en/pi ... a/tickets/

My, nie daliśmy rady, zwiedzić więcej ,niż Pałac Dożów. Minimum trzeba na niego poświęcić 2 godziny, nawet dłużej tam siedzieliśmy.
Było bardzo parno i duszno. W pałacu wszyscy szukali jakiegokolwiek przewiewu przy oknach. Widziałam nawet w jednej z sal, na zabytkowej ławie, reanimowaną dziewczynę z nogami do góry i obłożoną lodem. Naprawdę można było skisnąć z gorąca i duchoty.
Załączniki:
IMG_1171M.jpg
Pałac Dożów
IMG_1170M.jpg
Pałac Dożów
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:05 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 22.08.2017 15:35

Bardzo ciekawa jest historia Pałacu Dożów. Niestety nie ma przewodnika po polsku. My czasami podłączaliśmy się pod wycieczki z angielskimi przewodnikami. Najsłynniejszym mostem Wenecji jest Most Westchnień, którym to, prowadzono oskarżonych na rozprawy z więzienia połączonego z Pałacem Dożów. Więzienie także się zwiedza, zrobiło na mnie wrażenie. Można wejść do cel, klimat klaustrofobiczny.
Załączniki:
IMG_1166M.jpg
Więzienie
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:07 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 22.08.2017 15:40

Widok z Mostu Westchnień.
Załączniki:
widok z mostu westchnieńM.jpg
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:08 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 22.08.2017 17:13

Parę ujęć z telefonu syna Pałacu Dożów z różnych punktów.
Załączniki:
IMG_1452.JPG
IMG_1385.JPG
IMG_1355.JPG
IMG_1351.JPG
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:11 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 23.08.2017 13:17

Widok z Pałacu Dożów na więzienie, u góry fragment Mostu Westchnień. Więzienie robi dojmujące wrażenie, naprawdę nie dało się z niego wydostać, co czuć od pierwszej chwili. Przewodnicy wycieczek mówili : to teraz zamknę was tu na chwilę, co wy na to ?Widać było przerażenie w oczach uczestników wycieczki :mrgreen: Wszystko bardzo masywne, ciężkie malutkie drzwi, masywne kraty. Współczesne więzienia wyglądają jak hotele przy tym ;)
Załączniki:
most westchnien.jpg
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:15 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 23.08.2017 13:37

Kilka ujęć telefonicznych z wnętrz Pałaców Dożów. Jakość nienajlepsza, w środku jest dość ciemno, nie wolno oczywiście lamp używać.
Załączniki:
IMG_1451.JPG
IMG_1450.JPG
IMG_1449.JPG
IMG_1448.JPG
IMG_1447.JPG
IMG_1446.JPG
IMG_1445.JPG
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:18 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.08.2017 13:41

Ja mam niedosyt Wenecji po 3 dniach, do wszystkich obiektów były takie kolejki, że gdybyśmy w nich postali to już chyba nic więcej nie udało by się zobaczyć. Oglądaliśmy więc tylko Wenecję i jej okolicę z zewnątrz :D
Za to nie było upałów i było czym oddychać i wcale nic nie śmierdziało :D
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 23.08.2017 13:50

gusia-s napisał(a):Ja mam niedosyt Wenecji po 3 dniach, do wszystkich obiektów były takie kolejki, że gdybyśmy w nich postali to już chyba nic więcej nie udało by się zobaczyć. Oglądaliśmy więc tylko Wenecję i jej okolicę z zewnątrz :D
Za to nie było upałów i było czym oddychać i wcale nic nie śmierdziało :D


Zostało Wam więc, coś na 2 raz w Wenecji :)
Za naszego pobytu też nic nie śmierdziało, ale nie byliśmy wszędzie ;)
Popołudniu nie było już takich kolejek, a z nas nie są ranne ptaszki. Do Pałacu Dożów w ogóle kolejki nie było.
3 dnia spadł deszcz skorzystaliśmy, że do Bazyliki zmniejszyła się kolejka i też ją zwiedziliśmy , nawet szybko szła kolejka.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 23.08.2017 14:11

Parę ujęć czarno-białych z dziedzińca Pałacu Dożów. Pałac jest b. dobrze zachowany, jest dużo b. starych eksponatów , z czasów kiedy Wenecja była największą potęgą morską na świecie.
Załączniki:
pałac dożów3.jpg
pałac dożów2.jpg
pałac dożów1.jpg
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:20 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 23.08.2017 14:58

Kulminacyjnym punktem Pałacu Dożów jest Sala Wielkiej Rady. Ogromna sala, cała w pięknych malunkach. Można tam przysiąść na dłużej, co uczyniliśmy. Przy dużych oknach można było się schłodzić. Niestety w sali panuje półmrok i trudno jest robić zdjęcia.
Gdybym miała polecić z tego co widziałam tylko jedną wenecką atrakcje, zdecydowanie wygrywa Pałac Dożów. Uczta dla oka, ale też z przeciekawą historią i legendami, jak o Casanovie, który ponoć uciekł z tamtejszego więzienia. Z całego serca polecam.
Załączniki:
sala wielkiej rady.jpg
Sala Wielkiej Rady
sala wielkiej rady 2.jpg
Sala Wielkiej Rady
Ostatnio edytowano 27.08.2017 21:26 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Raz Dwa Trzy dni w Wenecji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone