Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RATUJCIE - gdzie jechać po raz pierwszy do Cro?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olenka200
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.07.2009
RATUJCIE - gdzie jechać po raz pierwszy do Cro?

Nieprzeczytany postnapisał(a) olenka200 » 10.07.2009 09:26

Witam serdecznie,

Jestem nowa na tym forum, ale juz od jakiegoś czasu czytam go jako gość i jestem zaskoczona ilością zgromadzonych tu informacji, niestety trochę się zagubiłam i proszę was o pomoc... No ale może od początku. Wyjeżdżamy w tym roku z mężem i 3 letnim synkiem po raz piewszy do Chorwacji (wiem jest mnóstwo wątków o Chorwacji z dzieckiem ;-) )Zdecydowaliśmy, że pojedziemy gdzieś na północ - tzn, może nie do końca, stwierdziliśmy, że nie pojedziemy dalej niż do Zadaru. Prawdopodobnie pojedziemy w ciemno, no chyba że znajdę jakieś lokum, co może być trudne gdyż chcemy jechać gdzieś tak za miesiąc. Planujemy nasz wypoczynek na tydzień czasu. No i tu pojawai się moje pytanie. Jakie miejscowości polecacie? Chciałabym, żeby nie było za głośno, alę żeby mo synuś się nie nudził. Proszę polećcie jakieś miejscowości od północy do Zadaru gdzie są fajne (nie betonowe) plaże - może być żwirek albo najlepiej piasek (wiem to graniczy z cudem), chodzi o to żeby mój szkrab miał co robić na plaży. Zależy mi, żeby można było do miejscowości dojechać lądem bądź mostem, odpadają wyspy, na które można dostać sie promem bo to dla nas dodatkowy wydatek, które niestety musimy redukować z powodu kryzysu :? . Optymalnie było by gdyby niedaleko miejsca wypoczynku można by coś jeszcze zobaczyć... Jakiś Park Narodowy, albo fajne miasteczko (marzy mi się Dubrovnik ale to następnym razem :( ) Ufff, ale się rozpisałam, mam nadzieję, ze ktoś to przeczyta i mi pomoże przy wyborze miejsca wymarzonego wypoczynku :wink: aaa no i jeszcze poradzcie w jaki dzień najlepiej pojechać. Myślałam, żeby wyjechać w sobotę i na miejscu być w niedzielę, tak żeby ominąć korki i zmiane turnusów, ale boję się, że nic nie znajdziemy. Pomóżcie bo nie mogę zawieść moich chłopaków a mianowali mnie głównym organizatorem imprezy :lol:

pozdrawiam kochani i z góry wszystkim dziękuję
olenka_200
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.07.2009 09:40

Wydaje mi się, że te kryteria najlepiej spełni wyspa PAG, bo:

- dojedziesz na nią mostem
- znajdziesz tam żwirkowe i piaszczyste plaże
- w pobliżu jest Park Narodowy, a jak się uprzesz to nawet 2 :wink: (Paklenica, Krka)
- jak zamieszkasz w mniejszej miejscowości to nie powinno być za głośno (Mandre, Povljana, Metajna, Stara Novalja, nawet może i sam Pag)
- w okolicy warto zwiedzić miasto Zadar no i Nin, a może i nawet Sibenik

Co do dnia wyjazdu to nie pomogę bo jeżdżę poza sezonem i wtedy nie jest to w ogóle istotne. Może poczekaj np do końca sierpnia jeżeli możesz, wtedy i mniejsze upały będą i o wolną kwaterę łatwiej i może coś tańszego się trafi.......
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.07.2009 10:02

Serdecznie polecam - Moscenicka Draga na Istrii.
klik
Miłego wypoczynku.
olenka200
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olenka200 » 10.07.2009 10:22

8O dziex za szybką odpowiedz :) wiedziałam że na forumowiczów zawsze liczyć można :wink: zaraz sobie pozaglądam w neciku co i jak na Pagu
olenka200
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olenka200 » 10.07.2009 10:23

no i na Istrię też zerknę :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 16:00

Krk spełnie wszystkie zadane kryteria :lol:

dokładne info forum/viewtopic.php?t=15200
olenka200
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olenka200 » 10.07.2009 17:24

dziex za info tylko zastanawiam sie czy na KRK dojade mostem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 17:30

olenka200 napisał(a):....zastanawiam sie czy na KRK dojade mostem?

jak się uprzesz to możesz promem przez Cres :lol:
a jak Ci będzie wygodniej to mostem :wink:
olenka200
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olenka200 » 13.07.2009 12:56

Nio to jedziemy na Pag :D
I teraz moje nowe pytanie... Był ktoś w miejscowości Vidalići? Jakie wrażenia, plaże etc?
Niestey opcja SZUKAJ nie pomogła... :roll:
olenka200
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olenka200 » 14.07.2009 14:10

no i zmianiamy miejscowość:-) Bedzie Stara Novalja. Jeżeli ktoś ma ochoe podzielić się wrażeniami to zapraszam:-))))))
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 29.03.2011 08:36

olenka200 napisał(a):Nio to jedziemy na Pag :D
I teraz moje nowe pytanie... Był ktoś w miejscowości Vidalići? Jakie wrażenia, plaże etc?
Niestey opcja SZUKAJ nie pomogła... :roll:


Też jestem zainteresowany pobytem w Vidalici. Czy możecie coś doradzić? Może jakieś zdjęcia....
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.03.2011 09:14

kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 09.04.2011 05:50

@ olenka200
Witam jedziemy w TYM 2011 roku w tym samym terminie.., prawdopodobnie będę przejeżdżał bardzo blisko Twojej miejscowości (Kędzierzyn-Koźle)- czy jest szansa na wymianę informacji ?
Pozdrawiam Kozak
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 09.04.2011 07:18

witam też polecam KRK.dojedziesz spokojnie mostem.Bardzo ciekawa wyspa :D
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 11.04.2011 10:35

Imotski napisał(a):Uważam, że lepiej pojechac na Pag. Istria jakoś mnie nie rajcuje, a byłem tam z 6miesięcznym wnukiem w 2008. ............ Wal na PAG.


Myślałem przez chwilkę o tej wyspie, ale... niestety jednak nie zdecyduję się... widziałem sporo zdjęć z tej wyspy i morze OK i w miarę pustki na plaży ale niestety brak jakiejkolwiek zieleni.. z plaż widzisz morze z jednej strony a z drugiej góry "gołe" i pustynie... a w upałach to wychodzi jedna wielka smażalnia na plaży bez ochłody z cienia drzew
W tym roku jednak wolę bardziej zalesioną wyspę KRK, ale może za rok.......kto wie...?
Ostatnio edytowano 11.04.2011 15:43 przez zbig99, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
RATUJCIE - gdzie jechać po raz pierwszy do Cro?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone